AktivityJesenná obnova (Gabčíkovo 18.-20.10.2019)

V dňoch 18. 10. – 20.10. 2019 sa účastníci štyroch turnusov letných kurzov MS 2019 stretli na jesennej obnove, znova nás prichýlili v Gabčíkove. Po úspešnej registrácií a ubytovaní sme sa večer prvýkrát stretli v skupinkách, vrátili sme sa k letu v Banskej Bystrici, Rožňave a na Škutovkách. Hovorili sme o spoločných chvíľach strávených na MS a aj o tom, čo sme prežili po príchode domov a ako sa na život dívame dnes. Piatkový večer sme zakončili svätou omšou a po nej sme sa odobrali na nočný odpočinok alebo vytrvalejší aj na nočnú adoráciu v kaplnke. Tento rok sa nám podarilo absolvovať obnovu bez zmeny letného času na zimný.

Sobotné ráno sme začali spoločnou rannou modlitbou a po nej, posilnení raňajkami, sme sa vybrali na dopoludňajšiu prednášku. Bolo to vlastne svedectvo dvoch mladých mužov z komunity Cenacolo, ktorí nám porozprávali o svojom živote pred príchodom do komunity a o živote teraz v nej. Spoločne s nimi sa potom zdieľali aj manželia, ktorí ako rodičia majú podobné problémy so svojim synom, a preto tiež navštevujú túto komunitu. Rozprávali nám, ako je s uzdravovaním ich syna spojené uzdravovanie celej ich rodiny a čo všetko pre to musia robiť aj oni.


Po obedňajšom odpočinku sme najskôr privítali nové detičky Manželských stretnutí. Nasledovala prednáška Úloha muža a úloha ženy v kresťanskom manželstve. Krásne svedectvo svojho života nám na túto tému podali Karol a Evka Pekárovci. Nasledovala práca v skupinkách a svätá omša. Večerná šou bola v réžii Peťa Holúbka. Zabavili a zasmiali sme sa od srdca na scénkach, pesničkách a nekončiacej reťazi vtipov zabávačov z našich radov.Skoré nedeľné ráno začalo svätou omšou a po raňajkách nasledoval dopoludňajší program. Témou dopoludnia bola prednáška Výchova detí v rodine. Boli sme povzbudení prístupom a premyslenosťou výchovy detí v rodine Vlada a Ďadi Jackovcov.

K požehnanej atmosfére prispelo aj to, že bolo krásne počasie a mohli sme sa v obednom čase aj trochu prejsť po okolí.

Na jesennej obnove sa zúčastnilo 110 manželských párov, 3 kňazi - don Marián Valábek, don Dodo Dömény, don Jozef Zachar a v „pozadí“ sa o nás opäť starala naša Alenka. Ozaj všetkým patrí veľká vďaka.

Domov sme odchádzali naplnení a povzbudení a už sa tešíme, že po tejto jesennej nasleduje ešte aj jarná obnova, kedy sa budeme môcť stretnúť znova a  zdieľať sa o svojom živote.

Modlitba

Každú stredu o 21.00 sa spoločne modlíme za:

  • požehnanie pre dielo MS
  • požehnanie pre členov MS, ktorým zomrel manžel/manželka
  • manželov, ktorí od seba odišli a žijú s iným partnerom

Každý pondelok o 21.00 sa
modlíme za:

  • všetkých, ktorí majú problém s rôznymi závislosťami, či už s nimi bojujú alebo ešte nie

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na náš účet:

IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

Novinky

Chceš dostávať občasný E-mail s našimi novinkami? Vyplň svoj E-mail.

Please enable the javascript to submit this form