Aktivity13. RETRO PLES Manželských stretnutí (Dolná súča 28.9.2019)

Poslednú septembrovú sobotu sa manželácka rodina tešila už po trinásty krát na tradične netradičný ples Manželských stretnutí. Samozrejme začínalo sa, ako inak, slávnostnou sv. omšou v kostole sv. Alžbety v Dolnej Súči. Obetovaná bola za všetkých zomrelých priateľov z rodiny Manželských stretnutí a celebroval ju don Marián Valábek. Pripomenul nám, že vo svojom živote nesmieme zabúdať na Božiu pamäť a v duchu PA-MO-MI  (pamäť, modlitba, misia) máme v živote prinášať úrodu z výchovy v manželáckej rodine.

Po záverečnom požehnaní sme sa všetci bažiaci po zábave presunuli do miestneho kultúrneho domu, kde už vďaka obetavým organizátorom a ich ochotným pomocníkom na nás čakala vyzdobená sála v štýle RETRO, čo bolo témou tohtoročného plesu. Aj róby prítomných boli tomu náležite prispôsobené.

A tak sme sa na niekoľko hodín preniesli v čase o nejakú tú desiatku rokov späť do minulosti. Pamätníkom sa oživili spomienky a tí mladší zase mohli na chvíľu zakúsiť niečo z tej doby. A nastal retro večer a retro noc: najskôr prípitok, požehnanie, chutná večera a potom šup na parket. Všetci – bez rozdielu dátumu narodenia – sa zvŕtali pri hitoch nikdy nehasnúcich domácich i zahraničných hviezd. A diskdžokej mixoval veru poctivo. V parádne dlhých tanečných kolách  dostatočne preveril našu fyzickú kondičku.


letny_kurzHosťom slávnostného večera nebol len tak hocikto. Jedna z najpopulárnejších skupín hudobnej histórie nemohla neprijať pozvanie na tak výnimočnú udalosť, akou je manželácky ples. Slávne súrodenecké trio s názvom Bee Gees svojimi skladbami strhlo publikum a zožalo obrovský úspech.

Neodmysliteľná tombola s množstvom zaujímavých a lákavých cien priniesla krátko pred polnocou tak trošku napätia do uvoľnenej atmosféry. Šťastní výhercovia si domov odnášali ceny zo srdca darované štedrými dobrodincami.  Keďže mnohí sme už opäť vyhladli, po tombole sme sa premiestnili  do nezabudnuteľného mliečneho baru. Z jeho pestrej ponuky  sme si mohli pochutnávať napríklad na ruskom vajci, tradičných zavináčoch, držkovej a ďalších kulinárskych špecialitách minulého storočia. Celkový dojem dotváral  aj obsluhujúci personál v klasickom oblečení.


letny_kurz

Zábava pokračovala do skorých ranných hodín a spestril ju aj spoločný spev za sprievodu harmoniky a basy. Skvelá spoločnosť, ktorá sa na plese zišla,  bola zárukou dobrej nálady a veríme, že povzbudila organizátorov do prípravy ďalšieho ročníka plesu Manželských stretnutí.

 

Monika Herdová

Modlitba

Každú stredu o 21.00 sa spoločne modlíme za:

  • požehnanie pre dielo MS
  • požehnanie pre členov MS, ktorým zomrel manžel/manželka
  • manželov, ktorí od seba odišli a žijú s iným partnerom

Každý pondelok o 21.00 sa
modlíme za:

  • všetkých, ktorí majú problém s rôznymi závislosťami, či už s nimi bojujú alebo ešte nie

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na náš účet:

IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

Novinky

Chceš dostávať občasný E-mail s našimi novinkami? Vyplň svoj E-mail.

Please enable the javascript to submit this form