Aktivity4. ples MS (Dolná Súča - 15.5.2010)

Ani pochmúrne a upršané počasie neodradilo 65 nielen manželských párov, aby merali cestu do Dolnej Súče na v poradí už 4. ples MS, ktorý sa konal 15.5.2010. I tento rok prijal pozvanie na ples don Marián a o 18. hodine v miestnom kostole odslúžil sv. omšu. Po jej skončení sme sa presunuli do sály, kde nás čakali originálne vyzdobené stoly z dielne našej dvornej aranžérky Tonky, ktoré už čo-to naznačili, v akom duchu sa tohtoročný ples bude niesť.

Po mnohých srdečných zvítaniach, po privítaní hostí organizátormi a slávnostnom prípitku sa manželky pokúšali odplatiť námahu ich manželov, ktorí po minulé tri ročníky pre nich na plese postavili máj, zasadili lipu a čerešňu. A nakoniec sa im to podarilo, keď z týchto 3 stromov dokázali vytvoriť futbalovú bránu.

Keď už stála futbalová bránka, tak sa mohol začať slávnostný otvárací ceremoniál MS 2010. Za doprovodu slávnostnej hudby v podaní hudobnej skupiny Galaktic do sály vpochodovali vlajkonosiči 16 krajín sveta, ktorí prišli bojovať o titul svetového šampióna. Na koniec do sály vpochodovali aj hostia MS 2010. Najskôr pod fínskou vlajkou slovenský zástupca zakladateľov MS pán Ján Vojtek a na záver vošiel vyslanec Vatikánu, don Marián so svojím vlajkonosičom. Po slávnostnom nástupe nasledoval sľub kapitánov Brazílie(v brazílštine) a Slovenska, v ktorom sa zaviazali bojovať čestne a dodržiavať pravidlá hry. Po nich sa hráčom i obecenstvu prihovoril don Marián a v závere príhovoru dal požehnanie celému podujatiu. Ako posledný sa celému zhromaždeniu prihovoril Janko Vojtek. Potom don Marián a Janko urobili slávnostný výkop a majstrovstvá sa mohli naplno rozbehnúť.

Po náročnom ceremoniáli a prvých tanečných kolách sme aj vyhladli, a tak nám dobre padol chutný Bačovský rezeň z dielne šikovných kuchárok.

Takto posilnení sme mohli pokračovať v ďalšom programe. Najskôr boli vylosovaní 8 výhercovia špeciálnych dresov určených iba na túto príležitosť. Tí sa potom pobrali do šatní pripravit sa a obecenstvo sa zatiaľ rozdelilo na dva tábory brazílsky-muži a slovenský-ženy.

Sálou zaznela pieseň Zelená je tráva a mužstvá Brazílie a Slovenska pod vedením hlavného rozhodcu Peta a v ohlušujúcej atmosfére superpublika vpochodovali na ihrisko.

rozhodca v akcii

Zostavy mužstiev:
Brazília
kap.Martin Vasko
Ján Michálik
don Marián Valábek
Jozef Šumichrast
Jozef Ondráš
Slovensko
kap.Naďa Plevová
Anička Vojteková
Mária Vasková
Mária Lajchová
Alenka Bacová


Keďže zápas sa v normálnom hracom čase skončil remízou, nasledovalo predĺženie, v ktorom museli hráči predviesť svoje driblérske schopnosti pri obchádzaní kuželiek. I predĺženie sa nakoniec skončilo nerozhodne a to aj zásluhou toho, že mužstvo mužov hralo pod veľkým psychickým tlakom, ktorý im zväzoval nohy.

Po nerozhodnom stave nasledovali penaulty, v ktorých hráčky Slovenska jasne dominovali a postarali sa tak o najväčšie prekvapenie turnaja. A tak im právom mohli byť odovzdané zlaté medaily. Potom už nasledovalo fotenie víťazov a zábava mohla pokračovať.

O polnoci sme začali losovať bohatú tombolu, v ktorej nechýbali futbalové dresy, domáce slíže, pečené prasiatko, letný kurz MS zdarma a veľa iných krásnych cien, za ktoré štedrým darcom srdečne ďakujeme.

Kto po dlhej tombole opäť vyhladol, mohol sa posilniť pri Súčanskom stole.

Takto posilnení sme sa potom mohli zabávať až do skorých ranných hodín a v úplnom závere na parkete predviedol svoje tanečné schopnosti aj obsluhujúci personál . Ako posledných sme z plesu vyprevadili manželské páry z Veľkého Krtíša a okolia, ktorí nám ukázali, ako sa treba baviť až do svitania.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli s prípravou plesu (personálu, kuchárkam, mladým). Ďakujeme aj všetkým vám, zďaleka i zblízka, ktorí ste prišli, poctili nás svojou prítomnosťou a spoločne sme mohli takto stráviť príjemný a zábavný večer.

S pozdravom SúčaniaModlitba

Každú stredu o 21.00 sa spoločne modlíme za:

  • požehnanie pre dielo MS
  • požehnanie pre členov MS, ktorým zomrel manžel/manželka
  • manželov, ktorí od seba odišli a žijú s iným partnerom

Každý pondelok o 21.00 sa
modlíme za:

  • všetkých, ktorí majú problém s rôznymi závislosťami, či už s nimi bojujú alebo ešte nie

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na náš účet:

IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

Novinky

Chceš dostávať občasný E-mail s našimi novinkami? Vyplň svoj E-mail.

Ak chcete odoslať tento formulár, zapnite javascript