top

Prihlásenie


Prihlás sa a uvidíš celé texty článkov vrátane fotogalérií, môžeš napísať svoj názor na fórum a pod.


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBXFórum


Ak chceš napísať príspevok, musíš sa prihlásiť zadaním hesla v bloku Prihlásenie (vľavo). Nevieš heslo ?

 s úctou prosíme o pomoc pre Martinka Fendeka (Terézia Fendeková, rod. Vilček - 02.07.2018)
 
Dobrý deň milí Manželáci a vedenie Manželských stretnutí.
Dovoľujeme si, obrátiť sa na ,Vás s prosbou o pomoc pri získavaní finančných prostriedkov na nevyhnutnú rehabilitáciu, pre nášho synčeka ,Martinka Fendeka.
Martinko sa narodil ako ,,skoro,, zdravé dieťa ktoré už pri príchode na tento svet bol kriesený ,mal zlomenú kľúčnu kosť a nutnú antibiotickú liečbu. Na tretí deň som ho mala pri sebe na izbe. Dva týždne sme boli v nemocnici. Po príchode domov sme sa tešili ,ako napreduje a robí nám každý deň radosť. Prišiel deň D ...
27.10.2016 o 20:35h Martinkovi praskla vrodená aneuryzma veľkosti tenisovej loptičky. Upadol do bezvedomia po strašnom zvreštaní od bolesti. Začal sa boj so sekundami a o jeho život. Do Liptovského Mikuláša sme ho v bezvedomí a nitkovitom dýchaní prevážali autom. Sanitku sme stretli pri bráne nemocnice. V náručí sme ho doniesli na detské oddelenie. Nasledovalo CT mozgu. Stále sme nevedeli čo sa deje. Počula som len telefonát lekárky a primára aby malého intubovali na ARE no nikdy to nerobili u tak malého dieťaťa. Po telefone a našom súhlase Martinka uviedli do umelého spánku, intubovali za pomoci KADAIM v Martine. O 2:30h ráno prišla pojazdná JISKA pre naše dieťa .....
28.10.2016 sme volali skoro ráno ako je na tom Martinko. Povedali nám že bude lepšie aby sme pred cestou nič nevedeli a povedia nám to osobne. Tá cesta bola peklom lebo nik z nás nevedel čo povie lekár .Prišli sme k malému a umierala som bolesťou lebo si nás zavolal prednosta a povedal diagnozu. Podpísala som asi 1000000 papierov ,nakoľko šanca na akútnu operáciu s úspechom bola nulová. Podpisovala som život môjho - nášho dieťaťa. Operácia laparoskopom trvala 2hod.aj to nebola nádej že u tak malého dieťaťa sa nástroje zmestia do tepien .Lekár nám prišiel oznámiť že sa to podarilo a krvácajúcu cievku zalepil - no je to zázrak.
29.10.2016 sme syna ,,stretli,, na chodbe napojeného na ,,pojazdné,, prístroje. Stáli sme v nemom úžase treba okamžite operovať. Mozog začal puchnúť a jeho pravá časť zasahuje do ľavej.... zas podpis, papiere. Akútna Craniotomia. Oholená hlávka s obrovským opuchom a bezvládne telíčko. Zložila som sa ako domček z karát.
Mesiac bol Martinko v umelom spánku. V deň keď ho extubovali bol jeden z najťažších. Ďalšia z diagnoz bola Bdelá koma. Nedávali Martinkovi šancu, že bude jesť ,piť ,dýchať sám. Jeho očká sa pozerali do neznáma. Nereagoval na nič a vtedy nám bolo povedané ,,Je možné ,že nevidí a nepočuje. ,, .... Po niekoľkých dňoch nás previezli na JISku.
JISka ... tu bol mladý lekár ,čo zažil dievčatko v podobnom stave a ten nám dával nádej ísť ďalej, nevzdávať to. Ja som bola už na všetko sama, manžel chodil do práce a pokazilo sa nám auto. Nemali sme financie aby sme boli všetci traja spolu. .... Ako som bola stále s Martinkom začala som mať pocit, že ma vníma aj počuje. Začal sa prejavovať krikom. Po niekoľkých týždňoch nám zariadil pán doktor Kováčovú a do nej sme odchádzali s tým, že Maťko vie ako robia niektoré zvieratká. Počuť jeho hlas bol ako balzam na tak veľmi zranenú dušu. Triasla som sa plačom aj šťastím.
Kováčová... Prevážala nás rýchla zdravotná služba. Pri prijme u veľmi chápavého doktora som sa na 100%dozvedela, že po skúsenostiach aké pán dr. má, Martinko počuje. O zraku stále nik nič nevedel. Maťko sa bál každého dotyku, strhal sa na hlasné podnety. Nevedeli ako s ním majú cvičiť. Po 15.dňoch prišiel manžel po nás so slovami ,, čo bude ,, doma.Martinko bol ako handrová bábika. Neudržal ani hlávku.
Doma ..... PREBRAL SA :-) Zázrak čo nik nečakal. Martin začal rozprávať. Postupne sám jedol aj sa vedel napiť z pohára. Boli sme doma na Vianoce a potom znova cesta do Kováčovej. Tu nik nechápal pokrokom aké spravil. Teraz sa konečne dalo cvičiť a aj malého spolupráca bola skvelá. ....

Teraz sme už doma......... Martinko dokáže chodiť sám. Rozpráva k veci. Boli sme v Martine na operácii nosnej mandle a kontrolnom MRI. Následkom hojenia mozgu vznikli v hlávke cysty naplnené tekutinou. 4.5.2017 bola ďalšia operácia kde odstránili tekutinu z prístupnej cysty. Čakáme, či sa nebudú ostatné zväčšovať. Potom vrátia kosť do hlávky........ Kostičku Martinkovi vrátili do hlávky- jeho vlastnú. Čakala na neho necelé dva roky.
Bolo to veľmi náročné obdobie pre mňa. Strata milovaného ocka ,Jožka Vilčeka, tesne pred operáciu, bola pre mňa veľkou skúškou. Martinko operáciu zvládol. Lekári sa veľmi obávali, či po tak dlhom čase ,telo bude chcieť prijať jeho kostičku. Vďaka Bohu prijalo. Po rekonvalescencii sme boli cvičiť v Prešove, vo Svetielku. Tu Martinko spravil pokrok – sám sa zo zeme postavil. Doma už chodil sám, bez pomoci.
Kladno – 23.6.2018 sme absolvovali Dúfame poslednú operáciu ULZIBAD. Teraz Martinko môže sedieť, alebo ležať ( 2 týždne), postupne sa posúvať po zadočku. Keď bolesti ustúpia, začne sa nanovo učiť chodiť. Asi sa vám to zdá zvláštne, prečo znova od začiatku .... Pretože jeho šľachy skrátené boli uvoľnené a jeho chôdza bude ako u zdravého dieťaťa. Predtým sa naučil chodiť s hendikepom. Teraz, ho už nemá.
Čaká nás....... KOPEC hodín cvičenia, aby Martinko správne chodil a jeho veľmi slabá ručička do ktorej neuchopí nič bola rozcvičená.
Ak by ste sa rozhodli pomôcť nám, sľubujeme že, finančné prostriedky budú slúžiť v prospech synčeka. Cvičíme pod vedením špeciálnych rehabilitačných pracovníkov, vo Svetielku v Prešove. Suma na dva týždne je pre nás veľmi vysoká  - cvičenie samotné je 700e,biofeetback jedno sedenie je 12e, strava 3,20e- iba obed na osobu a ubytovanie 19e na deň. Na víkend chodíme domov.
V prípade potreby môžem zaslať aj potrebnú dokumentáciu ako aj dokumenty týkajúce sa liečby.
Naše číslo účtu: SK6511110000001218191000 , Tel.číso. 0949 648415, naša adresa: Terézia Fendeková ,Bobrovec 123, 03221 Bobrovec
PLNE SI UVEDOMUJEME, že veľa z Vás, nám pomohlo pri získaní financií na RHB. Tie boli použité na Martinkovu RHB v Prešove . Z CELéHO SRDCA VáM Ďakujeme!!!!!!!

S pozdravom rodina Fendeková.
bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť