top

Prihlásenie


Prihlás sa do manželáckej zóny a uvidíš všetky články, môžeš tiež pridať svoj názor na fórum.


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBXFórum


Ak chceš napísať príspevok, musíš sa prihlásiť zadaním hesla v bloku Prihlásenie (vľavo). Nevieš heslo ?

  ( - ..)
   drahí priatelia, dnes poobede Lacko zomrel, v pokoji a bez bolestí, v náručí Marianky a dcéry, v Božej milosti. Mal 64 rokov. Pohreb bude v stredu v Bratislave. mia  (mia lukáčová - 16.07.2010)


   Ahojte milí moji,
Pred pár hodinami tragicky zahynul Milan Čanda.
Zastavme sa na chvíľu a myslime na neho, Ivetku a celú rodinu.
Božie cesty sú nám niekedy ťažko pochopitelné, tak si navzájom pomáhajme ich prijímať.
J.   (Juraj Polakovič - 20.09.2010)


  V noci z 15.na 16. 2. si náš Nebeský Otec povolal do svojho kráľovstva ďalšieho manželáka Sebastiána Vavra z Dubnice nad Váhom. Spojme sa spoločne v modlitbe za neho, aj za manželku Dagmar a ich 6 detí. Odpočinutie večné daj mu ó Pane a svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva vo svätom pokoji.   (L+M Baránkovci - 16.02.2011)


  Milí manželáci. V stredu 13. apríla si dobrotivý Pán povolal k sebe nášho spolubrata Vladka Leitnera. Pohreb bude v sobotu 16. apríla v kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov v Banskej Bystrici-Sásovej a pokračovať bude o 15:00 na cintoríne v Kordíkoch. Pamätajme na neho, na jeho ženu Martušku a deti vo svojich modlitbách.

  (Edo Gombala - 14.04.2011)


  Po ťažkej chorobe vo veku 64 r. dňa 2.nov. odišiel do večnosti Tonko Remeň. V r. 2010 boli na 2.turnuse v našej skupinke ako 41.roční manželia. Možnosť poslať Ľudke /manželka/ kondolencie na :
antonremen@gmail.com  (Marcela Rybková - 04.11.2011)


  Ahojte, manželáci.
V prvom rade Vás prosím o modlitbu za manžela.Je závislý na masturbácii. Ja som preňho fanatička a muž nechápe, čo mi môže na tom vadiť, veď to robia všetci muži! Takto reagoval, keď som mu povedala o svojich pocitoch. Cítim sa nemilovaná. On sa dokáže uspokojiť sám, a keď sa ujde aj na mňa cca raz za týždeň rad, cítim sa hrozne. často som s ním s pocitom, že je so mnou zo súcitu - tak, teraz uspokojím aj ju,aby sa nepovedalo... Muži,naozaj máte s tým problém všetci?

Muž túži,aby som sa pri sexe úplne odviazala, ale mne sa to nedá pri takýchto pocitoch...

Prepáčte,že píšem anonymne...
Ale prosím, napíšte mi - čokoľvek. Budem rada!Hlavne ma zaujíma názor mužov.  (Anonym - 24.09.2012)


  11 10.2012 sme sa v Košiciach rozlúčili s Dušanom Šimcom, ktorého si Pán života povolal do večnosti 9.10.2012. Zostáva v našich spomienkach ako obetavý manžel,otec,dedko,brat,švagor,viackrát bol účastníkom MS spolu s manželkou Katkou. Kto ste ho poznali, spomeňte si na neho v modlitbách. Vďaka.  (Marta Rigasová - 23.10.2012)


  Pred tyzdnom, v pondelok 22.10. sme odprevadili nasu priatelku Mariu Tomankovu z Trencina, ucastnicku Manzelskych stretnuti, ktora zomrela v piatok 19.10. po tazkej chorobe.
Prosime Vas, modlite sa za jej dusu, aby cim skor prezivala blazenost v nebi a tiez spolocne myslime v modlitbe na manzela Tonka, aj na syna Tonka s manzelkou, aby im Pan pomohol prijat stratu manzelky a mamy.  (Graffingerovci - 29.10.2012)


  Mily manzelaci, nas blizky priatel, Jano Lukac (Luky), je v nemocnici vazne chory, preto vas vsetkych prosim, spojme sa v modlitbe za neho, nech moze cim skor byt pri svojej manzelke Mii a ich 4 detoch a medzi nami vsetkymi....   (Monika J - 08.11.2012)


  Veľmi Vás prosím o modlitbu za naše rozvrátené manželstvo. Sme v koncoch a ja už nevládzem. Veľmi prosím o Vaše modlitby...   (Mária - 03.12.2012)


  Milí manželáci, priatelia a kamaráti, moji chlapi

Rád by som bol s vami v Gabčíkove, ale som chorý : od novembra minulého roku mám diagnózu plazmocytom – teda nádorové ochorenie krvi – a liečim sa v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Zatiaľ som absolvoval 5 chemoterapií a ešte dva pobyty k tomu, vrátane Vianoc aj Silvestra...Svoj stav znášam dobre, ale som z tej chémie úplne splundrovaný a celkom slabý, vládzem sa prejsť tak okolo domu.

Ďakujem Vám hlboko, úprimne a z celého srdca za Vašu podporu a pomoc, za vašu solidaritu, dary, za vaše modlitby – to najmä. Pozdravujem vás všetkých, čo na mňa myslíte, čo mi píšete, telefonujete alebo ste stihli prísť do nemocnice alebo domov. Vy ste moji skutoční priatelia, bratia a sestry, vy ste moja rodina.

Teraz ideme spolu do finále : kmeňové bunky mi už odobrali a v stredu 20. 3. nastupujem na poslednú fázu liečby : auto- transplantáciu kostnej drene. Tento pobyt na onkológii bude trvať vyše mesiaca, prvé týždne v úplnej izolácii s nulovou imunitou.

Budťe prosím naďalej so mnou a pri mojej manželke a deťoch.
Už sa teším, ako sa stretneme v sobotu 1.6. na chalupe v Doľanoch – v ten deň budem mať 55 rokov a chcem to osláviť v zdraví a hlavne s vami. Všetci ste pozvaní.
Boh s nami a zlé preč.

Váš brat Luky, Jano ( Lukáč )


lukac@b52.sk, 0918 927 986, K. Adlera 10, 841 02 BratislavaLuky


  (Mia Lukáčová - 18.03.2013)


  Milí naši

dnes podvečer Paľko Hradský dobehol svoj posledný beh a prešiel do večnosti. Bolí to a bude nám chýbať, ale s vierou prijímame toto Pánove rozhodnutie. Odprevaďme ho teda spoločne svojimi modlitbami do Pánovej náruče a vyprosujme Katke, deťom a jeho najbližším silu i útechu.

Juraj a Gabika  (Juraj a Gabika Polakovičovci - 14.06.2013)


  Katka nech ťa Boh poteší.Myslíme v modlitbách na Palka a teba s rodinou.  (kormuthovci - 17.06.2013)


  Pred pár desiatkami minút som sa vrátil z (verím) dočasnej rozlúčky s Paľom Hradským. V ušiach mi doznieva zaslúžený potlesk z konca obradov. Viem, že sa to možno zdá priodvážne, ale som plný pozitívnych pocitov. Množstvo ľudí na čele s otcom biskupom Haľkom ma presvedčilo, že Paľo nežil tento život nežil zbytočne a z jeho odkazu budeme čerpať. Stretlo sa neskutočné množstvo ľudí, pre ktorých Paľo niečo znamenal a v ktorých Paľo zanechal nezmazateľnú stopu. Vďaka Pali za tvoj odkaz. Chceme ho niesť ďalej! A vďaka, že nám "tam hore držíš miesto." Je na nás aby nezostalo prázdne.  (Milan Kohutiar - 18.06.2013)


  Veľmi si vážim vašej podpory a modlitieb v ťažkých chvíľach, ale aj počas celého roka,ktorý bol pre nás iný, nový...náročný a zároveň plný milostí a zvláštneho pokoja, ktorý som nikdy predtým nepoznala a ktorý pokračuje...aj vďaka vám. Ďakujem aj všetkým, ktorí prišli odprevadiť Paľka spolu s nami. Aj on si vážil priateľstvo a žil pre neho...My vás tiež vkladáme do našich modlitieb a vyprosujeme veľa požehnania do tých obyčajných,aj sviatočných dní...lebo všetky sú veľmi vzácne...najmä, keď ten najbližší človek, ktorého ste si vybrali, stojí vedľa vás...a môžte sa s ním rozprávať,alebo len tak vedľa neho ísť a držať ho za ruku...vďaka   (hradska katka - 25.06.2013)


  VYJADRIME SA K ŽIVOTU na POCHODE ZA ŽIVOT.,
v snahe o ochranu ľudského života od počatia po prirodzenú smrť na Slovensku sa nám otvára veľká príležitosť a to v podobe Národného pochodu za život (NPŽ), ktorý sa uskutoční 22. septembra v Košiciach.

Národný pochod za život je platformou na spoločné vyjadrenie jednoznačného, ale zároveň pokojného stanoviska „za život“ všetkých organizácií a jednotlivcov, ktorí sa hlásia k hnutiu za život. Pochodom chceme vyjadriť, že v súčasnosti už nestačí byť za život iba v našom súkromí, ale je potrebné sa aj verejne vyjadriť za ochranu života a vyžadovať zmeny vedúce k jeho ochrane predovšetkým v oblastiach ľudských práv, legislatívy, školstva, zdravotníctva a médií.

  (Vojtekovci - 23.07.2013)


  Ahojte,

ak je to aj vas nazor, ze tohtorocna propagacia kremnickych GAGOV je nemiestna, stazujte sa spolu s nami na www.rpr.sk.

Na www.gagy.sk a na vsetkych plagatoch a bilbordoch je vyobrazeny SASO, ktory nesie KRIZ a na chrbte ma cislo 33 - ako vek Pana Jezisa, ked niesol kriz.

Odvolavame sa na: Eticky kodex reklamnej praxe, ktory uvadza, ze v cl.13 v bode 5 je uvedene: Reklama nesmie obsahovať nič, čo by urážalo rasové, národnostné, politické alebo náboženské cítenie spotrebiteľov.

Ziadajme napravu v zmysle odstranenia tychto plagatov, bilbordov a odstranenie tohto symbolu aj z www.gagy.sk.
A tiez verejne ospravedlnenie sa organizatorov, ci tvorcov tohto vymyslu...

VDAKA
  (Tlucakovci - 07.08.2013)


  ahojte,
ak ma niekto nahrate video, pls, zaveste ci sem ci na YouTube pesnicku co animatori vymysleli, pracovne som ju nazvala hymnou. Ak nikto nema,prosim nejakeho animatora, aby prepisal text a sem nejak zavesil. aj text pomoze. Strasne sa nam pacila,ale nepamatame si ju celu a chceli by sme si ju zaspievat. Drzte sa vsetci a vidime sa v septembri v KE! :))  (Mirka Makovnikova - 15.08.2013)


  Drahí manželia, ďakujeme za modlitby. Jožkova mama odišla k Pánovi včera o 16.00. Bola nám všetkým na povzbudenie. Matka nanebovzatá oroduj za nás všetkých.
Elena a Jozef
  (Elena a Jozef Martinkovičovci - 19.08.2013)


  Do 30.9. moznost ziskat od magistratu prispevok pre mnohodetne rodiny. http://bratislava.sme.sk/c/6908504/mnohodetne-rodiny-dostanu-prispevok-aj-v-roku-2013.html  (Mirka Makovnikova - 09.09.2013)


  17.9. o 18.00 bude v OPEN Gallery, Bastova 5, pod zastitou US Ambassy "diskusia" o akceptacii LGBT v SR. Pritomni budu: Martin Macko (Inakost), Olga Pietruchova (Spolocnost pre planovane rodicovstvo) a ludia z US Ambassy.
Pridte im polozit aj nejake rozumne otazky! Nech si len nehladkaju svoje ega.  (Mirka Makovnikova - 09.09.2013)


  19.9. v noci sa nám narodil náš druhý syn Benjamín. Ďakujeme Bohu za zdravého junáka a za krásny pôrod.  (Ján a Miriam Michálikovci - 22.09.2013)


  Chcela by som sa Vas spytat na skusenosti s produktami firmy JUST, v jednej relacii sa česky exorcista vyjadril, že tieto vyrobky niesu v sulade s katolickou vierou, uz len sposobom predaja a o ezoterickom povode nevynimajuc, odvtedy sa tym trapim. Tiez sa chcem spytat na to, ci sa niekto nedocital, ze vyrobky AVON a Oriflame su testovane na abortovanych plodoch a ludskych kmenovych bunkach. Dakujem  (Martina - 07.10.2013)


  V rámci projektu Neziskovka roku 2013 jsme přihlásili do veřejného hlasování speciální kategorie – Cena ČSOB za nejlepší projekt (také Cena veřejnosti) Manželská setkání - Škola rodičovských a rodinných kompetencí. Každý z nás může hlasovat, proto prosím o Váš hlas a o rozeslání informací našim kamarádům a známým! Informace o soutěžních projektech naleznete na webových stránkách www.neziskovkaroku.cz. Když si otevřete tuto webovou stránku, naleznete na pravé straně NOVINKY a zde je možné hlasovat do 1. listopadu 2013! Hlasování je velmi jednoduché. Stačí najít a kliknout na náš projekt. Na Váš mail přijde „Potvrzení o hlasování“, které musíte kliknout, aby hlas byl platný. Takže: 1. Zadat webovou stránku www.neziskovkaroku.cz, 2. Najít na pravé straně NOVINKY – HLASUJTE, 3. Kliknout na projekt Manželská setkání, 4. Potvrdit kliknutím svou volbu na Vašem mailu, kam vám přijde tzv. „Potvrzení o hlasování“. Prosím, hlasujte z pracovních i soukromých mailů, poproste Vaše děti a rozešlete informaci dále! Moc děkujeme.
  (Vojtek - 20.10.2013)


  Milí priatelia, posielam nejaké linky na petície ako som sľúbila + na úvod do problematiky je vhodný ten list Matice slovenskej http://www.hlavnespravy.sk/list-matice-slovenskej-ministrovi-lajcakovi/132286/ petície na http://www.peticie.com/v/16595398/4DNV8X -dolu sú aj petície napr. na odvolanie pani Pietruchovej a ďalšie možno nájsť na Portáli právnych predpisov napr. https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=6656&mrEID=332388 ; kde krásne schovávajú svoje pravé zámery za "násilie na ženách"
prečítajte, zvážte sami...
Pravem požehnaný týždeň.
Daniela L  (Daniela L - 21.10.2013)


  Som proti tomu, aby takyto protirodinny vybor existoval. Neviem o tom ze by sme mali vybor na ochranu rodiny. Preto som podpisal tuto peticiu.

http://www.peticie.com/otvoreny_list_pre_zruenie_vyboru_pre_lgbti  (Vlado Zelik - 23.10.2013)


  Milí manželáci, prosím Vás, pomôžte našim českým kolegom z Manželských setkání vyhrať ocenenie neziskovka roku, veď sú to tí, ktorí aj nám umožnili byť "manželákmi". Takže určite si dajte do Googlu neziskovkaroku a hlasujte, je to jednoduché, dokázala som to aj ja a som za to na seba hrdá!  (Tonka Micháliková - 24.10.2013)


  1.Jedna dôležitá info pre voličov na Slovensku, ktorí sú Pro life:

Návrh uznesenia o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach vypracovaného Výborom pre práva žien a rodovú rovnosť z trinástich slovenských europoslancov hlasovali za vrátenie tohto návrhu Anna Záborská (KDH), Miroslav Mikolášik (KDH), Peter Šťastný (SDKÚ-DS), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Edit Bauer (SMK), Alajos Mészáros (SMK), Jaroslav Paška (SNS) a Sergej Kozlík (ĽS-HZDS).


Proti vráteniu návrhu do výboru hlasovali len europoslanci za stranu SMER-SD Boris Zala, Katarína Neveďalová a Monika Smolková. Ďalší dvaja poslanci zo strany SMER-SD Monika Flašíková-Beňová a Vladimír Maňka sa hlasovania nezúčastnili, ich mená nie sú uvedené ani v zápisnici výsledkov hlasovania.2.Je to dobre, ze sa uz na nasich verejnych VS neda studovat fasisticka a komunisticko-marxisticka ideologia.Preco je teda mozne studovat homoideologiu za nase peniaze?!!
http://www.lifenews.sk/content/pochod-in%C5%A1tit%C3%BAciami-homoloby-m%C3%A1-u%C5%BE-vlastn%C3%BD-%C5%A1tudijn%C3%BD-odbor-na-slovenskej-univerzite
Pochod inštitúciami – Homoloby má už vlastný študijný odbor na slovenskej univerzite
Printer-friendly version
DÁTUM ZDROJA:
14. Oct 2013
ZDROJ:
Filozofická fakultra UPJŠK
Koľko stojí slovenských daňových poplatníkov zriadenie takéhoto absurdného študijného odboru?
S akým uplatnením sa počíta pre absolventov tohto odboru ? Zrejme v štátnej správe !!!!
——————————–
Študijný program: rodové štúdiá a kultúry
Filozofická fakulta
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Študijný odbor: Cudzie jazyky a kultúry
Kód programu: 3956
Forma štúdia: denná
Stupeň štúdia: 1.
Dĺžka štúdia v rokoch: 3
Metóda štúdia: prezenčná
Udelený akademický titul po absolvovaní študijného programu: Bc.
Hlavným cieľom študijného programu Rodové štúdiá a kultúra je
príprava absolventov s bakalárskym stupňom rodového vzdelania, ktorí využijú tento druh odbornej špecializácie ako doplnkovú kompetenciu pri absolvovaní prírodovedných alebo spoločenskovedných študijných odborov univerzity (právnik-rodový teoretik, medik-rodový teoretik atd.) Aktuálna potreba tohto druhu kombinácie odbornosti je daná vstupom SR do EU.
Absolventi študijného programu Rodové štúdiá a kultúra môžu nachádzať uplatnenie v pozícii kultúrneho, osvetového pracovníka, pracovníka knižníc, redaktora a masmediálneho pracovníka s orientáciou na rodovú problematiku ako aj queer teóriu, ako aj učiteľa na vysokej škole. Ak absolvent zároveň ukončí štúdium v inom odbore, lingvistická úroveň jeho doplnkovej jazykovej aj rodovej kompetencie vysoko zvyšuje možnosti jeho uplatnenia v praxi vo vyštudovanom odbore. Takýto absolvent sa zároveň stáva atraktívnym produktom na trhu práce v prostredí európskej integrácie.


Musíme sa spojiť a ak bude treba, výjsť znova do ulíc. Požehnaný čas sviatku všetkých svätých.Prajú Jana a Igor, Košice.  (Jana Lazúrová - 29.10.2013)


  Najnovšie:

http://www.hlavnespravy.sk/pripomienky-ku-kontroverznemu-rodovemu-dokumentu-nap-postupuju-do-vlady-s-rozporom/164116/

http://www.magnificat.sk/2013/10/gender-spolocnost-nemame-za-sebou-bohate-korporacie-ani-vplyvne-institucie-prispejte-2-z-dani/  (Jana Lazúrová, Košice - 30.10.2013)


  Vo večerných hodinách 31. októbra 2013 sa Andrejovi a Katke Kosovcom prirodzeným pôrodom narodila dcéra Nina. Pán Boh im doprial 35 minut sa s ňou potešiť, sestrička ju pokrstila a Pán Boh si ju povolal do jej príbytku, ktorý jej pripravil v nebi. Andrej, Katka a aj my ďakujeme všetkým, ktorí ste ich sprevádzali svojimi modlitbami počas celého tehotenstva. Veríme, že Pán Boh postupne uzdraví bolesť a rozhojní požehnanie v tejto mladej rodine.
Ján a Anna Vojtekovci   (Vojtekovci - 01.11.2013)


  Prosime Vas o modlitbu za moju sestru Zuzanu z Ruzomberka, ktora nahle ochorela na rakovinu zaludka a prognoza je velmi zla. Maju 3 male deti, najmladsia Sarka bude mat dva roky.
Dakujeme. S pozdravom Holdosovci  (Juraj a Eva Holdošovci - 01.11.2013)


  Dalsi clanok na temu "gender". Ludia sa tomuto sialenstvu brania a to sa mi paci.

http://www.hlavnespravy.sk/riaditelia-ziadaju-zastavit-sexualizaciu-skol/166772  (Vlado Zelik - 07.11.2013)


  Priatelia Súčania, ale aj z priľahlého okolia,
dovoľujeme si Vás pozvať na koncert zboru The Gospel Family z Novej Dubnice,
ktorý sa uskutoční v rámci hodov dňa 17.11.2013 o 15:00 vo farskom kostole svätej Alžbety v Dolnej Súči.
Chceme urobiť radosť druhým a tým aj sebe. Príďte si pohľadiť dušu v týchto pochmúrnych dňoch a prežiť peknú nedeľu s Pánom.  (Marta Páleníková - 07.11.2013)


  Pozdravujem všetkých, ktorí boli na DO v Gabčíkove a ospravedlňujem sa, že som zabudla hneď napísať, kedy bude v STV záznam z koncertu projektu Integrácia, o ktorom som tam hovorila. Bude to dnes o 14,20 na STV 2. (nedeľa 24.11.) Ešte raz sa ospravedlňujem, snáď to aspoň niekto zachytil. e.Mošková  (Eva mošková - 24.11.2013)


  Priatelia!

Prečítajte si rozhovor s donom Mariánom:
http://www.cestaplus.sk/tema/mesiac/november-2013/rozhovor-salezian-marian-valabek
Joja
  (Joja Červeňová - 03.12.2013)


  Mili priatelia

Nedavno ma kontaktoval nas pater Roman a pytal sa ma na temu Gender v Nemecku.
Az tak vela som mu o tom nevedel povedat ale zjavne to nabera na dolezitosti:
Vid kratku spravu v SK mediach
http://www.hlavnespravy.sk/ots-vitazstvo-zdraveho-rozumu-v-europskom-parlamente/160969/

Prave ma emailom kontaktoval nas znamy pater tu v Nemecku a poprosil nas o podporu
v boji proti tzv sprave Estrela:
http://www.forumzivota.sk/2013/11/27/sprava-estrella-schvalena-vo-vybore-ep-napriek-poruseniu-rokovacieho-poriadku/

Chceme sa na Vas teda obratit aby ste v pripade vyjadrenia podpory za manzelstvo, za zdravu rodinu kontaktovali emailom pani poslankynu Zaborsku
http://www.zaborska.sk/?q=node/48

s pozdravom
Pozehnany Advent
Tlucakovci od Mnichova
  (Tlucak - 07.12.2013)


  Ahojte, manželáci, rada by som odkupila (za symbolicku alebo normalnu sumu) nasledovne stare cisla casopisu Svaté Písmo pre každého: 5 a 6 z roku 2002, 9 z roku 2005, cisla 2-11 z roku 2007 a cele rocniky 2008, 2009, 2010. Chýbajú nám do kompletnej zostavy a už nie je možné ich objednať.
Vopred vdaka. Kontakt: 0911 101 313  (Monika V. - 11.12.2013)


  Milí manželáci,
ak ste v sobotu nestihli počúvať na rádiu Lumen reláciu "Od ucha k duchu: 20 rokov MS na Slovensku", v ktorej vystúpili Vojtekovci, Polakovičovci, Baránkovci a don Marián, môžete si ju popri pečení vianočných medovníkov a lúskaní orechov vypočuť z archívu:

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=19

emil  (Emil Kondela - 16.12.2013)


  Ahoj manželáci a nejprve chci všem popřát hojnost Božího požehnání v novém roce.
Mám prosbu. Pracuji v našem děkanátě jako technik a dostala se mi informace o dotaci z EU s přeshraniční spoluprací. U nás ve Val. Meziříčí opravujeme kostel sv. Jakuba Většího se šindelovou střechou a kdyby některá farnost na Slovensku chystala na letošní rok také nějakou opravu, byla by podle mých informací možná spolupráce ve společné presentaci obou farností a tím i možnost získání značné finanční dotace pro oba subjekty.
V případě zájmu se na mě obraťte na "jkundrat@seznam.cz".
Vyprošuji všem požehnání
Joža Kundrát  (Kundrátovi - 07.01.2014)


  ahojte,
len pripominam -1.) v sobotu 29.ho marca je 2.kolo prezidentskych volieb, treba si vybavit volicsky preukaz, viac info bude aj tu: http://www.minv.sk/?volba-prezidentsr - ak to doplnia (alebo na webe Vasej obce)

2.) v nedelu 30.3. sa bude konat "Bratislava za zivot" - pochod v BA http://www.bratislavazazivot.sk --- takze ak budete vladat po skonceni obnovy, pridte podporit a predlzit cas spolu uzitocne straveny! :)
vdaka  (mirkaMakovnikova - 07.01.2014)


  Dna 5.1.2014 si Pan povolal do vecnosti moju mamu Irenku Galkovu vo veku 82 rokov. Zomrela doma, zaopatrena sviatostami. Chcem sa podakovat vsetkym, ktori sa zucastnili poslednej rozlucky, ale aj tym, ktori sa modlia za jej a otcovu Janovu nesmrtelnu dusu: O, Najsvatejsie Srdce Jezisovo, ustavicne pritomne v prevelebnej Sviatosti Oltarnej, horiace laskou k ubohym dusiam v ocistci, zmiluj sa nad dusami svojich sluzobnikov. Nebud im prisnym sudcom, nech Tvoja najsvatejsia krv uhasi plamene ocistcove. Posli, o , milosrdny Spasitel, svojich anjelov, aby ich uviedli na miesto odpocinku svetla a pokoja. Amen.
Maria s rodinou.  (Graffingerova - 19.01.2014)


  Prosíme Vás všetkých, ktorí čítate tento text o krátku modlitbičku za Bohu známu rodinu, ktorá je vo veľkej kríze a hrozí jej bolestný rozpad. Ďakujeme  (Mojtovci - 20.01.2014)


  Teraz,, v rámci Národného týždňa manželstva, alebo aj inokedy: skúste si prečítať o tom, ako to žijú náš trubadúr katolíckej moderny Maroš a jeho šikulka Gitka /inak, šitá čipka od nej je skvost/:
http://www.rodinka.sk/zena/rozhovory-s-osobnostou/nic-lepsie-nenajdeme  (Mária Kohutiarová - 12.02.2014)


  Chcem poprosiť o tip na dobrú detskú doktorku v Bratislava pre deti môjho synovca. Momentálne bývajú v Ružinove, ale je to dočasné, hľadajú nové bývanie, takže na lokalite zatiaľ nezáleží. Vopred ďakujem. Alena Bartková  (Alena Bartková - 25.02.2014)


  Dňa 7.3.2014 si náš Pán povolal moju mamu Hedvigu Hedvigovú vo veku 91 rokov. Chcem Vám všetkým poďakovať za modlitby.
Odpočinutie večné daj jej ó Pane a svetlo nech jej svieti, nech odpočíva vo svätom pokoji. Amen
  (Daniela Benčičová - 08.03.2014)


  Pre rodičov, ktorí doma vzdelávavú svoje deti i pre tých, ktorí o tejto možnosti uvažujú organizujeme Seminár domáceho vzdelávania. Uskutoční sa v sobotu 29.3.2014 v Banskej Bystrici v Škole Fantázia. Viac sa dozviete na http://www.domacaskola.sk/seminar-domaceho-vzdelavania-2014/ .

V prípade otázok ma kontaktujte na krajcovicova@golemtech.sk .
Viera Krajčovičová
  (Viera Krajčovičová - 15.03.2014)


  Priatelia, Aničke 19.3.2014 diagnostikovali nádor na hrubom čreve. V piatok 21.3.2014 ju budu operovať. Prosim myslite v modlitbách na ňu a proste za jej uzdravenie. Ďakujem.
Ján Vojtek  (Vojtek - 20.03.2014)


  Fórum života udelilo za 20 ročné pôsobenie na Slovensku v prospech ozdravenia manželstva a ochrany života cenu Antona Neurwirtha. V piatok 21.3.2014 bola OZ MS cena odovzdaná v Rajeckých Tepliciach. Cenu si budete môcť pozrieť na jarnej obnove v Gabčíkove.  (Vojtekovci - 25.03.2014)


  Mili manzelaci, prosime o modlitbu za zdravie pre nase 5. dietatko, ktore ocakavame a za moje zdravie. My sa modlime tak, aby bol Pan Boh oslaveny v nasom dietatku, aby sa nenaplnili ocakavane komplikacie mojho zdravotneho stavu, a aby skrze tuto celu situaciu Boh si nasiel cestu aj k mojej gynekologicke, ktora mi odporucala potrat a je dost sklamana, ze sme ho odmietli. Vopred za vase modlitby dakujeme. Laura a Michal  (Laura a Michal Karpatovci - 30.03.2014)


  Naša dcéra Terka robí výskum o prezidentských voľbách a čitateľoch Katolíckych novín. Krátky 3 - 10-minútový dotazníček visí na stránke: bit.do/prezident. Ak jej ho vyplníte, budeme Vám vďační! Vypĺňať môžu všetci, čo aspoň občas čítajú Katolícke noviny. Ďakujeme!  (Albín a Mária Kolkovci - 04.04.2014)


  Priatelia, manželák Lacko Hamráček bojuje s ťažkou chorobou. 15. apríla 2014 podstúpi náročnú operáciu. Modlime sa za úspešný operačný zákrok a za jeho uzdravenie.  (Vojtekovci - 09.04.2014)


  Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí ste včera došli podporiť život v Bratislave. Radi sme viacerých z vás stretli. Keďže predpokladáme, že tieto problémy sa nevyriešia z roka na rok, očakávame, že sa znovu uvidíme na námestiach aj ďalšie roky.  (Mirka a Michal Makovníkovci - 14.04.2014)


  ZS I. Bukovcana v Devinskej Novej Vsi - Bratislava 4 otvara od septembra 2 nove triedy a hladaju ucitelov.

(info zo vcerajsieho rodicovskeho zdruzenia)
  (Iveta Ondrasova - 16.04.2014)


  Mili priatelia, pred tyzdnom sme boli na Kramaroch. Vysledok nas nepotesil, ale ani neprekvapil. Anicka na 1 usko nepocuje a na druhe velmi slabo. Nacuvacie aparaty by jej mohli pomoct. Pri jej tazkej poruche by potrebovala take, co 1 stoji 2300€... Dnes sa za Anickino uzdravenie zaciname modlit 9 dni Litanie k bl. Janovi Pavlovi II. V Nedelu Bozieho milosrdenstva ( den jeho svatorecenia) sme v Bozej prozretelnosti dostali termin na sv.omsu na tento umysel. U nas na Trnavke detska omsa 9.30, keby ste chceli prist. Dakujeme za Vase modlitby (vnimame ich pomoc) a prosime o dalsie. Pan je velky. Milostiplne sviatocne dni Vam vyprosujeme.  (Martina a Peter Maslenovci - 18.04.2014)


  Projekt Rodinkovo mám rád a držím mu palce, napríklad preto že je miestom stretnutí rodín či priateľov. Posledné správy z Rodinkova sú také, že finišuje snaha kňaza Romana Seku a ľudí okolo neho o odkúpenie objektu od terajšieho majiteľa. Ak vám teda nejaké to Euro ešte ostalo, alebo aj neostalo, tak vás prosím o finančnú podporu tohto zámeru. Každé Euro je dobré. Spolu to naškrabeme. Viac na https://www.ludialudom.sk/vyzvy/1458  (Vlado Zelik - 22.04.2014)


  Urobte si spolu s deťmi výlet do Rajeckých Teplíc. V sobotu 3. mája 2014 začína púť k sv. Gianne v Kostole Božského Srdca Ježišovho, kde si budete môcť uctiť relikvie tejto úžasnej ženy, patrónky žien, matiek, lekárov, ktorá už vyprosila uzdravenie i dar požehnania dieťaťa.
Okrem sv. omše, ktorú celebruje o 18 hodine náš priateľ - kňaz Vladko Kutiš, sa môžete o 15,30 hod. zúčastniť prednášky Maroša a Gitky Kubešovovcov o "cite, dôvere a záväzku v sviatostnom manželstve". Počas prednášky bude zabezpečená starostlivosť o Vaše deti v Materskom centre.
Tešíme sa na Vás.
Podrobný program na plagáte.  (Anna Verešová - 23.04.2014)


  Milí priatelia, už takmer celý apríl prebieha zber podpisov prostredníctvom tzv. samozberu cez možnosť stiahnutia si petičného hárku zo stránky Aliancie za rodinu. Zároveň podpora viacerých cirkví a niekoľkých organizácií sa pretavila do konkrétneho zberu v rámci ich možností. V priebehu mesiaca máj bude ďalšia fáza zberu podpisov – zberu na námestiach slovenských miest (začane na Medzinárodný deň rodiny 15. mája). Preto, dnes aj Vás chceme poprosiť o niekoľko konkrétnych foriem podpory. Môžete:

1. nahlásením dobrovoľníkov, ktorí by pomohli zbierať podpisy na verejných priestranstvách slovenských miest (alebo aspoň rozšírením informácie o tejto možnosti); dobrovoľníci sa môžu prihlásiť na adrese dobrovoľníci@alianciazarodinu.sk alebo na telefónnom čísle: 0908 500 981 , do emailu alebo sms nech uvedú okrem mena, emailovej adresy, telefónu aj mesto, v ktorom by mohli so zberom pomôcť; prihlásiť sa dá aj cez formulár na stránke Aliancie; prihlasovať sa môžu aj skupinky, napr. nejaká partia mladých, mamičiek alebo dôchodcov; dobrovoľníci budú ďalej inštruovaní osobitnými pokynmi;

2. zrealizovaním aktívneho zberu podpisov v rámci MS ; ak by ste pre takýto zber potrebovali väčšie množstvo petičných hárkov alebo letákov, alebo by ste mali ďalšie otázky, stačí napísať Vašu požiadavku na adresu organizacie@alianciazarodinu.sk; nazbierané vyplnené hárky potom nezabudnite zaslať na adresu uvedenú v päte hárku;

  (Ján Vojtek - 01.05.2014)


  Milí manželáci, prosíme spojme sa v modlitbe za nášho manželáka Lacka Hamráčka. Jeho zdravotný stav sa výrazne zhoršil. Modlime sa za jeho uzdravenie a za zmiernenie bolestí a duchovnú silu pre neho a celú rodinu.
Spojme sa a prosme!  (Vojtekovci - 13.05.2014)


  Chceme sa podakovat vsetkym, ktori sa za nas modlili. Babatko, ktore sme cakali je uz v naruci Nebeskeho otca. Iba On vie, preco je to tak a my sa snazime velku bolest z jeho predcasnej straty (v 19. tt) prijat ako dar.  (Laura a Michal Karpatovci - 25.05.2014)


  Milí manželáci,
prosím Vás o modlitbu za môjho manžela Albína Hraboša, ktorý je hospitalizovaný v dosť vážnom zdravotnom stave (mal 3x operovaný ileus) (ľudovo - lenivé črevá), aby ho Pán Boh uzdravil na tele i na duchu. Nech Vám Boh mocne žehná za každý príhovor.  (Anna Hrabošová - 25.05.2014)


  Materská škola Pramienok v Bratislave hľadá šikovnú učiteľku s nástupom od 18.8.2014. Podmienka - absolvované vzdelanie v obore predškolská pedagogika (SŠ alebo VŠ). Životopisy môžete zasielať na adresu: gburiankova@gmail.com  (Betka Bajtayová - 06.06.2014)


  Podporte, kto môžete, prosím ešte dnes (16.6.2014) do polnoci projekt Našej čajovne aj pre naše rodiny na Mamateyovej v Petržalke na stránke


http://www.sppolocne.sk/sk/projekty-zaradene-do-hlasovania/detail-projektu/578?1=1®ion=2&category=1&order=votesJe to treba ešte dnes. Ďakujem. don Marian  (don Marian Valábek - 16.06.2014)


  ahojte. Rok nas znepokojuje tento dokument. Minuly jul sme pripomienkovanim zabili vela casu, teraz to robil Michal sam, po nociach. Ostatni z inych OZ zrejme tiez tak. Prosim, podporte pripomienky vsetkych OZ - su rozdielne a nevadi ze sa to tyka 1dokumentu. Nasim cielom je, dostat co najviac OZ na rokovanie na ministerstvo. Kazda musi mat aspon 500 podpisov. Perla na zaver: vedeli ste, ze je diskriminaciou pytat sa pri darovani krvi muza, ci mal za posledny rok, sprepytujem, sex s inym muzom? Aj taketo "prava" ide nasa vlada chranit...
FKI: http://ludskeprava2014.sk/
CBR: http://www.cbreurope.sk/peticialp.html
SLH (michalove): https://docs.google.com/forms/d/1Sa3BeO5yb4PcKoOK441P6-tJsOYPdA2GsXSuxtG350M/viewform?edit_requested=true

FVO: http://fvo.sk/wp/?p=428
Rizika ockovania: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=7384&mrEID=373483&langEID=1 (zaregistrujte sa, prosim - je to uzitocne aj pre buducnost)

Velka vdaka za Vase podpisy a aj za sirenie --- lebo tym sa siria aj informacie!

  (Mirka a Michal Makovníkovci - 16.06.2014)


  Forum zivota: http://www.peticia.sk/pripomienka-ludske-prava/index.php
FVO: https://docs.google.com/forms/d/1j7e4zJ4nkDCttuYBhY3HTJqqsgTTCczxKT1jNEhugDQ/viewform
SLH: https://docs.google.com/forms/d/1Sa3BeO5yb4PcKoOK441P6-tJsOYPdA2GsXSuxtG350M/viewform
FKI: http://www.peticia.sk/ludske-prava-2014/
CBR: http://www.cbreurope.sk/peticialp.html

Vdaka!  (Mirka a Michal Makovníkovci - 18.06.2014)


  METRO vyhlásilo súťaž pre dobrých podnikateľov, ktorí okrem svojej práce robia niečo pre núdznych, slabých... Odmenu 5000,-€ dostane ten, kto získa najviac hlasov verejnosti.
Všetci máme možnosť aj touto cestou podporiť manželstvo, rodinu, ochranu života hlasovaním za, väčšine nám známu, MARCELU DOBEŠOVÚ, ktorá stála s mnohými aj z radov MS pri zrode ÁNO PRE ŽIVOT, je riaditeľkou FÓRA ŽIVOTA a spoluorganizátorkou medzinárodných konferencií VYBER SI ŽIVOT v Rajeckých Tepliciach.
Nájdite si jej príbeh POMÁHAŤ NÚDZNYM, BYŤ ADVOKÁTOM SLABÝCH na www.metro.sk/public/sk-metro/Uvod/CS14/dobry-podnikatel/zoznam-pribehov
Hlasovať môžete každý deň z toho istého počítača až do 30.06.2014, ale len jeden človek z toho istého počítača denne.
Prosím, dajte vedieť ďalej a hlasujte hneď od dnes denne až do pondelka. Hlasovacie políčko je pod príbehom. Všetci vieme ako nám v neziskovkách chýba každý cent. Ďakujeme.
Tešíme sa na tých, s ktorými sa stretneme na letnom kurze v B. Bystrici a ostatným prajeme požehnaný čas prázdnin a dovoleniek.Peter a Gabriela Huliakovci  (Gabriela Huliaková - 25.06.2014)


  ahojte,
pozvanka hlavne pre ludi z BA a okolia - http://hrdinarodinu.sk/ - ziva retaz od NR SR az po Medicku - tam prekvapenia pre deti (kuzelnik a detske pesnicky:). V tom istom case je akcia, kt.ma heslo "laska je tradicna hodnota" - avsak deformovana laska.Pridme vydat svedectvo o skutocnej, radostnej, plodnej laske! Parkovat sa da v okolitych ulickach:) My ideme!  (mirkaMakovnikova - 26.06.2014)


   !!!!!!!!!! Prosím o modlitbu, dnes má švagriná o 9.00 hod cisársky, nakoľko lekári sa vyjadrili, že je ohrozený život matky i dieťatka. Ďakujem. Majka Jankovičová   (M. Jankovičová - 27.06.2014)


  Drahí manželáci,s radosťou Vám oznamujeme,že 20.6.2014 nás svojim príchodom na svet potešila Viktoria /3700g,51cm/.   (Anna a Jozef Brezáni - 05.07.2014)


  Ahojte priatelia,

kedze viaceri mali zaujem pozriet si este raz video, ktore sme natocili s detmi v najstarsich skupinkach, pripajam aj na toto forum link "Manželské stretnutia 2014:" http://youtu.be/A5PiLduQYck

Prajem pozehnany cas :)  (Stefan Laso - 14.07.2014)


  Chcem sa podakovat Pánu Bohu za toto užasné dielo. Boli sme na MS prvý krát a neľutujeme. Vďaka našej VPS-ke Evke a Lacimu, vdaka spevakom, vdaka animatorom (Filip, Ludka, Luca adalší), ktorí sa starali o nase deti, vdaka prednášajúcim, vdaka kazdemu a lavne vdaka Bohu za všetko...

Ten prúd milostí od Ducha Sv. bolo cítiť na každom kroku budeme doma z toho ešte dlho čerpať :)

pozdravuje rodina Tatranská Katka, Peťo, a deti : Matuš, Tomáš a Miško  (P. Tatranský - 14.07.2014)


  V rodine MS sa už udiali mnohé zázraky. Spoločná modlitba obety a služby lásky k blížnemu sú svedectvom mnohých uzdravení. Povzbudení touto skúsenosťou prosíme o zjednotenie úmyslov za Janka Vojteka a jeho rodinu. Od zajtra sa modlí deviatnik k Božskému srdcu Ježišovmu, v ktorom sa môžeme každý vo svojej rodine pripojiť osobne. Úmysel modlitby: Nech Pán Mocný Kráľ a Boh sám naplní Janka pokojom, dá mu silu a moc na zvládnutie skúšky ktorou prechádza. Nech ho uzdraví na tele i na duši a zachová v službe pre rodinu MS.   (Ladislav a Mária Baránkovci - 20.07.2014)


  Viem, že sa tu dávajú vážnejšie témy, ale ak by niekto vedel sprostredkovať výraznú zľavu na vstup pre rodinu do Bešeňovej (2dosp+4deti), pomohlo by nám to. Tohto roku sme nejak na dovolenku nemohli, ale pôjdeme cestou okolo a tak by sme aj zašli, ale rodinná vstupenka je pre nás široko-ďaleko len úsmevná. :)
Vďaka vopred, ak sa niekto bude chcieť zaoberať takouto vecou! (Patrik - 0903 810 443)  (Patrik Székely - 23.07.2014)


  Milí manželáci, všetci ochrancovia pravej rodiny !

V našej Prešovskej archieparchii tohto roku slávime okrem Roku Sedembolestnej aj Rok Svätej Rodiny ako priamu reakciu na všetky nezmyselné diabolské útoky proti zdravej a biblicky podopretej rodiny. Od januára tohto roku v každej našej farnosti putuje po rodinách Ikona Sv. rodiny, pri ktorej sa zhromažďujú členovia rodiny (raz v týždni aj s kňazom farnosti), aby sa modlili za dar viery a vytrvalosti v láske a jednote.
Chcem vám preto ponúknuť ako možnú inšpiráciu na zamyslenie alebo akúsi duchovnú obnovu aj vo vašej rodine niekoľko materiálov, ktoré pri tom používame. Zvlášť odporúčam Katechézu k ikone Sv. Rodiny od Kika Arguella alebo nanajvýš odporúčam duchovne a textovo veľmi hlboký, biblicky podložený, Akatist požehnania rodín, ktorý bol napísaný osobitne kvôli tomuto Roku Sv. Rodiny.

Ak aj vás nadchne k horlivejšej modlitbe za všetky rodiny na Slovensku, budem rád.

Všetko Božie do vašich rodín!
Patrik

Prílohy:

1_Putovanie ikony_vlastné katechézy_I.pdf

2_Putovanie ikony_vlastné katechézy_II.pdf

3_Katechéza Ikony Sv. Rodiny_Kiko.pdf

4_Putovanie ikony_katechéza z ABÚ.pdf

5_Putovanie ikony_katechéza z ABÚ.pdf

Modlitba za rodiny.pdf

AKATIST POŽEHNANIA RODÍN.pdf

AKATIST POŽEHNANIA RODÍN.ppt (MS Office - Power Point)

  (Patrik Székely - 24.07.2014)


  V stredu 23.7. sa nám narodil tretí synček - Tobiáško:) 53 cm, 3640g. Ďakujeme všetkým, ktorí nás sprevádzali v očakávaní jeho príchodu na svet a najmä Pánu Bohu za dar nového života!
štastní rodičia  (Marek Vöröš - 25.07.2014)


  V nedelu rano 20.7 sa nam narodil syn Filip. Dakujeme za podporu a modlitby a pozdravujeme z Prahy :)  (Matusovci (z Prahy) - 25.07.2014)


  Milí manželáci.
Ďakujem Vám za Vašu podporu a modlitby. Operácia dopadla dobre. V nedeľu sme sa s Matúšom videli len krátko, hneď po operácii. Potom sme sa museli vrátiť domov - do Lamača. Nevieme sa už dočkať jeho príchodu domov, chyba nám jeho úsmev. Našťastie dievčatá dobre zvládajú neprítomnosť obľúbeného ocka :-)
Prosím Vás o modlitbu aj najďalej, lebo nás čaká náročná rehabilitácia.
Ďakujem
Nina   (Nina Kopačková - 29.07.2014)


  Milí naši manželáci, ďakujeme Vám všetkým za modlitby, no predovšetkým Pánu Bohu za ich vypočutie. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že Janko Vojtek sa včera vrátil z nemocnice do domáceho liečenia, práve v deň, kedy sme končili Deviatnik k Božskému Srdcu Ježišovmu za Janka. Prosíme Vás pamätajte v modlitbách aj naďalej, aby sa doliečila aj zlomenina na pravom členku, aj histologické výsledky aby boli negatívne. NECH DOBRÝ BOH JE STÁLE S NAMI... Miroslav a Mária  (Gräffingerovci - 30.07.2014)


  Priatelia, chceme úpenlivo poprosiť o modlitbu za jedných manželov - účastníkov minuloročného manželských stretnutí, ktorých manželstvo sa asi ocitlo na samom dne priepasti. Ťažko sa to hovorí, ale ide ak nie o život, tak minimálne o psychické zdravie celej rodiny a osobitne detí. Je to veľmi vážne, ale neodvažujeme sa tu povedať meno. Zainteresovaní asi tušia... Ďakujeme.   (Kohutiari - 30.07.2014)


  Prosíme ak by ste vedeli o nejakom prívate v Bratislave pre dve vysokoškoláčky oznámte nám mailom alebo na t.č. 02/45241570, 0910116729 Ďakujeme S pozdravom Jozef a Marcela  (Rybkovci - 01.08.2014)


  Ahojte manželáci, po dlhej dobe som sa sem dostala, aby som vám mohla s radosťou v srdci oznámiť, ze 18.3.2014 o 18:50 sa nám narodil vymodlený a vytúžený syn Matúško, bolo to predčasne v 30 tt, a s mierami 1200g a 37 cm, je to vešký bojovník, mesiac a pol sme boli v nemocnici, ale všetko sme to zvládli a sme doma a všetci sa vytešujeme. Naďovci :)  (Naďovci - 05.08.2014)


  Milí manželáci, aj vďaka Vašim modlitbám, nám Pán Boh vrátil do plného života manžela Albína. Navyše pribalil drobný bonus, jeho obrátenie, tak, ako som o to prosila 22 rokov. Už mi treba len a len chváliť... Anka  (Anna Hrabošová - 08.08.2014)


  Priatelia, v týchto dňoch musia dvaja lekári opustiť svoju prácu preto, že odmietli robiť interrupcie. Vec sa má tak, že výpoveď je z organizačných dôvodov. Nám je ale jasné prečo. Ak by niekto vedel, kde sa môžu zamestnať blízko Bratislavy, jeden je čerstvo ženatý, druhý si ide zakladať rodinku, dajte vedieť. Prosím o značnú dávku diskrétnosti, pretože publicita by im mohla prekaziť zatestovať tam, odkiaľ ich prepúšťajú. Ak nie inak pomôžte aspoň modlitbou, lebo Zlo zúri aj tam, kde sa privádza nový život na svet. Chodím síce ešte do práce, ale občas si myslím, že chodím do jamy levovej. Ďakujem za pomoc. Kontakt: 0903 793 022.  (Anna Hrabošová - 08.08.2014)


  Požehnaný deň, prosím Vás, ak by niekto vedel o priváte v Trnave za prijateľnú cenu pre našu dcéru, bude študovať v Trnave na VŠ, budem vďačná za info. Prípadne pre 4 dievčatá-išli by spolu kamarátky. Vopred vďaka. Info na kovacova73@gmail.com, príp. 0905395061.  (Katarína - 13.08.2014)


  Pozrite si: www.nahrobne-sviecky.com Mám v ponuke Skolské tašky alebo batohy na voľný čas.
www.lacne-skolske-tasky.sk Veľkoobchodná cena je cca 11€ + Dph pri zaujme 7 ks mix modelov, doprava grátis. Na web stranke je odkaz na kancelarske potreby v akcii.

Požehnaný deň. Fero Strhák  (František Strhák - 05.09.2014)


  Jednoduchá web stranka na kancelarske potreby v akcii:
http://kancelarske-potreby9.webnode.sk/
Fero Strhák 0905-851 836  (Fero Strhák - 05.09.2014)


  Dakujeme za modlitby pre manzelov, ktori preziivali krizzu. Ich vzajomny vztah sa zlepsil a speju k harmonickemu manzelstvu  (Rybkovci - 18.09.2014)


  Milí nasi priatelia a znami!

S radostou Vam chceme oznamit, ze na sviatok Sedembolestnej Panny Marie, t.j. v pondelok 15.9. o 13:14 do nasej rodiny pribudol novy cloviecik - dievcatko Natalia Maria. Jej miery - 3150 g a 47 cm. Chlapci Kubko a Matko sa tesia zo svojej novej sestricky :)  (Anna Krchniaková - 20.09.2014)


  Prečítajte si:

List Svätého Otca Františka rodinám z 2. februára 2014:


Drahé rodiny, prichádzam na prah vášho domu, aby som vám povedal o podujatí, ktoré, ako je už známe, sa bude konať v mesiaci októbri vo Vatikáne. Ide o mimoriadne generálne zhromaždenie Biskupskej synody, zvolané kvôli prediskutovaniu témy „Pastoračné výzvy týkajúce sa rodiny v kontexte evanjelizácie“. Dnes je totiž Cirkev povolaná hlásať evanjelium aj tým, že sa postaví k novým naliehavým pastoračným potrebám, ktoré sa týkajú rodiny.


Táto dôležitá udalosť sa týka celého Božieho ľudu, biskupov, kňazov, zasvätených osôb a laikov z miestnych cirkví na celom svete, ktoré sa aktívne podieľajú na jej príprave konkrétnymi návrhmi a nevyhnutne potrebným príspevkom modlitby. Modlitbová podpora je naozaj potrebná a dôležitá obzvlášť z vašej strany, drahé rodiny. V skutočnosti, toto synodálne zhromaždenie je venované špeciálne vám, vášmu povolaniu a poslaniu v Cirkvi a v spoločnosti, problematike manželstva, rodinného života, výchovy detí a úlohe rodiny v poslaní Cirkvi. Preto vás prosím, aby ste sa intenzívne modlili k Duchu Svätému, aby osvietil synodálnych otcov a aby ich viedol v ich náročnej úlohe. Ako viete, po tomto mimoriadnom synodálnom zhromaždení bude o rok nasledovať riadne zhromaždenie, ktoré bude ďalej pokračovať v tej istej téme rodiny. V tejto súvislosti sa v septembri 2015 bude konať tiež Svetové stretnutie rodín vo Filadelfii. Modlime sa teda všetci spoločne, aby prostredníctvom týchto podujatí Cirkev uskutočnila opravdivú cestu rozlišovania a osvojila si adekvátne pastoračné prostriedky, ktoré pomôžu rodinám čeliť súčasným problémom so svetlom a silou, ktoré pochádzajú z evanjelia.


Píšem vám tento list v deň, keď sa slávi sviatok Obetovania Ježiša v chráme. Evanjelista Lukáš rozpráva, že Panna Mária a sv. Jozef podľa Mojžišovho zákona priniesli Dieťa do chrámu, aby ho obetovali Pánovi, a že dvaja starci, Simeon a Anna, pohýnaní Duchom Svätým, im prišli v ústrety a rozpoznali v Ježišovi Mesiáša (porov. Lk 2,22-38). Simeon ho vzal do náručia a vzdal Bohu vďaku za to, že napokon „uvidel“ spásu. Anna, napriek pokročilému veku nabrala nový dych a začala všetkým rozprávať o Dieťati. Je to krásny obraz: dvojica mladých rodičov a dvaja starí ľudia, zhromaždení okolo Ježiša. Skutočne Ježiš privádza k stretnutiu a spája generácie! On je nevyčerpateľným prameňom tej lásky, ktorá víťazí nad každou uzavretosťou, každou osamelosťou, nad každým smútkom. Na vašej rodinnej ceste sa delíte o toľké krásne momenty: stravovanie, odpočinok, domáce práce, zábava, modlitba, výlety a púte, skutky solidárnosti... Predsa však, ak chýba láska, chýba radosť; a pravú lásku, tú nám dáva Ježiš: ponúka nám svoje Slovo, ktoré nám svieti na cestu, dáva nám Chlieb života, ktorý nás udržiava v každodenných námahách na našej ceste.


Drahé rodiny, vaša modlitba za Biskupskú synodu bude vzácnym pokladom, ktorý obohatí Cirkev. Ďakujem vám a prosím vás, aby ste sa modlili aj za mňa, aby som mohol slúžiť Božiemu ľudu v pravde a láske. Ochrana Preblahoslavenej Panny Márie a svätého Jozefa nech vás všetkých stále sprevádza a nech vám pomáha kráčať zjednotených v láske a vzájomnej službe. Zo srdca vyprosujem každej rodine Pánovo požehnanie.


Vatikán 2. februára 2014
Sviatok Obetovania PánaText zverejnený na internetovej stránke http://sk.radiovaticana.va/news/2014/09/26/nede%C4%BEa_28._septembra_%E2%80%93_de%C5%88_modlitby_za_synodu/slo-827553
Vatikánskeho rozhlasu

  (don Marian Valábek - 27.09.2014)


  Milí manželáci,
dnes ráno doma, obklopený svojimi, Lacko prešiel do večnosti. Smúťme, lebo vždy bolí, keď odíde niekto blízky, ale sa aj tešme, lebo ďalší z nás vymenil prechodné za trvalé.
Rozlúčka s ním bude teraz v nedeľu 5.10. v Letanovciach a začne svätou omšou o 14:00 hodine.
Odprevaďme ho teda spoločne svojimi modlitbami do Pánovej náruče a vyprosujme aj jeho najbližším silu i útechu.  (Juraj a Gabika Polakovičovci - 03.10.2014)


  František k európskym biskupom: Nehanbite sa hlásať Vzkrieseného Krista


V dňoch 2. až 4. októbra a v predvečer mimoriadneho synody o rodine zasadá v Ríme Rada európskych biskupských konferencií. Českú republiku na rokovaní zastupuje predseda Českej biskupskej konferencie, kardinál. Dominik Duka. Slovenskú konferenciu biskupov zastupuje arcib. Stanislav Zvolenský, ktorý bude mať aj jeden z hlavných príspevkov.


Účastníkov plenárneho zhromaždenia dnes prijal pápež František. Išlo o vôbec prvú audienciu pre Radu európskych biskupských konferencií od jeho nástupu na Petrov stolec.


Svätý Otec odložil vopred napísaný príhovor a volne predniesol spontánnu úvahu o dnešnej situácii v Európe.


Čo sa dnes deje v jej srdci ?, pýtal sa.


Je Európa ešte plodnou matkou, alebo ako pramatka upadla do sterility a nedokáže dávať nový život.
"Na druhej strane musíme povedať, a hovoríme to s láskou, že sa Európa dopustila hriechu. Nechcela uznať jeden zo svojich koreňov. A preto svoje kresťanstvo vníma len napoly, alebo tak trochu v kútiku.
Dnešná Európa zažíva inváziu.

Bude to druhá invázia barbarov?

Neviem ...

Jej brány sa najskôr otvorili kvôli zisku, ale teraz pociťuje inváziu ľudí, ktorí utekajú zo svojej vlasti a hľadajú tú prácu, lepší život, slobodu.


Európa je zranená. (...)

Nesie rany mnohých skúšok, ktorými prešla.

Z epochy blahobytu - obrovského blahobytu - prešla do času znepokojujúce krízy, ktorá vylučuje aj mladých ľudí. "


Petrov nástupca potom citoval údaje o nezamestnanosti mladých ľudí v rôznych európskych štátoch a žiadal pre nich prácu, ktorá jediná dodáva dôstojnosť.

Ono "pomazanie dôstojnosti", ako povedal. Prácu nemá 75 miliónov mladých Európanov vo veku 18-25 rokov, vysvetlil pápež a dodal: Babička Európa ale vylúčila aj svoje deti.


"Európa skartovala deti ... a to trochu triumfalisticky.

Spomínam si, keď som tu študoval v jednej krajine, ako kliniky vykonávali potraty a potom všetko upravili a posielali továrňam na výrobu kozmetiky - teda krásy, krásy líčidiel, vyrobené z krvi neviniatok. Európa sa chválila, ako je tým pokroková - presadzuje práva žien; žena má právo na svoje telo. "


Európa je plná starých ľudí, ktoré skartuje skrytou eutanáziou, pokračoval Svätý Otec.

A je tiež unavená touto dezorientáciou.

Mladí ľudia vyrastajú vo svetadieli, ktorý po základných výdavkoch na jedlo, šaty a lieky, utráca najviac za domácich miláčikov a výrobky sexuálneho priemyslu, podotkol ďalej.


"Dnešok Európy je skutočne dramatický, ale nie je to jej koniec. Myslím, že Európa má veľa zdrojov, aby šla ďalej. A tým najväčším je Ježiš.


Európa, vráť sa k Ježišovi, vráť sa k onomu Ježišovi, o ktorom si vyhlásila, že nepatrí k tvojim koreňom. " - vyzýval pápež a obrátil sa adresne k prítomným biskupom.


"Prosím vás, nehanbite sa hlásať Ježiša Krista. Vzkrieseného. On nás všetkých vykúpil a je tu pre nás. Nech nás Pán nekarhá tak, ako v dnešnom evanjeliu pokarhal oné dve mestá.

Pán nás chce spasiť - ja tomu verím.

A naším poslaním je bez hanby hlásať Ježiša Krista.

On je ochotný otvoriť bránu svojho srdca, pretože prejavuje svoju všemohúcnosť predovšetkým v milosrdenstvo a odpustenie, ako sme sa dnes modlili pri omši.

Pokračujme v hlásaní, nehanbime sa.

Je mnoho spôsobov, ako kázať.

Matke či pramatke Európe, zranenej Európe, môže dnes priniesť slovo spásy iba Ježiš Kristus. Iba On môže otvoriť východisko. " - povedal pápež František európskym pastierom, ktorí zasadajú v Večnom meste.Podľa VR (http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=20890)

  (don Marian Valábek - 03.10.2014)


  Článok z www.postoy.sk

http://www.postoy.sk/content/mia-lukacova-prirodzene-metody-su-dobre-spolahlive  (Mia Lukáčová - 08.10.2014)


  Chceme sa s Vami podeliť o radosť, ktorá sa nám narodila 29. 9. 2014. Je našou treťou dcérou a volá sa Dorotka. Tak už sme aj my rozprávkovou rodinou s kráľom tatom a troma dcérami! Vďaka Bohu za ňu.  (Danka a Števo Kováčovci - 09.10.2014)


  Priatelia!

Aliancia za rodinu nás pozýva na tichý protest. Prídite zajtra 21.10. 2014 medzi 17:00 a 17:30 na Hodžovo námestie v Bratislave, pred prezidentský palác alebo v Košiciach pred Ústavný súd. Budeme len ticho stáť (5, 10, 30 minút , koľko kto môže) priamo obrátení oproti budove prezidentského paláca v Bratislave a oproti budove Ústavného súdu v Košiciach. Medzi sebou zachováme rozstupy 7- 10 metrov, keď naplníme prvú líniu, ďalší ľudia sa postavia do druhej línie 7-10 metrov za prvú líniu.
Čo tam budeme robiť? Zoberte si dobrú knihu napríklad Ústavu SR. Môžete si z nej čítať, môžete v tichosti rozmýšľať.
Čo tam nebudeme robiť? Nevezmeme tam žiadne transparenty. Nebudeme kričať heslá. Nebudeme sa rozprávať s inými.
Ak Vás oslovia médiá, nedajte sa vyrušovať, odkážte ich na hovorcov, ktorí budú označení.

Pridajte sa k udalosti na Facebooku Aliancie za rodinu! https://www.facebook.com/events/532759936868216/

Všetkým želám požehnaný deň.
Joja
  (Joja Červeňová - 20.10.2014)


  Odporúčam pozrieť si tento príspevok na stránke

http://youtu.be/KfF64EWd_RA
Ide o prednasku Pam Stenzel - Sex Still Has a Price Tag (Sex ma stale cenovku), v ktorej hovori o americkej realite (ku ktorej sa pomaly blizime):

(75 min, EN+SK titulky, v popise su kapitoly)

Ponukame ho ako inspiraciu pre tych, ktori sa venuju sexualnej vychove, alebo sa stretávajú s podobnou problematikou.

don Marian
  (don Marian Valábek - 27.10.2014)


  Pozvanka
http://www.forumzivota.sk/2014/11/06/pochovajme-rodovu-ideologiu-pozvanka-na-demonstraciu/  (Daniela Mináriková - 10.11.2014)


  Ahojte manzelaci chceme sa s vami podelit o nasu velku radost ktoru v tychto dnoch prezivame. Pribudol nam krasny dar od Pana Boha do noveho domceka prisla mala Terezka narodila sa nam 8.11.2014. Dakujeme vsetkym ktory na nas mysleli a dali nam svoje pozehnanie Dakujeme.   (Ondrekovci z Oravy - 12.11.2014)


  Drahi nasi manzelaci,
popri intenzivnych modlitbach za Janka Vojteka, Jurka Kolara, Mariana Machalu a dalsich priatelov z MS Vas prosime o uprimnu a vytrvalu modlitbu za manzelaka Cyrila Kolodzieja z Kosic, ktoreho dnes operuju na kardio. "Dakujem Vam, ze budete na mna mysliet. Cyro."Napisal nam v SMS sprave...  (Graffingerovci - 19.11.2014)


  hľadáme detského kresťanského psychológa, ktorý dokáže s dieťaťom pracovať a v praxi uplatňovať kresťanské princípy - žena alebo muž - najlepšie v rámci Trenčianskeho kraja. Vedeli by ste nám niekoho odporučiť?
ďakujeme  ( rod. Petreje - 25.11.2014)


  Ďakujeme Nebeskému Otcovi za dar života pre nášho syna Michala i všetkým dobrodincom za modlitby, ktorý sa narodil v Žiline 25.11. S vďačnosťou v srdci pozdravuje rod. Hlaváčová.  (rod.Hlaváčová - 26.11.2014)


  Pokoj vám,
Ja vás prosím o motlitby za záchranu nášho manželstva. Manželáci prosím pomôžte, prosím  (Manžel - 03.12.2014)


  Milí priatelia, verím, že ste mnohí zaregistrovali portál cesta+... Teraz hľadáme pomoc pre tento portál s tým, že ponúkame myslím zaujímavú protihodnotu: hľadáme malých podnikateľov,(aj veľkých), ktorí by chceli mať priestor na reklamu na ceste+ - na našom portáli... mesačne je to 25 euro a 500 zobrazení denne. Pre nich je to vynikajúca reklama za slušný peniaz... pre cestu+ veľká pomoc na to, aby sme mohli v pokoji pripravovať plánované nové projekty a rubriky, ktoré zas budú a majú byť povzbudením pre vás...... prosím ,posuňte ďalej, ak viete a môžete...  (Mária Kohutiarová - 01.01.2015)


  Pred chvíľkou (15.1.2015 okolo 22:00) ku nám volala Tacka, že Jurko Kolár dnes večer zomrel.

V utorok ho prijali do nemocnice.

Dnes poobede bola Tacka u neho na návšteve, keď odchádzala, bol na tom zle ale ešte netušila, že koniec je tak blízko.  (Juraj a Joja Červeňovci - 15.01.2015)


  Zomrel Juraj Kolár, dňa 15.01.2015 večer o 21 hodine po ťažkej chorobe.
Kolárovci boli s nami na MS nepretržite od roku 2005. Od roku 2008 v službe vps
a aj prednášali. Nezabudnuteľný optimista a humorista Juraj rozdával radosť, smiech a optimizmus
všetkým okolo seba. Takýto bol aj v chorobe, ktorá ho zdolala za 3 mesiace. Bol to pravdepodobne
najnavštevovanejší pacient v histórie nemocnici, kde ležal. Priťahoval ľudí ako magnet. Personál nechcel veriť, že nejde o nejakú mediálne známu osobnosť....
Pre všetkých, čo sme ho poznali, ostalo po ňom v našom srdci prázdne miesto. A táto veta nie je žiadna fráza.

Modlime sa za neho, aby ho Pán zobral do svojho náručia, po ktorom tak túžil už tu na tomto svete.  (Balažia Ján - 16.01.2015)


  Jurko bol uzasny clovek preto ho nas Pan potreboval v nebicku.Nech mu da vecnu slavu a nech mu svieti vecne svetielko.Nech Pan potesi ubolene srdiecko Tacky a Viki.Jurkemikovci Dzoxyovci  (Jurkemikovci - 16.01.2015)


  Milí naši, vy, čo ste poblízku... pozývame vás ďakovať a chváliť Pána za Jurka Kolárra a prosiť o milosrdenstvo pre jeho dušu v utorok 20.1.2015 o 18.00 v Báhoni. Budeme sa tešiť... a budeme s ním a jeho blízkymi spojení v modlitbe.  (Kohutiari - 18.01.2015)


  Drahí priatelia z Manželských stretnutí,
rozlúčime sa s Jurkom a spoločne budeme na neho s láskou spomínať po sv. omši.
Všetci ste pozvaní do Centra pre rodina na Bazovského 6, neďaleko kostola v Dúbravke.
Taca
  (Taca - 20.01.2015)


  Milí naši manželáci,

so smútkom v srdci sa s Vami chceme podeliť o niekoľko spomienok na nášho kamaráta Jurka Kolára, ktorého si tak náhle Pán 15. 1. 2015 povolal k sebe. S Tackou roky pravidelne chodili na "Manželáky" a stretávali sme sa s nimi aj v našom bratislavskom stretku. Juraj robil všetko ochotne , obetavo a s láskou k blížnemu - jemu vlastnou. Prejavoval sa svojim „šibalstvom“, humorom a vtipom, rozveseľoval každú skupinku. S Tackou si rozumeli a vedeli si vždy navzájom „nahrávať na smeč“. V tomto duchu sa niesla aj ich prednáška na MS 2011, plná žartov, ale aj ich vzájomnej lásky.

Roky sme sledovali ako čítal Písmo, uvažoval nad ním, približoval sa k Bohu a nechal sa nim meniť ...

Myslíme si, že tieto fotografie ich dobre vystihujú. Takýto navždy zostanú v našich mysliach, ako „super“ dvojica. Ďakujeme za všetky ich modlitby, ktoré nám za tie roky venovali. Prosíme Vás, spomeňme si na nich aj v našich modlitbách.

Vlado a Iva Olahovci

  (Vlado a Iva Olahovci - 20.01.2015)


  Mili manzelaci.
Obraciame sa na vas s prosbou o modlitbovu pomoc. Don Slivon - vicepostulator procesu blahorecenia Titusa Zemana - nas povzbudil k nepretrzitej modlitbe deviatnika v rodine, ale prizvat ku nej aj co najviac ludi. Na prihovor Titusa Zemana - saleziana, ktory vo vazeni nasledkom mucenia ohluchol na jedno ucho, uz bol uzdraveny sluch jedneho knaza.
Mame nadej, ze ak je to Bozia vola, moze byt nasa 16-mesacna Anicka uzdravena prave na jeho prihovor. Tu Vam prikladame spominany deviatnik (je velmi pekny, inspirujuci, nie casovo narocny:)) Kto by mal zaujem, mozem poslat postou brozurkove prevedenie.

http://tituszeman.sk/page/wp-content/uploads/2010/11/Deviatnik-text.pdf

Pripadne, kto nevladze cely deviatnik, v uvode je modlitba za blahorecenie s prosbou o vypocutie prosieb o zvlastne milosti a zazraky uzdravenia.
Anicka je pre nas velkym darom a potesenim. Sluch nie je dolezitejsi a pre stastny zivot nevyhnutny ako dobre srdce, laska... Prosime o pokoj, lasku do nasej rodiny, vytrvalost a trpezlivost v kazdodennej praci s nou, mudrost robit spravne rozhodnutia v spravnom case. Aktualne ma aparaty nastavene na maximum - 130dB a stale bez ocakavanej reakcie na ludsky hlas...Pomaly spejeme ku kochlearnemu implantatu, nie je to vsak jednoduche, je to zasah do hlavky, rizika vedlajsich ucinkov, mame z toho obavy...
Dakujeme vopred Vam aj Vasim detom za modlitby, aj jednorazove, strelne:)
Nech Vas zehna Pan.  (Martina a Peter Maslenovci - 28.01.2015)


  Ahojte moja veľká manželácka rodina :)
posielam modlitbu za referendum :)

Zverenie referenda o rodine Matke slovenského národa


Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska!
Na Golgote ťa daroval Kristus z kríža ako Matku nielen
všetkým ľuďom, ale aj národom, národnostiam a rodinám.
Preto sa s dôverou obraciame k tebe zvlášť ako k Matke
všetkých národov, národností a rodín žijúcich na Slovensku,
a osobitne ako k Matke slovenského národa.
So synovskou dôverou kladieme do tvojich materinských rúk
spoločenskú situáciu na Slovensku v tieto dni, ktoré sú veľmi
dôležité pre tvoje deti žijúce v našej krajine.
Sme si vedomí, že dnes musíme pred svetom zastávať správne
chápanie manželstva, pravý obraz o rodine a tiež chrániť práva
detí na lásku otca a matky.
Preto ťa vrúcne prosíme, vypros nám u Boha tú milosť, aby
referendum o rodine bolo naozaj úspešné a prinieslo
požehnanie pre našu vlasť.
Nech sa ľudia rozhodnú voliť usporiadaný rodinný a man-
želský život a chrániť rodinnú lásku a zdravú výchovu detí.
Matka našej farskej rodiny, v duchovnom spojení s ostatnými
farnosťami slovenských diecéz sa preto zasväcujeme tvojmu
Nepoškvrnenému Srdcu a zverujeme ti referendum o rodine
ako Matke slovenského národa, ako Matke všetkých národov,
národností a rodín žijúcich na Slovensku, aby všetko prispelo
k väčšej sláve Boha Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.


(Imprimatur: Mons. doc. ThDr. Tomáš Galis, PhD., žilinský biskup;
Žilina, 21. januára 2015, prot. č. 76/2015-3)
  (Animatorka Janka Ďuranová - 02.02.2015)


  Ďakujeme "manželáckej rodine" za modlitby. Boh vám žehnaj !

Martin a Marienka Michalenkovci  (Martin Michalenko - 02.02.2015)


  Priatelia!
Vypočujte si pieseň, ktorú napísali naši priatelia a vyjadrujú ňou podporu rodine a referendu.
Pripajam linku:
https://www.youtube.com/watch?v=TcYDyvOk4xE


Ďalší je rap o deťoch a rodičoch:
https://www.youtube.com/watch?v=ksX4BNrhluE

Prosím, šírte aj ďalej.
Joja
  (Joja Červeňová - 03.02.2015)


  Skúste si dnes večer, prípadne v reprízach, pozrieť o jednej z našich manželáckych rodín - je to prekvapko aj k referendu aj k nastávajúcemu NTM 2015

Na RTVS
Premiéra: 5. febr. 2015 - štvrtok - Dvojka, 22.35 h

Reprízy: 8. febr. 2015 - nedeľa - Dvojka, 9.45 h + 10. febr. 2015 - utorok, Dvojka, 15.05 h
don Marian  (don Marian Valábek - 05.02.2015)


  Skúste si dnes večer, prípadne v reprízach, pozrieť o jednej z našich manželáckych rodín - je to prekvapko aj k referendu aj k nastávajúcemu NTM 2015 - toto je oprava času dnešného vysielania:

Na RTVS
Premiéra: 5. febr. 2015 - štvrtok - Dvojka, 21.34 h

Reprízy: 8. febr. 2015 - nedeľa - Dvojka, 9.45 h + 10. febr. 2015 - utorok, Dvojka, 15.05 h
don Marian  (don Marian Valábek - 05.02.2015)


  Ahojte,
v sucasnosti takmer kazde druhe manzelstvo sa na Slovensku rozpada a vela ich je v krize, prip. si chce posilnit manzelstvo. Niektore manzelske pary nevedia najst niekoho, kto by im v tazkej situacii pomohol. K tomuto ucelu bol spusteny portal (http://www.manzelskyslub.sk/), ktory je urceny pre vsetky manzelske pary bez ohladu na vieru. Svedecto je v zivote cloveka velmi dolezite a dokaze pomoct v case krizy, ci budovania manzelstva. Preto by som rad pridal na web aj svedectva manzelov a chcel by som vas poprosit o pomoc. Konkretne otazky by som vam poslal e-mailom. Nemusite mat strach vydat svedectvo aj ked vase manzelstvo nie je dokonale (nikoho nie je) alebo, ze by ste nemali co povedat. Mozno prave to vase dokaze niekomu pomoct v case krizy, prip. utuzovania si manzelstva. Prosim, dajte mi vediet e-mailom na: info@manzelskyslub.sk. Vopred velmi pekne dakujem. Prajem vsetkym pozehnany den.  (Pavel Chvojka - 17.02.2015)


  Drahí priatelia, kamaráti

v novembri 2014 sme spoločne oslávili 30. výročie nášho manželstva, ďakujeme za vašu skvelú spoločnosť a podporu.
Koncom januára 2015 ukázali výsledky kontrolného vyšetrenia, že diagnóza (myeloma multiplex IgM lambda - od 2012 ) ožila, zasiahla celé telo a ukázala viditeľné vonkajšie znaky.

Bol to šok a sklamanie. Vo februári sme si vďaka priateľom lekárom overili v Amerike, vo Viedni, aj na špecializovanej klinike v Brne, že Lukyho liečia v NOÚ dobre a viac sa nedá urobiť. 10 - násobné rádiologické ožarovanie nezabralo a chemoterapia sa pre zlý krvný obraz nedá nasadiť. Možnosti medicíny sme vyčerpali a teraz Luky neužíva žiadne lieky ani liečbu, je doma.

Drahí priatelia, kamaráti

teraz zostávame ešte viac v dôvere a modlitbe, a stále s vašou účasťou a podporou.
prosíme vás, aby ste sa modlili: osobne, medzi sebou, aj spolu s nami.
s láskou Mia & Luky Lukáčovci

kontakt : Mia 0905 385 814, mia@lukacova.sk
Luky 0918 927 986, lukac@b52.sk
Karola Adlera 10, 841 02 Bratislava - Dúbravka  (Mia Lukáčová - 10.03.2015)


  ďakujem Aničke Vojtekovej za pozdrav do tv LUX http://www.tvlux.sk/archiv/play/7537  (jozef páleník - 11.03.2015)


  Milí manželáci, ak môžete a čas Vám to dovolí, spomeňte si v modlitbe na môjho manžela Albína, ktorý sa 12.3. znovunarodil pri autonehode v Novom Meste. Pri otáčaní sa na ceste vpálil do jeho dverí auta nákladná dodávka a bez brzdenia ho tlačila asi 5 m. Roztrieskané auto, z ktorého vyšiel síce opačnými dverami, ale živý je dôkazom veľkej starostlivosti Nebeského Otecka o neho i o našu rodinu. Modlím sa na úmysel, aby to vedel čítať aj duchovným zrakom a uvedomil si lásku Božiu takto zjavenú nám. Prajem Vám všetkým požehnaný pôst.  (Anna Hrabošová - 16.03.2015)


  Ak ste exekútor, právnik, prekladateľ, či učtovník... pozrite si môj nový web na kancelárske potreby... www.dast.sk. Kopirovací papier, kopirovacie role, rýchloviazače, poradače, rozraďovače, mydlá, čistiace potreby, lepidlá, zošivačky atď. priamo od výrobcu. Vopred ďakujem, že podporíte slovenského výrobcu.
www.dast.sk.
Požehnaný deň. Fero Strhák
  (František Strhák - 19.03.2015)


  Milí manželáci !
Pre všetkých modlitby-chtivých manželov posielame jeden príspevok z Východu (tiež ma to mohlo napadnúť aj skôr...) Je to Akatist za požehnanie rodín (zo zbierky mnohých Akatistov, čoby veľmi obľúbených bohoslužieb - hymnov, ktoré majú v byzantskej cirkvi stáročnú tradíciu, teologickú hĺbku a odrážajú východokresťanskú spiritualitu). Tento akatist vznikol ako ovocie Roku rodiny, ktorý začal v Prešovskej archieparchii začiatkom roku 2014, ale trvá doteraz.
Napísal ho jeden gréckokatolícky kňaz spolu so svojou manželkou, je hlboko biblický a hlboko nadčasový, zahŕňajú presne to, čím žijú aj dnešné rodiny. Ale každopádne je to silná modlitba o požehnanie od Boha, ktorý vymyslel manželov a rodinu a zakaždým im chce žehnať. Kto by chcel vedieť čosi viac o akatistoch ako takých, môže sa dozvedieť viacero zaujímavostí na http://www.zoe.sk/?citaren&id=14. Čo sa týka melódie na spev, v našich podmienkach sa udomácnil pre všetky typy akatistov tento: https://www.youtube.com/watch?v=BCMjTGAbWAs

Akatist je hymnus, pri ktorom sa stojí (je to tzv. nesedavá pieseň....) Modlitba, znásobená spevom a podčiarknutá obetou státia prináša hojný duchovný úžitok.

Posielame vám tento Akatist za požehnanie rodín vo worde ako aj vo forme prezentácie.

Nech sa vám hojne a dobre modlí!Viac na: AKATIST POŽEHNANIA RODÍN (PDF)

Všetko dobré !

Patrik a Monika Székelyovi  (Patrik a Monika Székelyovi - 19.03.2015)


  Moji drahí priatelia, píšem vám správu o láske a rozlúčke : môj jediný miláčik Luky zomrel o polnoci, potichu a bez bolesti v nemocnici, objímala som ho a Paľko ho držal za ruku. Modlili sme sa a hovorili mu všetky krásne veci o ňom, o láske a večnosti. Ďakujeme za vaše verné a neustále modlitby a podporu. S láskou Mia a deti.  (Mia Lukáčová - 23.03.2015)


  najsmutnejší mail vám všetkým, drahí moji

sobota 28.3. 2015, 10.00 hod pohreb v Slávičom udoli
sv.OMŠA 12.00 hod kostol sv. Františka v Karlovej Vsi - Luky je generálny projektant, je to "náš" kostol
spomienkové stretnutie a OBED pre všetkých od 13.00 telocvični vedľa kostola                                                                                                                                       
Lukyho parte:

v nádeji Mia  (Mia - 24.03.2015)


  Drahá Mia,

obaja sme zdrvení a naplnení smútkom z roztrhnutia toho, čo ste spolu s Jankom na tomto svete nazývali vyše 30 rokov MY. Každá rana bolí a preto chceme prežívat túto bolesť spolu s Tebou a Tvojimi deťmi i širšou rodinou, podobne ako náš Pán zaplakal nad smrťou Lazára. Úfajúc v Božie milosrdenstvo a jeho lásku veríme, že Pán ho vytrhol nielen zo všetkého pozemského utrpenia a pazúrov smrti, ktoré na nás všetkých doliehajú, ako dôsledok Adamovho hriechu, ale verime tiež, že ho privítal v krajine večnej radosti so slovami : "Poď, sluha dobrý a verný ... "

Keďže i Jankove ruky i srdce Tebe i Tvojej rodine prinášali živobytie, pohladenie i radosť, tak tiež o ňom sú napísané slová starozákonnej knihy Kazateľ.

Kniha Kazateľ - kapitola 9 7 ... Boh mal už dávno radosť z tvojich diel. 8 Nech sú tvoje rúcha biele v každom čase a olej nech ti nechybuje na hlave!

Mia veľmi, veľmi, veľmi chceme niesť spolu s Tebou i Tvojimi blízkymi ťarchu tejto časnej bolesti.

Paľo a Žofka Šramkovci  (Paľo a Žofka Šramkovci - 27.03.2015)


  Kto by potreboval jazykové korektúry, posielame kontakt.
Viac čítajte v inzeráte  (Stanislav Veselský - 30.03.2015)


  Milí naši manželáci, chceli sme sa s vami podeliť o ďalšie požehnanie, ktorým nás Boh obdaril. Dňa 8.5. do našej rodinky pribudol ďalší člen - Jakubko (3900g, 51cm) Tešia sa z neho rodičia Milan a Zuzana ako i súrodenci Ondrejko, Janko, Stanko, Katka a Klárka. Všetkých, ktorých poznáme srdečne pozdravujeme a dúfame, že sa nám už konečne po dlhom čase podarí úspešne dostať na MS a stretnúť sa osobne :) .   (Svitanovci - 17.05.2015)


  Po krátkej ale ťažkej chorobe nás náhle opustil náš priateľ Bohuš Žitňanský.
Prosíme o modlitby za jeho dušu a aj za Mariku a celú jeho rodinu.
Všetky informácie o pohrebe uverejníme hneď ako budeme vedieť presný termín.

Juraj a Joja Červeňovci                                                                                                                                                                                                                                                                                              (Juraj a Joja Červeňovci - 23.05.2015)


  Milí priatelia,

Bohušov pohreb bude na starom cintoríne v Stupave (za farským kostolom).
S najväčšou pravdepodobnosťou (na 90 %) bude v utorok 26.5.2015 o 14:00.
Definitívne to bude možné potvrdiť až v pondelok odpoludnia.

Juraj a Joja Červeňovci  (Juraj a Joja Červeňovci - 24.05.2015)


  Srdecne pozdravujem!
Moj manžel pracuje v ovocinárskej firme a nakoľko nam už viacerí manželáci volali kvôli jahodám, tak dávam tento oznam aj tu. Ak Vám chutia jahôdky, tak srdečne pozývame na samozber jahôd. Jahody sú čisté, na slame s bohatou násadou plodov, všetky porasty sú kvapkovo zavlažované. Zbierať sa dá za každého počasia pri Piešťanoch v obci Borovce a pri Trnave v Bučanoch. Aktuálna cena jahôd za 1kg je 1,60 euro. Dajú sa kúpiť aj naoberané v I a II. triede. Tu je cena pohyblivá. Viac info na:
http://www.plantex.sk/plantex-zahrada/samozber/

alebo nejaké foto:
http://www.plantex.sk/plantex-zahrada/fotogaleria/samozber-jahod/
nedeľa zatvorené!

dakujeme Bednárovci  (Majka a Marian Bednárovci - 12.06.2015)


  Naša dcéra Klárka ide v lete na misie na Ukrajinu. Počas pobytu sa zúčatni svadby svojej kamarátky, ukrajinskej animátorky Ole. Oľa by si priala, aby prišli na svadbu v slovenských krojoch. Ak niekto môžete požičať dva dievčenské kroje približne veľkosti 42, budeme vďační, okolie Trenčína alebo Banskej Bystrice výhodou. Kroje budú na Ukrajine od 13. 7. do 27. 7. 2015., tel. 0908 779725. Ďakujeme.  (Kubištelovci - 14.06.2015)


  Od 1.septembra (resp. od polovice augusta) hľadáme prenájom 1-izbového bytu pre našu dcéru so zaťom v Bratislave (počnúc Račou, Ružinovom, cez Nové či Staré Mesto až po Karlovu Ves) na obdobie 1 roka.
Ak by ste o nieč/k/om vedeli, dajte nám, prosím, čím skôr vedieť na č.t. 0903 956 457, resp. 032 6487 287.
Vopred veľká vďaka :-) Jozef  (Jozef a Marta Páleníkovci - 15.06.2015)


  Milí priatelia,
v Košiciach postihla jednu rodinu tragédia. Pri dopravnej nehode zahynul otec a dve deti,
otec Andrej L. bol členom košického spoločenstva Hnutia Svetlo-život.
Zomreli 2 menšie deti Ráchel(6) a Damián(3). Mama Tonka a najstarší
Daniel(12) boli v tom čase u lekára.
Prosíme, pomôžte kto môže finančne, Tonka bola na materskej, Andrej nemal
stálu prácu. Taktiež prosíme o modlitby za Tonku, aby to zvládla.
Prispieť môžete na účet: 2613429167/1100.
Nie je to oficiálna verejná zbierka, iba iniciatíva priateľov rodiny.

  (Vojtekovci - 17.06.2015)


  Priatelia, preposielam sem výzvu Antona Chromíka na túto sobotu (27.6.2015). Kto budete môcť prísť, príďte prosím:

Ste hrdí na rodinu a na svoje deti? A ste schopní to ukázať? V sobotu 27.6.2015 o 13:30 hod. v Bratislave pred parlamentom sa stretneme!

Milí priatelia,
otvárajú sa debaty o eutanázii, o životných partnerstvách osôb rovnakého pohlavia či o rodovej ideológii. Dá sa v tejto záplave slov povedať niečo iba svojim postojom? Dá! Už štvrtý rok ukazujeme radosť z našich detí a z rodiny živou reťazou. Ukazujeme, že otec a mama sú to najlepšie pre deti aj poslancom v parlamente a veríme, že túto radosť z našich detí a rodiny uvidia. Ak nemáte radi veľa slov, ale chcete ukázať radosť z rodiny, ktorú máte v srdci príďte v sobotu 27.6.2015 o 13:30 hod pred parlament v Bratislave a zapojte sa do živej reťaze. Čím viac nás príde, tým viac radosti bude. Príde aj kúzelník, budeme spievať pesničky pre deti a hneď potom budú môcť na korunovačných slávnostiach vidieť korunováciu kráľa Karola VI. otca Márie Terézie. Bližšie informácie nájdete na stránke www.hrdinarodinu.sk.

S úctou Tono Chromík
  (Juraj Červeň - 23.06.2015)


  Cakame na termin operacie - kochlearnej implantacie, ktora verime, ze prinesie nasej 21-mesacnej Anicke potrebny sluch a moznost naucit sa rozpravat. Mame vselico za sebou- mnozstvo cestovania za zdravotnou starostlivostou, niekolko tazkych rozhodnuti, vdaka modlitbam mnohych a Bozej pomoci to ide;)
Dnes je u nas na Trnavke o 18.00 sv.omsa za jej uzdravenie. V Deviatniku za blahorecenie Titusa Zemana sme v 6.dni.
Anicka potrebuje operaciu co najskor a nasa rodina tiez spolocnu dovolenku... Nech je to cele v Jeho rezii.   (Martina Maslenova - 29.06.2015)


  Ahojte,
sme vo veľmi zložitej rodinnej situácii a potrebujeme modlitbu aj pomoc.
Naša mamka už niekoľko rokov žila a pracovala v Amerike (New York) a pred 2 dňami tam dostala mozgovú porážku. Jej stav bol a je aj veľmi vážny, pretože tam bola operovaná a znova dostala krvácanie do mozgu, takže bola operovaná druhý krát. Silno prosíme o modlitby za ňu a zároveň o pomoc. Nepoznáme tam nikoho, kto by nám mohol pomôcť. Kňaz, poprípade niekto iný, kto by akokoľvek pomohol. Pravdepodobne bude potrebné ísť za ňou, ale aj tak tam bude človek bez znalosti jazyka stratený.
Za akúkoľvek radu a modlitbu ďakujeme.  (Vilo a Evka Pajonkovi - 04.07.2015)


  Mili priatelia, stal sa maly zazrak, pred tyzdnom rano to vypadalo s operaciou velmi neurcito, v nedohladne. 3 telefonaty, 2 maily a potom uplne spolahnutie sa na Pana ˇ+ modlitby mnohych priniesli uz popoludni necakany obrat. Vo stvrtok nastupujeme na Kramare, v piatok implantacia 1 uska. Vdaka Bohu. Verime, ze sa pekne zotavi a stihneme aj spolocnu dovolenku, ktoru sme si zjednali so zalohou este v case, ked sme netusili, ze v lete bude nutna operacia. Tento rok bez manzelakov, ale tiez asi v Bozej prozretelnosti sme to tak v januari citili... v modlitbach myslime na vsetkych Vas, ci uz ste na prebiehajucom turnuse, pojdete na druhy alebo vobec:) Myslite na nas aj nadalej.  (Martina Maslenova - 06.07.2015)


  Pozdravujem všetkých, prosím o modlitby za môjho manžela Stanislava a syna Stanislava. Manželovi zistili, že mal ľahkú mozgovú príhodu a dnes v noci sme volali záchranku synovi.Odviezli sme ho do nemocnice, pravdepodobne išlo o epileptický záchvat. Nech Vás Boh požehnáva.   (Horváthová Eva - 07.07.2015)


  Mili priatela,


mnohí z Váas ma oslovili s prosbou o video najstarších skupiniek z večerného štvrtkového programu. Video je k dispozícii na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=CDRSR7lCLl0

Prajem Vám požehnaný čas!  (Stefan Laso - 11.07.2015)


  Ahojte manželáci,
rano ked som prisla do prace hneď sa ma kolegovci (muži aj ženy), ktorí vedeli, že sme šli BB pýtali, ako bolo a ako Ninka a tak....a stačilo že som sa len usmiala a všetkým bolo jasné :-) potom som im opísala všetko ako to prebiehalo aj deti aký mali program a 2 kolegynky som už navnadila, že znelo to úžasne a že cítia že niečo podobné by potrebovali vo svojich manželstvách aj oni. Tak je to pre mňa trošku výzva aby im to nadšenie neopadlo a že nabudúci rok prinesieme 2 páry naviac :-) prajem všetkým aby dojmy z MS sa premenili na pojmy :-) Krásne letné požehnené dni prajeme.  (Motýliky - 13.07.2015)


  Prosím o modlitbu za moju mamu,ktorá v týchto hodinách po ťažkej chorobe odchádza do domu Otca. Vďaka .   (Katarína Kováčová - 15.07.2015)


  V dňoch 31.7. - 2.8.2015 sa v Poprade konalo národné stretnutie mládeže P15. V sobotu 1.8.2015 sa v rámci programu tohto stretnutia konalo Expo povolaní. Na Námestí sv. Egídia sa v rámci tohto bloku prezentovali mužské a ženské rehole a komunity, sekulárne inštitúty, hnutia a komunity, prorodinné hnutia a pro life hnutia. Prezentovalo sa 72 subjektov a medzi nimi aj manželské stretnutia. Prezentáciu zabezpečovali manželia Michálikovci Ján a Tonka a manželia Vojtekovci Ján a Anna. Stretli sme sa z mnohými animátormi, manželmi, kňazmi a našimi priaznivcami. Predstavili sme záujemcom naše aktivity a činnosť OZ MS. Prežili sme krásny deň a mysleli sme na celú rodinu MS.
Vojtekovci, Michálikovci


  (Vojtekovci - 04.08.2015)


  Budúci týždeň na 200-té výročie narodenia sv. don Bosca sa u nás v Dubnici nad Váhom chystá veľká slávnosť. V našej farnosti bude posvätený kostol zasvätený práve tomuto svätému. Pozývame aj Vás na túto udalosť.

http://www.saleziani.sk/spravy/16-slovensko4/1572-na-dvestorocnicu-dona-bosca-posvaetia-v-dubnici-nad-vahom-novy-kostol  (Kubištelovci - 10.08.2015)


  Do našejrodiny Andreja a Katky Kosovcov pribudol nový člen Lukáško Kosa. Narodil sa 4:8:2015 o 02:26 hodine v Trenčíne. Všetci sú zdraví a ďakujú Vám všetkým za duchovnú podporu.
Rodičia Andrej a Katka Kosovci  (Vojtekovci - 13.08.2015)


  

V prílohách zasielam ranné a večerné zamyslenia a nedeľné príhovory, ktoré som mal na tohoročných manželákoch na prvom aj druhom turnuse približne rovnaké (mnohí sa na to pýtali a tak ich dávam k dispozícii).


don Marian Valábek

  (don Marian Valábek - 20.08.2015)


  Ahojte manželáci,
ponúkame na dlhodobý prenájom 3 izbovy byt v Bratislave - Vajnoroch na 2poschodí. Pekné prostredie, bytovýy dom je novo zatepleny, zrekonstruovaný. Byt je na 2 posch. bez výťahu s balkonom. Prenajimame ho kompletne zariadený aj s prislušenstvom v kuchyni (všetky kuch.el.spotrebiče + práčka a vysávač).
Byt je po mojich rodičoch. Voľný je od 1.9.2015.
Hľadáme rodinu s detmi (oproti je cirkevná škola a škôlka), veriacich študentov alebo pracujúcich ľudi. Dohodneme sa - určite.
Zastavka MHD je 3 min. pešo, obchod 2 min, kostol 1min. Okolo je krásna priroda, výhľad na Karpaty, cyklistický chodnik až Rače a do Sv.Jura vedie priamo popri dome.
Radi sa stretneme a dohodneme na dalšich podmienkach. Mail: andrea.jaskova4@gmail.com, vjasko70@gmail.com alebo telefonujte na 0905 696 378, 0907 779 331.
Požehnaný čas,
Andrea a Vladimír Jaškovci  (Andrea a Vladimír Jaškovci - 27.08.2015)


  Prosím o modlitbu za moju mamu, ktorá v januári podstúpila operáciu bedrového kĺbu a neustále má nové a nové komplikácie, teraz rozšírený zápal, takže asi bude treba ďalšie operácie, ale vzhľadom na jej stav nemáme istotu, či ju bude chcieť kvalifikovaná nemocnica prijať, má o tom rozhodnúť vo štvrtok 3.9.2015 primár nemocnice v Piešťanoch. Prosím o modlitbu, aby Pán cez primára správne rozhodol a ak je to jeho vôľa, aby ju prijal. Ďakujem  (Majka Jankovičová - 28.08.2015)


  Aj v manželáckej rodine sú niektorí, ktorým sa napriek všetkému nepodarilo manželstvo zachrániť a možno by bola pre nich zaujímavá ponuka októbrových duchovných cvičení pre rozvedených alebo opustených manželským partnerom.
Viac na stránke http://www.blahoslavenstva.sk/dc

Ak o niekom viete, že by mal záujem upozornite ho na to.

don Marian  (don Marian Valábek - 22.09.2015)


  Milované sestričky, ako som spomínala na druhom turnuse MS, tu je pozvánka na obnovu pre mamy a dcéry, ktoré majú od 14 do 18 rokov... Prihlasovanie už beží, zostava je exelentná... program aj kňaz skvelý! Odporúčam, aj osobne, nám dvom s Viki po ťažkých rokoch a uzravretí sa počas puberty pomohlo znovu násjť a obnoviť svoj vzťah... Všetky info plus prihlasovací formulár nájdete na tomto linku:

http://vzdymilovana.webnode.sk/news/mama-a-dcera/

Tešíme sa na vás!
  (Mária Kohutiarová - 24.09.2015)


  Mladá rodinka z BA hľadá opatrovateľku k 10-mesačnému milému chlapčekovi na 4 dni v týždni .Dôvodom je štúdium na VŠ. Bývame pri Miletičke. Bližšie info na tel.: 0918212131 (volať po 19.00hod.) Ďakujem! Katka  (Zuzana Kružliaková - 28.09.2015)


  Srdecne Vás pozdravujeme manželáci
Tieto dni sme chceli začať robiť fasádu na dome. Lešenie postavené, materiál nakúpený, ale žial majstri vzali zálohu, pokazili čo mohli a viac neprišli... Lešenie mame zaplatene na 1 mesiac a už prešli 2 týždne. Nevedeli by ste nam niekoho poradiť, kto by nam pomohol kvalitne zrealizovať fasádu? dakujem majka a marian Kludne môžete aj zavolať na 0907739862  (Majka a Marian Bednárovci - 29.09.2015)


  Milí manželáci,

aj touto formou sa na Vás obraciam tentokrát ako sestrička z Kramárov, pretože sa dejú veľké zmeny v mojej práci (či misii), nová vrchná, nová staničná, je tu priestor pre nové nápady, na najbližšej schôdzi budem mať referát pre celu gyndu o kresťanských hodnotách v práci sestier a filozofických smeroch, ktoré vyprofilovali našu profesiu do dnešnej podoby. Tým len naznačujem, že je tu možnosť, ktorá tu pred dvoma, tromi rokmi ešte nebola a neviem či sa naskytne v budúcnosti takýto rozsiahly priestor pre zmeny, ktoré nám dávajú vietor do plachiet. A preto cítim povinnosť poprosiť Vás všetkých o silnú modlitbovú akciu, priam front, ktorý by chránil chrbát blížiacej sa žiadosti o zastavenie potratov na gynekológii, pretože okrem mňa aj ďalších asi 10 sestier si chce uplatňovať výhradu vo svedomí a nechodiť na zákrokovňu asistovať k interrupciám, čo bude mať za dôsledok, že lekári to bez sestier nebudú môcť vykonávať. (Inštrumentárium, príjem pacientky atď., robí sestra). Cítim vo vzduchu, že sa pripravuje pôda na to, jednoducho sa vzbúriť tomu, čo neprislúcha nášmu povolaniu, ktoré je z princípu za život a nie proti životu. To budem hovoriť aj na seminári, preto si myslím, že môže v najbližších dňoch (október) dozrieť chvíľa, že k potratom nebude mať jednoducho kto prísť. Ale Rožkatý má rôzne varianty nachystané, ako prekaziť priaznivý vývoj situácie. Preto Vás veľmi prosím o modlitbu za tento úmysel. Budem Vás o výsledku informovať a dúfam, že bude pozitívny. Ďakujem Vám za každú, i strelnú modlitbu a že ste dočítali moje výlevy až do konca. Buďte zdraví.  (Anna Hrabošová - 01.10.2015)


  Drahí manželáci,v sobotu 10.10. o 11,00 uložíme Jurkovu urnu na cintoríne v Dúbravke. Spomeňte si naňho v modlitbach. Ďakujem, Taca  (Tacka Kolárová - 03.10.2015)


  S veľkou radosťou v srdci vám oznamujeme, že 2.10.215 do manželáckej rodiny pribudla Miriam Kardošová (2640 g, 48 cm). Naša radosť je o to väčšia, že počas tehotenstva sa vyskytlo viacero komplikácií a lekári upozorňovali na zvýšené riziko vrodenej vývojovej chyby. Snažili sme sa všetko odovzdať v modlitbe do Božích rúk a zatiaľ to vyzerá tak, že Miriamka je v poriadku. Vďaka všetkým za modlitby.   (Kardošovci - 07.10.2015)


  Na prenájom garsónka – Bratislava-Petržalka, Lachova ulica. Plocha: úžitková 27m2, podlahová 27m2. Nachádza sa na 11. poschodí z 12 s výťahom. Podlaha: plávajúca. Steny: stierky. Okná: plastové. Vybavenie kúpeľne: vaňa a Hopa posuvná zástena, umývadlo so skrinkou, nová práčka. Vybavenie kuchyne: kuchynská linka, indukčná dvojplatnička (pre veľmi rýchle varenie),teplovzdušná rúra na pečenie, chladnička, mikrovlnná rúra. Stav objektu: kompletná rekonštrukcia. Kúrenie: vlastné infra-červené podlahové – zdravotne prospešné a vlastná teplá voda z kotla na báze tepelného čerpadla, kvalitná vstavaná skrina. Zabezpečenie bezpečnostnými dverami Sherlock. Izba je predelená na dve časti vstavanou skriňou, ktorej polovica z nej pripadá na každú stranu izbu. Vchod do druhej izby je cez posuvné dvere. Byt je presvetlený, pekný výhľad na les, bytový dom je chránený kamerovým systémom a veľmi dobre udržiavaný, tiché prostredie, obchody, škola, škôlky, zastávka autobusov na Nám. hraničiarov: 83, 88, 92, 95, 192 a na Lachovej: 68, 88, 96, 196. Onedlho bude neďaleko domu zastávka električky (električkovú trať majú v najbližších mesiacoch dokončiť a sprevádzkovať), ktorou sa dostanete do circa 5 minút do Starého Mesta. V byte nie je možné fajčiť a chovať domáce zvieratá. Cena 390 €/mesiac (vrátane energií). V byte môžu bývať aj dvaja podnájomníci nezávisle od seba (195 EUR/osoba vrátane energií). Byt je okamžite k dispozícii.
Viac info, kontakt, video a fotky najdete na:
http://www.chvojka.sk/prenajom-garsonky_bratislava_lachova/  (Pavel Chvojka - 13.10.2015)


  Pridávam do fóra ponuku na prenájom jednoizbového bytu v Bratislave v Krasňanoch (Rači). Ponuka je od pána Mayera - známeho (tiež veriaceho z Bratislavy). Obrázky bytu, mi žiaľ nešli pripojiť do fóra ale vie Vám ich preposlať pán Mayer a to v prípade Vášho záujmu, už zo svojej mailovej adresy aj s presnou adresou bytu, keď mu zavoláte na jeho tel. č., uvedené nižšie.

Byt má 39 m2. Vstup je cez bezpečnostné dvere a z predsiene sa naľavo vchádza do renovovanej kúpeľne, kde je rohová vaňa, umývadlo, WC, práčka a plynový kotol (samostatné kúrenie a teplá voda). Priamo vpredu vojdete do veľkej obytnej kuchyne s novou linkou, chladničkou, jedálenským kútom a vstavanou skriňou. Kuchyňa je drevenými posuvnými dverami oddelená od izby s balkónom. Z kuchyne sa pozeráte do parku a z izby na druhú stranu domu – na trávnik vedľa škôlky.
Parkuje sa pred domom a k električke (3 a 5 ) to máte do dvoch minút a v centre ste za 15 minút .
Ak o niekom viete, kto teraz hľadá niečo podobného pošlite mu prosím tento mail, nech sa vieme skontaktovať.
V prípade Vášho záujmu volajte:

Igor Mayer
MT: +421 2 905 402 844

S pozdravom - Betka M.  (Alžbeta - 19.10.2015)


  Prosím za seba a Tacu Kolarovu : mohol by nas niekto zobrať v sobotu do Žiliny na jesenné stretnutie MS ?
Ďakujem za vaše ponuky a ochotu. mia@lukacova.sk, 0905 385 814  (Mia Lukáčová - 19.10.2015)


  Ahojte vsetci ludia dobrej vole,
obraciam sa na Vas so specialnou prosbou o podporu charity.

Dnes sa mi ozval nas dlhorocny priatel Jozko Hreus (tiez manzelak), riaditel charitneho domu v SNV, so specialnou prosbou.Priestory, ktore uzivaju sa dostali do 4 kola drazby s velmi vyhodnou cenou a chceli by sa pokusit o kupu. Na to potrebuju zlozit zabezpeku, preto hladaju ludi, ktory by mohli pomoct formou pozicky, ktoru vedia v dohladnom horizonte vratit.
Obraciam sa na Vas, jednak s nadejou na podporu (ak aj nie financu, aspon modlitbovu), ako aj preto, ze Jozka Hreusa mozem odporucat ako cloveka s vysokym osobnostnym kreditom a doveryhodnostou. Viem, ze za tymi par obrazkami z charity (http://www.spisskacharita.com/) sa v Spišskej Novej Vsi skrýva kopec prace a nasadenia nad mieru vyplatnych pasok. A to je to, co by som chcel podporit ja.

Aby som nepodaval neuplne informacie (vid hore moje podanie), oslovil som Jozka, aby dal dokopy nejaku ucelenu informaciu, ktoru mozem rozoslat dalej. V tom case nemal pristup k e-mailom, tak mi nadiktoval text, ktory uvadzam dole (prosim prehliadnite stylizaciu, dolezity bol obsah):
--------------------
"Jozef Hreus riaditeľ Domu Charitas sv. Jozefa Robotníka, SPIŠSKÁ NOVÁ VES týmto prosí/žiada o možnosť poskytnutia pôžičky.
Účel použitia: chceme odkúpiť skladové priestory, ktoré máme doteraz v prenájme. S príslušnými pozemkami. Ak by sa nám to podarilo, v budúcnosti na týchto pozemkoch plánujeme postaviť ďalšie zariadenie. Predpokladaná hodnota pôžičky je 50 000 €. Obnos je potrebné získať do konca novembra (aby sme mohli byť úspešní v 4. kole dražby) s možnosťou splatenia do pol roka.
Pomôže nám aj pôžička na kratší čas ako pol roka.
Uvítali by sme aj možnosť dlhšej doby splatnosti.
Pripadné podrobnosti vysvetlí štatutár Dr. Pavol Vilček.
V prípade kladného vybavenia štatutár Dr. Pavol Vilček zmluvne dojedná a podpíše podmienky pôžičky.
Kontakt: jozef.hreus@caritas.sk, tel.: 0911 233 268
http://www.spisskacharita.com/
---------------------------
P.S.: mozete rozsirit - potesite este viac.
Velka Vdaka.

S pozdravom a v modlitbach

Milan Svitana  (Milan Svitana - 21.10.2015)


  Milí naši! Veľmi sa na všetkých tešíme. Včera večer to bolo asi 320 prihlásených duší. Uvidíme, aká bude skutočnosť. Pre tých z Vás, ktorí Žilinu nepoznáte, malé usmernenie. Parkovať sa dá v AUPARKU (medzi Domom odborov a hotelom SLOVAKIA), ten je od miesta obnovy 2 minútky. Parkovné je prvé 2 hodiny zdarma, potom na celý deň asi 2,-€.
Pre peších: od autobusovej aj železničnej stanice je budova Mestského úradu (ľudovo komunistický dom) asi 10 minút.
Takže sa dobre vyspite a šťastnú cestu. DOVIDENIA V ŽILINE!
Huliakovci  (Peter a Gabriela Huliakovci - 23.10.2015)


  Sprostredkovane ponúkam na prenájom garsonku prerobenú na dvojgarsonku mojej priateľky Márie v Bratislave Ružinove blízko saleziánov. Byt je voľný okamžite, telefon na jeho majiteľku je 0907774381. Prednosť majú mladí manželia alebo študenti.  (Mária Kohutiarová - 26.10.2015)


  Ahojte manželáci, chceme poprosiť o modlitbu za našu babku Magdalénu Liškovú (89), ktorá je v ťažkom stave po mozgovej príhode a vyzerá to tak, že sa blíži chvíľa jej prechodu do večnosti.
S vďakou Liškovci z Trenčína-Opatovej s rodinou (Janko a Anička, Palko a Silvia, Peťo, Lenka, Jožko...)  (Peter Liška - 26.10.2015)


  Kňaz Juraj Sedláček na jednej prednáške spomínal, že mladí muži sa ho často pýtajú, aby im povedal, načo sa narodili, aká je ich úloha na tejto zemi. To dalo podnet na uvažovanie, ako mladým pomôcť nájsť svoju identitu, manželáčke Veronike Géciovej a vznikla z toho brožúrka s názvom Nájdime seba! Úvahy matky o povolaní mužov a povolaní žien. Má 44 strán a sú v nej odkazy aj na odbornú literatúru. Je to dobrý darček pre mladých, ale aj pre starších, ktorí majú problémy vo vzťahoch, prípadne tých, ktorí chcú byť mladým nápomocní, aj pre otcov, ktorí potrebujú radu o iniciácii svojich synov na dospelých mužov. Brožúrka neobchádza ani ženy. Možno si ju objednať u autorky vgeciova@atlas.sk. Cena je 2,50 + poštovné.

S vďakou Veronika Géciová  (Veronika Géciová - 27.10.2015)


  Tu je link na brožúrku o Svetovom stretnutí rodín vo Filadelfii
http://rodina.kbs.sk/uploads/kcfinder/files/Brozura%20-%20Filadelfia.pdf

Prajem Vám čoraz viac svetla do Vášho manželstva
don Marian
  (don Marian Valábek - 28.10.2015)


  Milí manželáci,
Srdečne Vás pozdravujem. Po dlhom zvažovaní som sa rozhodla vydať svoju literárnu prvotinu „Človek človeku človekom.“ Ide o poéziu, ktorá je zo života – o živote:
vzťah k Bohu a jeho význam v živote človeka,
osobné príležitostné vyznania svojim najdrahším
vzťahy, radosti a pády muža a ženy v manželstve (veľmi dobre známe každému manželákovi/
spomienky na mladosť
čriepky života – rôzne životné situácie.

Vzhľadom k tomu, že zo zdravotných dôvodov nemôžem pracovať /som na invalidnom dôchodku/, chcem Vás touto cestou osloviť a poprosiť o akúkoľvek pomoc, aby som mohla začaté dielo dokončiť. Myslím, že by mohlo byť obohatením pre manželákov, ale aj pre manželov, ktorí ešte nie sú súčasťou MS.
Bola by som vďačná za pomoc, či už finančnú, alebo vo forme zabezpečenia vydania tejto knihy. Uvítam aj sprostredkovanú pomoc – kontakt na ochotných ľudí, ktorí by mi vedeli akýmkoľvek spôsobom pomôcť.
Všetkým, ktorí sa rozhodnú ma podporiť, úprimné Pán Boh zaplať.
S dôverou Blažena Urbanová
urbanova.blazena@gmail.com
č.t. 0903 794125


  (Blažena Urbanová - 05.11.2015)


  Prosíme o modlitbu za dva manželské páry, ktoré prežívajú veľkú krízu. Prvá rodina - manžel je neveriaci, tak prosíme o modlitbu za neho, aby sa obrátil, aby nebránil manželke prežívať vieru s jej deťmi. V druhej rodine sa manžel začal stretávať s inou ženou. Modlime sa za to, aby sa vrátil. A prosíme aj za silu pre manželky, aby to zvládli a dokázali odpustiť manželom.  (Beniačovci - 10.11.2015)


  Zomrela matka hlbokej viery a veľkej obety. Dnes nadránom zomrela naša babka - mama - Magdaléna Lišková (89). Vďaka za modlitby za ňu.
Liškovci z Trenčína-Opatovej (Janko a Anička, Peťo, Palino, AlžBetka, Lenka, Jožko a ostatní)  (Peter Liška - 11.11.2015)


  Drahí manželáci, s veľkou radosťou oznamujeme, že
2.11. nám Pán daroval do našej rodiny hneď dve
nové dušičky, dvojičky, Deniska 2540g, 46cm a
Ráchelku 3150,g, 49 cm. Doma ich radostne
privítali súrodenci Oliver, Vikinka a Simon. A hoci
sme sa ešte nestačili spamätať z toho, aká sme
zrazu veľká rodina, chválime Ho a dobrorečíme mu
za úžasný dar byť rodičmi...
Erika a Tono Vaľkovci z Košíc  (Erika Vaľková - 12.11.2015)


  Ďakujeme vsetkym za modlitby. Pan nam 12.11. o 16:05 pozehnal malu Katku (3670g a 49cm). Obidve sme v poriadku. Tomašovci Katka a Miňo  (Tomašovci Katka a Miňo - 13.11.2015)


  Drahí manželáci/čky, "manželácka" skupina JONAH vás všetkých pozýva na premiéru nového programu - ZVLÁDNEŠ TO ! Je to prerozprávaný príbeh o živote Jozefa Egyptského, o jeho utrpení v otroctve , náročnej ceste do Egypta, službe a uväznení. No aj o jeho nezlomnej dôvere v božiu pomoc a o pláne, ktorý má Boh s ním . Príbeh , ktorý je pretkaný nádhernými piesňami prináša Jozefov odkaz pre ľudí dnešných čias. Premiéra - I. adventná nedeľa - 29.11.2015 o 14:30 v rímskokatolíckom kostole sv. Františka z Assisi vo Vranove n/T. , 2. termín - II. adventná nedeľa - 6.12.2015 o16:30 v kaplnke Bosých Karmelitánok ,Sídl. KVP, Jána Pavla II. č.7,v Košiciach . Tešíme sa na vás .
Boh vám žehnaj !
Martin Michalenko a JONAH
  (Martin Michalenko - 19.11.2015)


  Milí priatelia, sledujem pravidelne novinky na tejto našej stránke ako aj príspevky vo fóre. 30. novembra som si prečítal príspevky Vlada Zelíka a Evy z predchádzajúceho dňa k témam z obnovy v Rodinkove. Manželka, ktorej som o ich obsahu hovoril, si ich chcela dnes pozrieť, no už ich nenašla ... Ja som tie príspevky hodnotil pozitívne, pretože boli prejavom otvorenosti hovoriť o rôznorodosti (pluralite) názorov a úprimnej snahy o hľadanie pravdy. Mrzí ma, že po vzore komunistov aj kresťanské spoločenstvá v dnešnej dobe umlčujú názory, ktoré sa im nehodia do ich osnovy. Asi to bude zásadou, že veriacemu nech sa predkladá len to, čo je v súlade s jeho vierou. Myslím si, že to nie je správne zapchávať si uši a dávať si klapky na oči. Treba diskutovať otvorene, pretože inak budeme ostatným svetom chápaní ako sekta, ktorá sa chce oddeliť od neveriacich (ateistov, váhajúcich atď.), aby sa nimi nenakazila (neskazila) a potom stratíme kontakt, väzbu s nimi (aj oni sú naši blížni) a možnosť zmeniť, pretvoriť ten ostatný svet.

Nedalo mi nevyjadriť sa, pretože som ostal ticho už pri ošemetnejšej téme masturbácie, ktorá tu bola v minulosti umlčaná. Avšak aby fórum pokračovalo takouto cestou, tak to by podľa mňa nebolo správne. Veď si prečítajte prvý riadok pod nadpisom Fórum: "Tvoje komentáre, prosby, ponuky, otázky, odpovede, skrátka čo hrdlo ráči ...".

Všetkých vás pozdravujem v tomto čase adventného očakávania, Peter  (Peter - 02.12.2015)


  Milí priatelia!
Fórum MS podľa pôvodného zámeru má slúžiť na informovanie návštevníkov stránky a na vzájomnú komunikáciu medzi rodinou MS. Našim zámerom nie je cenzúra, ale nechceme z nášho fóra vytvoriť bezbrehé prezentovanie postojov možno aj mimo konkrétnej témy.
Vedenie MS hľadá spôsob ako na stránke MS vytvoriť priestor na vyjadrovanie názorov, ktoré celkom nesúvisia s informáciami o diele, zameraní a aktivitách Občianskeho združenia manželské stretnutia, ale na vyjadrenie názorov, ktoré nie sú v rozpore s kódexom prispievateľov do fóra.
Za OZ MS Ján Vojtek - predseda VV OZ MS  (Ján Vojtek - 04.12.2015)


  Prosím za modlitbu pre Jojku Strhákovú ako i za doktora, ktorý ju bude dnes ráno operovať i zdravotnícky personál, čo sa bude o ňu starať.
Pán Boh zaplať.
  (Strhák František - 09.12.2015)


  Keby som svoj dom dokonale vyzdobil jedľovými vetvičkami, blikajúcimi svetielkami a vyhrávajúcimi zvončekmi, ale nemal by som lásku k svojej rodine, nebol by som ničím, iba dekoratérom.

Keby som sa namáhal v kuchyni a piekol kilá vianočných keksov, labužníckych maškŕt a keby som k jedlu prestrel nádherný stôl, ale nemal by som lásku k svojej rodine, nebol by som ničím, iba kuchárom.

Keby som pomáhal v charitnej jedálni, v domove dôchodcov, spieval koledy a všetok svoj majetok minul na blahobyt, ale nemal by som piesne pre svoju rodinu, nič by mi to neosožilo.

Keby som ozdobil vianočný stromček žiariaqcimi anjelmi a háčkovanými hviezdami, zúčastnil sa tisícich osláv a v kostole spieval koledy, ale nemal by som v srdci Ježiša Krista, tak som nič nepochopil o čo vlastne ide.

Láska prerušuje pečenie kvôli objatiu dieťaťa.
Láska necháva bokom ozdoby kvôli pobozkaniu manželského partnera.
Láska je priateľská napriek náhleniu a stresu.
Láska nezávidí inýám ich domácnosť s vyberaným vianočným porcelánom a priliehavými obrusmi.
Láska neokrikuje deti, aby uhli z cesty, ale je vďačná, že sú a že môžu stáť v ceste.
Láska nedáva iba tým, ktorí môžu niečo vrátiť ale s radosťou obdarúva práve tých, ktorí darčekom odpovedať nemôžu.
Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.
Láska nikdy nezanikne.

Hry a hračky sa rozbijú, zlaté retiazky sa roztrhnú, tenisové rakety zhrdzavejú, ale DAR LÁSKY ZOSTÁVA.
/prevzaté z Farského listu gréckokatolíckej farnosti Zoslania Sv. Ducha v Trnave pri Laborci/
  (Terka Hujová - 21.12.2015)


  prosime Vas o modlitbu,

Andrej skoncil v nemocnici a jeho stav je vazny.
Myslim si, ze len takto mozeme Dadu s detmi najlepsie posilnit ako priatelia, aj ako jedna velka manzelacka rodina.  (Fero Janes - 24.12.2015)


  Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o kliknutie na moju stránku. Zapojila som sa do projektu Google Web Rangers, ktorý je zameraný na bezpečnosť na internete. Môj projekt je bližšie zameraný na to, aby rodičia vedeli chrániť svoje deti v prostredí internetu.
Ďakujem, Monika

http://rodicianainternete.weebly.com/  (Monika Janesová - 29.12.2015)


  Boh nás tento rok volá do Milosrdenstva.
Preto Vám i sebe prajem, aby sme prekonávali ľahostajnosť voči Bohu i ľuďom a osvojovali si Kristovo zmýšľanie i konanie.

Don Marian

  (don Marian Valábek - 01.01.2016)


  Milí,

OZ Maják nádeje oslávi v júni 6. výročie. Za toto obdobie sme pomohli 188 rodinám s neľahkým osudom. Životné príbehy rodín sú uverejnené na našej web stránke. Títo ľudia často krát nemajú čo jesť, niektorí spia na zemi, iní sú bez elektriny...Je to boj o prežitie. Ich strava je jednostranná a na lieky často neostávajú financie. Príbehy našich rodín sú poznačené smútkom a strachom – pre nás sú veľkou výzvou pomôcť aspoň sčasti. Prajem zo srdca každej rodine, aj jednotlivcom, ktorí netrpia núdzou, aby otvorili svoje srdce pre chudobnejšie rodiny a tak pomohli zlepšiť a skvalitniť ich život.

Pomôcť môžete:

  • 2% z daní - Vyhlásenie k 2%,
  • trvalým príkazom s malou sumou na náš účet (2769833457/0200),
  • stravnými lístkami...


Za všetkých darcov sú každý mesiac slúžené sv. omše.
V mene rodín ďakujeme za Vašu pomoc a podporu.Soňa Vancáková a tím Majáku nádeje"Láska sa nikdy nevyhovára na nemožnosť " Sv. Terézia z Lisieux
  (Soňa Vancáková - 03.02.2016)


  Mili manzelaci,
davame do fora ponuku pre zubneho lekara. rozbiehame zubnu kliniku a vzhladom na rozne prekazky sa nam posunul o pol roka termin otvorenia. s tym suvisi to, ze zubni lekari, ktorych sme mali dohodnutych medzicasom nasli umiestnenie a opatovne hladame odborneho garanta a stomatologa.
je tu moznost prenajmu ambulancie alebo vykonavania samostatnej praxe alebo zamestnaneckeho pomeru.
www.familydentalclinic.sk v Trnave
viac info: Miriam Vojtkova, 0904 904 001

ak by ste o niekom vedeli, budeme vdacni za sprostredkovanie kontaktu.

pozehnany cas,
vojtkovci  (mirka vojtkova - 03.02.2016)


  Mili priatelia, pán farár z Handlovej nám poslal ponuku pre bezdetné manželské páry:
VÍKENDY PRE BEZDETNÉ MANŽELSKÉ PÁRY
Centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy organizuje aj tento rok dve víkendové stretnutia pre bezdetné manželské páry.
Prvé stretnutie „MANŽELSTVO AKO DAR“ je určené pre tých, ktorí ešte neboli na takomto stretnutí a kladú si otázky: Boží plán s človekom, Boží plán s manželstvom. Poslanie bezdetného manželstva. Dieťa, právo alebo dar? Ako ďaleko ísť s medicínou? Mužská neplodnosť – príčiny a možnosti riešenia. Ženská neplodnosť – príčiny a možnosti riešenia a pod. Stretnutie sa uskutoční v dňoch od 29. apríla do 1. mája 2016 v Penzióne Zornička na Donovaloch. Cena pobytu je 100 EUR/manželský pár/víkend.
Bližšie informácie nájdete na: www.rodinabb.sk/bezdetni-manzelia,
Kontakt a prihlasovanie: katka@rodinabb.sk

Druhé stretnutie – duchovná obnova „TÚŽIME PO POŽEHNANÍ“ (Gn 1,28) je otvorené pre všetkých, ktorí túžia stráviť víkend v spoločnosti ľudí v podobnej životnej situácii, ale najmä prehĺbiť vzťah k Bohu a medzi manželmi navzájom. Duchovnú obnovu vedie o Jozef Maretta. Stretnutie sa uskutoční v dňoch od 6. do 8. mája 2016 v Penzióne Zornička na Donovaloch. Cena pobytu je 100 EUR/manželský pár/víkend.
Bližšie informácie nájdete na: www.rodinabb.sk/bezdetni-manzelia,
Kontakt a prihlasovanie: katka@rodinabb.sk

ThLic. Peter Repa
  (Vojtekovci - 06.02.2016)


  Milí manželáci,
prosím o modlitbu za referát, ktorý odznie na gynekológii pre sestry v rámci školenia, aby Pán otvoril srdcia sestrám, ktoré ešte nevnímajú svoju prácu ako povolanie, aby mne vložil na jazyk tie správne slová.
Zároveň ďakujem za modlitby pri minulej prezentácii, ktorú som urobila na tému história babíc na Slovensku. Tentoraz to bude o mobbingu a šikane na pracovisku a o patológii vzťahov. Dúfam, že prispeje k ozdraveniu vzťahov. To pre Vaše manželky chceme urobiť z pôrodnice kus domova na obdobie pôrodu a bezprostredne po ňom. Ďakujem za Vašu duchovnú podporu. Anna Hrabošová  (Anna Hrabošová - 06.02.2016)


  Ponúkam na prenájom sprostredkovane byt vo vlastníctve mojich rodičov. Momentáne sú voľné dve samostatné nepriechodné izby. Je to štvorizbový kompletne zariadený byt v Bratislave na Trnávke. Tel.č. 0903 443347.   (Viera Krajčovičová - 23.02.2016)


  Požehnaný deň,
preposielam Vám prosbu p. farára Dušana Mesíka z Čerína.
Zapojte sa a šírte ďalej... .
Vďaka. Katarína

Preposlaný mail:
V rámci projektu POKLADY MÔJHO SRDCA, vyhlásila Nadácia VUB súťaž, na obnovu a záchranu niektorých kultúrnych pamiatok. V ponuke je 8 historických pamiatok a nám srdcu najbližší je Čerínsky kostolík sv.Martina.
Prosíme vás o pomoc pri hlasovaní!
Prosíme pošlite mail svojim priateľom, oslovte svojich farníkov a pomôžte nám využiť asi jedinú príležitosť dostať sa k peniazom na obnovu jedinečného kostolíka. Po prvých hodinách hlasovania pôjde zjavne o boj Dávida s Goliášom
(Čerín – 459 obyvateľov a Prešov –90 000 obyvateľov), no Bohu nič nie je nemožné.
Hlasovanie je bezplatné a trvá len do 29.2.!
Hlasovanie prebieha na: https://www.vub.sk/fresky/
Ďakujem a modlím sa za Vás
Dušan Mesík, farár
Čerín  (Katarína - 26.02.2016)


  Priatelia, ideme tento víkend, resp. od piatku do pondelka (11. - 14.03.2016) do Paríža na európske fórum One of us (Jeden z nás). Máme prosbu či nemáte medzi svojimi staršími deťmi niekoho kto by prišiel aspoň na sobotu a nedeľu do Cífera pri Trnave dohliadnuť na naše deti (počet sa bude pohybovať medzi 4 až 6). V podstate sa vedia ustrážiť samé, ale dohľad by nezaškodil a určite by bolo treba pomôcť s nedeľným obedom, Ak by sa niekto našiel, zavolajte nám, prosím, na 0907 782 432 (Milan) alebo 0915 110 176 (Mária). Volať možno aj neskoro večer Vopred ďakujeme a prosíme tiež o modlitbu  (Kohutiari - 08.03.2016)


  mili manzelaci,

prosim o modlitbu pre Majku, ktora je vazne chora, doma ma dve deticky a pod srdcom nosi dalsie dietatko. dnes ju caka operacia.
nech pan pozehnava ju aj jej rodinu, aby vladali niest tento kriz a aby bol pan k nej milosrdny a pomohol jej vyliect sa.
velka vdaka za kazdu jednu modlitbu.  (jana kunstarova - 21.03.2016)


  Milí priatelia, prosíme Vás, ak máte info o voľnom dvojizbovom byte v BA Karlovej Vsi, príp. inej časti BA, dajte nám vedieť čím skôr na: miro.graffinger@gmail.com, alebo podivinska@gmail.com. Ďakujeme. Bývalí animátori.  (Gräffingerovci - 28.03.2016)


  Priatelia, prípravy na ples sú v plnom prúde!
Chceme Vám pripraviť skvelú narodeninovú oslavu 10. manželáckeho plesu, s výborným programom, rezkou hudbou a plnými taniermi gastronomických dobrôt. Ku skvelej zábave nám chýbaš už len ty s milovanou polovičkou. Tak neváhajte a rezervujte lístky na emaily: lenka.vojtas@gmail.com alebo telefonicky 0904 474 800. Tešíme sa na Vás v Dolnej Súči, 21.5.2016. Narodeninová oslava vypukne o 18.00 hod vo farskom kostole slávnostnou omšou.   (Lenka Vojtášová - 01.04.2016)


  Ahojte, posielam Vam link na Facebook Majaku nadeje. Staci odkliknut tlacidlo PACI SA MI TO.

https://www.facebook.com/OZ-Maj%C3%A1k-n%C3%A1deje-137307089658051/?fref=ts

taktiez v lavej casti obrazovky pod profilovou fotkou je moznost POZVITE PRIATELOV, NECH OZNACIA, ZE SA IM PACI TATO STRANKA.

  (Soňa Vancáková - 02.04.2016)


  Ahojte manželáci . chceme vas poprosit, ak by ste vedeli o niekom kto predava auto rodinnejsieho typu , stačí aj 5 miestne, typu SUV trosku terenejsie nieco ako kia sportage a pod. dajte nam prosim vediet ,potrebovali by sme surne.,vdaka!!!
Budte všetcxi požehnaní, do skorého videnia na MS! Rendovci žilina  (rendová janka - 15.04.2016)


  este k tomu autu davam telefonne cislo 0902 858 424 dakujeme za kazdu odpoved! rendova janka   (rendova janak - 15.04.2016)


  Súrne hľadáme učiteľa všeobecno vzdelávacích predmetov na zastupovanie do OU na Dúbravskej ulici v Bratislave. Ďakujem. Andy  (Andy Hornackova - 26.04.2016)


  Ahojte, hladame nejake lacne byvanie v Bratislave pre nasich mladych , v lete uzavru sviatost manzelstva a pokracuju v studiach este minimalne dva roky. Takze aktualne by to bolo az od septembra 2016, pripadne uz v lete. Su nenarocni, ale internatu uz maju vyse hlavy....:))  (Katka Melová - 27.04.2016)


  Ahojte manželáci,
ja so Zuzkou sme pracovali v tej istej žilinskej firme, ja ako inžinier kvality a environmentu viac ako 18 rokov, Zuzka ako pracovník technickej kontroly viac ako 24 rokov. Dnešným dňom sme obaja nezamestnaní.
Prosíme Vás o modlitby za skoré nájdenie nových vhodných zamestnaní.
Ďakujeme za každú modlitbu. Tavačovci + 3 <>< .  (Robert a Zuzana - 29.04.2016)


  Ahojte, horiniaci, hľadám pre moju kamarátku súrne prenájom jednoizbového bytu v Žiline.. neviete o niečom? Vďaka za všetky tipy a kontakty, ideálne do mailu alebo na telefon 0915110176.   (Mária Kohutiarová - 06.05.2016)


  Milí priatelia, prajem sebe aj Vám, nech Duch Svätý prebýva v nasšich srdciach a riadi naše myšlienky, slová aj skutky.
Prosím, ak viete o niekom, kto ponúka v Trenčíne nie drahý byt (garsónka, 1-izbový) na prenájom, dajte mi vedieť na 0905158198. Pomáhame priateľom - mladým manželom s 10mesačnou dcérkou. Nemajú rodinné zázemie, ona je z detského domova.
Modlíme sa za našu Aničku (2,5r.), aby počula na obe ušká, naučila sa rozprávať. Čaká ju 2.6.operácia - kochleárna implantácia druhého uška. Jeden termín sme už pre chorobu prešvihli, tak si na nás spomeňte v modlitbe, prosím. Vďaka vopred.
  (Martina Maslenová - 15.05.2016)


  Milovaní manželáci.
Prosím spoločne s deťmi o modlitbu za Alenku, ktorá leží momentálne na JIS s pľúcnou embóliou, aby ju Pán obdaril silou, trpezlivosťou, pokojom a rýchlym zotavením.
Ďakujem.
Stano Tomašov  (Tomašovci - 08.06.2016)


  FORD GALAXY III 2.0 TDCi DURATORQ Ghia
VIN: WF0MXXGBWM9P80834
Objem valcov: 1997cm3
Výkon: 100kW / 136PS
Motor: AZWC1M
Prevodovka: Manuál (6. st.)
Farba: Šedá metalíza
Pohon: Predný
R.v.: 03 / 2009
Stav tachometra: 161 400km
Počet miest: 7 (sedadlá sklápateľné „do podlahy“)
Palivo: Diesel
Cena: 10.500,-€
Bližšie info a foto pošlem mailom na požiadanie.
jarborec@gmail.com
0903282449  (Jaroslav - 21.06.2016)


  Ahojte.
Aj tento rok pozostávali po účastnikoch 1. turnusu na internáte rôzne veci.
Ak Vám chýbajú napr. dioptrické okuliare v puzdre, tak sa nám ohláste.
Pršiplásť od kočíka CAM si naviac priviezli domov Lešinskí, majiteľ nech sa im ozve na t.č.0908 112 390, radi im ho vrátia.
S pozdravom Plevovci

asi si ho niekto polozil na nas kocik a kedze je podobny ako ten nas (zistili sme az doma, ze je naviac) Ohlaste sa komu chyba posleme postou, pripadne inak dorucime

vdaka za pochopenie a nehnevajte sa prosim

pozehnany cas

Martina Lešinská

Mobil: +421 (0)908 112 390  (Plevovci - 18.07.2016)


  Hľadáme dvoj až troj-izbový byt pre dcérku s manželom a ich 9-mesačným synčekom najlepšie na Hlinách v Žiline.
Kontakt na dcérku: 0944 136 692
  (Bernátovci - 20.07.2016)


  Ahojte,
predáme kočík Pegpérego book plus, dvojkombinácia - hlboká časť + vajíčko. Súčasťou kočíka je pláštenka, taška + prebaľovacia podložka. V cene sú zahrnuté aj popruhy do hlbokej časti (pôvodná cena 50€) - možnosť využiť vaničku ako autosedačku. Kočík bol používaný 6 mesiacov. Ešte rok je v záruke. Pôvodná cena: 489€ + 50€ popruhy.
Predajná cena 330€ - pri rýchlom jednaní možná dohoda.
Foto pošlem mailom.
Katarína Tomašová - 0915 955 045, catherine2323@gmail.com

  (Katarína Tomašová - 22.07.2016)


  Milí priatelia,
prosíme vás, spomeňme si v modlitbách na Janka Vojteka. Dnes bol operovaný a operácia bola náročnejšia ako sa pôvodne predpokladalo. Prosme, aby nedošlo k žiadnym ďalším komplikáciám a nech sa čo najskôr vráti zasa medzi nás. Vďaka.
Juraj a Gabika  (Polakovičovci - 25.07.2016)


  Milí manželáci, chceme sa poďakovať za modlitby a podporu, ktorými ste nás sprevádzali.
Náš maličký Stanko sa narodil 21.7. a vážil 2040g. Mal sa hneď k svetu a zatiaľ robí pokroky alebo skôr pokrôčiky :).
https://www.flickr.com/photos/mirecsutka/sets/72157671270411496  (Šutkovci - 03.08.2016)


  Ahojte manzelaci,

neviete mi niekto odporucit dobru stavebnu firmu, ktora stavia drevodomy?
Rozmyslame nad stavbou mensieho drevodomu v Bratislave.

Dakujem

Beata a Peter Hupkovi  (Hupkovci - 06.08.2016)


  Ahojte. Na druhom turnuse sme si spievali krasne piesne// verim , ze aj na prvom ste ich mali :) // ale mnohe sme nepoznali - veľká vďaka za tie texty.
Mohol by tu niekto , kto ich pozná dať nejaký link na tieto piesne?
Radi by sme takto štartovali naše dni :))  (Kovacikovci - 18.08.2016)


  Ahojte,

26.8. sa nam narodil Marek (49cm, nieco cez 3400g).

Dakujeme za modlitby a ze ste na nas mysleli.

Kovacikovci Jarka + Fero  (Kovacikovci J+F - 29.08.2016)


  Ahojte, manželáci!
Naša dcéra ide študovať do Bratislavy na Ekonomickú univerzitu, bývať bude na internáte na Dolnozemskej ceste. Keďže je celiatička, potrebuje bezlepkovú stravu. Vie nám niekto poradiť, kde by sa mohla stravovať?
Ďakujeme. Prajeme všetko dobré!
Štefan a Eva Zigovci
  (Eva a Štefan Zigovci - 02.09.2016)


  Predám z rodinných dôvodov osobné vozidlo MERCEDES-BENZ B 180 CDI, 245/Y20HK2/EWAAA501, 1992cm3, 80kW, r.v. 2007, najazdených poctivých 184 800km.
Auto je 5-dverové, 5-miestne, diesel.
STK+EK do 06/2018.
Auto nebolo nikdy búrané, je vo vynikajúcom stave, čerstvo po výmene prevádzkových náplní a filtrov, taktiež vykonaný servis klímy a nastavenie svetiel. Predovšetkým je však kompletne vymenená brzdová sústava (brzdové rozvodné potrubia, kotúče, platničky), ako aj žhaviče, snímač tlaku na EGR. Auto je správne "tuhé", nič nestŕpa ani neklepe.
Úplná servisná história, servisná knižka, kompletný manuál v CZ.
2ks kľúčov s DO.
Potrebná osobná obhliadka s možnosťou previezť sa.
Foto, bližšie info a cena poprosím mailom.
Vďaka.
jarborec@gmail.com
0903282449  (Jaroslav Borecký - 02.09.2016)


  Ahojte, ak by niekto hľadal bývanie v Bratislave, moja dobrá priateľka Mária ponúka na prenájom byt blízko saleziánov na Miletičke. Popis je tu:
Prenajmem slnečný byt 30 m2- garsonku prerobenú na dvojgarsonku - samostatnú spálňu a obývačku spojenú s kuchyňou. Okná bytu sú orientované južne - celý deň je presvetlený slnkom. Nachádza sa na 4.poschodí zo 4., s výťahom, nad nami je ešte jeden veľký byt, . Lokalita: Nové mesto, neďaleko Trnavského mýta, v tichej uličke. Kompletne zrekonštruovaný, plávajúce podlahy, plastové okná. Kompletne zariadený. V blízkosti je OD Centrál, Lidl, o dve zastávky Kaufland a Polus, Saleziáni na Miletičovej, v tesnej blízkosti Zimný štadión, farmaceutická fakulta a fakulta manažmentu, kúpalisko, NTC, večierka, pumpa, škola, škôlky. Parkovať sa vždy podarí.. Poprosím nefajčiari, domáce zvieratá akékoľvek, akejkoľvek veľkosti. Vhodné pre manželský pár, alebo dvoch študentov.

cena 400,- vrátane energií/mesiac
kontakt 0907/774381, mail: maria.porubska@gmail.com  (Mária Kohutiarová - 08.09.2016)


  Ahojte manzelaci,
hladam byvanie prenajom pre mladu rodinku s jednym rocnym dietatkom. Najlepsie by bol 2 izbovy byt, v casti Ruzinov alebo aj v inej casti Bratislavy. Nie su prilis narocny, ale bolo by super, ak by bol aspon z casti prerobeny. Byvali doteraz v horsich podmienkach a mali velmi neprijemnu majitelku bytu. Musia sa vystahovat do konca novembra. Manzelia su zo salezianskeho prostredia, chodili aj na Mileticku, ak by ste vedeli o vhodnom byvani pre nich, dajte mi vediet
Moje tel. cislo: 0902 847379.

Dakujem pekne.   (Jana Šimončičová - 08.09.2016)


  Ahojte manželáci,

chcela by som vás poprosiť o modlitbu za uzdravenie môjho manžela Petra Giertliho, ktorému pred necelým mesiacom diagnostikovali akútnu leukémiu.
Nech vám to Boh odmení.  (Anna Giertlová - 10.09.2016)


  Milí manželáci z Trenčína a okolia,
chcela by som Vás upozorniť a pozvať na prednášku Kamila Bartka aj s manželkou Alenkou (tiežmanželáci) o komunikácii v manželstve - v pondelok 19.9.2016 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne.
Viac: www.cprtrencin.sk/kalendar/prednaska-komunikacia-medzi-manzelmi/   (Marika Hatalová - 15.09.2016)


  Priatelia, náš Mikuláš /10 r./ mení školu na bežnú ZŠ a dostali sme odporučenie kvôli poruche sluchu a rozvoju rečovej a jemnej motoriky na hru na klavír. Prijali ho, učiť ho bude naša kamarátka Maruška, ale chýba nám nástroj... neviete nám niekto požičať, ak vám doma stojí nepoužítý? ďakujeme.. . Kohutiari  (Kohutiari - 16.09.2016)


  15. 9. 2016 odišla do večnosti naša mama Otília Šumichrastová vo veku 85 rokov, účastníčka MS 2005. Spomeňte si na ňu pri modlitbe. Ďakujeme.  (Laco a Jarka Šumichrastovci - 16.09.2016)


  Drahí priatelia,

s radosťou Vám oznamujeme narodenie nášho syna Jána Kopačku včera, 19.09.2016, o 22:50.

Má 3,5 kg a je 50 cm dlhý.

Nina aj Janko sú v poriadku, vďaka Bohu za bezproblémový pôrod.

Všetkých Vás srdečne pozdravujeme,
Matúš Kopačka s rodinou
  (Matúš Kopačka - 20.09.2016)


  Ahojte, prosím, študuje niekoho dieťa na hotelovke HOST alebo HaGMa v Bratislave? Potrebovala by som sa poinfomovať na niektoré veci. Vďaka. Mail: denisasvedova@gmail.com  (Denisa - 21.09.2016)


  Ahojte manželáci, prosím o zahlasovanie projektu pre zdravotne ťažko postihnutých, viac sa dozviete na tomto linku http://www.sppolocne.sk/sk/hlasuj-za-projekty/aj-ty-mozes-vitazit/5/ Ďakujem a prajem požehnaný čas:)  (Evka Horváthová - 21.09.2016)


  Milí manželáci.
13.9.2016 pribudlo do našej rodiny piate dieťa, volá sa Ján a jeho miery pri narodení boli 2900 gr. a 49 cm.
Janko aj s mamičkou sú v poriadku a pomaličky si všetci zvykáme na nový režim v našej domácnosti.
Ďakujeme za modlitby a podporu, ktorú nám prejavujete a tešíme sa až sa opäť spolu stretneme na manželákoch.
Roman a Naďa
.  (R a N Plevovci - 25.09.2016)


  Milí manželáci. Prosím Vás o modlitby za našu manželáčku Aničku Beniačovú, matku piatich detí, ktorá je vážne chorá. Tiež v modlitbe pamätajme aj na jej deti a manžela.   (Mária Koyšová - 26.09.2016)


  Dievčatá a moje milé priateľky, mnohé ste sa v lete na MS pýtali na obnovu Kráľovná a divožienka.. ak ešte túžite po dobrodružstve s Bohom, tu je pozvánka na obnovu, ešte sú voľné miesta:
http://vzdymilovana.webnode.sk/news/kralovna-a-divozienka-7-9-oktober-2016/

teším sa na vás!  (Mária Kohutiarová - 03.10.2016)


  Máte niekto dve voľné miesta v aute a ste z okolia Dubnice nad Váhom, alebo to máte po ceste?
Ďakujeme. 0908 779 725  (Kubištelovci - 05.10.2016)


  Prosíme Vás o modlitbu za nášho vnúčika Simonka. Je na ARE v nemocnici na Kramároch v umelom spánku po akútnej operácii hrubého čreva. Je v kritickom stave. Ďakujeme.

Manželia Šprákovci   (Manželia Šprlákovci - 09.10.2016)


  Pozývame na koncert spievaného životopisu Jána Pavla II . dňa 23.10.2016 v kostole sv. Františka v Báhoni o 16.00 hod. Viac na: https://www.facebook.com/events/1037581949691790/  (Šuplatovci - 13.10.2016)


  Cirkevná materská škôlka sv. Filipa Neriho v Lamači hľadá novú riaditeľku. Ak viete o niekom, kto by mal záujem, dajte vedieť.
Srdečne pozdravujem všetkých manželákov  (Mária Žitňanská - 18.10.2016)


  Ďakujeme priatelia, ktorí sa za nás modlíte. Nezverejňovali sme to tu, ale nejak si ta naša situácia sama našla orodovníkov. Sme vďační a v blízkej dobe bude za vás odslúžená sv. omša.
Na jeseň 2015 mi povedali, že mam pravdepodobne pľúcnu hypertenziu. Keďže som bola tehotná, neabsolvovala som všetky odporučené vyšetrenia.
22.3.2016 sa nám narodil Dávid :-)
a 10.5. 2016 som bola hospitalizovaná v NUSCH v BA. Pravá strana srdiečka zlyhávala. Potvrdila sa pľúcna arteriálna hypertenzia v poslednom štádiu NYHA IV.
Tak žijeme v zázrakoch a vďačnosti Pánu Bohu každý deň, lebo:
to že som prežila normalny pôrod s takým poškodením srdca a pľúc (tlak v pľúcnici som mala v tom čase 120, norma je tuším do 30) JE ZÁZRAK. Lekári v BA nezažili podobny prípad, konzultovali aj v zahraničí a ani tam nič.
to, že stále žijem JE ZÁZRAK
to, že vyjdem na 1. poschodie s Dávidom na rukách, hoci v máji ma museli voziť po nemocnici na vozíčku, JE ZÁZRAK
...
Nech vás Pán žehná a ochraňuje


  (Ľudmila Janigová - 07.11.2016)


  FIAT STILO MULTI WAGON 1.4
Technické údaje: r.v. 2007, objem valcov: 1368 cm3, výkon: 70kW, prevodovka: M6, 5 dv., 5-miestne, 111000 km, hnedá svetlá metalíza
Palivo: benzín
+4x nové zimné pneumatiky, EK a TK platné do 09/2017
Cena: 3.000 €
V prípade záujmu pošleme viac info a fotky na mail.
Kontakt: oskacikova@gmail.com
0907 817 557  (Rodina Skáčiková - 13.11.2016)


  Včera si Pán povolal Anku Beniačovú.
Pohreb bude v Sučanoch . Sv. omša začne 0 13:00hod, potom o 14:00hod. bude pohreb. V dome smútku bude už o 11:00hod.
Odpočinutie večne daj jej Pane!
Rudo  (Rudo Beniač - 16.11.2016)


  Dátum pohrebu 17.11.2016  (R. Beniač. - 16.11.2016)


  Chceme Vás poprosiť o podporu projektu pre misijných dobrovoľníkov VIDES (www.vides.sk alebo na facebooku VIDES Slovakia), ktorí na Slovensku pôsobia cez OZ LAURA, združenie mladých (www.laura-mladez.sk). Tu pôsobí ako misijná dobrovoľníčka aj naša dcéra Klárka.
Prostredníctvom VÚB grantu, môžu získať financie na ich činnosť na Slovensku. Hlasovať sa dá do nedele 20. 11. 2016
"Pomôž nám pomáhať..prosíme o chvíľu tvojho času formou hlasovania za náš projekt. Hlasuje sa tak, že si na stránke https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/ vyberieš BB kraj a v ňom nájdeš projekt komUNITY. Potom stačí zadať číslo tvojho mobilu, na ktorý ti príde overovacia sms. sms je zdarma a ty tak pomôžeš dobrej veci (p.s. máš doma viac mobilov? Tak neváhaj do dobrej veci zapojiť aj ostatných členov domácnosti :) ). :) Ďakujeme"  (Kubištelovci - 19.11.2016)


  Drahí manželáci, chceli by sme poslúžiť tomuto spoločenstvu. Máme k dispozícii chatu v záhradkárskej osade v Martine. Chata má na prízemí kuchyňu s obývačkou a sociálnym zariadením. Na poschodí je veľká izba so 7 posteľami (keďže sú tam aj samostatné matrace, dá sa vyspať aj 12 ľuďom, možno na spôsob "sardiniek" alebo "letiska":)). Martin je blízko lyžiarskych stredísk vo Valči, Jasenskej doline a Martinských holí. Za prenájom chaty by sme pýtali 25 € na 1 deň (v prípade viacpočetnej rodiny sa môžeme dohodnúť). Ak máte záujem, kontaktujte nás na tel. č. 0918 312 460. Manželia Adamčákovci

P. S. Naša chata je aj na predaj. Bližšie info na už uvedenom tel. č. alebo stránke Reality Balaži, Martin.   (Adamčákovci - 19.11.2016)


  Priatelia, manželáci,
obraciame sa na vás s prosbou o modlitby za nášho mladého priateľa Mareka, ktorý v rámci projektu Katarínka (ktorý spoluorganizujeme) mal minulý štvrtok vážnu nehodu a je v nemocnici vo vážnom stave v umelom spánku.
Modlime sa za zázrak uzdravenia, za jeho rodinu a blízkych i za Katarínku, na ktorú bulvárne média momentálne útočia nechutnými článkami a neobjektívnymi informáciami.
Ďakujeme,
Hercegovci  (Peter a Andrea Hercegovci - 22.11.2016)


  Ahojte,
sprostredkuvávame informáciu od dobrovoľníkov Majáku nádeje:

Pozdravujem Vás,
nominovali sme Soňu Vancákovú (zakladateľku Majáku nádeje) za najmilosrdnejšieho človeka prostredníctvom súťaže na rádiu Lumen Preteky v cnosti. Pekne vás prosíme o hlas za príbeh o nej, ona pomáha ako môže, tak aspoň takto máličko sa jej poďakujme naším hlasom (hlasovať sa môže opätovne aj každý deň). Príbeh s najväčším počtom hlasov vyhráva zájazd do Svätej zeme. Hlasovať sa môže len do konca novembra - neskoro sme zistili a dali príbeh, tak máme čo doháňať....Prosím, pošlite túto info aj na svoje kontakty a hlasujme každý deň, nech vyhrá púť do Svätej zeme, zaslúži si to!!!
Ďakujeme za každý hlas a modlitbu!
dobrovoľníci z Majáku nádeje

1. klikni: http://www.lumen.sk/pretekycnosti/clanhok/milosrdenstvo-ktore-je-majakom-nadeje-pre-nudznych.html

2. HLASUJEM ZA PRIBEH
(kto ma účet na Facebooku - dá sa aj cezeň, kto nie, treba sa REGISTROVAT)

3. ZAREGISTRUJ SA:

Meno, Priezvisko, mail, heslo (heslo nemusí byt to isté, ako v mailoch)

4. Potiahni šípku zľava doprava a stlač REGISTROVAT.

5 Následne vám príde email, kde treba kliknúť na link, aby ste potvrdili, že ste to naozaj vy hlasovali - aktivuje sa tak váš účet, z kt. môžete každý deň hlasovať.

Môžete i uložiť heslo do PC.

Tak hlasujme každý deň, nech Soňa vyhrá púť do Svätej zeme, zaslúži si to!!!
  (Róbert a Jana Moškovi - 29.11.2016)


  Rádio Lumen pravidelne vyhlasuje preteky v čnosti. Na december 2016 zvolili tému: „najštedrejší človek“. Chceli by sme takou formou oceniť Soninu činnosť v Majáku nádeje. Ocenenie ako formu poďakovania za všetkých ktorým obetavo pomohla a stále pomáha.

Potrebujeme Tvoju pomoc pri hlasovaní, prosím o každý Váš hlas, hlasovať môže ten istý človek každých 24 hodín (teda nie len raz). Príbeh s najväčším počtom hlasov vyhráva zájazd do Svätej zeme. Aspoň takto máličko sa Soni poďakujme za jej bezhraničnú pomoc ľuďom v núdzi!


Postup pri hlasovaní je jednoduchý:

Kliknite na : http://www.lumen.sk/pretekycnosti/clanok/stedrost-voci-nudznym.html

Hlasovať môžete po registrácii Vášho emailu (môžete použiť iné heslo ako máte priamo na email). Následne už len zadáte email a heslo a môžete hlasovať každých 24 hodín:)

Ďakujem Ti za každý hlas a modlitbu!

Kamo Vancák   (Kamil Vancák - 06.12.2016)


  Ahojte,chceme vás poprosiť,dostali sme sa do finančných ťažkosti,ostal som doma po úraze 2mesiace,takže som prišiel o robotu.Nakopili sa nám splátky a nedoplatky,ktoré už nestihame platiť.Ak by bol niekto ochotný pomôcť,budeme nesmierne vďační  (Funketovci - 12.12.2016)


  Priatelia, možno ich niektorí už máte (v týchto dňoch sa do schránok a niektorých predajní kresťanskej literatúry dostáva nulté číslo), ale mnohí ešte neviete: na svete je súrodenec portálu www.cestaplus.sk a to noviny Slovo+, ktoré budú vychádzať každé dva týždne - a vy ich môžete mať, ak si ich predplatíte.
Odporúčam tým, ktorí chcú svoju vieru žiť živo a aktuálne vnímať potreby Cirkvi aj svoj duchovný rast...
Viac nájdete tu: https://www.facebook.com/search/top/?q=noviny%20slovo%2B

Tešíme sa na ďalších čitateľov!  (Mária Kohutiarová - 16.12.2016)


  Len chcem doplniť naš prispevok z 12.12. naše číslo účtu je SK.90 5200 0000 0000 1210 3066 ďakuje zo srdca všetkým a prajeme požehnané vianoce  (František a Silvia Funketovci - 22.12.2016)


  Drahí naši manželáci, pretože nás je veľa tak Vám chceme všetkým touto cestou zaželať krásne, požehnané vianočné sviatky, veľa Božej lásky , zdravia, pokoja a do nového roku 2017 nech sa nám všetkým darí do
života uvádzať všetko čo sme sa naučili na manželákoch, veľa, veľa Božieho požehnania
zo srdca Ďuratní   (Ďuratní T+G - 24.12.2016)


  Dávam všetkým do pozornosti webovú stránku

http://rodinaba.sk/

- na ktorej uverejňujeme rôzne podnety a môžete tam objaviť aj niektoré príspevky, ktoré odzneli na MS 2016.

don Marian  (don Marian Valábek - 13.01.2017)


  Milí manželáci prajeme vám všetko dobre aj my v tomto roku a pripájame správu že je nás všetkých o jedného viac,lebo dňa 19.12. o 12.43 sa narodil náš Miško, 2680 g a 46 cm. Termín pôrodu bol 1.1. ale od 30 týždna tehotenstva prestával rásť v brušku až nakoniec lekári nechceli dlhšie čakať a porod sa musel vyvolať. Bolo to pre nás stresujúce ale Miškovi je evidentne na svete lepšie :-)  (Motýľovci - 14.01.2017)


  Ahojte manželáci,
Chcem Vás poprosiť o modlitby pre môjho tatinka Vladimíra Beňačku, je na tom veľmi zle. Veľká vďaka.  (Monika Danišková - 19.01.2017)


  Priatelia, manželáci,
máme pre vás skvelé správy.
Nášho mladý dobrovoľník Marek, ktorý v rámci projektu Katarínka (ktorý spoluorganizujeme) mal v novembri vážnu nehodu na Katarínke je už viac ako tri týždne doma z nemocnice. Chodí, rozpráva, rehabilituje.
Ďakujeme za všetky modlitby. Vnímame to ako zázrak uzdravenia, keď Boh preukázal svoju veľkú moc. Zázrakom isto bolo aj to, koľko ľudí po celom Slovensku sa zapojilo do modlitieb.

Ďakujeme,
Hercegovci  (Peter a Andrea Hercegovci - 21.01.2017)


  Milí naši manželáci,
Ďakujeme Vám za modlitby za nášho vnúčika Simonka. Po tri a pol mesiacoch a po troch operáciách si ho Pán povolal k sebe v piatok 20.1.2017 o 15.15 hod.
  (Manželia Šprlákovci - 21.01.2017)


  Tip na voľnú chvíľku - veľmi pekný a povzbudivý rozhovor s manželákmi Katkou a Kamilom Baginovcami: https://www.postoj.sk/19563/v-manzelstve-necakajte-spravodlivost
  (lenka vojtasova - 24.01.2017)


  Milí manželáci!
V takej požehnanej rodine manželákov je určite množstvo hudobníkov. Preto sa chceme spýtať aj na tomto fóre, či má niekto doma a chcel by predať (alebo požičať na určité obdobie) zachovalý akordeón pre začiatočníka na ZUŠ.
Budeme vďační za každú ponuku, ktorú môžete smerovať priamo na mail: sekypat@hotmail.com
Veľká vďaka vopred a nech Vás Boh všetkých žehná !
Patrik a Monika Székely
  (Patrik a Monika Székely - 24.01.2017)


  Ahojte. Chcem všetkým poďakovať za modlitby za nášho tatinka. Včera 2.2.2017 nás opustil náš milovaný otec (Vladimír Beňačka), aby sa mohol stretnúť so svojím Otcom.  (Monika Danišková - 03.02.2017)


  Ahojte priatelia...chceme sa s vami podeliť o radostnú novinu...25.januára prišli na svet naše dvojičky Lukáško a Janíčko :-) Obaja sú zdraví a silní chlapi :-) Postupne si zvykáme, že už sme šesťčlennou rodinkou...  (Jakub a Lenka Kosíkovci - 06.02.2017)


  Priatelia, mnohí z vás čítate cestuplus.sk - a tak aj nás zaujíma, ako redaktorov a tvorcov, čo na ňom vidíte dobré a čo nie. Váš pohľad nám pomôže rásť a byť lepšími, takže nech sa páči, tu je link:
  (Mária Kohutiarová - 10.02.2017)


  Práca, odmena pre osobnú asistentku:
Volá sa Ľudmila a je žena pohybujúca sa na invalidnom vozíku. Touto cestou hľadá osobnú asistentku, prípadne asistentov na vykonávanie asistencie v Bratislave. Potrebuje pomoc druhej osoby pri rôznych činnostiach počas celého týždňa, teda každý deň. Vodičský preukaz je výhodou, nakoľko vlastní motorové vozidlo, ale nie je nevyhnutnosťou. Odmena je 2,76 eur na hodinu. O konkrétnej pomoci pri činnostiach a čas na vykonávanie asistencie si dohodnete pri osobnom stretnutí. Môžete ju kontaktovať na telefónnom čísle 0905 276 215...

Ďakujem za pomoc

EH
  (Elena Horváthová - 16.02.2017)


  Milí manželáci!

Rád by som Vás poprosil o podporu v hlasovaní na opravu súsošia Kalvárie
Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie od majstra Pavla z Levoče.
ďakujem.

Kalvária Spišská Nová Ves
https://www.nadaciavub.sk/poklady/  (Gallik P. - 23.02.2017)


  Po neustálych komplikáciach s našim starým autom,zháňame na kúpu spoľahlivé auto, najlepšie 4x4,kvôli manželovej práci.Ak by ste vedeli o serióznej ponuke, prosím Vás o kontaktovanie. Požehnaný deň. Tel: 0905395061 kovacova73@gmail.com   (Katarína a Jozef Kováčovci - 05.04.2017)


  Manžel hľadá spoľahlivého parťáka na prácu v lese. Nefajčiar, abstinent. Po dohode možnosť aj ubytovania. Práca je v okolí Nitry. Viac info:0905395061, kovacova73@gmail.com   (Katarína a Jozef Kováčovci - 05.04.2017)


  Tento rok majú BHD skutočne výnimočný program.

Medzi nás príde jeden z najvplyvnejších súčasných kresťanských intelektuálov George Weigel.
Diskutovať s nami bude aj neobyčajný cirkevný líder, akademik s doktorátom z Harvardu a charizmatický rečník, parížsky biskup Borys Gudziak,
a budeme hostiť aj amerického sociológa Marka Regnerusa, ktorý si všíma zmeny v sexuálnom správaní a zaoberá sa vplyvom homosexuálnych párov na výchovu detí.
Ťahúňom je aj Petr Jašek, statočný český misionár, ktorý strávil 14 mesiacov vo väzení.
A to sú iba headlineri. BHD 2017 ponúka 30 podujatí a takmer 50 inšpiratívnych hostí :

http://www.hanusovedni.sk/program/  (Mia Lukáčová - 13.04.2017)


  Ahojte,
prenajimame 4 izbovy byt v Bratislave, mestska cast Vajnory. Rozloha 78 m2, balkon a 2 zahrady hned za bytovkou. Cena je 650 EUR aj s energiami, pre manzelakov zlava 10%. V pripade vazneho zaujmu dohoda mozna. Byt je kompletne zrekonstruovany v zateplenej mensej bytovke a patria k nemu 2 zahrady.
Idealne pre rodinu s detmi alebo niekolkych mladych pracujucich, ci studentov. V pripade zaujmu volajte 0903 822 123 alebo piste na katarina.hanzelova@gmail.com, fotky posleme.   (Katarina Hanzelova - 25.04.2017)


  Milí priatelia manželáci, modlime sa spoločne Deviatnik za svätorečenie don Titusa Zemana s úmyslom za zázrak uzdravenia Janka Vojteka, ktorý bojuje s rakovinou. Ďakujeme don Mariánovi Valábkovi, ktorý nás k tejto modlitbe Deviatnika povzbudzuje a PROSÍME VŠEMOHÚCEHO TROJJEDINÉHO BOHA O JEJ VYPOČUTIE...
Miroslav a Mária.  (Gräffingerovci - 16.05.2017)


  Milí priatelia,
naša farnosť organizuje púť do Medžugoria od 24.6. do 29.6. Máme ešte 4 voľné miesta, ktoré potrebujeme čím skôr obsadiť. Ak máte niekto záujem, volajte mi na číslo 0915 201 009. Odchádzame 24. júna podvečer zo Stupavy. Všetkých vás pozdravujem Mária Žitňanská  (Mária Žitňanská - 28.05.2017)


  Milovaní priatelia manželáci, veľmi, veľmi prosíme o modlitby za trojročného Martinka Fendeka, synčeka Terezky, rod. Vilčekovej, ktorému praskla aneurizma v mozgu, mesiac bol v umelom spánku a tri mesiace v bdelej kóme, z ktorej keď sa prebral, nevidí na očko a má ochrnutú ľavú stranu telíčka... Vo štvrtok 1.6. ho čaká prvá operácia mozgu, preto prosíme o modlitby a obety na tento úmysel. Maminka Terezka s oteckom Ferkom Vám vopred ďakujú za všetky Vaše modlitby. Najsvätejší Bože, všetci sme v Tvojich Rukách, prosíme Ťa, veď ruky lekárov, aby sa operácia malého Martinka vydarila, NECH SA STANE TVOJA VôĽA...  (Gräffingerovci - 30.05.2017)


  Rozhovor s našou kamarátkou Soňou Vancákovou v júnovom čísle časopisu CESTA.
Pre tých, čo časopis nepoznáte: vydáva ho Gréckokatolícka charita Prešov. Ponúkajú ho ľudia bez domova (podobne ako Nota bene, ale je hlavne katolícky) zatiaľ v mestách Bratislava, Čadca, Humenné, Košice, Martin, Rožňava, Svidník,Trnava, Trenčín, Vranov nad Topľou a u nás v Žiline, kde som už viac ako 5 rokov zodpovedná za jeho distribúciu a moje meno nájdete pri adrese žilinskej distribučnej pobočky.
Ďalšie zaujímavé články z tohto čísla : modrá veľryba - nebezpečná hra na internete, desatoro komunikácie s deťmi, Kána pre manželov...
Ak sa Vám časopis bude páčiť, prosím, kupujte ho (stojí 1,40€ z čoho je pre predajcu 0,70€), robte mu reklamu medzi priateľmi, žiakmi, študentami... Pomôžete nielen ľuďom bez domova a v núdzi, ale aj Gréckokatolíckej charite a celej Slovenskej katolíckej charite šíriť posolstvo lásky, pravdy...
Tento rok na manželáky neprídeme, ale v modlitbách a myšlienkach budeme medzi vami. Nech všetkých účastníkov mladých, starších, nových, pravidelných, VPS-ky, animátorov, kňazov, Lydku, prednášajúcich sprevádza a požehnáva Boh Otec, Syn i Duch Svätý. Pozdravujú Peter a Gabriela Huliakovci   (Gabriela Huliaková - 09.06.2017)


  Bol iste už v Rodinkove a chcete si zaspomínať? Zatiaľ ste neboli, ale počuli ste už o ňom, či sa aj chystáte? Ešte ste nič nepočuli, nič neviete?
Všetkým do pozornosti!
TV LUX v priamom prenose prináša z Rodinkova v sobotu 10.06.2017 0 19.00 hod. eucharistickú adoráciu a v nedeľu 11.06.2017 o 10.00 hod. ďakovnú sv. omšu za päťročné pôsobenie. Bohu vďaka za Romana Seka, ktorý svoj sen, určite z vnuknutia Ducha Svätého, pretavil do skutočnosti s pomocou mnohých ľudí dobrej vôle.
Nech Boh žehná všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli, pomáhajú, budú pomáhať... Peter a Gabriela Huliakovci  (Gabriela Huliaková - 09.06.2017)


  Ahojte, prosíme o modlitby, za našich známych manželákov, ktorých manželsto je v ťažkej kríze, manžel chce požiadať o rozvod. Nech im Pán dá silu bojovať a Božie požehnanie nech spočinie na nich a ich deťoch. Pán Boh zaplať za každú modlitbu!  (Káčeríkovci K+T. - 12.06.2017)


  Pozrite si video: Modlitba vo vzťahu (pre snúbencov a manželov)  (Marian Valábek - 26.06.2017)


  Prosíme vás, ak niekto pozná nejakého dobrého psychológa a vie nám napísať kontakt...veľmi by ste nám pomohli...zameranie na vzťahy v rodine. Ďakujeme  (Petríkoví - 28.06.2017)


  Milí manželáci! V prvom rade všetkým tohtoročným alebo x-ročným manželákom prajeme prežiť požehnaný a jedinečný čas ! Žehnáme vám k tomu!

Nakoľko sa v BB vždy objaví množstvo ľudí, máme takú prosbu.
Deťom už roky sľubujeme psíka. Snáď by sa to tohto roku už dalo. Zháňame niekoho, kto by mal na predaj alebo dar malé šteniatko Zlatého retrievera. Nemusí byť s papiermi, stačí, ak bude čisté plemeno a zásadne psík (nie fenka).
Ak by sa niekto taký našiel, prosím, dajte vedieť na tel. č. 0903810443. Budeme veľmi vďační!
PaM Székely
  (Patrik a Monika Székely - 28.06.2017)


  Prosíme o modlitby za našich mladých manželov Matúša a Veroniku čakajúcich začiatkom decembra dvojičky, aby sa napriek nie dobrým prognózam jedného z nich, narodili zdravé.

Ďakujeme

Ján a Mária Vrabcovi  (Ján a Anna Rajskí - 16.07.2017)


  Ahojte, som animatorka na druhom turnuse manželských stretnutí. Neviete o niekom kto cestuje do BB v sobotu neskôr večer a našlo by sa pre mňa miesto, mohla by som sa pridať?

Približne o 19tej hodine z Bratislavy. Tel číslo 0915440886
Ďakujem   (Betka Žitňanská - 19.07.2017)


  Prosim o modlitbu za mojho kolegu a jeho rodinu.

Predminulu sobotu, 22.7. , mu umrela manzelka. Bola v siedmom mesiaci tehotenstva. Mala problemy so srdcom. Nastali komplikacie a museli urobyt cisarsky. Dietatko je v inkubatore a je v poriadku. Manzelka po par hodinach umrela. Boli manzelia cca 2 roky, mlady par, obaja okolo 30 rokov.

Prosim vlozte ich do svojich modlitieb. Vdaka  (Juraj M. - 01.08.2017)


  Ahojte manželáci, mám syna pred dvanástkou - veselé obdobie budovania novej kvality vzťahov k Bohu a ľuďom sa onedlho začne. Tieto prázdniny som mu sľúbil splav s otcami a synmi podobného zmýšľania - robili to ľudia okolo Chlapských Chlapov. Ale - málo nás bolo a tak splav zrušili. Máte nejaký tip na podobný splav kde by sme sa ešte v rámci augusta pridali? Kdekoľvek na Slovensku. Tomáško dosť zle niesol že je to zrušené... Sadnúť do člna a zísť Malý Dunaj viem, ale ide mi aj o tú partiu, chalanov, otcov, omše večer v prírode a tak... Ďakujem vopred veľmi. Prípadne sa dá ozvať aj priamo na jvydareny(zavinac)gmail.com alebo 0917734760.  (Juraj Vydarený - 02.08.2017)


  Ponúkam na prenájom sprostredkovane byt vo vlastníctve mojich rodičov. Momentáne sú voľné dve samostatné nepriechodné izby. Je to štvorizbový kompletne zariadený byt v Bratislave na Trnávke. Tel.č. 0903 443347.  (Vierka Krajčovičová - 15.08.2017)


  chcem poprosiť o modlitby za kamarátku Eriku z Oravy - matku dvoch malých detí (tretiačka a škôlkár) - je vo vážnom zdravotnom stave. Zistili jej rakovinu na pľúcach a okrem toho jej po odbere vzoriek vznikli vážne komplikácie na pľúcach (zakrvácanie) - držia ju v umelom spánku a jej stav je kritický. Prosíme o modlitby za ňu i za jej rodinu, blízkych a tiež ľudí, ktorí sa o ňu starajú (lekári, zdravotníci). Úprimne ďakujeme

Peťo a Zuzka Liškovci z Podbiela (predtým Trenčín-Opatová)
  (Peťo Liška - 25.08.2017)


  Ahojte manzelaci - hlavne Trencania. Mam na Vas jednu prosbu, otazku... Neviete o nejakej slusnej izbe v Trencine na prenajatie? Moja neter (23 r, nefajciarka, slusna, prave skoncena VS) si nasla pracu v Trencine a zhana ubytovanie. V praci zacina o tyzden, takze je to dost surne..
Vdaka za kazdu info (k.slivcakova@gmail.com).
Katarina  (Katarina Dluha - 31.08.2017)


  Ahojte - pracujem v Prahe a nemôžem zohnať slušné a zároveň nie drahé ubytovanie v Prahe 20 a okolí. Nemáte prosím tip? Vďaka za čokoľvek.
  (Julo - 02.09.2017)


  K predošlému príspevku pripájam mail: lijukovac@gmail.com  (Julo - 07.09.2017)


  ahojte manzelaci chceli by sme sa spytat,ci neviete o niekom z Pezinka alebo Limbachu, ktora by docasne cca.2 mesiace pomahala s vyzdvihovanim 2 deti zo skolky z limbachu, doniesla ich domov,pripadne par hodin tyzdenne sa pohrala s detmi alebo tak.islo by niekedy o viac deti naraz 7.,6.,4.rocne a 1rocne. koncom novembra cakame piate babo.ako taka docasna brigada popri skole.Dakujeme.lorencova3@gmail.com  (Katarina a Mario Plevkovci - 13.09.2017)


  Milí priatelia,

v najnovšom čísle Slovo+ je 7 skutočných príbehov slovenských rodín, ktoré si prežili 7 bolestí Patrónky Slovenska. Medzi nimi je aj krásne svedectvo o Jurkovi Kolárovi pod názvom Challenge pre ošetrovateľa tigrov. Vy, čo ste ho poznali a mali radi (a nie je vás málo), kúpte si alebo požičajte si toto číslo 17, stojí to za to.

Pekne všetkých pozdravuje

Mariana  (Mariana Fülöpová - 13.09.2017)


  Milí priatelia!
Pripájam prosbu dievčaťa, ktoré hľadá osobného asistenta:

Hľadám osobného asistenta (asistentku), ktorý by ma mohol sprevádzať (peši alebo prípadne odvoz s použitím motorového vozidla, ak by išlo o vodiča s praxou) na rôzne podujatia v Bratislave – najmä Ružinove (prípadne do Starého mesta a pod.). Časovo – plne podľa možností asistenta. Som na invalidnom vozíku kvôli telesnému postihnutiu, mám 22 rokov, bývam v Bratislave Ružinove.
Asistencia je honorovaná (2,76 Eur/hod. ).
Miriam
mobil: 0948 790 559
e - mail: miriamitka@gmail.com
  (Joja Červeňová - 19.09.2017)


  Ahojte manželáci!

Možno ste videli, možno nie, tak máte možnosť z archívu TV LUX pozrieť si záznam z posviacky nášho Ikonostasu a fresiek v cerkvi, ktorú nám Boh pomohol kompletne obnoviť na väčšiu česť a slávu Božiu a tiež k úcte Presvätej Bohrodičky, ktorej je chrám zasvätený.

Ktorí ste boli na MS a zažili naživo našu kapelu JONAH, tak boli spievať.

Nech vás všetkých Boh žehná a chráni!

video tu:

http://www.tvlux.sk/archiv/play/12554  (Patrik Székely - 23.09.2017)


  Milí naši manželáci. Chceme sa s vami podeliť o veľkú radosť. Dňa 30.septembra do našej rodinky pribudla dcérka Terezka (3820 g a 51 cm). Na jesennej obnove sa s ňou síce ešte neuvidíte, ale na jarnej vás určite rada spozná osobne :) Srdečne Vás pozdravujú Zuzka a Milan Svitanovci  (Svitanovci - 09.10.2017)


  Milí manželáci, vzhľadom k tomu, že by nás od začiatku budúceho roka malo byť už viac a do nášho päťmiestneho auta sa potom nezmestíme, hľadáme spoľahlívé 7- alebo viacmiestne auto. Chceme aby malo dieselový motor a ročník medzi 2007 a 2010. Vopred ďakujeme za všetky ponuky.
Požehnaný čas!
Andrej a Katka Kosovci  (Andrej Kosa - 14.10.2017)


  Ahojte manželáci neviete dakto prosím o prenájme bývania pre našu dcéru Katku?
Bude pracovať v Rači.
Ak máte ozvite sa jej na 0918173127.
Ďakujem.
-mk-  (Miro Krajčoviech - 04.11.2017)


  Milí manželáci,

dostala sa ku mne prosba od Redemptoristov z Kostolnej a myslím si, že je hodná propagovania aj na tomto fóre. Ďalšie podrobnosti môžete nájsť na linke http://www.spolocenstvo-rl.sk/

Juraj

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Milé sestry a drahí bratia, chcel by som Vás v mene nášho spoločenstva Redemptoristov v Kostolnej - Záriečí poprosiť o propagáciu duchovných obnov, ktoré ponúkame v našej komunite.

Katolícke noviny nám už nechcú uverejňovať oznamy o duchovných obnovách (vraj pre nejakú internú smernicu) a skoro vždy polovica z prihlásených účastníkov sa k nám dostala cez Katolícke noviny. Verím, že tento stav o obmedzovaní nebude natrvalo, ale dovtedy by sme Vás prosili o pomoc pri ponuke duchovných obnov.

Ak by ste chceli v budúcnosti byť účastní na týchto obnovách, resp.
Vás niekto osloví, prosím Vás, môžete mu odporúčať našu stránku www.spolocenstvo-rl.sk na ktorej sú vždy aktuálne oznamy.

Momentálne máme ešte v ponuke obnovu pre mužov o Mojžišovi, leták prikladám v prílohe. Tento oznam nám už neuverejnili. Obnova bude na ďalší víkend 10.-12.11.2017. Miesta sú ešte voľné.
Taktiež máme v decembri obnovu pre mužov i ženy o Jozefovi Egyptskom.

Ďakujem za porozumenie a Vašu pomoc.
Nech Vám Pán žehná +
P. Miloš Miloslav Pizovka, CSsR  (Juraj Červeň - 07.11.2017)


  Ahojte, manželáci, prosím o modlitbu za moju nevestu v požehnanom stave, je už 10 dní po termíne a nášmu vnúčatku sa nechce von. Dnes už dostane 3. tabletku na vyvolanie porodu, ale stále sa neotvára. Prosím preto o modlitbu za šťastlivý porod
Ďakujem
Majka  (Majka Jankovičová - 15.11.2017)


  S radosťou Vám oznamujem, že naša vnučka Michaela je už na svete. Ďakujeme všetkým za modlitby.  (Majka Jankovičová - 17.11.2017)


  Ahojte manželáci. Prosíme myslite vo vašich modlitbách na naše krstniatko Jožka Gallika, ktorý má len rok a pol a je po zložitej operácii srdiečka.   (Janka Galliková - 21.11.2017)


  Pozdravujeme manzelakou; uz sme zazili silu modlitby a preto sa vo velkej dovere obraciame na vas s prosbou o modlitbu za nasu dceru Veronku ma 6,5roka a tvoria sa jej cysty na vajecnikoch uz sme podstupili dve operacie pred pol rokom a vsetko nasvedcuje tomu ze nas buduci tyzden budu operov at zas. Dakujeme Jozko a Terezka
  (Ondrekovci z Oravy - 21.11.2017)


  Prosba o hlasovanie pre rodiny v nudzi. Potrebujeme este 100 hlasov:-)) uz mame iba 3 dni..

POMOZTE NAM VYHRAT - len kliknite na link:-)

Od 1.12.2017 do 10.12.2017
​Zahlasujte za nas projekt na stránke www.pre3generacie.sk.

​TVORIVE DIELNE PRE RODINY V NUDZI (MAJAK NADEJE)

​Nápad, ktorý získa najviac hlasov verejnosti získa prémiu vo výške 1 000 Eur.

​Vdaka mene rodin,ktorým pomozete:-)
Soňa Vancáková
OZ Maják nádeje
www.majak-nadeje.eu
---
" Kto má Boha, ten má všetko."  (Sona Vancáková - 08.12.2017)


  Ahojte manželáci.
Obraciam sa na Vás s prosbou o modlitbu za uzdravenie manželstva mojej kamarátky, možno až o zázrak, v stručnosti opíšem. Manželia sú spolu 7 rokov,majú spolu dve deti, pre nedoriešenú situáciu s bývaním, sa po piatich rokoch manžel odsťahoval naspať k rodičom. Kamarátke dával šance, snažil sa nájsť iné možnosti, ale vždy našla niečo prečo povedala nie. Teraz po dvoch rokoch sa manžel rozhodol a podal žiadosť o rozvod. Kamoška si až po podaní žiadosti uvedomila, čo stráca a túži to všetko napraviť a dať dokopy. Manžel jej bol celé dva roky verný, čakal. Ale teraz asi mesiac dozadu sa začal stretávať so svojou bývalou a kamoške povedal, že už k nej nič necíti a rozvod je preňho hotová vec. Viem, že Boh aj z nemožného dokáže spraviť, možné. Preto Vás prosím o modlitbu za nich, nech zvíťazí LÁSKA. Vďaka každému a každej z Vás. Peťa  (Kebískovci J+P - 11.12.2017)


  Ahojte, aj ja vás prosím o príhovor za manželov, ktorí sa brali pred 1 a 1/2 rokom(!) a žena sa chce rozviesť, vraj sa z jej muža stal arogantný sebec.
Majú ani nie ročné bábätko. Prosím, žiadajte od Pána múdrosť a pokoru pre oboch.
Ďakujem.  (Romana - 04.01.2018)


  Ďakujeme všetkým, ktorí sa modlia za Martinka, trojročného synčeka animátorky Terezky, rod. Vilčekovej. Písali sme o ňom na fóre 30.5.2017, aj 7.6.2017. Martinko začal sám chodiť, má poškodené ľavé očko a oslabenú ľavú ručičku, v ktorej nič neudrží. 12.2.2018 ho čaká operácia hlavičky v Martine, naspäť mu vrátia kostičku, ktorú vyoperovali vlani, v júni. Ak sa zákrok podarí, v Kladne budú riešiť jeho očko a ľavú ručičku.
V mene rodičov prosíme o modlitby za všetky operácie a tiež za podporu finančnú, ak môžete na účet Martinko Fendek, č.účtu: SK65 1111 0000 0012 1819 1000. BOHU VĎAKA! Gräffingerovci  (Gräffingerovci - 07.01.2018)


  Milí naši všetci manželáci, prosíme Vás o modlitby a obety sv. omší za Janka Vojteka, ktorý leží na ortopédii v Trenčíne, nakoľko mu uvoľnená protéza spôsobila zlomeninu pravej nohy v stehne. Pri najmenšom pohybe má veľké bolesti, lekár mu zakázal schádzať z postele, operácia je zatiaľ nemožná, nakoľko mu diagnostikovali pred mesiacom trombózu... PROSME SPOLOČNE O ZÁZRAK NA PRÍHOVOR BLAHOSLAVENÉHO DON TITUSA ZEMANA..., VEĎ BOHU NIČ NIE JE NEMOŽNÉ! PANE, prosíme aj za Aničku a celú Jankovu rodinu, aby si ich posilnil vo viere počas tejto ďalšej skúšky... Gräffingerovci  (Gräffingerovci - 07.01.2018)


  S radosťou sa delíme s našou Radosťou, ktorá sa volá Paulinka Liškova, narodila sa 17.1.2018. Silvinka aj Paulinka su v poriadku.
Velka vďaka Bohu aj všetkým, ktorý ste na nas mysleli v modlitbach.
Srdečne pozdravujeme. Liškovci  (Liškovci Palo a Silvia - 18.01.2018)


  Modlime sa spolocne za dusu nasho brata a priatela Jozka Vilceka, ktory zomrel v stredu 17.1.2018 a dnes o 14.00hod. ma pohreb v Trstennom pri Bobrovci, okr. Lipt. Mikulas. S manzeloku Zuzkou boli kazdorocni ucastnici MS, az kym nezostala Zuzka na posteli po mozgovej prihode. Jozko sa o nu vzorne staral doma viac, ako 7 rokov. Nech mu nas Nebesky Otec vynahradi v nebi vsetko dobre, co robil pre Zuzku, aj pre celu rodinu. NECH ODPOCIVA V POKOJI...  (Graffingerovci - 19.01.2018)


  Milí priatelia,
práve som si vypočula prednášku pána Palka o Istanbulskom dohovore a "dnešných časoch", ktorú je možné si nájsť na stránke www.slovenskydohovorzarodinu.sk Neviem, ako veľmi sledujete dianie okolo nás. Od októbra prebiehajú u nás v Prešove - a odvtedy už vo viacerých ďalších mestách na Slovensku každý piatok večer sviečkové pochody s modlitbou sv. ruženca zverené pod ochranu Panny Márie Fatimskej za rodinu, za rodičovstvo, za naše deti.Pred každým začiatkom v novom meste sa uskutočňuje prednáškové vysvetlenie, prečo to robíme. Najbližšie má byť: TRENČÍN 27.1.– Zastavme zlo z Istanbulu Verejná prednáška v cykle Slovenský dohovor za rodinu . Všetci ste srdečne vítaní.15:00 - 20:00 Kostol sv. Františka Xaverského,
Keďže my sme spoločenstvo rodinné, ak sa nemôžete alebo nechcete pridať,pozrite si, prosím aspoň to, čo je na vyššie spomenutej stránke. Je tam aj tlačivo petície na stiahnutie( a podpísanie samozrejme).
Nebuďme ľahostajní. Veď je nás veľa a máme obsadené podľa mapky Červeňovcov skoro celé Slovensko.Možno by sme mohli aj nejako pomôcť.
Spomínam si, že "k tomu, aby sa zlo šírilo, stačí, keď dobrí ľudia nebudú robiť nič."
Všetkých vás srdečne pozdravujeme obaja s Mirkom a prajeme vám naozaj požehnaný celý tento rok..   (E.Mošková - 26.01.2018)


  Milí priatelia, s radosťou vám oznamujeme, že operácia Janka Vojteka sa aj napriek vysokému riziku podarila. Z celého srdca Vám ďakujeme za všetky modlitby a povzbudenia, ktoré cítil nielen Janko, ale aj celá naša rodina a určite aj samotní lekári, ktorí boli s priebehom operácie veľmi spokojní. Veríme, že už sa nič neskomplikuje a Janko bude môcť ísť čoskoro domov. Nech Boh požehnáva Vás aj Vaše rodiny a odplatí Vám všetky modlitby a obety.

Anna V. s rodinou  (Anna Vojtková - 08.02.2018)


  Súrne hľadám byt v Bratislave na prenájom pre 3 veriace dievčatá. Stala sa nám zlá skúsenosť s našim nájomníkom a súrne chceme odísť, len potrebujeme nájsť niečo iné. Veľmi vás prosíme o rady ak o niečom viete a budeme vďačné za akúkoľvek pomoc. Najideálnejsie by bol byt niekde v Petržalke, alebo v okolí starého mesta do 700 eur aj s energiami. Všetky tri sme zdravotné sestry, takže veľa času trávime v práci. Ešte raz vopred ďakujem za každú pomoc aj za modlitby!   (Mária Šumichrastová - 18.02.2018)


  Súrne hľadám byt v Bratislave na prenájom pre 3 veriace dievčatá. Stala sa nám zlá skúsenosť s našim nájomníkom a súrne chceme odísť, len potrebujeme nájsť niečo iné. Veľmi vás prosíme o rady ak o niečom viete a budeme vďačné za akúkoľvek pomoc. Najideálnejsie by bol byt niekde v Petržalke, alebo v okolí starého mesta do 700 eur aj s energiami. Všetky tri sme zdravotné sestry, takže veľa času trávime v práci. Ešte raz vopred ďakujem za každú pomoc aj za modlitby! Kontakt na mna: 0949189863, email: sumichrastova.majka@gmail.com  (Mária Šumichrastová - 18.02.2018)


  Ďakujeme Vám všetkým, ktorý ste sa s nami modlili za šťastný príchod našich vnučiek Laury a Sáry medzi nás. Dnes už majú skoro štyri mesiace a nastal čas, kedy lekári chcú vyriešiť negatívne dôsledky "hydrocefalu" diagnostikovaného Sárke ešte pred narodením na jej mozog.

Do dutiny v hlavičke by sa mal umiestniť vypúšťací ventil mozgového moku a tento cez hadičku pod kožou zaústiť do žalúdka.

14.3.by mala byť vyšetrená na MR a 15.3. by mal byť vykonaný operačný zákrok.
Prosíme Pána o správne rozhodnutia pre lekárov, ich vedenie na prípadne potrebnom zákroku a postupe liečby, aby Sárka mohla rásť Jemu na na slávu, rodičom a nám všetkým na radosť a svetu na osoh a aby nás i jej rodičov toto ešte viac priblížilo k Bohu a jeho milosrdenstvu.

Ďakujeme za príhovor

J + M Vrabcovci   (Ján a Mária Vrabcovci - 11.03.2018)


  Dávame do pozornosti hlavne tým, čo bývajú blízko, že ďalšia prednášková akcia Slovenského dohovoru za rodinu sa uskutoční 17. marca v Skalici.
"SKALICA – Zastavme zlo z Istanbulu Verejná prednáška v cykle Slovenský dohovor za rodinu. Všetci ste srdečne vítaní.14:30 - 20:00 vo farskom kostole sv. Michala Archanjela,Námestie slobody, Skalica"
Podrobnosti na stránke www.slovenskydohovorzarodinu.sk
Prosíme aj o pomoc pri organizovaní tejto akcie.Kto chce a môže pomôcť, spojte sa, prosím s Erikom Zbiňovským, č.t. 0905 635 380 .Vrelá vďaka,všetkých pozdravujeme. Eva a Miro
  (Moškovci - 15.03.2018)


  Milá naša manželácka rodina, veríme v silu Vašej modlitby a preto Vás veľmi prosíme o príhovor za našu dcéru Veroniku. Je po vážnej autonehode na áre. Zlomeniny, krvácanie do mozgu ... Pán Boh zaplať. Machalovci  (Veronika - 18.03.2018)


  Po skončení duchovnej obnovy v Gabčíkove sa v nedeľu po obede v jedálni našiel žltý zakladač kde vo vnútri sú noty piesne "Pod tvojím krížom, Pane môj" a knižka Utrpenie bolí, ale má zmysel. Komu patrí, môže sa u mňa prihlásiť na telefóne 0904238584. Rybka  (Jozef Rybka - 19.03.2018)


  Milí priatelia, Vaša štedrosť v sume 745.- Eur a mnohé modlitby sú dôkazom toho, že MANŽELÁKY sú Božím dielom. Terezka Fendeková s manželom Ferkom a Martinkom Vám všetkým vyslovujú ÚPRIMNÉ PÁN BOH ZAPLAŤ ZA VŠETKO!!! Veľmi sa tešia, že majú výnimočných priateľov v našom veľkom spoločenstve. NECH JE ZA TO POCHVÁLENÝ PÁN!!!  (Gräffingerovci - 21.03.2018)


  Precítiť utrpenie Pána Ježiša a prežiť Veľkonočné tajomstvo môžete pri pašiových hrách na Kvetnú nedeľu o 19,00 h. v Mládežníckom saleziánskom centre v Novej Dubnici (pri kostole).

Pre tých, ktorým je to "od ruky" na Zelený štvrtok o 21,50 h.odvysiela tv Lux záznam pašiových hier z minulého roka.  (Marta Páleníková - 24.03.2018)


  Milí moji,

môj muž, miláčik, bol vo všetkom najlepší a jeho talent a cit pre krásu ocenila aj Rada KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru :
cena FRA ANGELICO mu bola udelená v utorok 20. 2. 2018.
posielam fotky, laudatio, diplom a videozáznam.
Krásnu cenu zo skla mám doma.
23.3. 2018 spomínajme na 3. výročie jeho cesty do neba.

vaša Mia
----

Ján Lukáč (1958 - 2015) in memoriam

Prežil celý svoj život v Bratislave , ale narodil sa v Partizánskom v r. 1958.
Oženil s Máriou „Miou“, s ktorou prežil plodný a kresťansky príkladný život a bol láskavým a obetavým otcom štyroch detí.
Hneď po roku 1989 založili s priateľmi ateliér „Svorad“, pre projektovú pomoc cirkvi a rehoľným spoločnostiam v zmenených podmienkach, neskôr pôsobil s vrstovníkmi Martinom Kvasnicom, Beatou Polomovou, Stanom Ondrušom, Damiánom Berecom, Pavlom Pokorným, Pavlom Martinickým a inými v architektonických ateliéroch, istú dobu aj ako pedagóg na Stavebnej fakulte STU. Najmä v období po zmene spoločenského zriadenia, kedy bol nápor najväčší, spolupracoval na vypracovávaní pomôcok a manuálov pre duchovných v príprave a realizácii novostavieb kostolov, fár, pastoračných centier, rehoľných domov, determinantov pri ich rekonštrukciách a dostavbách, vypracúvaním štatútov architektonických a urbanistických súťaží, pri tvorbe overovacích štúdií novostavieb, prestavieb, adaptácií, interiérov a liturgického mobiliáru. Patril k zakladajúcim členom voľného združenia architektov, výtvarníkov a teoretikov „Gorazd“, ktoré sa profilovalo v oblasti sakrálnej architektúry a umenia.
V spolupráci s Ľubom Závodným bol autorom víťazného projektu 1. medzinárodnej súťaže pre kostol v Petržalke. Žiaľ, návrh sa pre neskoršie organizačné zmeny nerealizoval. Spomeňme jeho spoluorganizáciu a účasť na prvých seminárov o sakrálnej architektúre a umení, či na jednom z prvých projektov - overovacej štúdie novostavby kostola v Partizánskom. Bol členom širokého autorského kolektívu pre riešenie areálu vo Vajnoroch, pre historicky prvej návštevy pápeža na Slovensku v apríli 1990 a pastoračného centra v Karlovej Vsi, kde bol generálnym inžinierom projektu. V autorskom kolektíve Štúdia FOR, či neskôr B 52, navrhol viaceré sakrálne realizácie. S Andrejom Botekom spolupracoval pri návrhu mreží a spovedníc v šaštínskej bazilike, štúdie spovedných priestorov františkánskeho kostola, úpravy presbytéria kostola kapucínov, či pri tvorbe kaplnky Teologického inštitútu na empore jezuitského kostola v Bratislave. Nádherným finále jeho tvorby bola premeditovaná pustovňa františkánov v horách nad obcou Beňadín /so Sidou Gáborovou a Jánom Kodoňom/ a rekonštrukcia areálu Kongregácie Sestier najsv. Spasiteľa na Jakubovom námestí /s Michalom Langom/, ktorá zahŕňala zložité dispozičné nadväznosti, adaptáciu i novostavbu krídla a hlavne jeho úžasne pôsobivý interiér kaplnky, ktorý osloví každého svojou duchovnou atmosférou a je jeho posledným duchovným aj hmotným odkazom.
Ján Lukáč – „Luky“, bol nielen vynikajúcim odborníkom, bol kresťanom, ktorý úprimne žil svoju vieru a svedčil o nej svojím životom. Bol vždy otvorený iným – ich dom v Doľanoch bol miestom, kde sa stretávalo množstvo ľudí, ktorých zjednocoval. Aj v najťažšej skúške svojho života – v smrteľnej chorobe, sa stal príkladom Kristovho učeníka. Prijal tento svoj údel a objal ho ako kríž, ktorým sprevádzal svojho Pána. Prijatie Božej vôle, jeho Áno Bohu aj v tej najzložitejšej situácii, jeho odovzdanosť a vyrovnanosť sú znakom osobného hrdinstva. Lukyho pohreb, účasťou pripomínajúci pohreb prezidentov, bol veľkou oslavou života, bol vyjadrením nádeje a istoty - prvou úrodou jeho zrna.

A. Botek


Rada KBS ocenila osobností kultúry cenou patróna umelcov Fra Angelico:
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180227036

  (Mia Lukáčová - 26.03.2018)


  Milí manželáci, hľadáme 5-miestne rodinné auto najlepšie typu MPV, alebo s väčším kufrom a s klimatizáciou do 7.000,-Eur. Kontakt: Mária - 0904 204319 počas dňa, Miroslav - 0908 055287 po 19.30 hod. Za vaše seriózne ponuky vopred ďakujeme.  (Gräffingerovci juniori - 05.04.2018)


  Milí priatelia! Opäť Vás chceme pozvať na Ples Manželských stretnutí, ktorý sa bude konať v sobotu 5. maja v Dolnej Súči. Veríme, že spolu znova vytvoríme radostnú atmosféru. Prineste si kostými, pretože témou je "karneval". Zoberte i svoje deti a prídte sa zabaviť. Začíname o 18:00 h svätou omšou. Poteši ak prinesiete nejakú cenu do spoločnej tomboly.

Viac: 12-ples-manzelskych-stretnuti-2018.html
Videopozvánka: VIDEO

Tešíme sa na Vás  (D+Š Kováčovci - 11.04.2018)


  Mili priatelia, dovolte, aby sme sa s vami podelili o nasu radost. Je nou mala Laura, ktora sa narodila 10.4. 2018 v Bratislave. V brusku sa vypapala na 3300 g, natiahla sa na 49 cm a servirovat jej mozme rovno rezne, pretoze si k tomu priniesla na svet aj vybavu v podobe prveho zuba :)
Dakujeme vsetkym, ktori ste na nas mysleli!

  (Anna a Robo Krchniakovci - 17.04.2018)


  milí všetci,

rada by som vás stretla na 7. BRATISLAVSKÝCH HANUSOVÝCH DŇOCH, ktoré začali už v piatok 20. 4.,
ale práve dnes je dobrý program :Rocco Buttiglione 20.00 Malá scéna.
https://www.hanusovedni.sk/program/neuurcita-buducnost-europy-summit-konzervativnej-politiky/
počuť tohto spravodlivého muža s odvahou kresťana je výnimočná príležitosť.

program BHD : https://www.hanusovedni.sk/program/

čakám vás o 19.30 v bare na prízemí.  (Mia Lukáčová - 23.04.2018)


  Ahojte manzelaci,
chceme sa s vami podeliť o radosť z narodenia našej dcérky Danielky. Narodila sa 28.4., na sviatok sv.Gianny Mollovej, s mierami 3320g a 50cm. Na 2.turnuse ju niektorí možno uvidíte osobne.
Peto a Veronika  (Škurlovci - 01.05.2018)


  "Aj napriek tomu, že sloboda patrí k podstate človeka..., sloboda nie je absolútnou hodnotou.

Sloboda je tu pre to, aby bola darovaná a pre to, aby sa vytvárali spoločenstvá.

Keď sa zaľúbiš a založíš si rodinu so ženou, do ktorej si sa zamiloval, nestaneš sa menej slobodným, práve naopak, staneš sa viacej slobodným, ba staneš sa po prvý raz skutočne slobodným. Pretože tvoja sloboda je vsadená do niečoho, čo je jej hodné.

Je to ako s kapitálom, ktorý však musíš investovať, aby si mohol kúpiť...

Ahh, to je to, čo hovorí Ježiš v podobenstve v evanjeliu o tom mužovi, čo našiel poklad a predá všetko, čo má, aby kúpil to pole, na ktorom ho našiel.

A teda sloboda je tým všetkým, čo predáš kvôli tomu, aby si získal to, čo má naozaj cenu!

Kto však nemá odvahu vsadiť do niečoho svoju slobodu, odchádza z tohto sveta prázdny, pretože nič ho nenaplnilo, ...pretože nezažil lásku.

Kto miluje, môže pochybiť, ale nemilovať je najväčšia chyba zo všetkých."

Uviedol pre televíziu Lux v krátkom interwieu talianský filozof a politik prof. Rocco Buttiglione v relácii "V Samárii pri studni" 30.4.2018.  (Marian Valabek - 03.05.2018)


  Ahoj priatelia
minulý rok sme plánovali dovolenku v Taliansku. Z váźnych
zdravotných dôvodov sme sa museli vrátiť priamo z cesty do
Talianska a talianska cestovná kancelária
AGENZIA LAMPO
sede operativa di Bibione Lido del Sole - Ve -
tel. +39.0431.43303 - fax +39.0431.438535
www.lampo.it
mail to: bibione.lido@lampo.it
Pani Mikulinová Michaela, komunikácia v českom jazyku. nám poskytla / i tretím osobám / bonus zľavu 100€ pre ľubovoľný pobyt s touto cestovkou na rok 2018. Keby niekto mal seriozny zaujem dajte vedieť na dast@dast.sk, 0905 851 836.
Požehnaný deň prajem.
Fero

  (Strhák František - 03.05.2018)


  Milí priatelia!
Marienka Kuželová je v nemocnici, leží na JIS-ke s prasknutým žalúdočným vredom.
Prosíme Vás, modlite sa za ňu a za Stanka.
Ďakujeme.
Červeňovci  (Joja Červeňová - 03.05.2018)


  Kamaráti,
neviem, ako stíhate sledovať, ale mám pre vás niečo (aj z osobných zdrojov), čo stojí za to absolvovať:
v prvom rade je to Duchovná obnova Som mama - som tato, pre rodiny s malými deťmi na Škutovkách v termíne od 7. - 10. 6. Tento rok budeme "točiť" s detmi (majú samostatný katechetický program s animátormi) aj s rodičmi (štyri svedectvá - prednášky a zdieľanie) na tému svätosti v rodine... ale inak, ako ste zvyknutí!

Prihlásiť sa je možné tu:
http://www.vzdymilovana.sk/
POZOR - už len do piatku tohto týždňa!
Ak sa vám nedá, ale máte animátora - teda šikiovniaka alebo šikovnicu od 16 r., ktorí majú voľno, požičajte nám ich do služby - prihlásiť sa treba tamtiež do formulára animátorov.

Druhá ponuka, ktorú posúvam cez moju priateľku Mirku a všetkoznámeho brata Félixa, je vynikajúca vec pre manželov do 5 (dá sa aj do 7) rokov od uzavretia manželstva Under 5. Je to obdobie, kedy manželia prechádzajú z vášnivého ošiaľu zaľúbenosti do reality a potrebujú udržať lásku... a zároveň budujú svoje "my" počas náročných výziev a nových zmien, akými určite sú často zmena bydliska, práce, zariaďovania domácnosti, financií a často aj príchod dieťatka a tým aj úloha rodičovstva. Práve tu vznikajú ťažké krízy... vyhnite sa im a poďte! Pozvánka tu:

https://cne-beckov.sk/kurzy/under-5/

Vy ostatní.. ak nemôžete, alebo sa vás to netýka - posuňte tam, kde treba... (a dobrou pákou je aj dať to ako dar... ak sa vám trošku dá, formou desiatku...)

Požehnaný čas.  (Mária Kohutiarová - 16.05.2018)


  Ahojte milí priatelia...
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o modlitbu za syna našej známej - Tobiaška (6r)
diagnostikovali mu agresívnu formu leukemie 4. stupeň......prosím Vás hoc i o malu strelnú modlitbu za jeho uzdravenie...
ďakujem Vam veľmi pekne...Pán Boh zaplať.....  (Dana - 18.06.2018)


  Milí priatelia,

už je to cca 5 rokov, kedy ste mnohí s nami prežívali ťažké chvíle a veľmi nás povzbudzovali a podporovali. Považovala som za nevyhnutné s odstupom času poďakovať najmä Andrejovi za to, že sa zachoval ako nenahraditeľný manžel a otec a s týmto poďakovaním sa s Vami chcem podeliť, keďže som to chcela urobiť verejne. Tak ak by ste mali čas a chuť, môžete si ho prečítať tu (asi bude treba skopírovať link):

https://najmama.aktuality.sk/clanok/265410/preco-svet-potrebuje-chlapov-ako-si-ty/

A aspoň takto, s odstupom času ďakujem aj Vám všetkým, ktorí ste na nás mysleli v modlitbách a podporovali nás svojimi povzbudeniami a pochopením. Veľmi si túto pomoc vážime a veríme, že Boh Vám ju tisícnásobne odplatí.

Katka Kosová  (Katarína Kosová - 19.06.2018)


  Ahojte hľadáme do pro-life lekárne a zdravotníckych pomôcok v Seredi šikovnu veriacu farmaceutku.
Práca vhodná aj pre absolventa.
Požehnany čas   (Klaudia Paldanová - 19.06.2018)


  MILÍ NAŚI PRIATELIA, dnes cestuje Martinko so svojimi rodičmi Ferkom a Terezkou, rod. Vilčekovou do Kladna, aby zajtra absolvoval operáciu ľavej ručičky a nožičky, ktoré prestali fungovať po prasknutí cievky v mozgu pred rokom trojročnému Martinkovi. Tri mesiace v kóme a dva mesiace v umelom spánku dávali nádej rodičom, že dieťatko CHCE ŽIŤ. STAL SA ZÁZRAK, PREBRAL SA K ŽIVOTU. Rehabilitáciami v Prešove rozchodil nožičku a rok čakania na termín operácie nám všetkým dáva nádej, že PÁN ZASIAHNE AJ TERAZ, AK JE TO JEHO VôĹA. Modlime sa, prosím Vás za lekárov, aby Pán viedol ich ruky a aby Martinkova operácia dopadla úspešne. V mene Terezky a Ferka VÁS VŚETKÝCH O TO VEĹMI PROSÍME.
Miroslav a Mária  (Gräffingerovci - 22.06.2018)


  Ahojte,

ak by niekto išiel na 1. turnus z Bratislavy a mal voľné miesto v aute, veľmi sa poteším ak sa mi ozvete.

Email: thujovaml@gmail.com
Tel. číslo: 0910 663 168

ďakujem

Terezka Hujová  (Terézia - 26.06.2018)


  Dobrý deň milí Manželáci a vedenie Manželských stretnutí.
Dovoľujeme si, obrátiť sa na ,Vás s prosbou o pomoc pri získavaní finančných prostriedkov na nevyhnutnú rehabilitáciu, pre nášho synčeka ,Martinka Fendeka.
Martinko sa narodil ako ,,skoro,, zdravé dieťa ktoré už pri príchode na tento svet bol kriesený ,mal zlomenú kľúčnu kosť a nutnú antibiotickú liečbu. Na tretí deň som ho mala pri sebe na izbe. Dva týždne sme boli v nemocnici. Po príchode domov sme sa tešili ,ako napreduje a robí nám každý deň radosť. Prišiel deň D ...
27.10.2016 o 20:35h Martinkovi praskla vrodená aneuryzma veľkosti tenisovej loptičky. Upadol do bezvedomia po strašnom zvreštaní od bolesti. Začal sa boj so sekundami a o jeho život. Do Liptovského Mikuláša sme ho v bezvedomí a nitkovitom dýchaní prevážali autom. Sanitku sme stretli pri bráne nemocnice. V náručí sme ho doniesli na detské oddelenie. Nasledovalo CT mozgu. Stále sme nevedeli čo sa deje. Počula som len telefonát lekárky a primára aby malého intubovali na ARE no nikdy to nerobili u tak malého dieťaťa. Po telefone a našom súhlase Martinka uviedli do umelého spánku, intubovali za pomoci KADAIM v Martine. O 2:30h ráno prišla pojazdná JISKA pre naše dieťa .....
28.10.2016 sme volali skoro ráno ako je na tom Martinko. Povedali nám že bude lepšie aby sme pred cestou nič nevedeli a povedia nám to osobne. Tá cesta bola peklom lebo nik z nás nevedel čo povie lekár .Prišli sme k malému a umierala som bolesťou lebo si nás zavolal prednosta a povedal diagnozu. Podpísala som asi 1000000 papierov ,nakoľko šanca na akútnu operáciu s úspechom bola nulová. Podpisovala som život môjho - nášho dieťaťa. Operácia laparoskopom trvala 2hod.aj to nebola nádej že u tak malého dieťaťa sa nástroje zmestia do tepien .Lekár nám prišiel oznámiť že sa to podarilo a krvácajúcu cievku zalepil - no je to zázrak.
29.10.2016 sme syna ,,stretli,, na chodbe napojeného na ,,pojazdné,, prístroje. Stáli sme v nemom úžase treba okamžite operovať. Mozog začal puchnúť a jeho pravá časť zasahuje do ľavej.... zas podpis, papiere. Akútna Craniotomia. Oholená hlávka s obrovským opuchom a bezvládne telíčko. Zložila som sa ako domček z karát.
Mesiac bol Martinko v umelom spánku. V deň keď ho extubovali bol jeden z najťažších. Ďalšia z diagnoz bola Bdelá koma. Nedávali Martinkovi šancu, že bude jesť ,piť ,dýchať sám. Jeho očká sa pozerali do neznáma. Nereagoval na nič a vtedy nám bolo povedané ,,Je možné ,že nevidí a nepočuje. ,, .... Po niekoľkých dňoch nás previezli na JISku.
JISka ... tu bol mladý lekár ,čo zažil dievčatko v podobnom stave a ten nám dával nádej ísť ďalej, nevzdávať to. Ja som bola už na všetko sama, manžel chodil do práce a pokazilo sa nám auto. Nemali sme financie aby sme boli všetci traja spolu. .... Ako som bola stále s Martinkom začala som mať pocit, že ma vníma aj počuje. Začal sa prejavovať krikom. Po niekoľkých týždňoch nám zariadil pán doktor Kováčovú a do nej sme odchádzali s tým, že Maťko vie ako robia niektoré zvieratká. Počuť jeho hlas bol ako balzam na tak veľmi zranenú dušu. Triasla som sa plačom aj šťastím.
Kováčová... Prevážala nás rýchla zdravotná služba. Pri prijme u veľmi chápavého doktora som sa na 100%dozvedela, že po skúsenostiach aké pán dr. má, Martinko počuje. O zraku stále nik nič nevedel. Maťko sa bál každého dotyku, strhal sa na hlasné podnety. Nevedeli ako s ním majú cvičiť. Po 15.dňoch prišiel manžel po nás so slovami ,, čo bude ,, doma.Martinko bol ako handrová bábika. Neudržal ani hlávku.
Doma ..... PREBRAL SA :-) Zázrak čo nik nečakal. Martin začal rozprávať. Postupne sám jedol aj sa vedel napiť z pohára. Boli sme doma na Vianoce a potom znova cesta do Kováčovej. Tu nik nechápal pokrokom aké spravil. Teraz sa konečne dalo cvičiť a aj malého spolupráca bola skvelá. ....

Teraz sme už doma......... Martinko dokáže chodiť sám. Rozpráva k veci. Boli sme v Martine na operácii nosnej mandle a kontrolnom MRI. Následkom hojenia mozgu vznikli v hlávke cysty naplnené tekutinou. 4.5.2017 bola ďalšia operácia kde odstránili tekutinu z prístupnej cysty. Čakáme, či sa nebudú ostatné zväčšovať. Potom vrátia kosť do hlávky........ Kostičku Martinkovi vrátili do hlávky- jeho vlastnú. Čakala na neho necelé dva roky.
Bolo to veľmi náročné obdobie pre mňa. Strata milovaného ocka ,Jožka Vilčeka, tesne pred operáciu, bola pre mňa veľkou skúškou. Martinko operáciu zvládol. Lekári sa veľmi obávali, či po tak dlhom čase ,telo bude chcieť prijať jeho kostičku. Vďaka Bohu prijalo. Po rekonvalescencii sme boli cvičiť v Prešove, vo Svetielku. Tu Martinko spravil pokrok – sám sa zo zeme postavil. Doma už chodil sám, bez pomoci.
Kladno – 23.6.2018 sme absolvovali Dúfame poslednú operáciu ULZIBAD. Teraz Martinko môže sedieť, alebo ležať ( 2 týždne), postupne sa posúvať po zadočku. Keď bolesti ustúpia, začne sa nanovo učiť chodiť. Asi sa vám to zdá zvláštne, prečo znova od začiatku .... Pretože jeho šľachy skrátené boli uvoľnené a jeho chôdza bude ako u zdravého dieťaťa. Predtým sa naučil chodiť s hendikepom. Teraz, ho už nemá.
Čaká nás....... KOPEC hodín cvičenia, aby Martinko správne chodil a jeho veľmi slabá ručička do ktorej neuchopí nič bola rozcvičená.
Ak by ste sa rozhodli pomôcť nám, sľubujeme že, finančné prostriedky budú slúžiť v prospech synčeka. Cvičíme pod vedením špeciálnych rehabilitačných pracovníkov, vo Svetielku v Prešove. Suma na dva týždne je pre nás veľmi vysoká  - cvičenie samotné je 700e,biofeetback jedno sedenie je 12e, strava 3,20e- iba obed na osobu a ubytovanie 19e na deň. Na víkend chodíme domov.
V prípade potreby môžem zaslať aj potrebnú dokumentáciu ako aj dokumenty týkajúce sa liečby.
Naše číslo účtu: SK6511110000001218191000 , Tel.číso. 0949 648415, naša adresa: Terézia Fendeková ,Bobrovec 123, 03221 Bobrovec
PLNE SI UVEDOMUJEME, že veľa z Vás, nám pomohlo pri získaní financií na RHB. Tie boli použité na Martinkovu RHB v Prešove . Z CELéHO SRDCA VáM Ďakujeme!!!!!!!

S pozdravom rodina Fendeková.
  (Terézia Fendeková, rod. Vilček - 02.07.2018)


  Milí manželáci, ĎAKUJEME za každé euro posledné pre Martinka. Z celého srdca matky vám úprimne ďakujem.


Martinkov stav po Ulzibate nie je taký, v čo sme dúfali. Veľmi ho pri stavaní na nožičky boli operovaná ľavá noha. Čakám náš cvičenie v Prešove. Modlíme sa a ďúfame, že aj túto skúšku zvládneme. Myslite prosim vas na Martinka,aby znova chodil........Dakujeme . S pozdravom Fendekovci.   (Terézia Fendeková Vilčeková - 12.07.2018)


  Všetkých vás pozdravujeme a v dobrom závidíme, že to máte ešte len pred sebou. Prajeme vám radosť, pokoj, úprimnosť..., pomoc a dary Ducha Svätého pri obnovovovaní vašich manželstiev.
Niekoľko praktických poznámok: Už vo všetkých izbách sú nové postele, preto zoberte deťom radšej nepremokavé plachty. Ramienka chýbajú úplne, tiež sa zásobte. Tiež nejakú starú handru, na izbe sme nemali nič.Na pitie vám stačí kúpiť citróny, do vody si prineste mätu, medovku a na to všetko nejaký krčah. Okrem kávy sme v našej skupinke pili len tento nápoj, čaj sme nevarili ani raz. Domov sme niesli skoro všetky nápoje. Nezabudnite si pribaliť vrece radosti... V modlitbách Peter a Gabriela Huliakovci   (Gabriela Huliaková - 16.07.2018)


  Priatelia, ktorí ste boli na II. kurze si možno spomínate, že don Juraj Benca počas kázne ponúkol na rok zapožičanie svojej štóly do rodiny, v ktorej majú chlapca maturanta, ktorý rozmýšľa nad duchovným povolaním. S Máriou nás to hneď oslovilo, aj keď maturanta momentálne nemáme, ale už na sv. omši sme sa nesmelo hlásili. Záujemca sa mal zastaviť večer u Juraja na rozhovor. Aké bolo naše prekvapenie keď sa večer po deviatej, keď sme čakali pár zo skupinky, ozvalo klopanie a vo dverách sa objavil don Juraj a ponúkol nám svoju štólu aj s vysvetlením, čo od nás očakáva. Nie sú to žiadne ťažké veci a sľúbili sme, že je to pre nás ako rodinu výzva viac sa modliť za kňazov, za duchovné povolania, ...

Po zvážení všetkého sme sa rozhodli uložiť štólu na čestné miesto a osobitne sa denne modliť po jednom Zdravase na nasledujúce úmysly:

- za dona Juraja;

- za správne rozhodnutie nášho syna Samuela a iných chlapcov pri voľbe cesty, na ktorú ich Pán volá;

- za kňazov, ktorí prežívajú krízu povolania a za obnovenie ich nadšenia z kňazstva;

- za kňazov, aby mali otvorené srdce pre službu rodinám a manželstvám;

- za svätých kňazov.

Pridáte sa? Všetkým vám želáme požehnaný čas, aby ste dokázali prenášať poznatky a predsavzatia z kurzu do každodenného života. Myslíme na vás v modlitbách.  (Kohutiari - 30.07.2018)


  Milí priatelia!
Chceme Vás poprosiť o modlitbu za jedno manzelstvo a celú ich rodinu,ktorá je v hlbokej kríze. Nech im Pán pomôže nájsť cestu späť...
Ďakujeme!  (Mária Veselská - 30.07.2018)


  Ahojte, okrem iného dobrovoľníčim aj v OZ Samaria (www.samaria.sk), kde prostredníctvom príhovorcov a darcov zabezpečujeme základné potreby rodinám a jednotlivcom v núdzi formou darovania prebytkov z domácnosti. Sú to hlavne rodiny bývajúce v ubytovniach a pod..

Máme sklad v Hlohovci a v Bratislave a Pre potreby konkrétnych núdznych ľudí aktuálne hľadáme:

automatická práčka, celoelektricý sporák, sporák na tuhé palivo, chladnička, dvojplatnička, vysávač, skrine policové, kuchynský stôl, komoda, matrace 90x200, paplóny, vankúše, posteľné plachty.

Do nášho skladu pre účely rozvozu darovaných vecí zháňamé dodávku (dar, symbolickú cenu)

Hľadané veci môže darca priviesť po telefonickom dohovore do skladu OZ Samaria na Nevädzovej 4 (vedľa OC Retro) vo štvrtky od 16.00-18.00. (počas augusta obmedzený režim) Pre informácie o hľadaných potrebách nás neváhajte kontaktovať email: samaria.bratislava@gmail.com tel: 0948 724 734 (len v pracovných dňoch od 16:00)

Ďakujem a všetkým veľa spokojnosti a milosti prajem. Agáta  (OZ Samaria (od Agáta Galková) - 10.08.2018)


  Ahojte manželáci,
chcem sa s vami podeliť o jedno povzbudenie z bežného života, ktorého som dnes mohla byť svedkom.
Vychádzala som z obchodu, dvaja starší manželia tiež z nákupu za mnou, a začula som takýto milý rozhovor:
On (ako videl oproti krčmu 4. cenovej): Nejdeme na pivo?
Ona: Ani nápad. Určite nie.
On: Ani po 40 rokoch nemôžem ísť? (už som vedela, že sranduje)
Ona: Však si nesieš domov, toť v košíku máš predsa pivo.
...chvíľa ticha...
On: Ja som taký šťastný. Vieš čo, ja som ozaj štastný...dobre je nám. Ale najšťastnejší by som bol, keby ma ešte (...nezačula som) nebolelo.
Ona: Nuž, to je údel života...

Nedalo mi, musela som sa obzrieť za seba, aby som ten podarený párik videla. A oni si vykračujú domov, držiac sa pod pazuchy, načúvajúc jeden druhému a on nesie košík s pivom :) Pre mňa nádherné svedectvo. Chcem vidieť viac takýchto šťastných párov! Dúfam, že aj my sa toho dožijeme a že aj nás budú mladí obdivovať tak, ako ja dnes ich...chýba nám ešte "pouhých" 34 rokov :)  (Monika K. - 13.08.2018)


  Milí manželáci.
Prosíme Vás o modlitbu za nášho priateľa, ktorému diagnostikovali závažnú chorobu a ihneď ho pripravujú na operáciu. Nech mu Pán pomáha aj celej jeho rodine.
Ďakujeme. Gabčíkovci  (Gabčíkovci - 15.08.2018)


  Milí priatelia, od 14.8.2018 zanikla naša domáca mailová adresa a máme novú : vojtek1950@gmail.com, nové je aj číslo na pevnú telefonickú linku:0323934919. Želáme Vám všetko dobré.
Vojtekovci  (Ján a Anna Vojtekovci - 15.08.2018)


  Milí priatelia,
ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Manželských stretnutiach seniorov, nalaďte si v nedeľu 19.augusta o 14.00 rádio Lumen, reláciu Vitaj doma, rodina.
Pozdravuje Mariana  (Mariana Fülöpová - 17.08.2018)


  Milí Manželaci. Je veľa z vás, čo Martinkovi pomohli a ani ste ho nevideli aký je. Celý náš príbeh, jeho malé pokroky a krôčky života nájdete na jeho stránke kde nás a Martinka môžete spoznať . https://fendekmartinko.webnode.com/  (Terézia Vilcekova Fendeková - 11.09.2018)


  Drahá naša manželácka rodina. Z úprimného srdca Vám všetkým zapojeným vyslovujeme Pán Boh zaplať za duchovnú i hmotnú pomoc pre našu Veroniku. Je to sila, ktorá nás drží. Nebeský Ocko je Boh zázrakov, ten istý včera , dnes i naveky. Jemu patrí sláva. A samozrejme Mamičke Márii, ktorá je taká dobrá a zmilúva sa, oroduje za tých, ktorí trpia. Veronika stratila zdravie, ale čo je hlavné, nestratila vieru. Aleluja. Jej zdravotný stav sa malými krôčkami stále zlepšuje. Vďační Machalovci  (Machalovci - 14.09.2018)


  Drahí manželáci,

práve som vyjadril podporu vladykovi Milanovi Chauturovi: "Morálna podpora pre vladyku Milana Chautura"
Ak sa chcete pridať aj Vy, nech sa páči tu je link: Morálna podpora pre vladyku Milana Chautura

Igor Cingeľ
  (T. Micháliková - 25.09.2018)


  Ahojte, manželáci.
Hľadáme elektrikára ochotného prísť nám do Bratislavy natiahnuť do bytu novú elektriku (byt je už vydrážkovaný), ideálne čo najskôr :-) tak ak by sa medzi Vami nejaký našiel alebo niekoho spoľahlivého poznáte, tak nám, prosím, pošlite kontakt.
Ďakujeme.   (Majka - 01.10.2018)


  Milí manželáci.

Prosíme Vás o modlitbu za našu švagrinú, onkologickú pacientku. Veríme v silu modlitieb nášho spoločenstva a Pánove milosrdenstvo.

Nech jej Pán pomáha aj jej obetavému manželovi.

Ďakujeme  (Mečiarovci - 02.10.2018)


  Priatelia, začala sa synoda o mladých, ktorú zvolal pápež František. Don Marián nás vyzýva k modlite za túto synodu:

Modlitba Svätého Otca Františka za synodu o mladých

Prinášame oficiálne slovenské znenie modlitby Svätého Otca Františka za aktuálnu biskupskú synodu o mladých, ktorá sa koná v Ríme od 3. do 28. októbra. Modlitba je súčasťou Pracovného dokumentu synody (Instrumentum laboris) v jeho závere. Slovenský preklad schválil bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska.

Pane Ježišu, tvoja Cirkev kráčajúca k synode upriamuje svoju pozornosť na všetkých mladých sveta.
Prosíme ťa, aby odvážne vzali do rúk svoj život, aby hľadali to najkrajšie a najhlbšie a neustále si uchovávali slobodné srdce.
Pomáhaj im, aby sprevádzaní múdrymi a veľkodušnými sprievodcami odpovedali na povolanie, ktoré dávaš každému z nich, aby mohli uskutočniť svoj životný plán a naplniť túžbu po šťastí.
Udržuj ich srdce otvorené pre veľké sny, a daj, aby boli pozorní na dobro svojich blížnych.
Nech sú aj oni pod krížom ako milovaný učeník, aby mohli prijať Máriu za Matku, ako dar od teba.
Nech sú svedkami tvojho vzkriesenia a nech ťa dokážu spoznať živého po svojom boku, aby radostne ohlasovali, že Ty si Pán.
Amen.
  (Vojtekovci - 05.10.2018)


  Prosím, pomôžte, aby toto neprešlo!
Prepáčte, že posielam celé znenie, možno nie všetci si to môžu nájsť.
Dovidenia v Gabčíkove. Peter a Gabriela Huliakovci

Rada Európy chce dať prednosť požiadavkám LGBT skupín pred najlepšími záujmami a právami dieťaťa.

Podporte petíciu na ochranu detí a ich záujmov tu: https://www.citizengo.org/sk/fm/166120-najlepsi-zaujem-dietata

V rozpore so záujmami dieťaťa nová rezolúcia Rady Európy pod rúškom rodovej rovnosti a nediskriminácie na základe sexuálnej orientácie požaduje napr.:

•automatické uznávanie, že "rodičom č. 2" je lesbická partnerka narodeného dieťaťa (nie jeho biologický otec), a to za rovnakých podmienok ako sa určuje otcovstvo dieťaťa pri heterosexuálnych pároch (čl. 4.5.3),
•adopcie detí pre páry rovnaké pohlavia (čl. 4.5.2.),
•umelé oplodnenie pre páry rovnaké pohlavia,
•právne uznanie párov rovnakého pohlavia (4.3.1.),
•odmietnutie ústavnej ochrany manželstva muža a ženy (4.2.).
Správu, o ktorej sa bude hlasovať v stredu 10.10.2018, pripravil švédsky spravodajca Jonas Gunnarsson, ktorý si tak plní svoju úlohu generálneho spravodajcu Rady Európy pre otázky LGBT.Požiadavky uvedené v rezolúcii sú však považované za kontroverzné nielen u nás, ale aj v Západnej Európe, napr. umelé oplodnenie pre lesbické páry a absurdná žiadosť, aby pri narodení dieťaťa bola ako rodič č.2. automaticky uznaná partnerka matky, nie reálny otec dieťaťa.Nezodpovedajú ani rozhodnutiam Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP), ktorý nikdy neprijal žiadne stanovisko k definícii manželstva a rodiny, ani nikdy nestanovil povinnosť uznať manželstvá medzi osobami rovnakého pohlavia, a potvrdil, že uznanie manželstva ako zväzku muža a ženu nie je diskriminačné.Sú tiež v rozpore so slovenskou legislatívou. Ústava Slovenskej republiky priznáva manželstvu jedinečné postavenie: "Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou" (čl. 41.1) Nie je možné ho zredukovať na právny koncept, ktorý nezohľadňuje rozdiely medzi pohlaviami, ich súvisiacu komplementárnu úlohu a prirodzenú reprodukčnú úlohu spojenia muža a ženy.Ako hovorí Zákon o rodine a mnohé výskumy to jednoznačne potvrdzujú, " pre všestranný a harmonický vývin dieťaťa je najvhodnejšie stabilné prostredie rodiny tvorenej otcom a matkou dieťaťa" (čl.I.3). Slovenská republika si tiež ctí zásadu "najlepšieho záujmu dieťaťa" (Zákon o rodine, čl.I.5). Takéto stanovisko zastáva aj Európsky súd pre ľudské práva, ktorý hovorí, že vnútroštátne orgány sú oprávnené limitovať právo na adopcie záujmami týchto detí (pozri Fretté proti Francúzsku, 2002).Podpora adopcií detí v rozpore s právom dieťaťa na otca a mamu a v rozpore s jeho najlepšími záujmami, vo všetkých štátoch Rady Európy, by obmedzila schopnosť štátu garantovať, že "záujmy dieťaťa budú prvoradým hľadiskom pri rozhodovaní vo všetkých veciach, ktoré sa ho týkajú" (Zákon o rodine, čl.I.5).

  (Gabriela Huliaková - 09.10.2018)


  Milí manželáci, dávam ponuku darovania osobného auta Felicia Combi, rok výroby 2000, STK platná do kon-
ca roka, batéria nová, jednoročná, ďalšie informácie po prípadnom záujme.
Ďakujem! S. Veselský  (Stanislav Veselský - 12.10.2018)


  Kniha Klub nerozbitných detí od Slávky Kubíkovej, ktorú sme si mohli kúpiť v Gabčíkove, je perfektná. Doporučujem ju šíriť medzi mladých rodičov i nerodičov, veriacich i neveriacich. Môže mnohým pomôcť. Veronika  (Veronika Géciová - 09.11.2018)


  Milí manželáci, prosíme Vás o modlitbu za zomrelého Jožka Vilčeka, ktorý sa už nedožil 69.narodenín. V pondelok 19.11. bola za jeho dušu odslúžená sv. omša vo farnosti, do ktorej patril. Ďakujeme v mene manželky Zuzky a dcéry Terezky s rodinou Vám všetkým, ktorí si na neho v modlitbe spomeniete, veď patrí do našej rodiny MS od roku 1994. Odpočinutie večné daj mu ó PANE...  (Gräffingerovci - 21.11.2018)


  Milí manželáci, 8.12.2018, v sobotu ráno o 7.00 hod. bude v Trenčíne na Juhu sv. omša za Martinka Fendeka a jeho rodinu. Prosíme Vás, aby ste si na nich spomenuli v modlitbe. VEĽKÁ VĎAKA.  (Gräffingerovci - 05.12.2018)


  Tip na darček pre deti vo veku 7 - 12 rokov (plus-mínus): pekné hodnotné príbehy na cédečku alebo v MP3: https://www.cathedra.sk/catalogue/line/sonus?sessid26bf8e9a85042c3b7e2ae8cf1651ec50=26246e621913326078923d050c0d551a

Vydala to naša dcéra Terka s manželom, v spolupráci s vydavateľstvom Cathedra. Viac o knihách je napr. tu: https://blog.postoj.sk/38486/ako-sme-vyrobili-svoje-vlastne-audioknihy

Požehnaný advent všetkým!
Albín a Mária Kolkovci  (Kolkovci - 14.12.2018)


  Milí manželáci, prosím Vás o modlitbu za manželov túžiacich po dieťatku, aby plnili Božiu vôľu.
Vďaka
  (Alena - 19.12.2018)bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť