top

Prihlásenie


Prihlás sa a uvidíš celé texty článkov vrátane fotogalérií, môžeš napísať svoj názor na fórum a pod.


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBXFórum


Tvoje komentáre, prosby, ponuky, otázky, odpovede, skrátka čo hrdlo ráči...
Ak chceš napísať príspevok, musíš sa prihlásiť zadaním hesla v bloku Prihlásenie (vľavo). Nevieš heslo ?
Stal sa tvoj príspevok neaktuálnym a chceš ho zmazať? Pošli nám E-mail do redakcie.

Novšie príspevky

 Milá Anička   (Adrian a Mária - 13.08.2019)
Milá Anička a celá smútiaca rodinka!
Nech odpočíva Janko v pokoji. Vieme, že už oroduje za manželské stretnutia.
Bol veľkou duchovnou silou všetkým účastníkom manželských stretnutí.
Zostáva v našich modlitbách. Adrian a Mária

 Janko   (I+F Růžičkovi - 13.08.2019)
Milá Aničko, milá rodino, milí manželáčtí přátelé,
s lítostí jsme přijali zprávu o odchodu Janka, je nám to moc líto.
Jsme rádi, že jsme Janka znali, mohli vnímat jeho radost ze života, radost z pomoci ostatním manželstvím a krásu jeho duše. V našich srdcích je zapsán jako vnímavý a laskavý manžel a člověk.
V neděli začínáme v Litomyšli náš kurz MS, budeme v modlitbě na Janka i celou rodinu ...   Čítaj viac

 Rozlúčka s Jankom Vojtekom a oslava jeho života   (Katarína Kosová - 12.08.2019)
Milí priatelia,

rozlúčka s Jankom Vojtekom sa uskutoční v stredu 14.8.2019 o 15:00 NOVEJ BOšáCI. Začiatok bude o 15:00 v kostole sv. Cyrila a Metoda v Novej Bošáci, potom sa budeme presúvať do Domu smútku a na cintorín, všetko v Novej Bošáci. Ak budete chcieť a môcť, radi Vás privítame v našom kruhu a spoločne s Vami odprevadíme Janka na tejto jeho symbolickej ceste.

Miesto kvetov venujte prosím ...   Čítaj viac

 Jankovi Vojtekovi   (T+G Ďuratní - 12.08.2019)
Milý Janko, s veľkou vďakou a úctou si spomíname na teba. Ďakujeme za všetky tie krásne roky, ktoré sme mohli prežívať v tvojej prítomnosti na manželákoch, za úsmev ktorý nechýbal na tvojej tvári, za humor a radosť, ktorú si rozdával okolo seba, za prijatie aj u vás doma. Veríme že v nebi máš krásny domov a tešíme sa na stretnutie s tebou.
Budeme na teba s láskou vždy spomínať.
Čítaj viac

 Janko Vojtek v nebi - ďakujeme   (Andrej a Katka Kosovci - 11.08.2019)
Milí priatelia,
v mene našej mamy a celej našej rodiny Vám chceme poďakovať za všetky Vaše modlitby za nášho otca Janka Vojteka aj celú našu rodinu. Dnes nadránom sa s nami veľmi potichu a pokojne rozlúčil v spánku. Svoje utrpenie s Božou pomocou znášal veľmi statočne určite najmä vďaka Vaším modlitbám, návštevám a láskavej podpore. Jeho diagnóza mohla obnášať neznesiteľné ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 19
 podnájom v BA   (Beláková - 09.08.2019)
Milí manželáci hľadám podnájom pre neter. Je prihata na pravo a hladáme pre nu podnájom garzonka popr. jednoizbový byt v BA II,III. Os sept-okt tohto roku. Neter je tichý študijný typ. :) Ďakujem za pomoc. Ak by niekto niečo mal píšte prosím na

 ponuka ubytovania pre študenta v Bratislave   (Kamil Bagin - 08.08.2019)
Ahojte, náš syn Matúš ponúka ubytovanie pre študenta vo forme spolubývajúceho na spoločnom podnájme. Prikladám jeho text: "Som študent na vysokej škole, hľadám si k sebe spolubývajúceho do 1-izbového bytu, adresa Staré Grúnty 7/C. Ideálne pre študenta na FIIT, FEI alebo MatFyze nakoľko je to kúsok od školy, 5min. na pešo od internátov a jedálne, zároveň ale v tichom prostredí. Byt je kompletne zariadený, takmer nový. Hneď kúsok zastávka Zoo ...   Čítaj viac

 Od koho bola pieseň?   (Helena Zacharová - 02.08.2019)
Ahojte manželáci, na 2. turnuse nám často hrala nádherná pieseň, v ktorej zneli slová k Prameňu príď... Vôbec sme ju s manželom nepoznali. Prosíme o názov a interpreta. Ďakujeme

   počet odpovedí: 1
 zapomenutá taška   (Aleš a Lidka Nytrovi - 29.07.2019)
Milí manželáci,
zapomněli jsme v Banské Bystrici na internátě tašku s věcmi. (černá sportovní taška, cca 10kg). Nemá někdo v blízké době cestu z okolí Bystrice do Bratislavy, Trenčína nebo Žiliny, Ostravy, Olomouce, Brna. Z tama bychom si už dokázali poradit. Volejte prosíme +420 776 815 276 nebo +420 604 926 361.
Děkujeme!
Nytrovi

 voľná loď   (Milan Kopačka - 27.07.2019)
Milí priatelia,
uvolnila sa mi plachetnica na plavbu po Jadrane v termíne od 12.8.2019 do 19.8.2019. Počet miest: 7; cena prenajmu lode je 1800,-€ (teda pri 7 člennej posádke 257,-€/ osobu).; v cene je zahrnuté: nafta, prístavné poplatky , skiper a upratanie lode. Meno lode: Arwen, dĺžka 10,5 m, domovský prístav Skradin (pri Šibeniku).
Ak má niekto záujem, preosím volajte na číslo 0948 465 737.

 ruženec za uzdravenie Gabiky   (Klukovci - 27.06.2019)
milí manželáci, chceme Vás poprosiť o modlitby za Gabiku, ktorá tiež patrí do našej manželáckej rodinky...opäť sa jej vrátili zdravotné problémy...modlíme sa každý deň o 21.30 hod ruženec, od dnes este 14 dní , pokým neprídu výsledky a potom sa uvidí ...ak by ste mali niekto chuť a čas, prosím pridajte sa a prispejte svojou modlitbou.Za každú modlitbu Vám ďakujeme.
Nech Vám Pán žehná...rod. Kluková

 MODLITBY za JANKA VOJTEKA.   (Gräffingerovci - 05.06.2019)
ĎAKUJEME PEKNE VŠETKÝM, KTORÍ SA MODLÍTE ZA ZÁZRAK UZDRAVENIA PRE JANKA VOJTEKA NA PRÍHOVOR BLAHOSLAVENÉHO DONA TITUSA ZEMANA. JANKO, ANIČKA, AJ CELÁ RODINA SI VÁŽIA KAŽDÚ VAŠU MODLITBU A OBETU NA TENTO ÚMYSEL a s VĎAČNOSŤOU VÁM ŽEHNAJÚ.

   počet odpovedí: 2
 MODLITBY za JANKA VOJTEKA.   (Gräffingerovci - 02.05.2019)
Milí manželáci a priatelia, PROSÍME O MODLITBY, OBETY A PÔSTY ZA JANKA VOJTEKA, ktorého včera odviezla záchranka v bezvedomí do nemocnice v TRENČÍNE. V mene Jankovej rodiny VÁM ĎAKUJEME za každú MODLITBU A OBETU na úmysel za JANKA.

   počet odpovedí: 2
 POĎAKOVANIE OD TEREZKY FENDEKOVEJ - VILČEKOVEJ   (Gräffingerovci - 23.04.2019)
VEĽKÁ VĎAKA PÁNU BOHU, AJ VÁM VŠETKÝM, KTORÍ STE SA PRIŠLI ROZLÚČIŤ S MOJOU MAMINKOU ZUZANOU VILČEKOVOU, ABY STE ZMIERNILI NÁŠ ŽIAĽ. ĎAKUJEME PEKNE TÝM, KTORÍ SA MODLÍTE ZA NÁS, AJ VÁM, KTORÍ STE NÁS PODPORILI FINANČNE. NECH VÁS PÁN ŽEHNÁ A ODMENÍ.STONÁSOBNE. DCÉRA TEREZKA S RODINOU.

 Náš novopokrstený   (Anna Krchniakova - 23.04.2019)
Milí priatelia!
Chcem sa s vami podeliť o radosť, ktorú nám Pán Boh doprial - môj manžel Robo bol na Bielu Sobotu počas veľkonočnej vigílie pokrstený. Za tie roky,ktoré chodíme na MS sa nazbierala pekná hŕstka tých, ktorí ste sa zaňho modlili. Chceme vám za vašu duchovnú podporu poďakovať a zároveň poprosiť o modlitbu,aby si ho Pán aj ďalej viedol...
Pozehnanú Veľkú Noc! A+R

   počet odpovedí: 1
 Prosba o vyplnenie dotazníkov   (Mária Kohutiarová - 22.04.2019)
Drahí kamaráti, pripravujem náročný text o opatere a pastorácii zdravotne postihnutých v rodinách a tiež mi "prischla" stránka o manželoch v novinách Slovo+. Chcela by som vás teda láskavo poprosiť o šírenie a vyplnenie oboch dotazníkov - ozaj je to chvíľka a pomôže!
O zdravotne postihnutých tu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaF4NlGxC6-SiGgMiKiDqh11MLRgcMMl8nvkD15uGi4C9iJA/viewform
o manželoch tu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQjAylN7_SHfHg0AFs7ChAPF_ueXaZrMdDIsj28PPiiqeRzA/viewform

 Zomrela ZUZKA VILČEKOVÁ   (Gräffingerovci - 15.04.2019)
VČERA, na KVETNÚ NEDEĽU VEČER O POL JEDENÁSTEJ ZOMRELA MANŽELÁČKA ZUZKA VILČEKOVÁ. POHREB BUDE V STREDU 17.4.2019 o 15.00hod. Začne zádušnou sv.omšou v kostole v Trstennom pri Bobrovci, okr. L. Mikuláš a pokračovať bude na cintoríne. Dcéra Terezka Fendeková s rodinou.                                         ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Konkurz :-)   (Mária Kohutiarová - 12.04.2019)
Kamaráti, keďže mi pred 2 týždňami prischla v novinách ďalšia rubrika pre manželov, hľadám tých z vás, ktorí aktívne pôsobíte vo farnostiach v službe pre manželov - a ste trošku viac doma v dokumentoch Cirkvi, ide mi najviac o Teológiu tela a Amoris laetetia. Ohláste sa mi, prosím, na mail . Plus ak máte v dosahu manželov, ktorých život je príkladom viery a išnpiráciou, dajte mi spokojne na ten istý ...   Čítaj viac

 Pozvánka na púť k sv. Gianne do Rajeckých Teplíc   (Veronika Verešová - 11.04.2019)
Ahojte milí manželáci, srdečne vás pozývame na tohtoročnú púť k sv. Gianne Beretta Molla, ktorá sa uskutoční v dňoch 4.-5.5. v Rajeckých Tepliciach. Viac info na:
https://www.dcza.sk/sk/dokumenty/pozvanky/put-k-sv-gianne-beretta-mollovej

 Prenájom Nitra   (Danka - 06.04.2019)
Milí priatelia! Hľadám lacný prenájom pre syna priamo v Nitre od septembra 2019. Syn končí doktorandské štúdium a ostáva učiť na SPU. Syn je poriadkumilovný, ochotný a priateľský. Ďakujem a pozdravujem všetkých manželákov!

   počet odpovedí: 2
 Prosba o modlitbu   (Jozef Hujo - 22.03.2019)
Naši manželáci! Terke po minulotýždňových vyšetreniach zistili karcinóm prsníka. Je v počiatočnom štádiu
Operácia bude 26. marca. Prosíme Vás o podporu v modlitbe.

   počet odpovedí: 6
 Zomrel Kari Törmä   (Vlado Zelik - 19.03.2019)
Kari Törmä, zakladateľ MS vo Fínsku, odkial prišli MS na Moravu, do Česka a potom k nám, zomrel 10.3.2019.

Správa prišla od Bohunky Horskej:

Milí přátelé,
mám smutnou zprávu o našem drahém příteli Kari Törmä. 10. 3. zemřel na následky mrtvice, ve věku 79 let. Kari a Terttu byli spolu 55 let. Pohřeb teprve bude - zatím nevím, ...   Čítaj viac

 manželstvo - odluka   (Juraj Vydarený - 18.03.2019)
Ahojte prosím o modlitby za manželstvo ktoré kvôli domnelej nevere speje k odluke, aby Pán dal dar rozumu a udržal čo posvätil. Ďakujem.

 Auto?    (Patrik Székely - 11.03.2019)
Ahojte manželáci!
Dlho som na fóre nebol, ale skúsim to tu dať.
V novembri 2017 mala Monika nehodu na našom starom aute (Thalia, r. 2002)... Bohu vďaka, neviezla vtedy deti do školy a ona sama sa z toho dostala. Auto ale išlo do šrotu.
Malé auto jej/nám chýba... do práce; teraz dochádza všelijako...
Čakali sme a hľadali, či si nejaké dokážeme zadovážiť, ale doteraz všetky presahovali náš možný ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Ponuka pre bezdetných manželov   (Vojtekovci - 06.03.2019)
Víkendy pre bezdetné manželské páry
Diecézne pastoračné centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy organizuje aj tento rok tri víkendové stretnutia pre bezdetné manželské páry:

Duchovná obnova s názvom „Sviatosť manželstva – olej na rany“ je určená pre nechcene bezdetné manželské páry, ktoré túžia stráviť víkend v spoločnosti ľudí v podobnej životnej situácii, ale najmä prehĺbiť svoj vzťah k Bohu a medzi manželmi navzájom a pokúsiť sa uzdraviť zranenia v manželstve. ...   Čítaj viac

 Modlitba za bábo   (Juraj Vydarený - 04.03.2019)
Ahojte v noci sa kamoške ktorú i z manželákov poznáte narodilo bábo. Dlho prenášané, komplikovaný pôrod, bábatko sa narodilo bez dychu, kriesené, teraz dýcha iba s podporou... Prosíme o modlitby a obety za život a zdravie jeho i jeho mamy (momentálne tiež na JIS). Ďakujeme.

 Fotky s našou Majkou + príhovory na pohrebe   (Vlado Zelik - 02.03.2019)
Príhovory z pohrebu Majky Kuželovej (don Marian Valábek):
- Pohrebná omša
- Pohrebné obrady                                                        ...   Čítaj viac

 zomrela Marienka Kuželová   (Joja Červeňová - 01.03.2019)
Drahí priatelia!

S bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že v stredu večer 27. 2. 2019 zomrela naša drahá priateľka Marienka Kuželová.
Zádušná svätá omša bude v utorok 5. 3. 2019 o 10:15 v kostole Panny Márie pomocnice kresťanov v Bratislave na Miletičovej ulici u Saleziánov.
Pohreb bude potom o 12:00 na cintoríne Vrakuňa. To je ten veľký cintorín predtým nazývaný Ružinovský, končí tam trolejbus 212 a zastavuje 201. ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Pohreb Marienky Kuželovej   (Vojtekovci - 01.03.2019)
Obrady budú v utorok 05.03. 2019
Svätá omša bude o 10:15 v kostole SDB na Miletičovej ulici v Bratislave kostol Panny Márie Pomocnice kresťanov

Pohreb bude na Vrakuňskom cintoríne o 12:00
Všetky obrady povedie don Marián Valábek

Po pohrebe bude prichystané občerstvenie v miestnosti pod kostolom Panny Márie Pomocnice kresťanov na Miletičovej ulici

   počet odpovedí: 1
 smútočné oznámenie   (Veronika Géciová - 28.02.2019)
Prišlo mi smutné oznámenie. Včera zomrela na infarkt dlhoročná manželáčka Majka Kuželová z Bratislavy. Stanko prosí o modlitby.

   počet odpovedí: 1
 Smútočné oznámenie   (Danka a Michal Paškovci - 27.02.2019)
S veľkou bolesťou a so žiaľom v srdci sme včera prijali správu o úmrtí manželáčky Katky Koprdovej, ktorá nás opustila vo veku 36 rokov.
Posledná rozlúčka s Katkou bude v sobotu 2.3.2019 o desiatej hodine v Tesárskych Mlyňanoch.
Prosíme pamätajte na ňu a jej rodinu vo svojich modlitbách.

 Prosba o modlitby pre manzelku   (Martin Koprda - 25.02.2019)
Ahojte,
Prosim vas o modlitby pre moju manzelku Katku ktora lezi v NR v kritckom stave. Vsetci sa modlime za jej uzdravenie

Dakujeme

 Divadlo v Dolnej Súči   (Tonka Micháliková - 14.02.2019)
Milí manželáci z blízkeho okolia Trenčína!
Srdečne Vás pozývame do Dolnej Súče na oslavu 100 výročia divadla, oslávime ho hrou Hrob lásky - príbeh pokračuje, autorom je naša bývalá animátorka Mirka Micháliková a ako herci sa predstavia aj viacerí manželáci z Dolnej Súče.
Hrá sa:
v sobotu 16. 2. o 16,00 a 19,00 hod
a v nedeľu 17. 2. o 15,00 hod.
Je to komédia, fajnšmekri ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu   (Alena - 19.12.2018)
Milí manželáci, prosím Vás o modlitbu za manželov túžiacich po dieťatku, aby plnili Božiu vôľu.
Vďaka

 Ponuka audiokníh pre deti   (Kolkovci - 14.12.2018)
Tip na darček pre deti vo veku 7 - 12 rokov (plus-mínus): pekné hodnotné príbehy na cédečku alebo v MP3:
https://www.cathedra.sk/catalogue/line/sonus?sessid26bf8e9a85042c3b7e2ae8cf1651ec50=26246e621913326078923d050c0d551a

Vydala to naša dcéra Terka s manželom, v spolupráci s vydavateľstvom Cathedra. Viac o knihách je napr. tu: https://blog.postoj.sk/38486/ako-sme-vyrobili-svoje-vlastne-audioknihy

Požehnaný advent všetkým!
Albín a Mária Kolkovci

 Sv. omša za rodinu Martinka Fendeka   (Gräffingerovci - 05.12.2018)
Milí manželáci, 8.12.2018, v sobotu ráno o 7.00 hod. bude v Trenčíne na Juhu sv. omša za Martinka Fendeka a jeho rodinu. Prosíme Vás, aby ste si na nich spomenuli v modlitbe. VEĽKÁ VĎAKA.

 Modlitba za zomrelého Jožka Vilčeka   (Gräffingerovci - 21.11.2018)
Milí manželáci, prosíme Vás o modlitbu za zomrelého Jožka Vilčeka, ktorý sa už nedožil 69.narodenín. V pondelok 19.11. bola za jeho dušu odslúžená sv. omša vo farnosti, do ktorej patril. Ďakujeme v mene manželky Zuzky a dcéry Terezky s rodinou Vám všetkým, ktorí si na neho v modlitbe spomeniete, veď patrí do našej rodiny MS od roku 1994. Odpočinutie večné daj mu ó PANE...

 doporučenie knihy   (Veronika Géciová - 09.11.2018)
Kniha Klub nerozbitných detí od Slávky Kubíkovej, ktorú sme si mohli kúpiť v Gabčíkove, je perfektná. Doporučujem ju šíriť medzi mladých rodičov i nerodičov, veriacich i neveriacich. Môže mnohým pomôcť. Veronika

 Darujem auto   (Stanislav Veselský - 12.10.2018)
Milí manželáci, dávam ponuku darovania osobného auta Felicia Combi, rok výroby 2000, STK platná do kon-
ca roka, batéria nová, jednoročná, ďalšie informácie po prípadnom záujme.
Ďakujem! S. Veselský

   počet odpovedí: 1
 Najlepší záujem dieťaťa.   (Gabriela Huliaková - 09.10.2018)
Prosím, pomôžte, aby toto neprešlo!
Prepáčte, že posielam celé znenie, možno nie všetci si to môžu nájsť.
Dovidenia v Gabčíkove. Peter a Gabriela Huliakovci

Rada Európy chce dať prednosť požiadavkám LGBT skupín pred najlepšími záujmami a právami dieťaťa.

Podporte petíciu na ochranu detí a ich záujmov tu: https://www.citizengo.org/sk/fm/166120-najlepsi-zaujem-dietata

V rozpore so záujmami dieťaťa nová rezolúcia Rady Európy pod rúškom rodovej rovnosti a nediskriminácie na základe sexuálnej orientácie požaduje napr.: ...   Čítaj viac

 Modlitba za synodu o mladých   (Vojtekovci - 05.10.2018)
Priatelia, začala sa synoda o mladých, ktorú zvolal pápež František. Don Marián nás vyzýva k modlite za túto synodu:

Modlitba Svätého Otca Františka za synodu o mladých

Prinášame oficiálne slovenské znenie modlitby Svätého Otca Františka za aktuálnu biskupskú synodu o mladých, ktorá sa koná v Ríme od 3. do 28. októbra. Modlitba je súčasťou Pracovného dokumentu synody (Instrumentum laboris) v jeho závere. Slovenský preklad schválil bratislavský arcibiskup ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu   (Mečiarovci - 02.10.2018)
Milí manželáci.

Prosíme Vás o modlitbu za našu švagrinú, onkologickú pacientku. Veríme v silu modlitieb nášho spoločenstva a Pánove milosrdenstvo.

Nech jej Pán pomáha aj jej obetavému manželovi.

Ďakujeme

 hľadáme elektrikára   (Majka - 01.10.2018)
Ahojte, manželáci.
Hľadáme elektrikára ochotného prísť nám do Bratislavy natiahnuť do bytu novú elektriku (byt je už vydrážkovaný), ideálne čo najskôr :-) tak ak by sa medzi Vami nejaký našiel alebo niekoho spoľahlivého poznáte, tak nám, prosím, pošlite kontakt.
Ďakujeme.

   počet odpovedí: 1
 Podpora Vladyku Milana Chautura   (T. Micháliková - 25.09.2018)
Drahí manželáci,

práve som vyjadril podporu vladykovi Milanovi Chauturovi: "Morálna podpora pre vladyku Milana Chautura"
Ak sa chcete pridať aj Vy, nech sa páči tu je link: Morálna podpora pre vladyku Milana Chautura

Igor Cingeľ

 Vďaka   (Machalovci - 14.09.2018)
Drahá naša manželácka rodina. Z úprimného srdca Vám všetkým zapojeným vyslovujeme Pán Boh zaplať za duchovnú i hmotnú pomoc pre našu Veroniku. Je to sila, ktorá nás drží. Nebeský Ocko je Boh zázrakov, ten istý včera , dnes i naveky. Jemu patrí sláva. A samozrejme Mamičke Márii, ktorá je taká dobrá a zmilúva sa, oroduje za tých, ktorí trpia. Veronika stratila zdravie, ale čo je hlavné, nestratila vieru. Aleluja. Jej ...   Čítaj viac

 Martinkova stránka    (Terézia Vilcekova Fendeková - 11.09.2018)
Milí Manželaci. Je veľa z vás, čo Martinkovi pomohli a ani ste ho nevideli aký je. Celý náš príbeh, jeho malé pokroky a krôčky života nájdete na jeho stránke kde nás a Martinka môžete spoznať . https://fendekmartinko.webnode.com/

 Vitaj doma, rodina   (Mariana Fülöpová - 17.08.2018)
Milí priatelia,
ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Manželských stretnutiach seniorov, nalaďte si v nedeľu 19.augusta o 14.00 rádio Lumen, reláciu Vitaj doma, rodina.
Pozdravuje Mariana

 Nový kontakt   (Ján a Anna Vojtekovci - 15.08.2018)
Milí priatelia, od 14.8.2018 zanikla naša domáca mailová adresa a máme novú : , nové je aj číslo na pevnú telefonickú linku:0323934919. Želáme Vám všetko dobré.
Vojtekovci

 Prosba o modlitbu   (Gabčíkovci - 15.08.2018)
Milí manželáci.
Prosíme Vás o modlitbu za nášho priateľa, ktorému diagnostikovali závažnú chorobu a ihneď ho pripravujú na operáciu. Nech mu Pán pomáha aj celej jeho rodine.
Ďakujeme. Gabčíkovci

 Rozhovor manželov   (Monika K. - 13.08.2018)
Ahojte manželáci,
chcem sa s vami podeliť o jedno povzbudenie z bežného života, ktorého som dnes mohla byť svedkom.
Vychádzala som z obchodu, dvaja starší manželia tiež z nákupu za mnou, a začula som takýto milý rozhovor:
On (ako videl oproti krčmu 4. cenovej): Nejdeme na pivo?
Ona: Ani nápad. Určite nie.
On: Ani po 40 rokoch nemôžem ísť? (už som vedela, že sranduje)
Ona: Však si ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Výzva na darovanie vecí pre núdznych   (OZ Samaria (od Agáta Galková) - 10.08.2018)
Ahojte, okrem iného dobrovoľníčim aj v OZ Samaria (www.samaria.sk), kde prostredníctvom príhovorcov a darcov zabezpečujeme základné potreby rodinám a jednotlivcom v núdzi formou darovania prebytkov z domácnosti. Sú to hlavne rodiny bývajúce v ubytovniach a pod..

Máme sklad v Hlohovci a v Bratislave a Pre potreby konkrétnych núdznych ľudí aktuálne hľadáme:

automatická práčka, celoelektricý sporák, sporák na tuhé palivo, chladnička, dvojplatnička, vysávač, skrine policové, kuchynský stôl, komoda, ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu   (Mária Veselská - 30.07.2018)
Milí priatelia!
Chceme Vás poprosiť o modlitbu za jedno manzelstvo a celú ich rodinu,ktorá je v hlbokej kríze. Nech im Pán pomôže nájsť cestu späť...
Ďakujeme!

 Štóla Juraja Bencu   (Kohutiari - 30.07.2018)
Priatelia, ktorí ste boli na II. kurze si možno spomínate, že don Juraj Benca počas kázne ponúkol na rok zapožičanie svojej štóly do rodiny, v ktorej majú chlapca maturanta, ktorý rozmýšľa nad duchovným povolaním. S Máriou nás to hneď oslovilo, aj keď maturanta momentálne nemáme, ale už na sv. omši sme sa nesmelo hlásili. Záujemca sa mal zastaviť večer u Juraja na rozhovor. Aké bolo naše prekvapenie keď sa večer ...   Čítaj viac

 II.turnus MS - info   (Gabriela Huliaková - 16.07.2018)
Všetkých vás pozdravujeme a v dobrom závidíme, že to máte ešte len pred sebou. Prajeme vám radosť, pokoj, úprimnosť..., pomoc a dary Ducha Svätého pri obnovovovaní vašich manželstiev.
Niekoľko praktických poznámok: Už vo všetkých izbách sú nové postele, preto zoberte deťom radšej nepremokavé plachty. Ramienka chýbajú úplne, tiež sa zásobte. Tiež nejakú starú handru, na izbe sme nemali nič.Na pitie vám stačí kúpiť citróny, do vody si prineste mätu, medovku a ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitbu   (Terézia Fendeková Vilčeková - 12.07.2018)
Milí manželáci, ĎAKUJEME za každé euro posledné pre Martinka. Z celého srdca matky vám úprimne ďakujem.


Martinkov stav po Ulzibate nie je taký, v čo sme dúfali. Veľmi ho pri stavaní na nožičky boli operovaná ľavá noha. Čakám náš cvičenie v Prešove. Modlíme sa a ďúfame, že aj túto skúšku zvládneme. Myslite prosim vas na Martinka,aby znova chodil........Dakujeme . S pozdravom Fendekovci.

   počet odpovedí: 1
 s úctou prosíme o pomoc pre Martinka Fendeka   (Terézia Fendeková, rod. Vilček - 02.07.2018)
Dobrý deň milí Manželáci a vedenie Manželských stretnutí.
Dovoľujeme si, obrátiť sa na ,Vás s prosbou o pomoc pri získavaní finančných prostriedkov na nevyhnutnú rehabilitáciu, pre nášho synčeka ,Martinka Fendeka.
Martinko sa narodil ako ,,skoro,, zdravé dieťa ktoré už pri príchode na tento svet bol kriesený ,mal zlomenú kľúčnu kosť a nutnú antibiotickú liečbu. Na tretí deň som ho mala pri sebe na izbe. Dva týždne sme boli v nemocnici. ...   Čítaj viac

 1.turnus MS   (Terézia - 26.06.2018)
Ahojte,

ak by niekto išiel na 1. turnus z Bratislavy a mal voľné miesto v aute, veľmi sa poteším ak sa mi ozvete.

Email:
Tel. číslo: 0910 663 168

ďakujem

Terezka Hujová

 Operácia Martinka Fendeka   (Gräffingerovci - 22.06.2018)
MILÍ NAŚI PRIATELIA, dnes cestuje Martinko so svojimi rodičmi Ferkom a Terezkou, rod. Vilčekovou do Kladna, aby zajtra absolvoval operáciu ľavej ručičky a nožičky, ktoré prestali fungovať po prasknutí cievky v mozgu pred rokom trojročnému Martinkovi. Tri mesiace v kóme a dva mesiace v umelom spánku dávali nádej rodičom, že dieťatko CHCE ŽIŤ. STAL SA ZÁZRAK, PREBRAL SA K ŽIVOTU. Rehabilitáciami v Prešove rozchodil nožičku a rok čakania na termín ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Ponuka práce pre farmaceuta v pro-life lekárni    (Klaudia Paldanová - 19.06.2018)
Ahojte hľadáme do pro-life lekárne a zdravotníckych pomôcok v Seredi šikovnu veriacu farmaceutku.
Práca vhodná aj pre absolventa.
Požehnany čas

   počet odpovedí: 2
 verejné poďakovanie môjmu mužovi    (Katarína Kosová - 19.06.2018)
Milí priatelia,

už je to cca 5 rokov, kedy ste mnohí s nami prežívali ťažké chvíle a veľmi nás povzbudzovali a podporovali. Považovala som za nevyhnutné s odstupom času poďakovať najmä Andrejovi za to, že sa zachoval ako nenahraditeľný manžel a otec a s týmto poďakovaním sa s Vami chcem podeliť, keďže som to chcela urobiť verejne. Tak ak by ste mali čas a chuť, môžete si ho ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 modlitba pre Tobiaša   (Dana - 18.06.2018)
Ahojte milí priatelia...
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o modlitbu za syna našej známej - Tobiaška (6r)
diagnostikovali mu agresívnu formu leukemie 4. stupeň......prosím Vás hoc i o malu strelnú modlitbu za jeho uzdravenie...
ďakujem Vam veľmi pekne...Pán Boh zaplať.....

 Vynikajúce ponuky pre manželov aj rodiny   (Mária Kohutiarová - 16.05.2018)
Kamaráti,
neviem, ako stíhate sledovať, ale mám pre vás niečo (aj z osobných zdrojov), čo stojí za to absolvovať:
v prvom rade je to Duchovná obnova Som mama - som tato, pre rodiny s malými deťmi na Škutovkách v termíne od 7. - 10. 6. Tento rok budeme "točiť" s detmi (majú samostatný katechetický program s animátormi) aj s rodičmi (štyri svedectvá - prednášky a zdieľanie) na tému svätosti v ...   Čítaj viac

 prosím, modlite sa za Marienku Kuželovú   (Joja Červeňová - 03.05.2018)
Milí priatelia!
Marienka Kuželová je v nemocnici, leží na JIS-ke s prasknutým žalúdočným vredom.
Prosíme Vás, modlite sa za ňu a za Stanka.
Ďakujeme.
Červeňovci

   počet odpovedí: 2
 Darovanie zľavy 100€ za rok 2018 www.lampo.it   (Strhák František - 03.05.2018)
Ahoj priatelia
minulý rok sme plánovali dovolenku v Taliansku. Z váźnych
zdravotných dôvodov sme sa museli vrátiť priamo z cesty do
Talianska a talianska cestovná kancelária
AGENZIA LAMPO
sede operativa di Bibione Lido del Sole - Ve -
tel. +39.0431.43303 - fax +39.0431.438535
www.lampo.it
mail to:
Pani Mikulinová Michaela, komunikácia v českom jazyku. nám poskytla / i tretím osobám / bonus zľavu 100€ pre ľubovoľný pobyt s ...   Čítaj viac

 Rocco Buttiglione o slobode a láske v manželstve   (Marian Valabek - 03.05.2018)
"Aj napriek tomu, že sloboda patrí k podstate človeka..., sloboda nie je absolútnou hodnotou.

Sloboda je tu pre to, aby bola darovaná a pre to, aby sa vytvárali spoločenstvá.

Keď sa zaľúbiš a založíš si rodinu so ženou, do ktorej si sa zamiloval, nestaneš sa menej slobodným, práve naopak, staneš sa viacej slobodným, ba staneš sa po prvý raz skutočne slobodným. Pretože tvoja sloboda je vsadená do niečoho, ...   Čítaj viac

 Máme malého anjelika   (Škurlovci - 01.05.2018)
Ahojte manzelaci,
chceme sa s vami podeliť o radosť z narodenia našej dcérky Danielky. Narodila sa 28.4., na sviatok sv.Gianny Mollovej, s mierami 3320g a 50cm. Na 2.turnuse ju niektorí možno uvidíte osobne.
Peto a Veronika

   počet odpovedí: 1
 Stretnutie na 7. BRATISLAVSKÝCH HANUSOVÝCH DŇOCH   (Mia Lukáčová - 23.04.2018)
milí všetci,

rada by som vás stretla na 7. BRATISLAVSKÝCH HANUSOVÝCH DŇOCH, ktoré začali už v piatok 20. 4.,
ale práve dnes je dobrý program :Rocco Buttiglione 20.00 Malá scéna.
https://www.hanusovedni.sk/program/neuurcita-buducnost-europy-summit-konzervativnej-politiky/
počuť tohto spravodlivého muža s odvahou kresťana je výnimočná príležitosť.

program BHD : https://www.hanusovedni.sk/program/

čakám vás o 19.30 v bare na prízemí.

 prirastok do rodiny   (Anna a Robo Krchniakovci - 17.04.2018)
Mili priatelia, dovolte, aby sme sa s vami podelili o nasu radost. Je nou mala Laura, ktora sa narodila 10.4. 2018 v Bratislave. V brusku sa vypapala na 3300 g, natiahla sa na 49 cm a servirovat jej mozme rovno rezne, pretoze si k tomu priniesla na svet aj vybavu v podobe prveho zuba :)
Dakujeme vsetkym, ktori ste na nas mysleli!


   počet odpovedí: 1
 PLES MS v Dolnej Súči   (D+Š Kováčovci - 11.04.2018)
Milí priatelia! Opäť Vás chceme pozvať na Ples Manželských stretnutí, ktorý sa bude konať v sobotu 5. maja v Dolnej Súči. Veríme, že spolu znova vytvoríme radostnú atmosféru. Prineste si kostými, pretože témou je "karneval". Zoberte i svoje deti a prídte sa zabaviť. Začíname o 18:00 h svätou omšou. Poteši ak prinesiete nejakú cenu do spoločnej tomboly.

Viac: 12-ples-manzelskych-stretnuti-2018.html
Videopozvánka: VIDEO

Tešíme sa na Vás

 Rodinné auto   (Gräffingerovci juniori - 05.04.2018)
Milí manželáci, hľadáme 5-miestne rodinné auto najlepšie typu MPV, alebo s väčším kufrom a s klimatizáciou do 7.000,-Eur. Kontakt: Mária - 0904 204319 počas dňa, Miroslav - 0908 055287 po 19.30 hod. Za vaše seriózne ponuky vopred ďakujeme.

 Cena FRA ANGELICO pre Jána Lukyho Lukáča   (Mia Lukáčová - 26.03.2018)
Milí moji,

môj muž, miláčik, bol vo všetkom najlepší a jeho talent a cit pre krásu ocenila aj Rada KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru :
cena FRA ANGELICO mu bola udelená v utorok 20. 2. 2018.
posielam fotky, laudatio, diplom a videozáznam.
Krásnu cenu zo skla mám doma.
23.3. 2018 spomínajme na 3. výročie jeho cesty do neba.

vaša Mia
----

Ján Lukáč (1958 - 2015) ...   Čítaj viac

 Veľkonočné tajomstvo   (Marta Páleníková - 24.03.2018)
Precítiť utrpenie Pána Ježiša a prežiť Veľkonočné tajomstvo môžete pri pašiových hrách na Kvetnú nedeľu o 19,00 h. v Mládežníckom saleziánskom centre v Novej Dubnici (pri kostole).

Pre tých, ktorým je to "od ruky" na Zelený štvrtok o 21,50 h.odvysiela tv Lux záznam pašiových hier z minulého roka.

 Martinko Fendek ĎAKUJE   (Gräffingerovci - 21.03.2018)
Milí priatelia, Vaša štedrosť v sume 745.- Eur a mnohé modlitby sú dôkazom toho, že MANŽELÁKY sú Božím dielom. Terezka Fendeková s manželom Ferkom a Martinkom Vám všetkým vyslovujú ÚPRIMNÉ PÁN BOH ZAPLAŤ ZA VŠETKO!!! Veľmi sa tešia, že majú výnimočných priateľov v našom veľkom spoločenstve. NECH JE ZA TO POCHVÁLENÝ PÁN!!!

   počet odpovedí: 1
 Informácia   (Jozef Rybka - 19.03.2018)
Po skončení duchovnej obnovy v Gabčíkove sa v nedeľu po obede v jedálni našiel žltý zakladač kde vo vnútri sú noty piesne "Pod tvojím krížom, Pane môj" a knižka Utrpenie bolí, ale má zmysel. Komu patrí, môže sa u mňa prihlásiť na telefóne 0904238584. Rybka

 naliehavá prosba   (Veronika - 18.03.2018)
Milá naša manželácka rodina, veríme v silu Vašej modlitby a preto Vás veľmi prosíme o príhovor za našu dcéru Veroniku. Je po vážnej autonehode na áre. Zlomeniny, krvácanie do mozgu ... Pán Boh zaplať. Machalovci

   počet odpovedí: 5
 Dohovor za rodinu   (Moškovci - 15.03.2018)
Dávame do pozornosti hlavne tým, čo bývajú blízko, že ďalšia prednášková akcia Slovenského dohovoru za rodinu sa uskutoční 17. marca v Skalici.
"SKALICA – Zastavme zlo z Istanbulu Verejná prednáška v cykle Slovenský dohovor za rodinu. Všetci ste srdečne vítaní.14:30 - 20:00 vo farskom kostole sv. Michala Archanjela,Námestie slobody, Skalica"
Podrobnosti na stránke www.slovenskydohovorzarodinu.sk
Prosíme aj o pomoc pri organizovaní tejto akcie.Kto chce a môže pomôcť, spojte sa, prosím s ...   Čítaj viac

 Poďakovanie, prosba   (Ján a Mária Vrabcovci - 11.03.2018)
Ďakujeme Vám všetkým, ktorý ste sa s nami modlili za šťastný príchod našich vnučiek Laury a Sáry medzi nás. Dnes už majú skoro štyri mesiace a nastal čas, kedy lekári chcú vyriešiť negatívne dôsledky "hydrocefalu" diagnostikovaného Sárke ešte pred narodením na jej mozog.

Do dutiny v hlavičke by sa mal umiestniť vypúšťací ventil mozgového moku a tento cez hadičku pod kožou zaústiť do žalúdka.

14.3.by mala byť vyšetrená ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 3
 Súrne hľadám byt v Bratislave na prenajom!   (Mária Šumichrastová - 18.02.2018)
Súrne hľadám byt v Bratislave na prenájom pre 3 veriace dievčatá. Stala sa nám zlá skúsenosť s našim nájomníkom a súrne chceme odísť, len potrebujeme nájsť niečo iné. Veľmi vás prosíme o rady ak o niečom viete a budeme vďačné za akúkoľvek pomoc. Najideálnejsie by bol byt niekde v Petržalke, alebo v okolí starého mesta do 700 eur aj s energiami. Všetky tri sme zdravotné sestry, takže veľa času trávime ...   Čítaj viac

 Súrne hľadám byt v Bratislave na prenajom!   (Mária Šumichrastová - 18.02.2018)
Súrne hľadám byt v Bratislave na prenájom pre 3 veriace dievčatá. Stala sa nám zlá skúsenosť s našim nájomníkom a súrne chceme odísť, len potrebujeme nájsť niečo iné. Veľmi vás prosíme o rady ak o niečom viete a budeme vďačné za akúkoľvek pomoc. Najideálnejsie by bol byt niekde v Petržalke, alebo v okolí starého mesta do 700 eur aj s energiami. Všetky tri sme zdravotné sestry, takže veľa času trávime ...   Čítaj viac

 Janko Vojtek - operácia - poďakovanie   (Anna Vojtková - 08.02.2018)
Milí priatelia, s radosťou vám oznamujeme, že operácia Janka Vojteka sa aj napriek vysokému riziku podarila. Z celého srdca Vám ďakujeme za všetky modlitby a povzbudenia, ktoré cítil nielen Janko, ale aj celá naša rodina a určite aj samotní lekári, ktorí boli s priebehom operácie veľmi spokojní. Veríme, že už sa nič neskomplikuje a Janko bude môcť ísť čoskoro domov. Nech Boh požehnáva Vás aj Vaše rodiny a odplatí Vám ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 5
 Dohovor za rodinu   (E.Mošková - 26.01.2018)
Milí priatelia,
práve som si vypočula prednášku pána Palka o Istanbulskom dohovore a "dnešných časoch", ktorú je možné si nájsť na stránke www.slovenskydohovorzarodinu.sk Neviem, ako veľmi sledujete dianie okolo nás. Od októbra prebiehajú u nás v Prešove - a odvtedy už vo viacerých ďalších mestách na Slovensku každý piatok večer sviečkové pochody s modlitbou sv. ruženca zverené pod ochranu Panny Márie Fatimskej za rodinu, za rodičovstvo, za naše ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Zomrel Jožko Vilček   (Graffingerovci - 19.01.2018)
Modlime sa spolocne za dusu nasho brata a priatela Jozka Vilceka, ktory zomrel v stredu 17.1.2018 a dnes o 14.00hod. ma pohreb v Trstennom pri Bobrovci, okr. Lipt. Mikulas. S manzeloku Zuzkou boli kazdorocni ucastnici MS, az kym nezostala Zuzka na posteli po mozgovej prihode. Jozko sa o nu vzorne staral doma viac, ako 7 rokov. Nech mu nas Nebesky Otec ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Nové dieťa rodiny MS   (Liškovci Palo a Silvia - 18.01.2018)
S radosťou sa delíme s našou Radosťou, ktorá sa volá Paulinka Liškova, narodila sa 17.1.2018. Silvinka aj Paulinka su v poriadku.
Velka vďaka Bohu aj všetkým, ktorý ste na nas mysleli v modlitbach.
Srdečne pozdravujeme. Liškovci

   počet odpovedí: 5
 Modlitby za Janka Vojteka   (Gräffingerovci - 07.01.2018)
Milí naši všetci manželáci, prosíme Vás o modlitby a obety sv. omší za Janka Vojteka, ktorý leží na ortopédii v Trenčíne, nakoľko mu uvoľnená protéza spôsobila zlomeninu pravej nohy v stehne. Pri najmenšom pohybe má veľké bolesti, lekár mu zakázal schádzať z postele, operácia je zatiaľ nemožná, nakoľko mu diagnostikovali pred mesiacom trombózu... PROSME SPOLOČNE O ZÁZRAK NA PRÍHOVOR BLAHOSLAVENÉHO DON TITUSA ZEMANA..., VEĎ BOHU NIČ NIE JE NEMOŽNÉ! PANE, ...   Čítaj viac

 Martinko Fendek je bojovník   (Gräffingerovci - 07.01.2018)
Ďakujeme všetkým, ktorí sa modlia za Martinka, trojročného synčeka animátorky Terezky, rod. Vilčekovej. Písali sme o ňom na fóre 30.5.2017, aj 7.6.2017. Martinko začal sám chodiť, má poškodené ľavé očko a oslabenú ľavú ručičku, v ktorej nič neudrží. 12.2.2018 ho čaká operácia hlavičky v Martine, naspäť mu vrátia kostičku, ktorú vyoperovali vlani, v júni. Ak sa zákrok podarí, v Kladne budú riešiť jeho očko a ľavú ručičku.
V mene rodičov prosíme ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu za manželov   (Romana - 04.01.2018)
Ahojte, aj ja vás prosím o príhovor za manželov, ktorí sa brali pred 1 a 1/2 rokom(!) a žena sa chce rozviesť, vraj sa z jej muža stal arogantný sebec.
Majú ani nie ročné bábätko. Prosím, žiadajte od Pána múdrosť a pokoru pre oboch.
Ďakujem.

 Prosba o modlitbu za uzdravenie manželstva   (Kebískovci J+P - 11.12.2017)
Ahojte manželáci.
Obraciam sa na Vás s prosbou o modlitbu za uzdravenie manželstva mojej kamarátky, možno až o zázrak, v stručnosti opíšem. Manželia sú spolu 7 rokov,majú spolu dve deti, pre nedoriešenú situáciu s bývaním, sa po piatich rokoch manžel odsťahoval naspať k rodičom. Kamarátke dával šance, snažil sa nájsť iné možnosti, ale vždy našla niečo prečo povedala nie. Teraz po dvoch rokoch sa manžel rozhodol a podal žiadosť o ...   Čítaj viac

 Hlasovanie pre rodiny v nudzi   (Sona Vancáková - 08.12.2017)
Prosba o hlasovanie pre rodiny v nudzi. Potrebujeme este 100 hlasov:-)) uz mame iba 3 dni..

POMOZTE NAM VYHRAT - len kliknite na link:-)

Od 1.12.2017 do 10.12.2017
​Zahlasujte za nas projekt na stránke www.pre3generacie.sk.

​TVORIVE DIELNE PRE RODINY V NUDZI (MAJAK NADEJE)

​Nápad, ktorý získa najviac hlasov verejnosti získa prémiu vo výške 1 000 Eur.

​Vdaka mene rodin,ktorým pomozete:-)
Soňa ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu   (Ondrekovci z Oravy - 21.11.2017)
Pozdravujeme manzelakou; uz sme zazili silu modlitby a preto sa vo velkej dovere obraciame na vas s prosbou o modlitbu za nasu dceru Veronku ma 6,5roka a tvoria sa jej cysty na vajecnikoch uz sme podstupili dve operacie pred pol rokom a vsetko nasvedcuje tomu ze nas buduci tyzden budu operov at zas. Dakujeme Jozko a Terezka

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitbu   (Janka Galliková - 21.11.2017)
Ahojte manželáci. Prosíme myslite vo vašich modlitbách na naše krstniatko Jožka Gallika, ktorý má len rok a pol a je po zložitej operácii srdiečka.

 Poďakovanie   (Majka Jankovičová - 17.11.2017)
S radosťou Vám oznamujem, že naša vnučka Michaela je už na svete. Ďakujeme všetkým za modlitby.

 Prosba o modlitbu   (Majka Jankovičová - 15.11.2017)
Ahojte, manželáci, prosím o modlitbu za moju nevestu v požehnanom stave, je už 10 dní po termíne a nášmu vnúčatku sa nechce von. Dnes už dostane 3. tabletku na vyvolanie porodu, ale stále sa neotvára. Prosím preto o modlitbu za šťastlivý porod
Ďakujem
Majka

 Duchovné obnovy u Redemptoristov v Kostolnej   (Juraj Červeň - 07.11.2017)
Milí manželáci,

dostala sa ku mne prosba od Redemptoristov z Kostolnej a myslím si, že je hodná propagovania aj na tomto fóre. Ďalšie podrobnosti môžete nájsť na linke http://www.spolocenstvo-rl.sk/

Juraj

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Milé sestry a drahí bratia, chcel by som Vás v mene nášho spoločenstva Redemptoristov v Kostolnej - Záriečí poprosiť o propagáciu duchovných obnov, ktoré ponúkame v našej komunite.

Katolícke noviny nám už nechcú uverejňovať oznamy o ...   Čítaj viac

 Prenájom Bratislava   (Miro Krajčoviech - 04.11.2017)
Ahojte manželáci neviete dakto prosím o prenájme bývania pre našu dcéru Katku?
Bude pracovať v Rači.
Ak máte ozvite sa jej na 0918173127.
Ďakujem.
-mk-

 Máme malé auto   (Andrej Kosa - 14.10.2017)
Milí manželáci, vzhľadom k tomu, že by nás od začiatku budúceho roka malo byť už viac a do nášho päťmiestneho auta sa potom nezmestíme, hľadáme spoľahlívé 7- alebo viacmiestne auto. Chceme aby malo dieselový motor a ročník medzi 2007 a 2010. Vopred ďakujeme za všetky ponuky.
Požehnaný čas!
Andrej a Katka Kosovci

   počet odpovedí: 1
 Terezka   (Svitanovci - 09.10.2017)
Milí naši manželáci. Chceme sa s vami podeliť o veľkú radosť. Dňa 30.septembra do našej rodinky pribudla dcérka Terezka (3820 g a 51 cm). Na jesennej obnove sa s ňou síce ešte neuvidíte, ale na jarnej vás určite rada spozná osobne :) Srdečne Vás pozdravujú Zuzka a Milan Svitanovci

   počet odpovedí: 1
 Video z posviacky   (Patrik Székely - 23.09.2017)
Ahojte manželáci!

Možno ste videli, možno nie, tak máte možnosť z archívu TV LUX pozrieť si záznam z posviacky nášho Ikonostasu a fresiek v cerkvi, ktorú nám Boh pomohol kompletne obnoviť na väčšiu česť a slávu Božiu a tiež k úcte Presvätej Bohrodičky, ktorej je chrám zasvätený.

Ktorí ste boli na MS a zažili naživo našu kapelu JONAH, tak boli spievať.

Nech vás všetkých ...   Čítaj viac

 osobný asistent   (Joja Červeňová - 19.09.2017)
Milí priatelia!
Pripájam prosbu dievčaťa, ktoré hľadá osobného asistenta:

Hľadám osobného asistenta (asistentku), ktorý by ma mohol sprevádzať (peši alebo prípadne odvoz s použitím motorového vozidla, ak by išlo o vodiča s praxou) na rôzne podujatia v Bratislave – najmä Ružinove (prípadne do Starého mesta a pod.). Časovo – plne podľa možností asistenta. Som na invalidnom vozíku kvôli telesnému postihnutiu, mám 22 rokov, bývam v Bratislave Ružinove.
Asistencia ...   Čítaj viac

 Svedectvo o Jurkovi Kolárovi   (Mariana Fülöpová - 13.09.2017)
Milí priatelia,

v najnovšom čísle Slovo+ je 7 skutočných príbehov slovenských rodín, ktoré si prežili 7 bolestí Patrónky Slovenska. Medzi nimi je aj krásne svedectvo o Jurkovi Kolárovi pod názvom Challenge pre ošetrovateľa tigrov. Vy, čo ste ho poznali a mali radi (a nie je vás málo), kúpte si alebo požičajte si toto číslo 17, stojí to za to.

Pekne všetkých pozdravuje

Mariana

 docasna pomoc s detmi v Limbachu november,december   (Katarina a Mario Plevkovci - 13.09.2017)
ahojte manzelaci chceli by sme sa spytat,ci neviete o niekom z Pezinka alebo Limbachu, ktora by docasne cca.2 mesiace pomahala s vyzdvihovanim 2 deti zo skolky z limbachu, doniesla ich domov,pripadne par hodin tyzdenne sa pohrala s detmi alebo tak.islo by niekedy o viac deti naraz 7.,6.,4.rocne a 1rocne. koncom novembra cakame piate babo.ako taka docasna brigada popri

 kontakt - ubytovanie Praha   (Julo - 07.09.2017)
K predošlému príspevku pripájam mail:

 Ubytovanie Praha   (Julo - 02.09.2017)
Ahojte - pracujem v Prahe a nemôžem zohnať slušné a zároveň nie drahé ubytovanie v Prahe 20 a okolí. Nemáte prosím tip? Vďaka za čokoľvek.

 Hlada sa izba na prenajom v Trencine   (Katarina Dluha - 31.08.2017)
Ahojte manzelaci - hlavne Trencania. Mam na Vas jednu prosbu, otazku... Neviete o nejakej slusnej izbe v Trencine na prenajatie? Moja neter (23 r, nefajciarka, slusna, prave skoncena VS) si nasla pracu v Trencine a zhana ubytovanie. V praci zacina o tyzden, takze je to dost surne..
Vdaka za kazdu info ().
Katarina

 Prosba o modlitbu za Eriku   (Peťo Liška - 25.08.2017)
chcem poprosiť o modlitby za kamarátku Eriku z Oravy - matku dvoch malých detí (tretiačka a škôlkár) - je vo vážnom zdravotnom stave. Zistili jej rakovinu na pľúcach a okrem toho jej po odbere vzoriek vznikli vážne komplikácie na pľúcach (zakrvácanie) - držia ju v umelom spánku a jej stav je kritický. Prosíme o modlitby za ňu i za jej rodinu, blízkych a tiež ľudí, ktorí sa o ňu starajú ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 prenájom izieb v BA   (Vierka Krajčovičová - 15.08.2017)
Ponúkam na prenájom sprostredkovane byt vo vlastníctve mojich rodičov. Momentáne sú voľné dve samostatné nepriechodné izby. Je to štvorizbový kompletne zariadený byt v Bratislave na Trnávke. Tel.č. 0903 443347.

 splav pre otca a syna   (Juraj Vydarený - 02.08.2017)
Ahojte manželáci, mám syna pred dvanástkou - veselé obdobie budovania novej kvality vzťahov k Bohu a ľuďom sa onedlho začne. Tieto prázdniny som mu sľúbil splav s otcami a synmi podobného zmýšľania - robili to ľudia okolo Chlapských Chlapov. Ale - málo nás bolo a tak splav zrušili. Máte nejaký tip na podobný splav kde by sme sa ešte v rámci augusta pridali? Kdekoľvek na Slovensku. Tomáško dosť zle niesol ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu   (Juraj M. - 01.08.2017)
Prosim o modlitbu za mojho kolegu a jeho rodinu.

Predminulu sobotu, 22.7. , mu umrela manzelka. Bola v siedmom mesiaci tehotenstva. Mala problemy so srdcom. Nastali komplikacie a museli urobyt cisarsky. Dietatko je v inkubatore a je v poriadku. Manzelka po par hodinach umrela. Boli manzelia cca 2 roky, mlady par, obaja okolo 30 rokov.

Prosim vlozte ich do svojich modlitieb. Vdaka

 Odvoz do BB   (Betka Žitňanská - 19.07.2017)
Ahojte, som animatorka na druhom turnuse manželských stretnutí. Neviete o niekom kto cestuje do BB v sobotu neskôr večer a našlo by sa pre mňa miesto, mohla by som sa pridať?

Približne o 19tej hodine z Bratislavy. Tel číslo 0915440886
Ďakujem

 Prosba o modlitbu za zdravie dieťatka   (Ján a Anna Rajskí - 16.07.2017)
Prosíme o modlitby za našich mladých manželov Matúša a Veroniku čakajúcich začiatkom decembra dvojičky, aby sa napriek nie dobrým prognózam jedného z nich, narodili zdravé.

Ďakujeme

Ján a Mária Vrabcovi

 Pozdrav i prosba   (Patrik a Monika Székely - 28.06.2017)
Milí manželáci! V prvom rade všetkým tohtoročným alebo x-ročným manželákom prajeme prežiť požehnaný a jedinečný čas ! Žehnáme vám k tomu!

Nakoľko sa v BB vždy objaví množstvo ľudí, máme takú prosbu.
Deťom už roky sľubujeme psíka. Snáď by sa to tohto roku už dalo. Zháňame niekoho, kto by mal na predaj alebo dar malé šteniatko Zlatého retrievera. Nemusí byť s papiermi, stačí, ak bude čisté plemeno a ...   Čítaj viac

 prosba o kontakt na dobrého psychológa   (Petríkoví - 28.06.2017)
Prosíme vás, ak niekto pozná nejakého dobrého psychológa a vie nám napísať kontakt...veľmi by ste nám pomohli...zameranie na vzťahy v rodine. Ďakujeme

   počet odpovedí: 1
 Modlitba vo vzťahu   (Marian Valábek - 26.06.2017)
Pozrite si video: Modlitba vo vzťahu (pre snúbencov a manželov)

 Prosba o modlitbu.   (Káčeríkovci K+T. - 12.06.2017)
Ahojte, prosíme o modlitby, za našich známych manželákov, ktorých manželsto je v ťažkej kríze, manžel chce požiadať o rozvod. Nech im Pán dá silu bojovať a Božie požehnanie nech spočinie na nich a ich deťoch. Pán Boh zaplať za každú modlitbu!

 Rodinkovo - TV LUX -priamy prenos   (Gabriela Huliaková - 09.06.2017)
Bol iste už v Rodinkove a chcete si zaspomínať? Zatiaľ ste neboli, ale počuli ste už o ňom, či sa aj chystáte? Ešte ste nič nepočuli, nič neviete?
Všetkým do pozornosti!
TV LUX v priamom prenose prináša z Rodinkova v sobotu 10.06.2017 0 19.00 hod. eucharistickú adoráciu a v nedeľu 11.06.2017 o 10.00 hod. ďakovnú sv. omšu za päťročné pôsobenie. Bohu vďaka za Romana Seka, ktorý svoj sen, určite ...   Čítaj viac

 CESTA - pouličný časopis - Jún 2017 Soňa Vancáková   (Gabriela Huliaková - 09.06.2017)
Rozhovor s našou kamarátkou Soňou Vancákovou v júnovom čísle časopisu CESTA.
Pre tých, čo časopis nepoznáte: vydáva ho Gréckokatolícka charita Prešov. Ponúkajú ho ľudia bez domova (podobne ako Nota bene, ale je hlavne katolícky) zatiaľ v mestách Bratislava, Čadca, Humenné, Košice, Martin, Rožňava, Svidník,Trnava, Trenčín, Vranov nad Topľou a u nás v Žiline, kde som už viac ako 5 rokov zodpovedná za jeho distribúciu a moje meno nájdete pri adrese ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitby   (Gräffingerovci - 30.05.2017)
Milovaní priatelia manželáci, veľmi, veľmi prosíme o modlitby za trojročného Martinka Fendeka, synčeka Terezky, rod. Vilčekovej, ktorému praskla aneurizma v mozgu, mesiac bol v umelom spánku a tri mesiace v bdelej kóme, z ktorej keď sa prebral, nevidí na očko a má ochrnutú ľavú stranu telíčka... Vo štvrtok 1.6. ho čaká prvá operácia mozgu, preto prosíme o modlitby a obety na tento úmysel. Maminka Terezka s oteckom Ferkom Vám vopred ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Medžugorie   (Mária Žitňanská - 28.05.2017)
Milí priatelia,
naša farnosť organizuje púť do Medžugoria od 24.6. do 29.6. Máme ešte 4 voľné miesta, ktoré potrebujeme čím skôr obsadiť. Ak máte niekto záujem, volajte mi na číslo 0915 201 009. Odchádzame 24. júna podvečer zo Stupavy. Všetkých vás pozdravujem Mária Žitňanská

 Modlitba za zázrak uzdravenia   (Gräffingerovci - 16.05.2017)
Milí priatelia manželáci, modlime sa spoločne Deviatnik za svätorečenie don Titusa Zemana s úmyslom za zázrak uzdravenia Janka Vojteka, ktorý bojuje s rakovinou. Ďakujeme don Mariánovi Valábkovi, ktorý nás k tejto modlitbe Deviatnika povzbudzuje a PROSÍME VŠEMOHÚCEHO TROJJEDINÉHO BOHA O JEJ VYPOČUTIE...
Miroslav a Mária.

   počet odpovedí: 1
 Byt v Bratislave   (Katarina Hanzelova - 25.04.2017)
Ahojte,
prenajimame 4 izbovy byt v Bratislave, mestska cast Vajnory. Rozloha 78 m2, balkon a 2 zahrady hned za bytovkou. Cena je 650 EUR aj s energiami, pre manzelakov zlava 10%. V pripade vazneho zaujmu dohoda mozna. Byt je kompletne zrekonstruovany v zateplenej mensej bytovke a patria k nemu 2 zahrady.
Idealne pre rodinu s detmi alebo niekolkych mladych pracujucich, ci studentov. V pripade zaujmu volajte 0903 822 ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Bratislavské Hanusove dni 2017   (Mia Lukáčová - 13.04.2017)
Tento rok majú BHD skutočne výnimočný program.

Medzi nás príde jeden z najvplyvnejších súčasných kresťanských intelektuálov George Weigel.
Diskutovať s nami bude aj neobyčajný cirkevný líder, akademik s doktorátom z Harvardu a charizmatický rečník, parížsky biskup Borys Gudziak,
a budeme hostiť aj amerického sociológa Marka Regnerusa, ktorý si všíma zmeny v sexuálnom správaní a zaoberá sa vplyvom homosexuálnych párov na výchovu detí.
Ťahúňom je aj ...   Čítaj viac

 Ponuka práce.    (Katarína a Jozef Kováčovci - 05.04.2017)
Manžel hľadá spoľahlivého parťáka na prácu v lese. Nefajčiar, abstinent. Po dohode možnosť aj ubytovania. Práca je v okolí Nitry. Viac info:0905395061,

 Auto   (Katarína a Jozef Kováčovci - 05.04.2017)
Po neustálych komplikáciach s našim starým autom,zháňame na kúpu spoľahlivé auto, najlepšie 4x4,kvôli manželovej práci.Ak by ste vedeli o serióznej ponuke, prosím Vás o kontaktovanie. Požehnaný deň. Tel: 0905395061

 Poklad môjho srdca Kalvária v Spišskej Novej Vsi   (Gallik P. - 23.02.2017)
Milí manželáci!

Rád by som Vás poprosil o podporu v hlasovaní na opravu súsošia Kalvárie
Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie od majstra Pavla z Levoče.
ďakujem.

Kalvária Spišská Nová Ves
https://www.nadaciavub.sk/poklady/

 Hľadám pomoc pre výnimočnú ženu   (Elena Horváthová - 16.02.2017)
Práca, odmena pre osobnú asistentku:
Volá sa Ľudmila a je žena pohybujúca sa na invalidnom vozíku. Touto cestou hľadá osobnú asistentku, prípadne asistentov na vykonávanie asistencie v Bratislave. Potrebuje pomoc druhej osoby pri rôznych činnostiach počas celého týždňa, teda každý deň. Vodičský preukaz je výhodou, nakoľko vlastní motorové vozidlo, ale nie je nevyhnutnosťou. Odmena je 2,76 eur na hodinu. O konkrétnej pomoci pri činnostiach a čas na vykonávanie asistencie ...   Čítaj viac

 Dotazník o portáli www.cestaplus.sk   (Mária Kohutiarová - 10.02.2017)
Priatelia, mnohí z vás čítate cestuplus.sk - a tak aj nás zaujíma, ako redaktorov a tvorcov, čo na ňom vidíte dobré a čo nie. Váš pohľad nám pomôže rásť a byť lepšími, takže nech sa páči, tu je link:

 narodenie    (Jakub a Lenka Kosíkovci - 06.02.2017)
Ahojte priatelia...chceme sa s vami podeliť o radostnú novinu...25.januára prišli na svet naše dvojičky Lukáško a Janíčko :-) Obaja sú zdraví a silní chlapi :-) Postupne si zvykáme, že už sme šesťčlennou rodinkou...

 Vďaka   (Monika Danišková - 03.02.2017)
Ahojte. Chcem všetkým poďakovať za modlitby za nášho tatinka. Včera 2.2.2017 nás opustil náš milovaný otec (Vladimír Beňačka), aby sa mohol stretnúť so svojím Otcom.

   počet odpovedí: 11
 Akordeón   (Patrik a Monika Székely - 24.01.2017)
Milí manželáci!
V takej požehnanej rodine manželákov je určite množstvo hudobníkov. Preto sa chceme spýtať aj na tomto fóre, či má niekto doma a chcel by predať (alebo požičať na určité obdobie) zachovalý akordeón pre začiatočníka na ZUŠ.
Budeme vďační za každú ponuku, ktorú môžete smerovať priamo na mail:
Veľká vďaka vopred a nech Vás Boh všetkých žehná !
Patrik a Monika Székely

 Rozhovor   (lenka vojtasova - 24.01.2017)
Tip na voľnú chvíľku - veľmi pekný a povzbudivý rozhovor s manželákmi Katkou a Kamilom Baginovcami: https://www.postoj.sk/19563/v-manzelstve-necakajte-spravodlivost

 Ďakujeme za modlitby.   (Manželia Šprlákovci - 21.01.2017)
Milí naši manželáci,
Ďakujeme Vám za modlitby za nášho vnúčika Simonka. Po tri a pol mesiacoch a po troch operáciách si ho Pán povolal k sebe v piatok 20.1.2017 o 15.15 hod.

   počet odpovedí: 2
 Vďaka za modlitby (Marek/projekt Katarínka)    (Peter a Andrea Hercegovci - 21.01.2017)
Priatelia, manželáci,
máme pre vás skvelé správy.
Nášho mladý dobrovoľník Marek, ktorý v rámci projektu Katarínka (ktorý spoluorganizujeme) mal v novembri vážnu nehodu na Katarínke je už viac ako tri týždne doma z nemocnice. Chodí, rozpráva, rehabilituje.
Ďakujeme za všetky modlitby. Vnímame to ako zázrak uzdravenia, keď Boh preukázal svoju veľkú moc. Zázrakom isto bolo aj to, koľko ľudí po celom Slovensku sa zapojilo do modlitieb.

Ďakujeme,
Hercegovci

 Prosba o modlitby   (Monika Danišková - 19.01.2017)
Ahojte manželáci,
Chcem Vás poprosiť o modlitby pre môjho tatinka Vladimíra Beňačku, je na tom veľmi zle. Veľká vďaka.

   počet odpovedí: 3
 Michal Motýľ   (Motýľovci - 14.01.2017)
Milí manželáci prajeme vám všetko dobre aj my v tomto roku a pripájame správu že je nás všetkých o jedného viac,lebo dňa 19.12. o 12.43 sa narodil náš Miško, 2680 g a 46 cm. Termín pôrodu bol 1.1. ale od 30 týždna tehotenstva prestával rásť v brušku až nakoniec lekári nechceli dlhšie čakať a porod sa musel vyvolať. Bolo to pre nás stresujúce ale Miškovi je evidentne na svete lepšie ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Centrum pre rodinu BA   (don Marian Valábek - 13.01.2017)
Dávam všetkým do pozornosti webovú stránku

http://rodinaba.sk/

- na ktorej uverejňujeme rôzne podnety a môžete tam objaviť aj niektoré príspevky, ktoré odzneli na MS 2016.

don Marian

 VIANOCE   (Ďuratní T+G - 24.12.2016)
Drahí naši manželáci, pretože nás je veľa tak Vám chceme všetkým touto cestou zaželať krásne, požehnané vianočné sviatky, veľa Božej lásky , zdravia, pokoja a do nového roku 2017 nech sa nám všetkým darí do
života uvádzať všetko čo sme sa naučili na manželákoch, veľa, veľa Božieho požehnania
zo srdca Ďuratní

   počet odpovedí: 1
 Hľadáme pomoc   (František a Silvia Funketovci - 22.12.2016)
Len chcem doplniť naš prispevok z 12.12. naše číslo účtu je SK.90 5200 0000 0000 1210 3066 ďakuje zo srdca všetkým a prajeme požehnané vianoce

 Nové príťažlivé a svieže noviny pre kresťanov    (Mária Kohutiarová - 16.12.2016)
Priatelia, možno ich niektorí už máte (v týchto dňoch sa do schránok a niektorých predajní kresťanskej literatúry dostáva nulté číslo), ale mnohí ešte neviete: na svete je súrodenec portálu www.cestaplus.sk a to noviny Slovo+, ktoré budú vychádzať každé dva týždne - a vy ich môžete mať, ak si ich predplatíte.
Odporúčam tým, ktorí chcú svoju vieru žiť živo a aktuálne vnímať potreby Cirkvi aj svoj duchovný rast...
Viac nájdete tu: ...   Čítaj viac

 Hľadáme pomoc   (Funketovci - 12.12.2016)
Ahojte,chceme vás poprosiť,dostali sme sa do finančných ťažkosti,ostal som doma po úraze 2mesiace,takže som prišiel o robotu.Nakopili sa nám splátky a nedoplatky,ktoré už nestihame platiť.Ak by bol niekto ochotný pomôcť,budeme nesmierne vďační

   počet odpovedí: 2
 Podpora pre Soňu   (Kamil Vancák - 06.12.2016)
Rádio Lumen pravidelne vyhlasuje preteky v čnosti. Na december 2016 zvolili tému: „najštedrejší človek“. Chceli by sme takou formou oceniť Soninu činnosť v Majáku nádeje. Ocenenie ako formu poďakovania za všetkých ktorým obetavo pomohla a stále pomáha.

Potrebujeme Tvoju pomoc pri hlasovaní, prosím o každý Váš hlas, hlasovať môže ten istý človek každých 24 hodín (teda nie len raz). Príbeh s najväčším počtom hlasov vyhráva zájazd do Svätej zeme. ...   Čítaj viac

 PODPORA pre Soňu   (Róbert a Jana Moškovi - 29.11.2016)
Ahojte,
sprostredkuvávame informáciu od dobrovoľníkov Majáku nádeje:

Pozdravujem Vás,
nominovali sme Soňu Vancákovú (zakladateľku Majáku nádeje) za najmilosrdnejšieho človeka prostredníctvom súťaže na rádiu Lumen Preteky v cnosti. Pekne vás prosíme o hlas za príbeh o nej, ona pomáha ako môže, tak aspoň takto máličko sa jej poďakujme naším hlasom (hlasovať sa môže opätovne aj každý deň). Príbeh s najväčším počtom hlasov vyhráva zájazd do Svätej zeme. Hlasovať sa môže ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitbu za Mareka (projekt Katarínka)   (Peter a Andrea Hercegovci - 22.11.2016)
Priatelia, manželáci,
obraciame sa na vás s prosbou o modlitby za nášho mladého priateľa Mareka, ktorý v rámci projektu Katarínka (ktorý spoluorganizujeme) mal minulý štvrtok vážnu nehodu a je v nemocnici vo vážnom stave v umelom spánku.
Modlime sa za zázrak uzdravenia, za jeho rodinu a blízkych i za Katarínku, na ktorú bulvárne média momentálne útočia nechutnými článkami a neobjektívnymi informáciami.
Ďakujeme,
Hercegovci

   počet odpovedí: 3
 Ponuka chaty   (Adamčákovci - 19.11.2016)
Drahí manželáci, chceli by sme poslúžiť tomuto spoločenstvu. Máme k dispozícii chatu v záhradkárskej osade v Martine. Chata má na prízemí kuchyňu s obývačkou a sociálnym zariadením. Na poschodí je veľká izba so 7 posteľami (keďže sú tam aj samostatné matrace, dá sa vyspať aj 12 ľuďom, možno na spôsob "sardiniek" alebo "letiska":)). Martin je blízko lyžiarskych stredísk vo Valči, Jasenskej doline a Martinských holí. Za prenájom chaty by sme ...   Čítaj viac

 Podpora projektu   (Kubištelovci - 19.11.2016)
Chceme Vás poprosiť o podporu projektu pre misijných dobrovoľníkov VIDES (www.vides.sk alebo na facebooku VIDES Slovakia), ktorí na Slovensku pôsobia cez OZ LAURA, združenie mladých (www.laura-mladez.sk). Tu pôsobí ako misijná dobrovoľníčka aj naša dcéra Klárka.
Prostredníctvom VÚB grantu, môžu získať financie na ich činnosť na Slovensku. Hlasovať sa dá do nedele 20. 11. 2016
"Pomôž nám pomáhať..prosíme o chvíľu tvojho času formou hlasovania za náš projekt. Hlasuje sa tak, že ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Pohreb Anky Beniačovej   (R. Beniač. - 16.11.2016)
Dátum pohrebu 17.11.2016

   počet odpovedí: 2
 Pohreb Anky Beniačovej   (Rudo Beniač - 16.11.2016)
Včera si Pán povolal Anku Beniačovú.
Pohreb bude v Sučanoch . Sv. omša začne 0 13:00hod, potom o 14:00hod. bude pohreb. V dome smútku bude už o 11:00hod.
Odpočinutie večne daj jej Pane!
Rudo

   počet odpovedí: 2
 Predáme 5-miestne rodinné auto FIAT STILO    (Rodina Skáčiková - 13.11.2016)
FIAT STILO MULTI WAGON 1.4
Technické údaje: r.v. 2007, objem valcov: 1368 cm3, výkon: 70kW, prevodovka: M6, 5 dv., 5-miestne, 111000 km, hnedá svetlá metalíza
Palivo: benzín
+4x nové zimné pneumatiky, EK a TK platné do 09/2017
Cena: 3.000 €
V prípade záujmu pošleme viac info a fotky na mail.
Kontakt:
0907 817 557

 ĎAKUJEME ZA MODLITBY   (Ľudmila Janigová - 07.11.2016)
Ďakujeme priatelia, ktorí sa za nás modlíte. Nezverejňovali sme to tu, ale nejak si ta naša situácia sama našla orodovníkov. Sme vďační a v blízkej dobe bude za vás odslúžená sv. omša.
Na jeseň 2015 mi povedali, že mam pravdepodobne pľúcnu hypertenziu. Keďže som bola tehotná, neabsolvovala som všetky odporučené vyšetrenia.
22.3.2016 sa nám narodil Dávid :-)
a 10.5. 2016 som bola hospitalizovaná v NUSCH v BA. Pravá ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Hľadáme riaditeľku   (Mária Žitňanská - 18.10.2016)
Cirkevná materská škôlka sv. Filipa Neriho v Lamači hľadá novú riaditeľku. Ak viete o niekom, kto by mal záujem, dajte vedieť.
Srdečne pozdravujem všetkých manželákov

 Ján Pavol II. v Báhoni   (Šuplatovci - 13.10.2016)
Pozývame na koncert spievaného životopisu Jána Pavla II . dňa 23.10.2016 v kostole sv. Františka v Báhoni o 16.00 hod. Viac na: https://www.facebook.com/events/1037581949691790/

 Prosba o modlitbu.   (Manželia Šprlákovci - 09.10.2016)
Prosíme Vás o modlitbu za nášho vnúčika Simonka. Je na ARE v nemocnici na Kramároch v umelom spánku po akútnej operácii hrubého čreva. Je v kritickom stave. Ďakujeme.

Manželia Šprákovci

   počet odpovedí: 1
 jesenná obnova Gabčíkovo   (Kubištelovci - 05.10.2016)
Máte niekto dve voľné miesta v aute a ste z okolia Dubnice nad Váhom, alebo to máte po ceste?
Ďakujeme. 0908 779 725

 Kráľovná a divožienka   (Mária Kohutiarová - 03.10.2016)
Dievčatá a moje milé priateľky, mnohé ste sa v lete na MS pýtali na obnovu Kráľovná a divožienka.. ak ešte túžite po dobrodružstve s Bohom, tu je pozvánka na obnovu, ešte sú voľné miesta:
http://vzdymilovana.webnode.sk/news/kralovna-a-divozienka-7-9-oktober-2016/

teším sa na vás!

 Prosba o modlitbu   (Mária Koyšová - 26.09.2016)
Milí manželáci. Prosím Vás o modlitby za našu manželáčku Aničku Beniačovú, matku piatich detí, ktorá je vážne chorá. Tiež v modlitbe pamätajme aj na jej deti a manžela.

 Janko Pleva   (R a N Plevovci - 25.09.2016)
Milí manželáci.
13.9.2016 pribudlo do našej rodiny piate dieťa, volá sa Ján a jeho miery pri narodení boli 2900 gr. a 49 cm.
Janko aj s mamičkou sú v poriadku a pomaličky si všetci zvykáme na nový režim v našej domácnosti.
Ďakujeme za modlitby a podporu, ktorú nám prejavujete a tešíme sa až sa opäť spolu stretneme na manželákoch.
Roman a Naďa
.

   počet odpovedí: 1
 podpora projektu pre zťp   (Evka Horváthová - 21.09.2016)
Ahojte manželáci, prosím o zahlasovanie projektu pre zdravotne ťažko postihnutých, viac sa dozviete na tomto linku http://www.sppolocne.sk/sk/hlasuj-za-projekty/aj-ty-mozes-vitazit/5/ Ďakujem a prajem požehnaný čas:)

 štúdium na hotelovke HOST a HaGMa   (Denisa - 21.09.2016)
Ahojte, prosím, študuje niekoho dieťa na hotelovke HOST alebo HaGMa v Bratislave? Potrebovala by som sa poinfomovať na niektoré veci. Vďaka. Mail:

 narodenie Jána Kopačku   (Matúš Kopačka - 20.09.2016)
Drahí priatelia,

s radosťou Vám oznamujeme narodenie nášho syna Jána Kopačku včera, 19.09.2016, o 22:50.

Má 3,5 kg a je 50 cm dlhý.

Nina aj Janko sú v poriadku, vďaka Bohu za bezproblémový pôrod.

Všetkých Vás srdečne pozdravujeme,
Matúš Kopačka s rodinou

   počet odpovedí: 2
 Zomrela Otília Šumichrastová   (Laco a Jarka Šumichrastovci - 16.09.2016)
15. 9. 2016 odišla do večnosti naša mama Otília Šumichrastová vo veku 85 rokov, účastníčka MS 2005. Spomeňte si na ňu pri modlitbe. Ďakujeme.

   počet odpovedí: 1
 zháňame nástroj - klávesy   (Kohutiari - 16.09.2016)
Priatelia, náš Mikuláš /10 r./ mení školu na bežnú ZŠ a dostali sme odporučenie kvôli poruche sluchu a rozvoju rečovej a jemnej motoriky na hru na klavír. Prijali ho, učiť ho bude naša kamarátka Maruška, ale chýba nám nástroj... neviete nám niekto požičať, ak vám doma stojí nepoužítý? ďakujeme.. . Kohutiari

   počet odpovedí: 1
 Prednáška Kamila Bartka 19.9.2016 v Trenčíne   (Marika Hatalová - 15.09.2016)
Milí manželáci z Trenčína a okolia,
chcela by som Vás upozorniť a pozvať na prednášku Kamila Bartka aj s manželkou Alenkou (tiežmanželáci) o komunikácii v manželstve - v pondelok 19.9.2016 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne.
Viac: www.cprtrencin.sk/kalendar/prednaska-komunikacia-medzi-manzelmi/

 Modlitba za Peťa   (Anna Giertlová - 10.09.2016)
Ahojte manželáci,

chcela by som vás poprosiť o modlitbu za uzdravenie môjho manžela Petra Giertliho, ktorému pred necelým mesiacom diagnostikovali akútnu leukémiu.
Nech vám to Boh odmení.

   počet odpovedí: 5
 Hladam prenajom pre mladu rodinku s dietatkom   (Jana Šimončičová - 08.09.2016)
Ahojte manzelaci,
hladam byvanie prenajom pre mladu rodinku s jednym rocnym dietatkom. Najlepsie by bol 2 izbovy byt, v casti Ruzinov alebo aj v inej casti Bratislavy. Nie su prilis narocny, ale bolo by super, ak by bol aspon z casti prerobeny. Byvali doteraz v horsich podmienkach a mali velmi neprijemnu majitelku bytu. Musia sa vystahovat do konca novembra. Manzelia su zo salezianskeho prostredia, chodili aj na Mileticku, ak ...   Čítaj viac

 Ponuka prenájmu bytu v BA   (Mária Kohutiarová - 08.09.2016)
Ahojte, ak by niekto hľadal bývanie v Bratislave, moja dobrá priateľka Mária ponúka na prenájom byt blízko saleziánov na Miletičke. Popis je tu:
Prenajmem slnečný byt 30 m2- garsonku prerobenú na dvojgarsonku - samostatnú spálňu a obývačku spojenú s kuchyňou. Okná bytu sú orientované južne - celý deň je presvetlený slnkom. Nachádza sa na 4.poschodí zo 4., s výťahom, nad nami je ešte jeden veľký byt, . Lokalita: Nové mesto, ...   Čítaj viac

 Z rodinných dôvodov predáme auto MERCEDES-BENZ   (Jaroslav Borecký - 02.09.2016)
Predám z rodinných dôvodov osobné vozidlo MERCEDES-BENZ B 180 CDI, 245/Y20HK2/EWAAA501, 1992cm3, 80kW, r.v. 2007, najazdených poctivých 184 800km.
Auto je 5-dverové, 5-miestne, diesel.
STK+EK do 06/2018.
Auto nebolo nikdy búrané, je vo vynikajúcom stave, čerstvo po výmene prevádzkových náplní a filtrov, taktiež vykonaný servis klímy a nastavenie svetiel. Predovšetkým je však kompletne vymenená brzdová sústava (brzdové rozvodné potrubia, kotúče, platničky), ako aj žhaviče, snímač tlaku na EGR. ...   Čítaj viac

 Bezlepkové stravovanie v Bratislave   (Eva a Štefan Zigovci - 02.09.2016)
Ahojte, manželáci!
Naša dcéra ide študovať do Bratislavy na Ekonomickú univerzitu, bývať bude na internáte na Dolnozemskej ceste. Keďže je celiatička, potrebuje bezlepkovú stravu. Vie nám niekto poradiť, kde by sa mohla stravovať?
Ďakujeme. Prajeme všetko dobré!
Štefan a Eva Zigovci

   počet odpovedí: 3
 Prirastok do rodiny   (Kovacikovci J+F - 29.08.2016)
Ahojte,

26.8. sa nam narodil Marek (49cm, nieco cez 3400g).

Dakujeme za modlitby a ze ste na nas mysleli.

Kovacikovci Jarka + Fero

 Pesnicky   (Kovacikovci - 18.08.2016)
Ahojte. Na druhom turnuse sme si spievali krasne piesne// verim , ze aj na prvom ste ich mali :) // ale mnohe sme nepoznali - veľká vďaka za tie texty.
Mohol by tu niekto , kto ich pozná dať nejaký link na tieto piesne?
Radi by sme takto štartovali naše dni :))

 Drevodom - stavebna firma   (Hupkovci - 06.08.2016)
Ahojte manzelaci,

neviete mi niekto odporucit dobru stavebnu firmu, ktora stavia drevodomy?
Rozmyslame nad stavbou mensieho drevodomu v Bratislave.

Dakujem

Beata a Peter Hupkovi

   počet odpovedí: 2
 Ďakujeme za modlitby   (Šutkovci - 03.08.2016)
Milí manželáci, chceme sa poďakovať za modlitby a podporu, ktorými ste nás sprevádzali.
Náš maličký Stanko sa narodil 21.7. a vážil 2040g. Mal sa hneď k svetu a zatiaľ robí pokroky alebo skôr pokrôčiky :).
https://www.flickr.com/photos/mirecsutka/sets/72157671270411496

 Modlitba za Janka   (Polakovičovci - 25.07.2016)
Milí priatelia,
prosíme vás, spomeňme si v modlitbách na Janka Vojteka. Dnes bol operovaný a operácia bola náročnejšia ako sa pôvodne predpokladalo. Prosme, aby nedošlo k žiadnym ďalším komplikáciám a nech sa čo najskôr vráti zasa medzi nás. Vďaka.
Juraj a Gabika

   počet odpovedí: 3
 Predáme kočík Pegpérego book plus   (Katarína Tomašová - 22.07.2016)
Ahojte,
predáme kočík Pegpérego book plus, dvojkombinácia - hlboká časť + vajíčko. Súčasťou kočíka je pláštenka, taška + prebaľovacia podložka. V cene sú zahrnuté aj popruhy do hlbokej časti (pôvodná cena 50€) - možnosť využiť vaničku ako autosedačku. Kočík bol používaný 6 mesiacov. Ešte rok je v záruke. Pôvodná cena: 489€ + 50€ popruhy.
Predajná cena 330€ - pri rýchlom jednaní možná dohoda.
Foto pošlem mailom.
Katarína Tomašová - ...   Čítaj viac

 Kúpa bytu v Žiline    (Bernátovci - 20.07.2016)
Hľadáme dvoj až troj-izbový byt pre dcérku s manželom a ich 9-mesačným synčekom najlepšie na Hlinách v Žiline.
Kontakt na dcérku: 0944 136 692

 Straty a nálezy 1. turnus   (Plevovci - 18.07.2016)
Ahojte.
Aj tento rok pozostávali po účastnikoch 1. turnusu na internáte rôzne veci.
Ak Vám chýbajú napr. dioptrické okuliare v puzdre, tak sa nám ohláste.
Pršiplásť od kočíka CAM si naviac priviezli domov Lešinskí, majiteľ nech sa im ozve na t.č.0908 112 390, radi im ho vrátia.
S pozdravom Plevovci

asi si ho niekto polozil na nas kocik a kedze je podobny ako ten nas (zistili sme az ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Predáme rodinné 7-miestne vozidlo FORD GALAXY   (Jaroslav - 21.06.2016)
FORD GALAXY III 2.0 TDCi DURATORQ Ghia
VIN: WF0MXXGBWM9P80834
Objem valcov: 1997cm3
Výkon: 100kW / 136PS
Motor: AZWC1M
Prevodovka: Manuál (6. st.)
Farba: Šedá metalíza
Pohon: Predný
R.v.: 03 / 2009
Stav tachometra: 161 400km
Počet miest: 7 (sedadlá sklápateľné „do podlahy“)
Palivo: Diesel
Cena: 10.500,-€
Bližšie info a foto pošlem mailom na požiadanie.

0903282449

 prosba o modlitbu   (Tomašovci - 08.06.2016)
Milovaní manželáci.
Prosím spoločne s deťmi o modlitbu za Alenku, ktorá leží momentálne na JIS s pľúcnou embóliou, aby ju Pán obdaril silou, trpezlivosťou, pokojom a rýchlym zotavením.
Ďakujem.
Stano Tomašov

 Prenájom v Trenčíne a Aničkina operácia   (Martina Maslenová - 15.05.2016)
Milí priatelia, prajem sebe aj Vám, nech Duch Svätý prebýva v nasšich srdciach a riadi naše myšlienky, slová aj skutky.
Prosím, ak viete o niekom, kto ponúka v Trenčíne nie drahý byt (garsónka, 1-izbový) na prenájom, dajte mi vedieť na 0905158198. Pomáhame priateľom - mladým manželom s 10mesačnou dcérkou. Nemajú rodinné zázemie, ona je z detského domova.
Modlíme sa za našu Aničku (2,5r.), aby počula na obe ušká, naučila ...   Čítaj viac

 Jednoizbový byt v Žiline   (Mária Kohutiarová - 06.05.2016)
Ahojte, horiniaci, hľadám pre moju kamarátku súrne prenájom jednoizbového bytu v Žiline.. neviete o niečom? Vďaka za všetky tipy a kontakty, ideálne do mailu alebo na telefon 0915110176.

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitby za nové zamestnania   (Robert a Zuzana - 29.04.2016)
Ahojte manželáci,
ja so Zuzkou sme pracovali v tej istej žilinskej firme, ja ako inžinier kvality a environmentu viac ako 18 rokov, Zuzka ako pracovník technickej kontroly viac ako 24 rokov. Dnešným dňom sme obaja nezamestnaní.
Prosíme Vás o modlitby za skoré nájdenie nových vhodných zamestnaní.
Ďakujeme za každú modlitbu. Tavačovci + 3 <>< .

   počet odpovedí: 2
 byvanie v Bratislave   (Katka Melová - 27.04.2016)
Ahojte, hladame nejake lacne byvanie v Bratislave pre nasich mladych , v lete uzavru sviatost manzelstva a pokracuju v studiach este minimalne dva roky. Takze aktualne by to bolo az od septembra 2016, pripadne uz v lete. Su nenarocni, ale internatu uz maju vyse hlavy....:))

 Učiteľ   (Andy Hornackova - 26.04.2016)
Súrne hľadáme učiteľa všeobecno vzdelávacích predmetov na zastupovanie do OU na Dúbravskej ulici v Bratislave. Ďakujem. Andy

   počet odpovedí: 1
 hladame rodinnejsie auto do žiliny   (rendova janak - 15.04.2016)
este k tomu autu davam telefonne cislo 0902 858 424 dakujeme za kazdu odpoved! rendova janka

 hladame rodinnejsie auto do žiliny   (rendová janka - 15.04.2016)
Ahojte manželáci . chceme vas poprosit, ak by ste vedeli o niekom kto predava auto rodinnejsieho typu , stačí aj 5 miestne, typu SUV trosku terenejsie nieco ako kia sportage a pod. dajte nam prosim vediet ,potrebovali by sme surne.,vdaka!!!
Budte všetcxi požehnaní, do skorého videnia na MS! Rendovci žilina

 Maják Nádeje   (Soňa Vancáková - 02.04.2016)
Ahojte, posielam Vam link na Facebook Majaku nadeje. Staci odkliknut tlacidlo PACI SA MI TO.

https://www.facebook.com/OZ-Maj%C3%A1k-n%C3%A1deje-137307089658051/?fref=ts

taktiez v lavej casti obrazovky pod profilovou fotkou je moznost POZVITE PRIATELOV, NECH OZNACIA, ZE SA IM PACI TATO STRANKA.


 10. PLES MANŽELSKÝCH STRETNUTÍ   (Lenka Vojtášová - 01.04.2016)
Priatelia, prípravy na ples sú v plnom prúde!
Chceme Vám pripraviť skvelú narodeninovú oslavu 10. manželáckeho plesu, s výborným programom, rezkou hudbou a plnými taniermi gastronomických dobrôt. Ku skvelej zábave nám chýbaš už len ty s milovanou polovičkou. Tak neváhajte a rezervujte lístky na emaily: alebo telefonicky 0904 474 800. Tešíme sa na Vás v Dolnej Súči, 21.5.2016. Narodeninová oslava vypukne o 18.00 hod vo farskom kostole slávnostnou omšou. ...   Čítaj viac

 dvojizbový byt   (Gräffingerovci - 28.03.2016)
Milí priatelia, prosíme Vás, ak máte info o voľnom dvojizbovom byte v BA Karlovej Vsi, príp. inej časti BA, dajte nám vedieť čím skôr na: , alebo . Ďakujeme. Bývalí animátori.

 prosba o modlitbu   (jana kunstarova - 21.03.2016)
mili manzelaci,

prosim o modlitbu pre Majku, ktora je vazne chora, doma ma dve deticky a pod srdcom nosi dalsie dietatko. dnes ju caka operacia.
nech pan pozehnava ju aj jej rodinu, aby vladali niest tento kriz a aby bol pan k nej milosrdny a pomohol jej vyliect sa.
velka vdaka za kazdu jednu modlitbu.

   počet odpovedí: 1
 pomoc k deťom   (Kohutiari - 08.03.2016)
Priatelia, ideme tento víkend, resp. od piatku do pondelka (11. - 14.03.2016) do Paríža na európske fórum One of us (Jeden z nás). Máme prosbu či nemáte medzi svojimi staršími deťmi niekoho kto by prišiel aspoň na sobotu a nedeľu do Cífera pri Trnave dohliadnuť na naše deti (počet sa bude pohybovať medzi 4 až 6). V podstate sa vedia ustrážiť samé, ale dohľad by nezaškodil a určite by bolo ...   Čítaj viac

 hlasovanie   (Katarína - 26.02.2016)
Požehnaný deň,
preposielam Vám prosbu p. farára Dušana Mesíka z Čerína.
Zapojte sa a šírte ďalej... .
Vďaka. Katarína

Preposlaný mail:
V rámci projektu POKLADY MÔJHO SRDCA, vyhlásila Nadácia VUB súťaž, na obnovu a záchranu niektorých kultúrnych pamiatok. V ponuke je 8 historických pamiatok a nám srdcu najbližší je Čerínsky kostolík sv.Martina.
Prosíme vás o pomoc pri hlasovaní!
Prosíme pošlite mail svojim priateľom, oslovte svojich farníkov a pomôžte ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 prenájom izieb v BA   (Viera Krajčovičová - 23.02.2016)
Ponúkam na prenájom sprostredkovane byt vo vlastníctve mojich rodičov. Momentáne sú voľné dve samostatné nepriechodné izby. Je to štvorizbový kompletne zariadený byt v Bratislave na Trnávke. Tel.č. 0903 443347.

 Prosba o modlitbu   (Anna Hrabošová - 06.02.2016)
Milí manželáci,
prosím o modlitbu za referát, ktorý odznie na gynekológii pre sestry v rámci školenia, aby Pán otvoril srdcia sestrám, ktoré ešte nevnímajú svoju prácu ako povolanie, aby mne vložil na jazyk tie správne slová.
Zároveň ďakujem za modlitby pri minulej prezentácii, ktorú som urobila na tému história babíc na Slovensku. Tentoraz to bude o mobbingu a šikane na pracovisku a o patológii vzťahov. Dúfam, že prispeje ...   Čítaj viac

 Ponuka pre bezdetné manželské páry   (Vojtekovci - 06.02.2016)
Mili priatelia, pán farár z Handlovej nám poslal ponuku pre bezdetné manželské páry:
VÍKENDY PRE BEZDETNÉ MANŽELSKÉ PÁRY
Centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy organizuje aj tento rok dve víkendové stretnutia pre bezdetné manželské páry.
Prvé stretnutie „MANŽELSTVO AKO DAR“ je určené pre tých, ktorí ešte neboli na takomto stretnutí a kladú si otázky: Boží plán s človekom, Boží plán s manželstvom. Poslanie bezdetného manželstva. Dieťa, právo alebo dar? Ako ďaleko ...   Čítaj viac

 ponuka pre zubneho lekara   (mirka vojtkova - 03.02.2016)
Mili manzelaci,
davame do fora ponuku pre zubneho lekara. rozbiehame zubnu kliniku a vzhladom na rozne prekazky sa nam posunul o pol roka termin otvorenia. s tym suvisi to, ze zubni lekari, ktorych sme mali dohodnutych medzicasom nasli umiestnenie a opatovne hladame odborneho garanta a stomatologa.
je tu moznost prenajmu ambulancie alebo vykonavania samostatnej praxe alebo zamestnaneckeho pomeru.
www.familydentalclinic.sk v Trnave
viac info: Miriam Vojtkova, 0904 904 001

Čítaj viac

 6. výročie Majáku nádeje - otvorme svoje srdcia   (Soňa Vancáková - 03.02.2016)
Milí,

OZ Maják nádeje oslávi v júni 6. výročie. Za toto obdobie sme pomohli 188 rodinám s neľahkým osudom. Životné príbehy rodín sú uverejnené na našej web stránke. Títo ľudia často krát nemajú čo jesť, niektorí spia na zemi, iní sú bez elektriny...Je to boj o prežitie. Ich strava je jednostranná a na lieky často neostávajú financie. Príbehy našich rodín sú poznačené smútkom a strachom – pre nás sú ...   Čítaj viac

 Novoročné prianie   (don Marian Valábek - 01.01.2016)
Boh nás tento rok volá do Milosrdenstva.
Preto Vám i sebe prajem, aby sme prekonávali ľahostajnosť voči Bohu i ľuďom a osvojovali si Kristovo zmýšľanie i konanie.

Don Marian


 Interentová bezpečnosť pre vaše deti   (Monika Janesová - 29.12.2015)
Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o kliknutie na moju stránku. Zapojila som sa do projektu Google Web Rangers, ktorý je zameraný na bezpečnosť na internete. Môj projekt je bližšie zameraný na to, aby rodičia vedeli chrániť svoje deti v prostredí internetu.
Ďakujem, Monika

http://rodicianainternete.weebly.com/

 Modlitba za Andreja Sykoru   (Fero Janes - 24.12.2015)
prosime Vas o modlitbu,

Andrej skoncil v nemocnici a jeho stav je vazny.
Myslim si, ze len takto mozeme Dadu s detmi najlepsie posilnit ako priatelia, aj ako jedna velka manzelacka rodina.

 Vianočná verzia Prvého listu KIorinťanom / podľa 1   (Terka Hujová - 21.12.2015)
Keby som svoj dom dokonale vyzdobil jedľovými vetvičkami, blikajúcimi svetielkami a vyhrávajúcimi zvončekmi, ale nemal by som lásku k svojej rodine, nebol by som ničím, iba dekoratérom.

Keby som sa namáhal v kuchyni a piekol kilá vianočných keksov, labužníckych maškŕt a keby som k jedlu prestrel nádherný stôl, ale nemal by som lásku k svojej rodine, nebol by som ničím, iba kuchárom.

Keby som pomáhal v charitnej jedálni, ...   Čítaj viac

 Prosba za modlitbu   (Strhák František - 09.12.2015)
Prosím za modlitbu pre Jojku Strhákovú ako i za doktora, ktorý ju bude dnes ráno operovať i zdravotnícky personál, čo sa bude o ňu starať.
Pán Boh zaplať.

 Fórum MS   (Ján Vojtek - 04.12.2015)
Milí priatelia!
Fórum MS podľa pôvodného zámeru má slúžiť na informovanie návštevníkov stránky a na vzájomnú komunikáciu medzi rodinou MS. Našim zámerom nie je cenzúra, ale nechceme z nášho fóra vytvoriť bezbrehé prezentovanie postojov možno aj mimo konkrétnej témy.
Vedenie MS hľadá spôsob ako na stránke MS vytvoriť priestor na vyjadrovanie názorov, ktoré celkom nesúvisia s informáciami o diele, zameraní a aktivitách Občianskeho združenia manželské stretnutia, ale na vyjadrenie ...   Čítaj viac

 Otvorenosť   (Peter - 02.12.2015)
Milí priatelia, sledujem pravidelne novinky na tejto našej stránke ako aj príspevky vo fóre. 30. novembra som si prečítal príspevky Vlada Zelíka a Evy z predchádzajúceho dňa k témam z obnovy v Rodinkove. Manželka, ktorej som o ich obsahu hovoril, si ich chcela dnes pozrieť, no už ich nenašla ... Ja som tie príspevky hodnotil pozitívne, pretože boli prejavom otvorenosti hovoriť o rôznorodosti (pluralite) názorov a úprimnej snahy o hľadanie ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 5
 Pozvánka - ZVLÁDNEŠ TO !   (Martin Michalenko - 19.11.2015)
Drahí manželáci/čky, "manželácka" skupina JONAH vás všetkých pozýva na premiéru nového programu - ZVLÁDNEŠ TO ! Je to prerozprávaný príbeh o živote Jozefa Egyptského, o jeho utrpení v otroctve , náročnej ceste do Egypta, službe a uväznení. No aj o jeho nezlomnej dôvere v božiu pomoc a o pláne, ktorý má Boh s ním . Príbeh , ktorý je pretkaný nádhernými piesňami prináša Jozefov odkaz pre ľudí dnešných čias. Premiéra ...   Čítaj viac

 Novy clen MS rodiny   (Tomašovci Katka a Miňo - 13.11.2015)
Ďakujeme vsetkym za modlitby. Pan nam 12.11. o 16:05 pozehnal malu Katku (3670g a 49cm). Obidve sme v poriadku. Tomašovci Katka a Miňo

 Noví malí manželáci   (Erika Vaľková - 12.11.2015)
Drahí manželáci, s veľkou radosťou oznamujeme, že
2.11. nám Pán daroval do našej rodiny hneď dve
nové dušičky, dvojičky, Deniska 2540g, 46cm a
Ráchelku 3150,g, 49 cm. Doma ich radostne
privítali súrodenci Oliver, Vikinka a Simon. A hoci
sme sa ešte nestačili spamätať z toho, aká sme
zrazu veľká rodina, chválime Ho a dobrorečíme mu
za úžasný dar byť rodičmi...
Erika a Tono Vaľkovci z Košíc

   počet odpovedí: 1
 Zomrela matka hlbokej viery a veľkej obety.   (Peter Liška - 11.11.2015)
Zomrela matka hlbokej viery a veľkej obety. Dnes nadránom zomrela naša babka - mama - Magdaléna Lišková (89). Vďaka za modlitby za ňu.
Liškovci z Trenčína-Opatovej (Janko a Anička, Peťo, Palino, AlžBetka, Lenka, Jožko a ostatní)

   počet odpovedí: 2
 Prosba o modlitbu   (Beniačovci - 10.11.2015)
Prosíme o modlitbu za dva manželské páry, ktoré prežívajú veľkú krízu. Prvá rodina - manžel je neveriaci, tak prosíme o modlitbu za neho, aby sa obrátil, aby nebránil manželke prežívať vieru s jej deťmi. V druhej rodine sa manžel začal stretávať s inou ženou. Modlime sa za to, aby sa vrátil. A prosíme aj za silu pre manželky, aby to zvládli a dokázali odpustiť manželom.

 PROSBA O POMOC   (Blažena Urbanová - 05.11.2015)
Milí manželáci,
Srdečne Vás pozdravujem. Po dlhom zvažovaní som sa rozhodla vydať svoju literárnu prvotinu „Človek človeku človekom.“ Ide o poéziu, ktorá je zo života – o živote:
vzťah k Bohu a jeho význam v živote človeka,
osobné príležitostné vyznania svojim najdrahším
vzťahy, radosti a pády muža a ženy v manželstve (veľmi dobre známe každému manželákovi/
spomienky na mladosť
čriepky života – rôzne životné situácie.

Čítaj viac

 Svetové stretnutie rodín 2015 Filadelfia   (don Marian Valábek - 28.10.2015)
Tu je link na brožúrku o Svetovom stretnutí rodín vo Filadelfii
http://rodina.kbs.sk/uploads/kcfinder/files/Brozura%20-%20Filadelfia.pdf

Prajem Vám čoraz viac svetla do Vášho manželstva
don Marian

 brožúrka "Nájdime seba!"   (Veronika Géciová - 27.10.2015)
Kňaz Juraj Sedláček na jednej prednáške spomínal, že mladí muži sa ho často pýtajú, aby im povedal, načo sa narodili, aká je ich úloha na tejto zemi. To dalo podnet na uvažovanie, ako mladým pomôcť nájsť svoju identitu, manželáčke Veronike Géciovej a vznikla z toho brožúrka s názvom Nájdime seba! Úvahy matky o povolaní mužov a povolaní žien. Má 44 strán a sú v nej odkazy aj na odbornú literatúru. ...   Čítaj viac

 prosba o modlitbu za babku   (Peter Liška - 26.10.2015)
Ahojte manželáci, chceme poprosiť o modlitbu za našu babku Magdalénu Liškovú (89), ktorá je v ťažkom stave po mozgovej príhode a vyzerá to tak, že sa blíži chvíľa jej prechodu do večnosti.
S vďakou Liškovci z Trenčína-Opatovej s rodinou (Janko a Anička, Palko a Silvia, Peťo, Lenka, Jožko...)

 Ponuka prenájmu   (Mária Kohutiarová - 26.10.2015)
Sprostredkovane ponúkam na prenájom garsonku prerobenú na dvojgarsonku mojej priateľky Márie v Bratislave Ružinove blízko saleziánov. Byt je voľný okamžite, telefon na jeho majiteľku je 0907774381. Prednosť majú mladí manželia alebo študenti.

 Obnova v Žiline a parkovanie   (Peter a Gabriela Huliakovci - 23.10.2015)
Milí naši! Veľmi sa na všetkých tešíme. Včera večer to bolo asi 320 prihlásených duší. Uvidíme, aká bude skutočnosť. Pre tých z Vás, ktorí Žilinu nepoznáte, malé usmernenie. Parkovať sa dá v AUPARKU (medzi Domom odborov a hotelom SLOVAKIA), ten je od miesta obnovy 2 minútky. Parkovné je prvé 2 hodiny zdarma, potom na celý deň asi 2,-€.
Pre peších: od autobusovej aj železničnej stanice je budova Mestského úradu (ľudovo ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 podpora pre charitu   (Milan Svitana - 21.10.2015)
Ahojte vsetci ludia dobrej vole,
obraciam sa na Vas so specialnou prosbou o podporu charity.

Dnes sa mi ozval nas dlhorocny priatel Jozko Hreus (tiez manzelak), riaditel charitneho domu v SNV, so specialnou prosbou.Priestory, ktore uzivaju sa dostali do 4 kola drazby s velmi vyhodnou cenou a chceli by sa pokusit o kupu. Na to potrebuju zlozit zabezpeku, preto hladaju ludi, ktory by mohli pomoct formou pozicky, ktoru ...   Čítaj viac

 BA - Žilina sobota 24.10.   (Mia Lukáčová - 19.10.2015)
Prosím za seba a Tacu Kolarovu : mohol by nas niekto zobrať v sobotu do Žiliny na jesenné stretnutie MS ?
Ďakujem za vaše ponuky a ochotu. , 0905 385 814

 Ponuka jednoizbového bytu v BA - na prenájom    (Alžbeta - 19.10.2015)
Pridávam do fóra ponuku na prenájom jednoizbového bytu v Bratislave v Krasňanoch (Rači). Ponuka je od pána Mayera - známeho (tiež veriaceho z Bratislavy). Obrázky bytu, mi žiaľ nešli pripojiť do fóra ale vie Vám ich preposlať pán Mayer a to v prípade Vášho záujmu, už zo svojej mailovej adresy aj s presnou adresou bytu, keď mu zavoláte na jeho tel. č., uvedené nižšie.

Byt má 39 m2. Vstup ...   Čítaj viac

 Na prenájom garsónka – Bratislava-Petržalka (veľmi   (Pavel Chvojka - 13.10.2015)
Na prenájom garsónka – Bratislava-Petržalka, Lachova ulica. Plocha: úžitková 27m2, podlahová 27m2. Nachádza sa na 11. poschodí z 12 s výťahom. Podlaha: plávajúca. Steny: stierky. Okná: plastové. Vybavenie kúpeľne: vaňa a Hopa posuvná zástena, umývadlo so skrinkou, nová práčka. Vybavenie kuchyne: kuchynská linka, indukčná dvojplatnička (pre veľmi rýchle varenie),teplovzdušná rúra na pečenie, chladnička, mikrovlnná rúra. Stav objektu: kompletná rekonštrukcia. Kúrenie: vlastné infra-červené podlahové – zdravotne prospešné a vlastná teplá voda ...   Čítaj viac

 Nový člen manželáckej rodiny   (Kardošovci - 07.10.2015)
S veľkou radosťou v srdci vám oznamujeme, že 2.10.215 do manželáckej rodiny pribudla Miriam Kardošová (2640 g, 48 cm). Naša radosť je o to väčšia, že počas tehotenstva sa vyskytlo viacero komplikácií a lekári upozorňovali na zvýšené riziko vrodenej vývojovej chyby. Snažili sme sa všetko odovzdať v modlitbe do Božích rúk a zatiaľ to vyzerá tak, že Miriamka je v poriadku. Vďaka všetkým za modlitby.

 Jurko Kolár   (Tacka Kolárová - 03.10.2015)
Drahí manželáci,v sobotu 10.10. o 11,00 uložíme Jurkovu urnu na cintoríne v Dúbravke. Spomeňte si naňho v modlitbach. Ďakujem, Taca

 Prosba o modlitbu   (Anna Hrabošová - 01.10.2015)
Milí manželáci,

aj touto formou sa na Vás obraciam tentokrát ako sestrička z Kramárov, pretože sa dejú veľké zmeny v mojej práci (či misii), nová vrchná, nová staničná, je tu priestor pre nové nápady, na najbližšej schôdzi budem mať referát pre celu gyndu o kresťanských hodnotách v práci sestier a filozofických smeroch, ktoré vyprofilovali našu profesiu do dnešnej podoby. Tým len naznačujem, že je tu možnosť, ktorá tu pred ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 4
 fasada   (Majka a Marian Bednárovci - 29.09.2015)
Srdecne Vás pozdravujeme manželáci
Tieto dni sme chceli začať robiť fasádu na dome. Lešenie postavené, materiál nakúpený, ale žial majstri vzali zálohu, pokazili čo mohli a viac neprišli... Lešenie mame zaplatene na 1 mesiac a už prešli 2 týždne. Nevedeli by ste nam niekoho poradiť, kto by nam pomohol kvalitne zrealizovať fasádu? dakujem majka a marian Kludne môžete aj zavolať na 0907739862

 Opatrovateľka v BA   (Zuzana Kružliaková - 28.09.2015)
Mladá rodinka z BA hľadá opatrovateľku k 10-mesačnému milému chlapčekovi na 4 dni v týždni .Dôvodom je štúdium na VŠ. Bývame pri Miletičke. Bližšie info na tel.: 0918212131 (volať po 19.00hod.) Ďakujem! Katka

   počet odpovedí: 1
 POzvánka na obnovu pre mamy a dcéry   (Mária Kohutiarová - 24.09.2015)
Milované sestričky, ako som spomínala na druhom turnuse MS, tu je pozvánka na obnovu pre mamy a dcéry, ktoré majú od 14 do 18 rokov... Prihlasovanie už beží, zostava je exelentná... program aj kňaz skvelý! Odporúčam, aj osobne, nám dvom s Viki po ťažkých rokoch a uzravretí sa počas puberty pomohlo znovu násjť a obnoviť svoj vzťah... Všetky info plus prihlasovací formulár nájdete na tomto linku:

http://vzdymilovana.webnode.sk/news/mama-a-dcera/

Tešíme ...   Čítaj viac

 ponuka duchovných cvičení pre rozvedených   (don Marian Valábek - 22.09.2015)
Aj v manželáckej rodine sú niektorí, ktorým sa napriek všetkému nepodarilo manželstvo zachrániť a možno by bola pre nich zaujímavá ponuka októbrových duchovných cvičení pre rozvedených alebo opustených manželským partnerom.
Viac na stránke http://www.blahoslavenstva.sk/dc

Ak o niekom viete, že by mal záujem upozornite ho na to.

don Marian

 Prosba o modlitbu   (Majka Jankovičová - 28.08.2015)
Prosím o modlitbu za moju mamu, ktorá v januári podstúpila operáciu bedrového kĺbu a neustále má nové a nové komplikácie, teraz rozšírený zápal, takže asi bude treba ďalšie operácie, ale vzhľadom na jej stav nemáme istotu, či ju bude chcieť kvalifikovaná nemocnica prijať, má o tom rozhodnúť vo štvrtok 3.9.2015 primár nemocnice v Piešťanoch. Prosím o modlitbu, aby Pán cez primára správne rozhodol a ak je to jeho vôľa, aby ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 prenájom 3izb.bytu v Bratislave   (Andrea a Vladimír Jaškovci - 27.08.2015)
Ahojte manželáci,
ponúkame na dlhodobý prenájom 3 izbovy byt v Bratislave - Vajnoroch na 2poschodí. Pekné prostredie, bytovýy dom je novo zatepleny, zrekonstruovaný. Byt je na 2 posch. bez výťahu s balkonom. Prenajimame ho kompletne zariadený aj s prislušenstvom v kuchyni (všetky kuch.el.spotrebiče + práčka a vysávač).
Byt je po mojich rodičoch. Voľný je od 1.9.2015.
Hľadáme rodinu s detmi (oproti je cirkevná škola a škôlka), veriacich študentov ...   Čítaj viac

 Zamyslenia a príhovory z MS 2015   (don Marian Valábek - 20.08.2015)

V prílohách zasielam ranné a večerné zamyslenia a nedeľné príhovory, ktoré som mal na tohoročných manželákoch na prvom aj druhom turnuse približne rovnaké (mnohí sa na to pýtali a tak ich dávam k dispozícii).


don Marian Valábek


 Lukáško   (Vojtekovci - 13.08.2015)
Do našejrodiny Andreja a Katky Kosovcov pribudol nový člen Lukáško Kosa. Narodil sa 4:8:2015 o 02:26 hodine v Trenčíne. Všetci sú zdraví a ďakujú Vám všetkým za duchovnú podporu.
Rodičia Andrej a Katka Kosovci

   počet odpovedí: 2
 pozvánka na posviacku kostola   (Kubištelovci - 10.08.2015)
Budúci týždeň na 200-té výročie narodenia sv. don Bosca sa u nás v Dubnici nad Váhom chystá veľká slávnosť. V našej farnosti bude posvätený kostol zasvätený práve tomuto svätému. Pozývame aj Vás na túto udalosť.

http://www.saleziani.sk/spravy/16-slovensko4/1572-na-dvestorocnicu-dona-bosca-posvaetia-v-dubnici-nad-vahom-novy-kostol

 Prezentácia MS na P15   (Vojtekovci - 04.08.2015)
V dňoch 31.7. - 2.8.2015 sa v Poprade konalo národné stretnutie mládeže P15. V sobotu 1.8.2015 sa v rámci programu tohto stretnutia konalo Expo povolaní. Na Námestí sv. Egídia sa v rámci tohto bloku prezentovali mužské a ženské rehole a komunity, sekulárne inštitúty, hnutia a komunity, prorodinné hnutia a pro life hnutia. Prezentovalo sa 72 subjektov a medzi nimi aj manželské stretnutia. Prezentáciu zabezpečovali manželia Michálikovci Ján a Tonka a ...   Čítaj viac

 modlitba   (Katarína Kováčová - 15.07.2015)
Prosím o modlitbu za moju mamu,ktorá v týchto hodinách po ťažkej chorobe odchádza do domu Otca. Vďaka .

   počet odpovedí: 1
 1. deň po 1 našich manželákoch   (Motýliky - 13.07.2015)
Ahojte manželáci,
rano ked som prisla do prace hneď sa ma kolegovci (muži aj ženy), ktorí vedeli, že sme šli BB pýtali, ako bolo a ako Ninka a tak....a stačilo že som sa len usmiala a všetkým bolo jasné :-) potom som im opísala všetko ako to prebiehalo aj deti aký mali program a 2 kolegynky som už navnadila, že znelo to úžasne a že cítia že niečo podobné ...   Čítaj viac

 Video o najstarsich skupinkach chlapcov   (Stefan Laso - 11.07.2015)
Mili priatela,


mnohí z Váas ma oslovili s prosbou o video najstarších skupiniek z večerného štvrtkového programu. Video je k dispozícii na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=CDRSR7lCLl0

Prajem Vám požehnaný čas!

 Prosba o modlitbu   (Horváthová Eva - 07.07.2015)
Pozdravujem všetkých, prosím o modlitby za môjho manžela Stanislava a syna Stanislava. Manželovi zistili, že mal ľahkú mozgovú príhodu a dnes v noci sme volali záchranku synovi.Odviezli sme ho do nemocnice, pravdepodobne išlo o epileptický záchvat. Nech Vás Boh požehnáva.

   počet odpovedí: 1
 Anicka Maslenova - operacia 10.7.   (Martina Maslenova - 06.07.2015)
Mili priatelia, stal sa maly zazrak, pred tyzdnom rano to vypadalo s operaciou velmi neurcito, v nedohladne. 3 telefonaty, 2 maily a potom uplne spolahnutie sa na Pana ˇ+ modlitby mnohych priniesli uz popoludni necakany obrat. Vo stvrtok nastupujeme na Kramare, v piatok implantacia 1 uska. Vdaka Bohu. Verime, ze sa pekne zotavi a stihneme aj spolocnu dovolenku, ktoru sme si zjednali so zalohou este v case, ked sme netusili, ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Pomoc pre mamku v Amerike   (Vilo a Evka Pajonkovi - 04.07.2015)
Ahojte,
sme vo veľmi zložitej rodinnej situácii a potrebujeme modlitbu aj pomoc.
Naša mamka už niekoľko rokov žila a pracovala v Amerike (New York) a pred 2 dňami tam dostala mozgovú porážku. Jej stav bol a je aj veľmi vážny, pretože tam bola operovaná a znova dostala krvácanie do mozgu, takže bola operovaná druhý krát. Silno prosíme o modlitby za ňu a zároveň o pomoc. Nepoznáme tam nikoho, kto by ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Anicka Maslenova prosba o modlitbu   (Martina Maslenova - 29.06.2015)
Cakame na termin operacie - kochlearnej implantacie, ktora verime, ze prinesie nasej 21-mesacnej Anicke potrebny sluch a moznost naucit sa rozpravat. Mame vselico za sebou- mnozstvo cestovania za zdravotnou starostlivostou, niekolko tazkych rozhodnuti, vdaka modlitbam mnohych a Bozej pomoci to ide;)
Dnes je u nas na Trnavke o 18.00 sv.omsa za jej uzdravenie. V Deviatniku za blahorecenie Titusa Zemana sme v 6.dni.
Anicka potrebuje operaciu co najskor a nasa ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Hrdí na rodinu   (Juraj Červeň - 23.06.2015)
Priatelia, preposielam sem výzvu Antona Chromíka na túto sobotu (27.6.2015). Kto budete môcť prísť, príďte prosím:

Ste hrdí na rodinu a na svoje deti? A ste schopní to ukázať? V sobotu 27.6.2015 o 13:30 hod. v Bratislave pred parlamentom sa stretneme!

Milí priatelia,
otvárajú sa debaty o eutanázii, o životných partnerstvách osôb rovnakého pohlavia či o rodovej ideológii. Dá sa v tejto záplave slov povedať niečo iba svojim ...   Čítaj viac

 Pomoc v núdzi   (Vojtekovci - 17.06.2015)
Milí priatelia,
v Košiciach postihla jednu rodinu tragédia. Pri dopravnej nehode zahynul otec a dve deti,
otec Andrej L. bol členom košického spoločenstva Hnutia Svetlo-život.
Zomreli 2 menšie deti Ráchel(6) a Damián(3). Mama Tonka a najstarší
Daniel(12) boli v tom čase u lekára.
Prosíme, pomôžte kto môže finančne, Tonka bola na materskej, Andrej nemal
stálu prácu. Taktiež prosíme o modlitby za Tonku, aby to zvládla.
Prispieť môžete na účet: 2613429167/1100. ...   Čítaj viac

 Bratislavčania pomôžeme mladomanželom?   (Jozef a Marta Páleníkovci - 15.06.2015)
Od 1.septembra (resp. od polovice augusta) hľadáme prenájom 1-izbového bytu pre našu dcéru so zaťom v Bratislave (počnúc Račou, Ružinovom, cez Nové či Staré Mesto až po Karlovu Ves) na obdobie 1 roka.
Ak by ste o nieč/k/om vedeli, dajte nám, prosím, čím skôr vedieť na č.t. 0903 956 457, resp. 032 6487 287.
Vopred veľká vďaka :-) Jozef

 požičanie kroja   (Kubištelovci - 14.06.2015)
Naša dcéra Klárka ide v lete na misie na Ukrajinu. Počas pobytu sa zúčatni svadby svojej kamarátky, ukrajinskej animátorky Ole. Oľa by si priala, aby prišli na svadbu v slovenských krojoch. Ak niekto môžete požičať dva dievčenské kroje približne veľkosti 42, budeme vďační, okolie Trenčína alebo Banskej Bystrice výhodou. Kroje budú na Ukrajine od 13. 7. do 27. 7. 2015., tel. 0908 779725. Ďakujeme.

   počet odpovedí: 1
 pre milovníkov jahôd :-)   (Majka a Marian Bednárovci - 12.06.2015)
Srdecne pozdravujem!
Moj manžel pracuje v ovocinárskej firme a nakoľko nam už viacerí manželáci volali kvôli jahodám, tak dávam tento oznam aj tu. Ak Vám chutia jahôdky, tak srdečne pozývame na samozber jahôd. Jahody sú čisté, na slame s bohatou násadou plodov, všetky porasty sú kvapkovo zavlažované. Zbierať sa dá za každého počasia pri Piešťanoch v obci Borovce a pri Trnave v Bučanoch. Aktuálna cena jahôd za 1kg je 1,60 ...   Čítaj viac

 Bohušov pohreb   (Juraj a Joja Červeňovci - 24.05.2015)
Milí priatelia,

Bohušov pohreb bude na starom cintoríne v Stupave (za farským kostolom).
S najväčšou pravdepodobnosťou (na 90 %) bude v utorok 26.5.2015 o 14:00.
Definitívne to bude možné potvrdiť až v pondelok odpoludnia.

Juraj a Joja Červeňovci

   počet odpovedí: 1
 Včera zomrel Bohuš Žitňanský   (Juraj a Joja Červeňovci - 23.05.2015)
Po krátkej ale ťažkej chorobe nás náhle opustil náš priateľ Bohuš Žitňanský.
Prosíme o modlitby za jeho dušu a aj za Mariku a celú jeho rodinu.
Všetky informácie o pohrebe uverejníme hneď ako budeme vedieť presný termín.

Juraj a Joja Červeňovci                                ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 4
 Jakubko   (Svitanovci - 17.05.2015)
Milí naši manželáci, chceli sme sa s vami podeliť o ďalšie požehnanie, ktorým nás Boh obdaril. Dňa 8.5. do našej rodinky pribudol ďalší člen - Jakubko (3900g, 51cm) Tešia sa z neho rodičia Milan a Zuzana ako i súrodenci Ondrejko, Janko, Stanko, Katka a Klárka. Všetkých, ktorých poznáme srdečne pozdravujeme a dúfame, že sa nám už konečne po dlhom čase podarí úspešne dostať na MS a stretnúť sa osobne :) ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Jazyková úprava textov   (Stanislav Veselský - 30.03.2015)
Kto by potreboval jazykové korektúry, posielame kontakt.
Viac čítajte v inzeráte

 Smrť Lukyho   (Paľo a Žofka Šramkovci - 27.03.2015)
Drahá Mia,

obaja sme zdrvení a naplnení smútkom z roztrhnutia toho, čo ste spolu s Jankom na tomto svete nazývali vyše 30 rokov MY. Každá rana bolí a preto chceme prežívat túto bolesť spolu s Tebou a Tvojimi deťmi i širšou rodinou, podobne ako náš Pán zaplakal nad smrťou Lazára. Úfajúc v Božie milosrdenstvo a jeho lásku veríme, že Pán ho vytrhol nielen zo všetkého pozemského utrpenia a ...   Čítaj viac

 Luky Lukáč - rozlúčenie   (Mia - 24.03.2015)
najsmutnejší mail vám všetkým, drahí moji

sobota 28.3. 2015, 10.00 hod pohreb v Slávičom udoli
sv.OMŠA 12.00 hod kostol sv. Františka v Karlovej Vsi - Luky je generálny projektant, je to "náš" kostol
spomienkové stretnutie a OBED pre všetkých od 13.00 telocvični vedľa kostola                                                    ...   Čítaj viac

 Luky zomrel   (Mia Lukáčová - 23.03.2015)
Moji drahí priatelia, píšem vám správu o láske a rozlúčke : môj jediný miláčik Luky zomrel o polnoci, potichu a bez bolesti v nemocnici, objímala som ho a Paľko ho držal za ruku. Modlili sme sa a hovorili mu všetky krásne veci o ňom, o láske a večnosti. Ďakujeme za vaše verné a neustále modlitby a podporu. S láskou Mia a ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 22
 AKATIST POŽEHNANIA RODÍN   (Patrik a Monika Székelyovi - 19.03.2015)
Milí manželáci !
Pre všetkých modlitby-chtivých manželov posielame jeden príspevok z Východu (tiež ma to mohlo napadnúť aj skôr...) Je to Akatist za požehnanie rodín (zo zbierky mnohých Akatistov, čoby veľmi obľúbených bohoslužieb - hymnov, ktoré majú v byzantskej cirkvi stáročnú tradíciu, teologickú hĺbku a odrážajú východokresťanskú spiritualitu). Tento akatist vznikol ako ovocie Roku rodiny, ktorý začal v Prešovskej archieparchii začiatkom roku 2014, ale trvá doteraz.
Napísal ho ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Nový web na kancelárske potreby www.dast.sk   (František Strhák - 19.03.2015)
Ak ste exekútor, právnik, prekladateľ, či učtovník... pozrite si môj nový web na kancelárske potreby... www.dast.sk. Kopirovací papier, kopirovacie role, rýchloviazače, poradače, rozraďovače, mydlá, čistiace potreby, lepidlá, zošivačky atď. priamo od výrobcu. Vopred ďakujem, že podporíte slovenského výrobcu.
www.dast.sk.
Požehnaný deň. Fero Strhák

 prosba o modlitbu za manžela Albína Hraboša   (Anna Hrabošová - 16.03.2015)
Milí manželáci, ak môžete a čas Vám to dovolí, spomeňte si v modlitbe na môjho manžela Albína, ktorý sa 12.3. znovunarodil pri autonehode v Novom Meste. Pri otáčaní sa na ceste vpálil do jeho dverí auta nákladná dodávka a bez brzdenia ho tlačila asi 5 m. Roztrieskané auto, z ktorého vyšiel síce opačnými dverami, ale živý je dôkazom veľkej starostlivosti Nebeského Otecka o neho i o našu rodinu. Modlím sa ...   Čítaj viac

 krížovky a križovatky   (jozef páleník - 11.03.2015)
ďakujem Aničke Vojtekovej za pozdrav do tv LUX http://www.tvlux.sk/archiv/play/7537

 Luky Lukáč - zlé správy   (Mia Lukáčová - 10.03.2015)
Drahí priatelia, kamaráti

v novembri 2014 sme spoločne oslávili 30. výročie nášho manželstva, ďakujeme za vašu skvelú spoločnosť a podporu.
Koncom januára 2015 ukázali výsledky kontrolného vyšetrenia, že diagnóza (myeloma multiplex IgM lambda - od 2012 ) ožila, zasiahla celé telo a ukázala viditeľné vonkajšie znaky.

Bol to šok a sklamanie. Vo februári sme si vďaka priateľom lekárom overili v Amerike, vo Viedni, aj na špecializovanej klinike v ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 SVEDECTVA MANZELOV na web: ManzelskySlub.sk   (Pavel Chvojka - 17.02.2015)
Ahojte,
v sucasnosti takmer kazde druhe manzelstvo sa na Slovensku rozpada a vela ich je v krize, prip. si chce posilnit manzelstvo. Niektore manzelske pary nevedia najst niekoho, kto by im v tazkej situacii pomohol. K tomuto ucelu bol spusteny portal (http://www.manzelskyslub.sk/), ktory je urceny pre vsetky manzelske pary bez ohladu na vieru. Svedecto je v zivote cloveka velmi dolezite a dokaze pomoct v case krizy, ci budovania manzelstva. ...   Čítaj viac

 Familia - oprava   (don Marian Valábek - 05.02.2015)
Skúste si dnes večer, prípadne v reprízach, pozrieť o jednej z našich manželáckych rodín - je to prekvapko aj k referendu aj k nastávajúcemu NTM 2015 - toto je oprava času dnešného vysielania:

Na RTVS
Premiéra: 5. febr. 2015 - štvrtok - Dvojka, 21.34 h

Reprízy: 8. febr. 2015 - nedeľa - Dvojka, 9.45 h + 10. febr. 2015 - utorok, Dvojka, 15.05 h
don Marian

 Família dnes večer a reprízy   (don Marian Valábek - 05.02.2015)
Skúste si dnes večer, prípadne v reprízach, pozrieť o jednej z našich manželáckych rodín - je to prekvapko aj k referendu aj k nastávajúcemu NTM 2015

Na RTVS
Premiéra: 5. febr. 2015 - štvrtok - Dvojka, 22.35 h

Reprízy: 8. febr. 2015 - nedeľa - Dvojka, 9.45 h + 10. febr. 2015 - utorok, Dvojka, 15.05 h
don Marian

 piesne o rodine   (Joja Červeňová - 03.02.2015)
Priatelia!
Vypočujte si pieseň, ktorú napísali naši priatelia a vyjadrujú ňou podporu rodine a referendu.
Pripajam linku:
https://www.youtube.com/watch?v=TcYDyvOk4xE


Ďalší je rap o deťoch a rodičoch:
https://www.youtube.com/watch?v=ksX4BNrhluE

Prosím, šírte aj ďalej.
Joja

 Poďakovanie   (Martin Michalenko - 02.02.2015)
Ďakujeme "manželáckej rodine" za modlitby. Boh vám žehnaj !

Martin a Marienka Michalenkovci

 Modlitba za referendum   (Animatorka Janka Ďuranová - 02.02.2015)
Ahojte moja veľká manželácka rodina :)
posielam modlitbu za referendum :)

Zverenie referenda o rodine Matke slovenského národa


Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska!
Na Golgote ťa daroval Kristus z kríža ako Matku nielen
všetkým ľuďom, ale aj národom, národnostiam a rodinám.
Preto sa s dôverou obraciame k tebe zvlášť ako k Matke
všetkých národov, národností a rodín žijúcich na Slovensku, ...   Čítaj viac

 Deviatnik za Anicku   (Martina a Peter Maslenovci - 28.01.2015)
Mili manzelaci.
Obraciame sa na vas s prosbou o modlitbovu pomoc. Don Slivon - vicepostulator procesu blahorecenia Titusa Zemana - nas povzbudil k nepretrzitej modlitbe deviatnika v rodine, ale prizvat ku nej aj co najviac ludi. Na prihovor Titusa Zemana - saleziana, ktory vo vazeni nasledkom mucenia ohluchol na jedno ucho, uz bol uzdraveny sluch jedneho knaza.
Mame nadej, ze ak je to Bozia vola, moze byt nasa 16-mesacna Anicka ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Spomienka na Jurka Kolára   (Vlado a Iva Olahovci - 20.01.2015)
Milí naši manželáci,

so smútkom v srdci sa s Vami chceme podeliť o niekoľko spomienok na nášho kamaráta Jurka Kolára, ktorého si tak náhle Pán 15. 1. 2015 povolal k sebe. S Tackou roky pravidelne chodili na "Manželáky" a stretávali sme sa s nimi aj v našom bratislavskom stretku. Juraj robil všetko ochotne , obetavo a s láskou k blížnemu - jemu vlastnou. Prejavoval sa svojim „šibalstvom“, humorom a ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Juraj Kolár - Smútočné oznámenie   (Taca - 20.01.2015)
Drahí priatelia z Manželských stretnutí,
rozlúčime sa s Jurkom a spoločne budeme na neho s láskou spomínať po sv. omši.
Všetci ste pozvaní do Centra pre rodina na Bazovského 6, neďaleko kostola v Dúbravke.
Taca

   počet odpovedí: 1
 sv. omša za Jurka Kolára   (Kohutiari - 18.01.2015)
Milí naši, vy, čo ste poblízku... pozývame vás ďakovať a chváliť Pána za Jurka Kolárra a prosiť o milosrdenstvo pre jeho dušu v utorok 20.1.2015 o 18.00 v Báhoni. Budeme sa tešiť... a budeme s ním a jeho blízkymi spojení v modlitbe.

 kolarovci   (Jurkemikovci - 16.01.2015)
Jurko bol uzasny clovek preto ho nas Pan potreboval v nebicku.Nech mu da vecnu slavu a nech mu svieti vecne svetielko.Nech Pan potesi ubolene srdiecko Tacky a Viki.Jurkemikovci Dzoxyovci

 Zomrel Juraj Kolár   (Balažia Ján - 16.01.2015)
Zomrel Juraj Kolár, dňa 15.01.2015 večer o 21 hodine po ťažkej chorobe.
Kolárovci boli s nami na MS nepretržite od roku 2005. Od roku 2008 v službe vps
a aj prednášali. Nezabudnuteľný optimista a humorista Juraj rozdával radosť, smiech a optimizmus
všetkým okolo seba. Takýto bol aj v chorobe, ktorá ho zdolala za 3 mesiace. Bol to pravdepodobne
najnavštevovanejší pacient v ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 10
 Jurko Kolár nás opustil   (Juraj a Joja Červeňovci - 15.01.2015)
Pred chvíľkou (15.1.2015 okolo 22:00) ku nám volala Tacka, že Jurko Kolár dnes večer zomrel.

V utorok ho prijali do nemocnice.

Dnes poobede bola Tacka u neho na návšteve, keď odchádzala, bol na tom zle ale ešte netušila, že koniec je tak blízko.

   počet odpovedí: 13
 pomoc portálu cesta+   (Mária Kohutiarová - 01.01.2015)
Milí priatelia, verím, že ste mnohí zaregistrovali portál cesta+... Teraz hľadáme pomoc pre tento portál s tým, že ponúkame myslím zaujímavú protihodnotu: hľadáme malých podnikateľov,(aj veľkých), ktorí by chceli mať priestor na reklamu na ceste+ - na našom portáli... mesačne je to 25 euro a 500 zobrazení denne. Pre nich je to vynikajúca reklama za slušný peniaz... pre cestu+ veľká pomoc na to, aby sme mohli v pokoji pripravovať plánované ...   Čítaj viac

 Prosba o záchranu manželstva   (Manžel - 03.12.2014)
Pokoj vám,
Ja vás prosím o motlitby za záchranu nášho manželstva. Manželáci prosím pomôžte, prosím

   počet odpovedí: 5
 Dar života pre Michala Hlaváča   (rod.Hlaváčová - 26.11.2014)
Ďakujeme Nebeskému Otcovi za dar života pre nášho syna Michala i všetkým dobrodincom za modlitby, ktorý sa narodil v Žiline 25.11. S vďačnosťou v srdci pozdravuje rod. Hlaváčová.

 detský kresťanský psycholog   ( rod. Petreje - 25.11.2014)
hľadáme detského kresťanského psychológa, ktorý dokáže s dieťaťom pracovať a v praxi uplatňovať kresťanské princípy - žena alebo muž - najlepšie v rámci Trenčianskeho kraja. Vedeli by ste nám niekoho odporučiť?
ďakujeme

   počet odpovedí: 2
 Prosba o modlitby   (Graffingerovci - 19.11.2014)
Drahi nasi manzelaci,
popri intenzivnych modlitbach za Janka Vojteka, Jurka Kolara, Mariana Machalu a dalsich priatelov z MS Vas prosime o uprimnu a vytrvalu modlitbu za manzelaka Cyrila Kolodzieja z Kosic, ktoreho dnes operuju na kardio. "Dakujem Vam, ze budete na mna mysliet. Cyro."Napisal nam v SMS sprave...

 Novy clen do rodiny   (Ondrekovci z Oravy - 12.11.2014)
Ahojte manzelaci chceme sa s vami podelit o nasu velku radost ktoru v tychto dnoch prezivame. Pribudol nam krasny dar od Pana Boha do noveho domceka prisla mala Terezka narodila sa nam 8.11.2014. Dakujeme vsetkym ktory na nas mysleli a dali nam svoje pozehnanie Dakujeme.

   počet odpovedí: 1
 Pozvanka na sviečkovu demonštraciu   (Daniela Mináriková - 10.11.2014)
Pozvanka
http://www.forumzivota.sk/2014/11/06/pochovajme-rodovu-ideologiu-pozvanka-na-demonstraciu/

 Pozrite si   (don Marian Valábek - 27.10.2014)
Odporúčam pozrieť si tento príspevok na stránke

http://youtu.be/KfF64EWd_RA
Ide o prednasku Pam Stenzel - Sex Still Has a Price Tag (Sex ma stale cenovku), v ktorej hovori o americkej realite (ku ktorej sa pomaly blizime):

(75 min, EN+SK titulky, v popise su kapitoly)

Ponukame ho ako inspiraciu pre tych, ktori sa venuju sexualnej vychove, alebo sa stretávajú s podobnou problematikou.

don Marian

 Tichý protest   (Joja Červeňová - 20.10.2014)
Priatelia!

Aliancia za rodinu nás pozýva na tichý protest. Prídite zajtra 21.10. 2014 medzi 17:00 a 17:30 na Hodžovo námestie v Bratislave, pred prezidentský palác alebo v Košiciach pred Ústavný súd. Budeme len ticho stáť (5, 10, 30 minút , koľko kto môže) priamo obrátení oproti budove prezidentského paláca v Bratislave a oproti budove Ústavného súdu v Košiciach. Medzi sebou zachováme rozstupy 7- 10 metrov, keď naplníme prvú líniu, ...   Čítaj viac

 Narodila sa nám dcéra :)   (Danka a Števo Kováčovci - 09.10.2014)
Chceme sa s Vami podeliť o radosť, ktorá sa nám narodila 29. 9. 2014. Je našou treťou dcérou a volá sa Dorotka. Tak už sme aj my rozprávkovou rodinou s kráľom tatom a troma dcérami! Vďaka Bohu za ňu.

   počet odpovedí: 2
 Prirodzené metódy sú dobré a spoľahlivé   (Mia Lukáčová - 08.10.2014)

   počet odpovedí: 1
 Pápež František Európe a jej rodinám2   (don Marian Valábek - 03.10.2014)
František k európskym biskupom: Nehanbite sa hlásať Vzkrieseného Krista


V dňoch 2. až 4. októbra a v predvečer mimoriadneho synody o rodine zasadá v Ríme Rada európskych biskupských konferencií. Českú republiku na rokovaní zastupuje predseda Českej biskupskej konferencie, kardinál. Dominik Duka. Slovenskú konferenciu biskupov zastupuje arcib. Stanislav Zvolenský, ktorý bude mať aj jeden z hlavných príspevkov.


Účastníkov plenárneho zhromaždenia dnes prijal pápež František. Išlo o vôbec ...   Čítaj viac

 Lacko Hamráček odišiel k Pánovi   (Juraj a Gabika Polakovičovci - 03.10.2014)
Milí manželáci,
dnes ráno doma, obklopený svojimi, Lacko prešiel do večnosti. Smúťme, lebo vždy bolí, keď odíde niekto blízky, ale sa aj tešme, lebo ďalší z nás vymenil prechodné za trvalé.
Rozlúčka s ním bude teraz v nedeľu 5.10. v Letanovciach a začne svätou omšou o 14:00 hodine.
Odprevaďme ho teda spoločne svojimi modlitbami do Pánovej náruče a vyprosujme aj jeho najbližším silu i útechu.

 List pápeža Františka rodinám   (don Marian Valábek - 27.09.2014)
Prečítajte si:

List Svätého Otca Františka rodinám z 2. februára 2014:


Drahé rodiny, prichádzam na prah vášho domu, aby som vám povedal o podujatí, ktoré, ako je už známe, sa bude konať v mesiaci októbri vo Vatikáne. Ide o mimoriadne generálne zhromaždenie Biskupskej synody, zvolané kvôli prediskutovaniu témy „Pastoračné výzvy týkajúce sa rodiny v kontexte evanjelizácie“. Dnes je totiž Cirkev povolaná hlásať evanjelium aj tým, že sa postaví k ...   Čítaj viac

 novy clen do rodiny MS   (Anna Krchniaková - 20.09.2014)
Milí nasi priatelia a znami!

S radostou Vam chceme oznamit, ze na sviatok Sedembolestnej Panny Marie, t.j. v pondelok 15.9. o 13:14 do nasej rodiny pribudol novy cloviecik - dievcatko Natalia Maria. Jej miery - 3150 g a 47 cm. Chlapci Kubko a Matko sa tesia zo svojej novej sestricky :)

   počet odpovedí: 1
 Podakovanie   (Rybkovci - 18.09.2014)
Dakujeme za modlitby pre manzelov, ktori preziivali krizzu. Ich vzajomny vztah sa zlepsil a speju k harmonickemu manzelstvu

   počet odpovedí: 1
 kancelarske potreby v akcii od DAST s.r.o.   (Fero Strhák - 05.09.2014)
Jednoduchá web stranka na kancelarske potreby v akcii:
http://kancelarske-potreby9.webnode.sk/
Fero Strhák 0905-851 836

 Vyrábam náhrobné sviečky a kancelarske potreby   (František Strhák - 05.09.2014)
Pozrite si: www.nahrobne-sviecky.com Mám v ponuke Skolské tašky alebo batohy na voľný čas.
www.lacne-skolske-tasky.sk Veľkoobchodná cena je cca 11€ + Dph pri zaujme 7 ks mix modelov, doprava grátis. Na web stranke je odkaz na kancelarske potreby v akcii.

Požehnaný deň. Fero Strhák

   počet odpovedí: 1
 privát Trnava   (Katarína - 13.08.2014)
Požehnaný deň, prosím Vás, ak by niekto vedel o priváte v Trnave za prijateľnú cenu pre našu dcéru, bude študovať v Trnave na VŠ, budem vďačná za info. Prípadne pre 4 dievčatá-išli by spolu kamarátky. Vopred vďaka. Info na , príp. 0905395061.

 Hľadám prácu pre dvoch lekárov   (Anna Hrabošová - 08.08.2014)
Priatelia, v týchto dňoch musia dvaja lekári opustiť svoju prácu preto, že odmietli robiť interrupcie. Vec sa má tak, že výpoveď je z organizačných dôvodov. Nám je ale jasné prečo. Ak by niekto vedel, kde sa môžu zamestnať blízko Bratislavy, jeden je čerstvo ženatý, druhý si ide zakladať rodinku, dajte vedieť. Prosím o značnú dávku diskrétnosti, pretože publicita by im mohla prekaziť zatestovať tam, odkiaľ ich prepúšťajú. Ak nie inak ...   Čítaj viac

 poďakovanie za modlitby   (Anna Hrabošová - 08.08.2014)
Milí manželáci, aj vďaka Vašim modlitbám, nám Pán Boh vrátil do plného života manžela Albína. Navyše pribalil drobný bonus, jeho obrátenie, tak, ako som o to prosila 22 rokov. Už mi treba len a len chváliť... Anka

 vymodlený Matúško   (Naďovci - 05.08.2014)
Ahojte manželáci, po dlhej dobe som sa sem dostala, aby som vám mohla s radosťou v srdci oznámiť, ze 18.3.2014 o 18:50 sa nám narodil vymodlený a vytúžený syn Matúško, bolo to predčasne v 30 tt, a s mierami 1200g a 37 cm, je to vešký bojovník, mesiac a pol sme boli v nemocnici, ale všetko sme to zvládli a sme doma a všetci sa vytešujeme. Naďovci :)

   počet odpovedí: 1
 Prosba   (Rybkovci - 01.08.2014)
Prosíme ak by ste vedeli o nejakom prívate v Bratislave pre dve vysokoškoláčky oznámte nám mailom alebo na t.č. 02/45241570, 0910116729 Ďakujeme S pozdravom Jozef a Marcela

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitbu za manželstvo v hlbokej kríze   (Kohutiari - 30.07.2014)
Priatelia, chceme úpenlivo poprosiť o modlitbu za jedných manželov - účastníkov minuloročného manželských stretnutí, ktorých manželstvo sa asi ocitlo na samom dne priepasti. Ťažko sa to hovorí, ale ide ak nie o život, tak minimálne o psychické zdravie celej rodiny a osobitne detí. Je to veľmi vážne, ale neodvažujeme sa tu povedať meno. Zainteresovaní asi tušia... Ďakujeme.

 VĎAKA BOHU za Janka Vojteka    (Gräffingerovci - 30.07.2014)
Milí naši manželáci, ďakujeme Vám všetkým za modlitby, no predovšetkým Pánu Bohu za ich vypočutie. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že Janko Vojtek sa včera vrátil z nemocnice do domáceho liečenia, práve v deň, kedy sme končili Deviatnik k Božskému Srdcu Ježišovmu za Janka. Prosíme Vás pamätajte v modlitbách aj naďalej, aby sa doliečila aj zlomenina na pravom členku, aj histologické výsledky aby boli negatívne. NECH DOBRÝ BOH JE STÁLE ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 Náš Matúš   (Nina Kopačková - 29.07.2014)
Milí manželáci.
Ďakujem Vám za Vašu podporu a modlitby. Operácia dopadla dobre. V nedeľu sme sa s Matúšom videli len krátko, hneď po operácii. Potom sme sa museli vrátiť domov - do Lamača. Nevieme sa už dočkať jeho príchodu domov, chyba nám jeho úsmev. Našťastie dievčatá dobre zvládajú neprítomnosť obľúbeného ocka :-)
Prosím Vás o modlitbu aj najďalej, lebo nás čaká náročná rehabilitácia.
Ďakujem
Nina

 Filip   (Matusovci (z Prahy) - 25.07.2014)
V nedelu rano 20.7 sa nam narodil syn Filip. Dakujeme za podporu a modlitby a pozdravujeme z Prahy :)

   počet odpovedí: 2
 Tobiáš   (Marek Vöröš - 25.07.2014)
V stredu 23.7. sa nám narodil tretí synček - Tobiáško:) 53 cm, 3640g. Ďakujeme všetkým, ktorí nás sprevádzali v očakávaní jeho príchodu na svet a najmä Pánu Bohu za dar nového života!
štastní rodičia

 Akatist za požehnanie rodín   (Patrik Székely - 24.07.2014)
Milí manželáci, všetci ochrancovia pravej rodiny !

V našej Prešovskej archieparchii tohto roku slávime okrem Roku Sedembolestnej aj Rok Svätej Rodiny ako priamu reakciu na všetky nezmyselné diabolské útoky proti zdravej a biblicky podopretej rodiny. Od januára tohto roku v každej našej farnosti putuje po rodinách Ikona Sv. rodiny, pri ktorej sa zhromažďujú členovia rodiny (raz v týždni aj s kňazom farnosti), aby sa modlili za dar viery a ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 Bešeňová   (Patrik Székely - 23.07.2014)
Viem, že sa tu dávajú vážnejšie témy, ale ak by niekto vedel sprostredkovať výraznú zľavu na vstup pre rodinu do Bešeňovej (2dosp+4deti), pomohlo by nám to. Tohto roku sme nejak na dovolenku nemohli, ale pôjdeme cestou okolo a tak by sme aj zašli, ale rodinná vstupenka je pre nás široko-ďaleko len úsmevná. :)
Vďaka vopred, ak sa niekto bude chcieť zaoberať takouto vecou! (Patrik - 0903 810 443)

 Deviatnik za Janka Vojteka   (Ladislav a Mária Baránkovci - 20.07.2014)
V rodine MS sa už udiali mnohé zázraky. Spoločná modlitba obety a služby lásky k blížnemu sú svedectvom mnohých uzdravení. Povzbudení touto skúsenosťou prosíme o zjednotenie úmyslov za Janka Vojteka a jeho rodinu. Od zajtra sa modlí deviatnik k Božskému srdcu Ježišovmu, v ktorom sa môžeme každý vo svojej rodine pripojiť osobne. Úmysel modlitby: Nech Pán Mocný Kráľ a Boh sám naplní Janka pokojom, dá mu silu a moc na ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 7
 Podakovanie   (P. Tatranský - 14.07.2014)
Chcem sa podakovat Pánu Bohu za toto užasné dielo. Boli sme na MS prvý krát a neľutujeme. Vďaka našej VPS-ke Evke a Lacimu, vdaka spevakom, vdaka animatorom (Filip, Ludka, Luca adalší), ktorí sa starali o nase deti, vdaka prednášajúcim, vdaka kazdemu a lavne vdaka Bohu za všetko...

Ten prúd milostí od Ducha Sv. bolo cítiť na každom kroku budeme doma z toho ešte dlho čerpať :)

pozdravuje ...   Čítaj viac

 Video detskych skupiniek z prveho turnusu   (Stefan Laso - 14.07.2014)
Ahojte priatelia,

kedze viaceri mali zaujem pozriet si este raz video, ktore sme natocili s detmi v najstarsich skupinkach, pripajam aj na toto forum link "Manželské stretnutia 2014:" http://youtu.be/A5PiLduQYck

Prajem pozehnany cas :)

 Viktoria   (Anna a Jozef Brezáni - 05.07.2014)
Drahí manželáci,s radosťou Vám oznamujeme,že 20.6.2014 nás svojim príchodom na svet potešila Viktoria /3700g,51cm/.

   počet odpovedí: 2
 Súrne- prosba o modlitbu   (M. Jankovičová - 27.06.2014)
!!!!!!!!!! Prosím o modlitbu, dnes má švagriná o 9.00 hod cisársky, nakoľko lekári sa vyjadrili, že je ohrozený život matky i dieťatka. Ďakujem. Majka Jankovičová

 SOBOTA, 28.6. o 15.00 - Hrdi na rodinu, pred NR SR   (mirkaMakovnikova - 26.06.2014)
ahojte,
pozvanka hlavne pre ludi z BA a okolia - http://hrdinarodinu.sk/ - ziva retaz od NR SR az po Medicku - tam prekvapenia pre deti (kuzelnik a detske pesnicky:). V tom istom case je akcia, kt.ma heslo "laska je tradicna hodnota" - avsak deformovana laska.Pridme vydat svedectvo o skutocnej, radostnej, plodnej laske! Parkovat sa da v okolitych ulickach:) My ideme!

  dobrý podnikateľ - súťaž METRO - 5000,-€   (Gabriela Huliaková - 25.06.2014)
METRO vyhlásilo súťaž pre dobrých podnikateľov, ktorí okrem svojej práce robia niečo pre núdznych, slabých... Odmenu 5000,-€ dostane ten, kto získa najviac hlasov verejnosti.
Všetci máme možnosť aj touto cestou podporiť manželstvo, rodinu, ochranu života hlasovaním za, väčšine nám známu, MARCELU DOBEŠOVÚ, ktorá stála s mnohými aj z radov MS pri zrode ÁNO PRE ŽIVOT, je riaditeľkou FÓRA ŽIVOTA a spoluorganizátorkou medzinárodných konferencií VYBER SI ŽIVOT v Rajeckých Tepliciach.
Nájdite ...   Čítaj viac

 Linky na pripomienky "Strategie"   (Mirka a Michal Makovníkovci - 18.06.2014)
Forum zivota: http://www.peticia.sk/pripomienka-ludske-prava/index.php
FVO: https://docs.google.com/forms/d/1j7e4zJ4nkDCttuYBhY3HTJqqsgTTCczxKT1jNEhugDQ/viewform
SLH: https://docs.google.com/forms/d/1Sa3BeO5yb4PcKoOK441P6-tJsOYPdA2GsXSuxtG350M/viewform
FKI: http://www.peticia.sk/ludske-prava-2014/
CBR: http://www.cbreurope.sk/peticialp.html

Vdaka!

 Podporte Hromadne pripomienky k "Strategii"   (Mirka a Michal Makovníkovci - 16.06.2014)
ahojte. Rok nas znepokojuje tento dokument. Minuly jul sme pripomienkovanim zabili vela casu, teraz to robil Michal sam, po nociach. Ostatni z inych OZ zrejme tiez tak. Prosim, podporte pripomienky vsetkych OZ - su rozdielne a nevadi ze sa to tyka 1dokumentu. Nasim cielom je, dostat co najviac OZ na rokovanie na ministerstvo. Kazda musi mat aspon 500 podpisov. Perla na zaver: vedeli ste, ze je diskriminaciou pytat sa pri ...   Čítaj viac

 Naša čajovňa   (don Marian Valábek - 16.06.2014)
Podporte, kto môžete, prosím ešte dnes (16.6.2014) do polnoci projekt Našej čajovne aj pre naše rodiny na Mamateyovej v Petržalke na stránke


http://www.sppolocne.sk/sk/projekty-zaradene-do-hlasovania/detail-projektu/578?1=1®ion=2&category=1&order=votesJe to treba ešte dnes. Ďakujem. don Marian

   počet odpovedí: 1
 hľadá sa učiteľka do škôlky   (Betka Bajtayová - 06.06.2014)
Materská škola Pramienok v Bratislave hľadá šikovnú učiteľku s nástupom od 18.8.2014. Podmienka - absolvované vzdelanie v obore predškolská pedagogika (SŠ alebo VŠ). Životopisy môžete zasielať na adresu:

 prosba o modlitbu   (Anna Hrabošová - 25.05.2014)
Milí manželáci,
prosím Vás o modlitbu za môjho manžela Albína Hraboša, ktorý je hospitalizovaný v dosť vážnom zdravotnom stave (mal 3x operovaný ileus) (ľudovo - lenivé črevá), aby ho Pán Boh uzdravil na tele i na duchu. Nech Vám Boh mocne žehná za každý príhovor.

 vdaka za modlitby   (Laura a Michal Karpatovci - 25.05.2014)
Chceme sa podakovat vsetkym, ktori sa za nas modlili. Babatko, ktore sme cakali je uz v naruci Nebeskeho otca. Iba On vie, preco je to tak a my sa snazime velku bolest z jeho predcasnej straty (v 19. tt) prijat ako dar.

   počet odpovedí: 4
 Prosba o modlitbu   (Vojtekovci - 13.05.2014)
Milí manželáci, prosíme spojme sa v modlitbe za nášho manželáka Lacka Hamráčka. Jeho zdravotný stav sa výrazne zhoršil. Modlime sa za jeho uzdravenie a za zmiernenie bolestí a duchovnú silu pre neho a celú rodinu.
Spojme sa a prosme!

   počet odpovedí: 4
 Zapojme sa, nebuďme v pasívní   (Ján Vojtek - 01.05.2014)
Milí priatelia, už takmer celý apríl prebieha zber podpisov prostredníctvom tzv. samozberu cez možnosť stiahnutia si petičného hárku zo stránky Aliancie za rodinu. Zároveň podpora viacerých cirkví a niekoľkých organizácií sa pretavila do konkrétneho zberu v rámci ich možností. V priebehu mesiaca máj bude ďalšia fáza zberu podpisov – zberu na námestiach slovenských miest (začane na Medzinárodný deň rodiny 15. mája). Preto, dnes aj Vás chceme poprosiť o niekoľko konkrétnych ...   Čítaj viac

 Púť k sv. Gianne v Rajeckých Tepliciach   (Anna Verešová - 23.04.2014)
Urobte si spolu s deťmi výlet do Rajeckých Teplíc. V sobotu 3. mája 2014 začína púť k sv. Gianne v Kostole Božského Srdca Ježišovho, kde si budete môcť uctiť relikvie tejto úžasnej ženy, patrónky žien, matiek, lekárov, ktorá už vyprosila uzdravenie i dar požehnania dieťaťa.
Okrem sv. omše, ktorú celebruje o 18 hodine náš priateľ - kňaz Vladko Kutiš, sa môžete o 15,30 hod. zúčastniť prednášky Maroša a Gitky ...   Čítaj viac

 Kúpa Domu prijatia pre rodiny - Rodinkovo   (Vlado Zelik - 22.04.2014)
Projekt Rodinkovo mám rád a držím mu palce, napríklad preto že je miestom stretnutí rodín či priateľov. Posledné správy z Rodinkova sú také, že finišuje snaha kňaza Romana Seku a ľudí okolo neho o odkúpenie objektu od terajšieho majiteľa. Ak vám teda nejaké to Euro ešte ostalo, alebo aj neostalo, tak vás prosím o finančnú podporu tohto zámeru. Každé Euro je dobré. Spolu to naškrabeme. Viac na https://www.ludialudom.sk/vyzvy/1458

 Deviatnik za Anicku   (Martina a Peter Maslenovci - 18.04.2014)
Mili priatelia, pred tyzdnom sme boli na Kramaroch. Vysledok nas nepotesil, ale ani neprekvapil. Anicka na 1 usko nepocuje a na druhe velmi slabo. Nacuvacie aparaty by jej mohli pomoct. Pri jej tazkej poruche by potrebovala take, co 1 stoji 2300€... Dnes sa za Anickino uzdravenie zaciname modlit 9 dni Litanie k bl. Janovi Pavlovi II. V Nedelu Bozieho milosrdenstva ( den jeho svatorecenia) sme v Bozej prozretelnosti dostali termin ...   Čítaj viac

 miesto ucitela 1. trieda ZS od 1.9.2014   (Iveta Ondrasova - 16.04.2014)
ZS I. Bukovcana v Devinskej Novej Vsi - Bratislava 4 otvara od septembra 2 nove triedy a hladaju ucitelov.

(info zo vcerajsieho rodicovskeho zdruzenia)

 Bratislava za život - poďakovanie   (Mirka a Michal Makovníkovci - 14.04.2014)
Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí ste včera došli podporiť život v Bratislave. Radi sme viacerých z vás stretli. Keďže predpokladáme, že tieto problémy sa nevyriešia z roka na rok, očakávame, že sa znovu uvidíme na námestiach aj ďalšie roky.

 Modlime sa   (Vojtekovci - 09.04.2014)
Priatelia, manželák Lacko Hamráček bojuje s ťažkou chorobou. 15. apríla 2014 podstúpi náročnú operáciu. Modlime sa za úspešný operačný zákrok a za jeho uzdravenie.

   počet odpovedí: 3
 Povolebný dotazník pre čitateľov Katolíckych novín   (Albín a Mária Kolkovci - 04.04.2014)
Naša dcéra Terka robí výskum o prezidentských voľbách a čitateľoch Katolíckych novín. Krátky 3 - 10-minútový dotazníček visí na stránke: bit.do/prezident. Ak jej ho vyplníte, budeme Vám vďační! Vypĺňať môžu všetci, čo aspoň občas čítajú Katolícke noviny. Ďakujeme!

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitbu   (Laura a Michal Karpatovci - 30.03.2014)
Mili manzelaci, prosime o modlitbu za zdravie pre nase 5. dietatko, ktore ocakavame a za moje zdravie. My sa modlime tak, aby bol Pan Boh oslaveny v nasom dietatku, aby sa nenaplnili ocakavane komplikacie mojho zdravotneho stavu, a aby skrze tuto celu situaciu Boh si nasiel cestu aj k mojej gynekologicke, ktora mi odporucala potrat a je dost sklamana, ze sme ho odmietli. Vopred za vase modlitby dakujeme. Laura a ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 4
 Cena pre manželské stretnutia   (Vojtekovci - 25.03.2014)
Fórum života udelilo za 20 ročné pôsobenie na Slovensku v prospech ozdravenia manželstva a ochrany života cenu Antona Neurwirtha. V piatok 21.3.2014 bola OZ MS cena odovzdaná v Rajeckých Tepliciach. Cenu si budete môcť pozrieť na jarnej obnove v Gabčíkove.

 Prosba o modlitbu   (Vojtek - 20.03.2014)
Priatelia, Aničke 19.3.2014 diagnostikovali nádor na hrubom čreve. V piatok 21.3.2014 ju budu operovať. Prosim myslite v modlitbách na ňu a proste za jej uzdravenie. Ďakujem.
Ján Vojtek

   počet odpovedí: 19
 Domáce vzdelávanie   (Viera Krajčovičová - 15.03.2014)
Pre rodičov, ktorí doma vzdelávavú svoje deti i pre tých, ktorí o tejto možnosti uvažujú organizujeme Seminár domáceho vzdelávania. Uskutoční sa v sobotu 29.3.2014 v Banskej Bystrici v Škole Fantázia. Viac sa dozviete na http://www.domacaskola.sk/seminar-domaceho-vzdelavania-2014/ .

V prípade otázok ma kontaktujte na .
Viera Krajčovičová

 Poďakovanie   (Daniela Benčičová - 08.03.2014)
Dňa 7.3.2014 si náš Pán povolal moju mamu Hedvigu Hedvigovú vo veku 91 rokov. Chcem Vám všetkým poďakovať za modlitby.
Odpočinutie večné daj jej ó Pane a svetlo nech jej svieti, nech odpočíva vo svätom pokoji. Amen

   počet odpovedí: 1
 detská doktorka   (Alena Bartková - 25.02.2014)
Chcem poprosiť o tip na dobrú detskú doktorku v Bratislava pre deti môjho synovca. Momentálne bývajú v Ružinove, ale je to dočasné, hľadajú nové bývanie, takže na lokalite zatiaľ nezáleží. Vopred ďakujem. Alena Bartková

   počet odpovedí: 3
 Pre potechu duše   (Mária Kohutiarová - 12.02.2014)
Teraz,, v rámci Národného týždňa manželstva, alebo aj inokedy: skúste si prečítať o tom, ako to žijú náš trubadúr katolíckej moderny Maroš a jeho šikulka Gitka /inak, šitá čipka od nej je skvost/:
http://www.rodinka.sk/zena/rozhovory-s-osobnostou/nic-lepsie-nenajdeme

 Veľmi, veľmi prosíme   (Mojtovci - 20.01.2014)
Prosíme Vás všetkých, ktorí čítate tento text o krátku modlitbičku za Bohu známu rodinu, ktorá je vo veľkej kríze a hrozí jej bolestný rozpad. Ďakujeme

   počet odpovedí: 2
 Podakovanie   (Graffingerova - 19.01.2014)
Dna 5.1.2014 si Pan povolal do vecnosti moju mamu Irenku Galkovu vo veku 82 rokov. Zomrela doma, zaopatrena sviatostami. Chcem sa podakovat vsetkym, ktori sa zucastnili poslednej rozlucky, ale aj tym, ktori sa modlia za jej a otcovu Janovu nesmrtelnu dusu: O, Najsvatejsie Srdce Jezisovo, ustavicne pritomne v prevelebnej Sviatosti Oltarnej, horiace laskou k ubohym dusiam v ocistci, zmiluj sa nad dusami svojich sluzobnikov. Nebud im prisnym sudcom, nech Tvoja ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 3
 pocas Jarnej DO 2 kolidujuce akcie:   (mirkaMakovnikova - 07.01.2014)
ahojte,
len pripominam -1.) v sobotu 29.ho marca je 2.kolo prezidentskych volieb, treba si vybavit volicsky preukaz, viac info bude aj tu: http://www.minv.sk/?volba-prezidentsr - ak to doplnia (alebo na webe Vasej obce)

2.) v nedelu 30.3. sa bude konat "Bratislava za zivot" - pochod v BA http://www.bratislavazazivot.sk --- takze ak budete vladat po skonceni obnovy, pridte podporit a predlzit cas spolu uzitocne straveny! :)
vdaka

 prosba o spolupráci   (Kundrátovi - 07.01.2014)
Ahoj manželáci a nejprve chci všem popřát hojnost Božího požehnání v novém roce.
Mám prosbu. Pracuji v našem děkanátě jako technik a dostala se mi informace o dotaci z EU s přeshraniční spoluprací. U nás ve Val. Meziříčí opravujeme kostel sv. Jakuba Většího se šindelovou střechou a kdyby některá farnost na Slovensku chystala na letošní rok také nějakou opravu, byla by podle mých informací možná spolupráce ve společné presentaci obou ...   Čítaj viac

 20 rokov MS na Slovensku v rádiu Lumen   (Emil Kondela - 16.12.2013)
Milí manželáci,
ak ste v sobotu nestihli počúvať na rádiu Lumen reláciu "Od ucha k duchu: 20 rokov MS na Slovensku", v ktorej vystúpili Vojtekovci, Polakovičovci, Baránkovci a don Marián, môžete si ju popri pečení vianočných medovníkov a lúskaní orechov vypočuť z archívu:

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=19

emil

 staré čísla časopisu Sväté Písmo pre každého   (Monika V. - 11.12.2013)
Ahojte, manželáci, rada by som odkupila (za symbolicku alebo normalnu sumu) nasledovne stare cisla casopisu Svaté Písmo pre každého: 5 a 6 z roku 2002, 9 z roku 2005, cisla 2-11 z roku 2007 a cele rocniky 2008, 2009, 2010. Chýbajú nám do kompletnej zostavy a už nie je možné ich objednať.
Vopred vdaka. Kontakt: 0911 101 313

 sprava v Europskom parlamente   (Tlucak - 07.12.2013)
Mili priatelia

Nedavno ma kontaktoval nas pater Roman a pytal sa ma na temu Gender v Nemecku.
Az tak vela som mu o tom nevedel povedat ale zjavne to nabera na dolezitosti:
Vid kratku spravu v SK mediach
http://www.hlavnespravy.sk/ots-vitazstvo-zdraveho-rozumu-v-europskom-parlamente/160969/

Prave ma emailom kontaktoval nas znamy pater tu v Nemecku a poprosil nas o podporu
v boji proti tzv sprave Estrela:
http://www.forumzivota.sk/2013/11/27/sprava-estrella-schvalena-vo-vybore-ep-napriek-poruseniu-rokovacieho-poriadku/

Chceme sa ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 2
 rozhovor s donom Marianom   (Joja Červeňová - 03.12.2013)
Priatelia!

Prečítajte si rozhovor s donom Mariánom:
http://www.cestaplus.sk/tema/mesiac/november-2013/rozhovor-salezian-marian-valabek
Joja

 INTEGRÁCIA   (Eva mošková - 24.11.2013)
Pozdravujem všetkých, ktorí boli na DO v Gabčíkove a ospravedlňujem sa, že som zabudla hneď napísať, kedy bude v STV záznam z koncertu projektu Integrácia, o ktorom som tam hovorila. Bude to dnes o 14,20 na STV 2. (nedeľa 24.11.) Ešte raz sa ospravedlňujem, snáď to aspoň niekto zachytil. e.Mošková

 Gospel Family v Dolnej Súči   (Marta Páleníková - 07.11.2013)
Priatelia Súčania, ale aj z priľahlého okolia,
dovoľujeme si Vás pozvať na koncert zboru The Gospel Family z Novej Dubnice,
ktorý sa uskutoční v rámci hodov dňa 17.11.2013 o 15:00 vo farskom kostole svätej Alžbety v Dolnej Súči.
Chceme urobiť radosť druhým a tým aj sebe. Príďte si pohľadiť dušu v týchto pochmúrnych dňoch a prežiť peknú nedeľu s Pánom.

 Riaditelia žiadajú zastaviť sexualizáciu škôl   (Vlado Zelik - 07.11.2013)
Dalsi clanok na temu "gender". Ludia sa tomuto sialenstvu brania a to sa mi paci.

http://www.hlavnespravy.sk/riaditelia-ziadaju-zastavit-sexualizaciu-skol/166772

   počet odpovedí: 1
 Prosba o modlitbu   (Juraj a Eva Holdošovci - 01.11.2013)
Prosime Vas o modlitbu za moju sestru Zuzanu z Ruzomberka, ktora nahle ochorela na rakovinu zaludka a prognoza je velmi zla. Maju 3 male deti, najmladsia Sarka bude mat dva roky.
Dakujeme. S pozdravom Holdosovci

   počet odpovedí: 3
 Nina   (Vojtekovci - 01.11.2013)
Vo večerných hodinách 31. októbra 2013 sa Andrejovi a Katke Kosovcom prirodzeným pôrodom narodila dcéra Nina. Pán Boh im doprial 35 minut sa s ňou potešiť, sestrička ju pokrstila a Pán Boh si ju povolal do jej príbytku, ktorý jej pripravil v nebi. Andrej, Katka a aj my ďakujeme všetkým, ktorí ste ich sprevádzali svojimi modlitbami počas celého tehotenstva. Veríme, že Pán Boh postupne uzdraví bolesť a rozhojní požehnanie v ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 4
 rodová ideológia   (Jana Lazúrová, Košice - 30.10.2013)

 homoideológia, žiaľ ako ďaleko už zašli   (Jana Lazúrová - 29.10.2013)
1.Jedna dôležitá info pre voličov na Slovensku, ktorí sú Pro life:

Návrh uznesenia o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach vypracovaného Výborom pre práva žien a rodovú rovnosť z trinástich slovenských europoslancov hlasovali za vrátenie tohto návrhu Anna Záborská (KDH), Miroslav Mikolášik (KDH), Peter Šťastný (SDKÚ-DS), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Edit Bauer (SMK), Alajos Mészáros (SMK), Jaroslav Paška (SNS) a Sergej Kozlík (ĽS-HZDS).


Proti vráteniu návrhu do výboru hlasovali len ...   Čítaj viac

 Povzbudenie   (Tonka Micháliková - 24.10.2013)
Milí manželáci, prosím Vás, pomôžte našim českým kolegom z Manželských setkání vyhrať ocenenie neziskovka roku, veď sú to tí, ktorí aj nám umožnili byť "manželákmi". Takže určite si dajte do Googlu neziskovkaroku a hlasujte, je to jednoduché, dokázala som to aj ja a som za to na seba hrdá!

   počet odpovedí: 1
 Otvorený list pre Zrušenie Výboru pre LGBTI   (Vlado Zelik - 23.10.2013)
Som proti tomu, aby takyto protirodinny vybor existoval. Neviem o tom ze by sme mali vybor na ochranu rodiny. Preto som podpisal tuto peticiu.

http://www.peticie.com/otvoreny_list_pre_zruenie_vyboru_pre_lgbti

 Podpora petíciami - Gabčíkovo   (Daniela L - 21.10.2013)
Milí priatelia, posielam nejaké linky na petície ako som sľúbila + na úvod do problematiky je vhodný ten list Matice slovenskej http://www.hlavnespravy.sk/list-matice-slovenskej-ministrovi-lajcakovi/132286/ petície na http://www.peticie.com/v/16595398/4DNV8X -dolu sú aj petície napr. na odvolanie pani Pietruchovej a ďalšie možno nájsť na Portáli právnych predpisov napr. https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=6656&mrEID=332388 ; kde krásne schovávajú svoje pravé zámery za "násilie na ženách"
prečítajte, zvážte sami...
Pravem požehnaný týždeň.
Daniela L

 Pomoc priateľom z Centra pro rodinu Ostrava   (Vojtek - 20.10.2013)
V rámci projektu Neziskovka roku 2013 jsme přihlásili do veřejného hlasování speciální kategorie – Cena ČSOB za nejlepší projekt (také Cena veřejnosti) Manželská setkání - Škola rodičovských a rodinných kompetencí. Každý z nás může hlasovat, proto prosím o Váš hlas a o rozeslání informací našim kamarádům a známým! Informace o soutěžních projektech naleznete na webových stránkách www.neziskovkaroku.cz. Když si otevřete tuto webovou stránku, naleznete na pravé straně NOVINKY ...   Čítaj viac

 Just, Oriflame, Avon   (Martina - 07.10.2013)
Chcela by som sa Vas spytat na skusenosti s produktami firmy JUST, v jednej relacii sa česky exorcista vyjadril, že tieto vyrobky niesu v sulade s katolickou vierou, uz len sposobom predaja a o ezoterickom povode nevynimajuc, odvtedy sa tym trapim. Tiez sa chcem spytat na to, ci sa niekto nedocital, ze vyrobky AVON a Oriflame su testovane na abortovanych plodoch a ludskych kmenovych bunkach. Dakujem

   počet odpovedí: 1
 Benjamín Michálik   (Ján a Miriam Michálikovci - 22.09.2013)
19.9. v noci sa nám narodil náš druhý syn Benjamín. Ďakujeme Bohu za zdravého junáka a za krásny pôrod.

   počet odpovedí: 4
 Pre BA: diskusia o pravach LGBT   (Mirka Makovnikova - 09.09.2013)
17.9. o 18.00 bude v OPEN Gallery, Bastova 5, pod zastitou US Ambassy "diskusia" o akceptacii LGBT v SR. Pritomni budu: Martin Macko (Inakost), Olga Pietruchova (Spolocnost pre planovane rodicovstvo) a ludia z US Ambassy.
Pridte im polozit aj nejake rozumne otazky! Nech si len nehladkaju svoje ega.

 BA:prispevok pre mnohodetne rodiny   (Mirka Makovnikova - 09.09.2013)
Do 30.9. moznost ziskat od magistratu prispevok pre mnohodetne rodiny. http://bratislava.sme.sk/c/6908504/mnohodetne-rodiny-dostanu-prispevok-aj-v-roku-2013.html

 Vďaka za modlitby   (Elena a Jozef Martinkovičovci - 19.08.2013)
Drahí manželia, ďakujeme za modlitby. Jožkova mama odišla k Pánovi včera o 16.00. Bola nám všetkým na povzbudenie. Matka nanebovzatá oroduj za nás všetkých.
Elena a Jozef

 animatorska "hymna" 2kurzu MS 2013   (Mirka Makovnikova - 15.08.2013)
ahojte,
ak ma niekto nahrate video, pls, zaveste ci sem ci na YouTube pesnicku co animatori vymysleli, pracovne som ju nazvala hymnou. Ak nikto nema,prosim nejakeho animatora, aby prepisal text a sem nejak zavesil. aj text pomoze. Strasne sa nam pacila,ale nepamatame si ju celu a chceli by sme si ju zaspievat. Drzte sa vsetci a vidime sa v septembri v KE! :))

   počet odpovedí: 2
 zosmiesnovanie Jezisa v reklame   (Tlucakovci - 07.08.2013)
Ahojte,

ak je to aj vas nazor, ze tohtorocna propagacia kremnickych GAGOV je nemiestna, stazujte sa spolu s nami na www.rpr.sk.

Na www.gagy.sk a na vsetkych plagatoch a bilbordoch je vyobrazeny SASO, ktory nesie KRIZ a na chrbte ma cislo 33 - ako vek Pana Jezisa, ked niesol kriz.

Odvolavame sa na: Eticky kodex reklamnej praxe, ktory uvadza, ze v cl.13 v bode 5 ...   Čítaj viac

 Národný pochod za život   (Vojtekovci - 23.07.2013)
VYJADRIME SA K ŽIVOTU na POCHODE ZA ŽIVOT.,
v snahe o ochranu ľudského života od počatia po prirodzenú smrť na Slovensku sa nám otvára veľká príležitosť a to v podobe Národného pochodu za život (NPŽ), ktorý sa uskutoční 22. septembra v Košiciach.

Národný pochod za život je platformou na spoločné vyjadrenie jednoznačného, ale zároveň pokojného stanoviska „za život“ všetkých organizácií a jednotlivcov, ktorí sa hlásia k hnutiu za ...   Čítaj viac

 Vďaka za priateľstvo   (hradska katka - 25.06.2013)
Veľmi si vážim vašej podpory a modlitieb v ťažkých chvíľach, ale aj počas celého roka,ktorý bol pre nás iný, nový...náročný a zároveň plný milostí a zvláštneho pokoja, ktorý som nikdy predtým nepoznala a ktorý pokračuje...aj vďaka vám. Ďakujem aj všetkým, ktorí prišli odprevadiť Paľka spolu s nami. Aj on si vážil priateľstvo a žil pre neho...My vás tiež vkladáme do našich modlitieb a vyprosujeme veľa požehnania do tých obyčajných,aj sviatočných ...   Čítaj viac

 Naplnený život   (Milan Kohutiar - 18.06.2013)
Pred pár desiatkami minút som sa vrátil z (verím) dočasnej rozlúčky s Paľom Hradským. V ušiach mi doznieva zaslúžený potlesk z konca obradov. Viem, že sa to možno zdá priodvážne, ale som plný pozitívnych pocitov. Množstvo ľudí na čele s otcom biskupom Haľkom ma presvedčilo, že Paľo nežil tento život nežil zbytočne a z jeho odkazu budeme čerpať. Stretlo sa neskutočné množstvo ľudí, pre ktorých Paľo niečo znamenal a v ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 1
 modlidba za Palkovu rodinu   (kormuthovci - 17.06.2013)
Katka nech ťa Boh poteší.Myslíme v modlitbách na Palka a teba s rodinou.

 Paľko Hradský odišiel k Pánovi   (Juraj a Gabika Polakovičovci - 14.06.2013)
Milí naši

dnes podvečer Paľko Hradský dobehol svoj posledný beh a prešiel do večnosti. Bolí to a bude nám chýbať, ale s vierou prijímame toto Pánove rozhodnutie. Odprevaďme ho teda spoločne svojimi modlitbami do Pánovej náruče a vyprosujme Katke, deťom a jeho najbližším silu i útechu.

Juraj a Gabika

   počet odpovedí: 13
 List od Lukyho   (Mia Lukáčová - 18.03.2013)
Milí manželáci, priatelia a kamaráti, moji chlapi

Rád by som bol s vami v Gabčíkove, ale som chorý : od novembra minulého roku mám diagnózu plazmocytom – teda nádorové ochorenie krvi – a liečim sa v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Zatiaľ som absolvoval 5 chemoterapií a ešte dva pobyty k tomu, vrátane Vianoc aj Silvestra...Svoj stav znášam dobre, ale som z tej chémie úplne splundrovaný a celkom slabý, vládzem ...   Čítaj viac

 Prosba o modlitbu   (Mária - 03.12.2012)
Veľmi Vás prosím o modlitbu za naše rozvrátené manželstvo. Sme v koncoch a ja už nevládzem. Veľmi prosím o Vaše modlitby...

   počet odpovedí: 3
 Modlitba za Lukyho   (Monika J - 08.11.2012)
Mily manzelaci, nas blizky priatel, Jano Lukac (Luky), je v nemocnici vazne chory, preto vas vsetkych prosim, spojme sa v modlitbe za neho, nech moze cim skor byt pri svojej manzelke Mii a ich 4 detoch a medzi nami vsetkymi....

   počet odpovedí: 2
 Posledna rozlucka s Mariou Tomankovou   (Graffingerovci - 29.10.2012)
Pred tyzdnom, v pondelok 22.10. sme odprevadili nasu priatelku Mariu Tomankovu z Trencina, ucastnicku Manzelskych stretnuti, ktora zomrela v piatok 19.10. po tazkej chorobe.
Prosime Vas, modlite sa za jej dusu, aby cim skor prezivala blazenost v nebi a tiez spolocne myslime v modlitbe na manzela Tonka, aj na syna Tonka s manzelkou, aby im Pan pomohol prijat stratu manzelky a mamy.

   počet odpovedí: 1
 Rozlúčka   (Marta Rigasová - 23.10.2012)
11 10.2012 sme sa v Košiciach rozlúčili s Dušanom Šimcom, ktorého si Pán života povolal do večnosti 9.10.2012. Zostáva v našich spomienkach ako obetavý manžel,otec,dedko,brat,švagor,viackrát bol účastníkom MS spolu s manželkou Katkou. Kto ste ho poznali, spomeňte si na neho v modlitbách. Vďaka.

 Masturbácia   (Anonym - 24.09.2012)
Ahojte, manželáci.
V prvom rade Vás prosím o modlitbu za manžela.Je závislý na masturbácii. Ja som preňho fanatička a muž nechápe, čo mi môže na tom vadiť, veď to robia všetci muži! Takto reagoval, keď som mu povedala o svojich pocitoch. Cítim sa nemilovaná. On sa dokáže uspokojiť sám, a keď sa ujde aj na mňa cca raz za týždeň rad, cítim sa hrozne. často som s ním s ...   Čítaj viac

   počet odpovedí: 10
 Smutná informácia   (Marcela Rybková - 04.11.2011)
Po ťažkej chorobe vo veku 64 r. dňa 2.nov. odišiel do večnosti Tonko Remeň. V r. 2010 boli na 2.turnuse v našej skupinke ako 41.roční manželia. Možnosť poslať Ľudke /manželka/ kondolencie na :

 Vladimír Leitner   (Edo Gombala - 14.04.2011)
Milí manželáci. V stredu 13. apríla si dobrotivý Pán povolal k sebe nášho spolubrata Vladka Leitnera. Pohreb bude v sobotu 16. apríla v kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov v Banskej Bystrici-Sásovej a pokračovať bude o 15:00 na cintoríne v Kordíkoch. Pamätajme na neho, na jeho ženu Martušku a deti vo svojich modlitbách.


   počet odpovedí: 7
 Prosba o modlitbu za Sebastiána Vavra   (L+M Baránkovci - 16.02.2011)
V noci z 15.na 16. 2. si náš Nebeský Otec povolal do svojho kráľovstva ďalšieho manželáka Sebastiána Vavra z Dubnice nad Váhom. Spojme sa spoločne v modlitbe za neho, aj za manželku Dagmar a ich 6 detí. Odpočinutie večné daj mu ó Pane a svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva vo svätom pokoji.

   počet odpovedí: 3
 Tragicky zahynul Milan Čanda   (Juraj Polakovič - 20.09.2010)
Ahojte milí moji,
Pred pár hodinami tragicky zahynul Milan Čanda.
Zastavme sa na chvíľu a myslime na neho, Ivetku a celú rodinu.
Božie cesty sú nám niekedy ťažko pochopitelné, tak si navzájom pomáhajme ich prijímať.
J.

   počet odpovedí: 32
 Lacko Fulop zomrel   (mia lukáčová - 16.07.2010)
drahí priatelia, dnes poobede Lacko zomrel, v pokoji a bez bolestí, v náručí Marianky a dcéry, v Božej milosti. Mal 64 rokov. Pohreb bude v stredu v Bratislave. mia

   počet odpovedí: 7


Novšie príspevky


bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť