top

Prihlásenie


Prihlás sa a uvidíš celé texty článkov vrátane fotogalérií, môžeš napísať svoj názor na fórum a pod.


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

 

2021     2020     2019     2018     2017     2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008    
2007     2006     2005     2004     2003     2002     2001     2000     1999     1998     1997     1996     1995     1994    

 Články 2021

Pomôžte nám 2 % z vašej dane za rok 2020

euroMilí priatelia,

Zverejňujeme tlačivo na poukázanie sumy 2% zo zaplatenej dane za rok 2020. Toto tlačivo je určené pre fyzické osoby, ktoré si sami nepodávajú daňové priznanie. Vy, ktorí si podávate daňové priznanie sami, použijete priamo tlačivo Daňového priznania a naše údaje z Vyhlásenia. K tlačivu „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane“ je potrebné priložiť aj „Potvrdenie o zaplatení dane“, ktoré vám vystaví zamestnávateľ.

Prosíme Vás myslite na nás keď sa budete rozhodovať komu svoju časť daní poukážete. Príjem z 2% je pre nás dôležitý zdroj pre podporu sociálne slabých rodín. Upozorňujeme aj na možnosť poukázať 3% z dane za rok 2020. Treba k tomu potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti v rozsahu aspoň 40 hodín za rok 2020. Takéto potvrdenie Vám vydá organizácia, pre ktorú ste dobrovoľnícku činnosť vykonávali.

Toto potvrdenie treba potom priložiť k tlačivám „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane“ a „Potvrdenie o zaplatení dane“ a odovzdať na váš daňový úrad - fyzické osoby do 30.4.2020 a kto si podáva daňové priznanie sám, tak spolu s ním do 31.3.2020.

Vyhlásenie zamestnanci za rok 2020 si stiahnite tu.
PDF súbor stiahnite na svoj počítač a následne do neho môžete zapísať svoje údaje. Je to editovateľný súbor.

 

 

Aktuálna situácia s letnými kurzami MS 2021

Milí naši priatelia,

všetkých vás pozdravujeme a v tomto náročnom období prajeme nielen to zdravie, ale aj dostatok trpezlivosti s tými všetkými obmedzovaniami, ktoré na nás doliehajú.

Keby bol „normálny“ rok, tak máte teraz pred sebou prihlášky na nový ročník Manželských stretnutí. Ale, žiaľ, tak nie je, a preto vám chceme dať aspoň takouto formou pár informácií o tom, čo sa snažíme v tomto období robiť a čo by bolo, keby... smile

Najprv teda to základné - leto 2021. Ozaj nevieme, ako sa bude pandémia vyvíjať, ale keby došlo k takej úľave, že by bolo možné v lete nejakým spôsobom manželáky predsa len zorganizovať, tak sme si určili tieto termíny:
  • 1. turnus:   3. - 11.7.   (Banská Bystrica ?)
  • 2. turnus:   17. - 25.7. (Banská Bystrica ?)
  • 3. turnus:   7. - 15.8.   (Vranov nad Topľou)
  • MSS:         22. - 28.8.  (Škutovky)

Vo Vranove a na Škutovkách sú termíny predbežne zajednané, ale v Bystrici sa nám zatiaľ ešte nechcú k ničomu ani len predbežne vyjadriť, vzhľadom k aktuálnej situácii. Že až keď bude viac jasnejšie - lenže, kedy to bude?

My sa však v nádeji, že kurzy v lete nakoniec predsa len budú, chystať začíname. Lebo ak sa to uvoľní povedzme mesiac pred letom, tak to by bolo už neskoro začať hľadať prednášajúcich a ostatné služby. A preto sa vám niektorým ozveme s otázkou, či by ste boli ochotní ísť do služby VPS alebo ako prednášajúci. Preto sa, prosím, nad tým spolu doma zamyslite, aby ste nám potom, keď sa náhodou ozveme práve vám, odpovedali, že áno smile.

V súvislosti s tým, čo spomíname vyššie, je jasné, že zatiaľ ani netušíme, kedy by sme vedeli zverejniť samotné prihlášky. Možno tak urobíme už pri nejakom výraznejšom zlepšení situácie, keď sa bude dať predpokladať už nastupujúci dobrý vývoj, možno až keď to bude ozaj „skoro“ isté. Mrzí nás to, ale viac vám plánovanie leta uľahčiť nevieme.

 

A ešte pár slov aj o ostatných našich aktivitách a plánoch.

Aktuálna situácia má nielen svoju tienistú stránku, ale ukázala nám aj iné možnosti, ktoré by sme mimo nej hádam ani neriešili. Otvorila nám on-line priestor. Už od prvej vlny sme sa vás snažili osloviť s návrhom využiť tento priestor na obnovenie vzťahov z posledného letného kurzu, pokúsiť sa „oživiť“ skupinky a vytvoriť si tak čas pre seba a svoje manželstvo obdobne ako v lete na kurzoch. Mesačne k tomu VPS-ky dostávajú aj podklady - tému a pracovný list a sme radi, že ste sa už viacerí aktívne zapojili (a ostatných k tomu povzbudzujeme). S týmto máme úmysel pokračovať aj ďalej.

Okrem toho by sme vám aspoň príležitostne ponúkali aj iné aktivity, čo by nám mala uľahčiť aj naša inovovaná web stránka, ktorú v tomto čase pripravujeme. Chceli by sme, aby sa z doteraz viac-menej „informačnej“ stala takou „komunitnou“, rodinnou.

Uvažujeme aj o tom, že by sme skúsili zorganizovať aspoň jednodňovú on-line obnovu. O všetkom by ste boli včas informovaní.

No a tak ako doteraz každý rok, aj teraz vás prosíme o 2% z vašich daní. Tlačivá budú na našej web stránke. Je nám jasné, že mnohým táto situácia zobrala veľa aj v ekonomickej rovine, ale o to viac bude vítaný každý príspevok, lebo nám umožní podať pomocnú ruku tam, kde budeme vedieť, že je potreba. A preto ďakujeme nielen za tie minulé či budúce 2%, ale aj za všetky vaše ostatné finančné dary, ktoré nám posielate.


Drahí naši manželáci, nenechajme sa teda zatlačiť do samoty a ničnerobenia, ale rozvíjajme aj naďalej naše vzájomné manželské i priateľské vzťahy. Zaujímajme sa o seba navzájom, aby nezostal bez pomoci nik, kto ju potrebuje.

Vkladáme vás všetkých do modlitieb a vyprosujeme vám požehnanie od Pána a ochranu našej nebeskej Matky.

                                                                                                                      Vedenie MS

bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť