top

Prihlásenie


Prihlás sa do manželáckej zóny a môžeš pridať svoj názor do fóra.


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

 

2018        2017        2016        2015        2014        2013        2012        2011        2010        2009        2008        2007        2006       
2005        2004        2003        2002        2001        2000        1999        1998        1997        1996        1995        1994       

 

Jarná obnova (Gabčíkovo 16.-18.3.2018)

Počas  upršaného a aj zasneženého marcového víkendu  od 16.3.- 18.3. 2018 bolo parkovisko na konci Gabčíkova v priestoroch Technickej univerzity plnšie ako v bežný deň – a ŠPZ-ky  boli  opäť z celého Slovenska.

Na toto miesto sme sa znova zišli, aby sme si všetky tri letné turnusy  znovu oprášili dôležité informácie  pre náš manželský život.

Okrem prvých osobných stretnutí a potom aj v skupinkách, počas svätej omše a možnosti adorovať v našej kaplnke už v piatok, bol na víkend prichystaný program, na  ktorý sa nedá len tak zabudnúť.

V sobotu ráno nás čakala síce „klasická“, ale v podaní Mirka a Alenky Krajčoviechovcov  predsa len originálna prednáška o  ich vnímaní darov, ktoré im sprostredkúvajú Manželské stretnutia. Počúvať ich znamenalo  cítiť sa ako u nich  doma a znovu si uvedomiť, že zo všetkého najdôležitejšie sú vzťahy – medzi manželmi, deťmi, medzi nami a priateľmi a medzi nami a Bohom. Podelili sa s nami nielen o ich radostiach v každodennom živote, ale aj o tom, čo ich trápi a čo momentálne najviac zahŕňajú do svojich modlitieb. Po prednáške nasledovala práca v skupinke.

Tentokrát nám počasie v Gabčíkove neprialo, a tak sme mnohí využili čas na rozhovory a priateľské stretnutia priamo v priestoroch budovy. Dážď, zima a chlad akosi k vodnému dielu Gabčíkovo nelákali.  Popoludňajší program sme začínali vítaním nových detí MS, tento raz ich bolo 8. Pred prednáškou nám ešte Janko Rajský sprostredkoval slová od  Janka a Aničky Vojtekovcov o Jankovom zdravotnom stave, ktorý sa zlepšuje aj vďaka modlitbám spoločenstva MS, za čo sú nesmierne vďační.

Témou sobotného popoludnia bola Výchova detí, ktorá pokračovala tou istou formou  ako na jesennej obnove, teda v podobe  diskusie a následnej besedy. Diskusiu moderovali Monika a Peťo Mojtovci. Do diskusie boli zapojené 3 páry: Janko a Anička Rajskí, Juraj a Marcela Kubišovci a Roman a Slávka Marhoferovci,  ktorí sa s nami podelili o ich skúsenosti s výchovou detí.

Potom nasledovala večerná sv. omša a po nej večera. Sobotný večer patril  pokojnej,  hlbokej a speváckym zborom umocnenej krížovej ceste a na záver pre tých, čo vládali, aj film. Z filmu sme odchádzali stíšení, mnohí znovu do kaplnky.

Nedeľa nás znovu veľmi skoro a čerstvo prebudila rovno do slávenia sv. omše, no a pri raňajkách sme sa mnohí už zdravili  s Miou Lukáčovou, ktorá priviedla nášho vzácneho hosťa Renátku  Ocilkovú, ktorá nám predostrela vážne témy súčasných dní, a to problematiku Istanbulského dohovoru a v ňom sa nám podsúvajúcej gender ideológie. V úvode sa nám predstavila prostredníctvom svojho životného príbehu, ktorý nás všetkých chytil za srdce a potom sme už len plným dúškom nasávali informácie, ktoré nám podávala. Po krátkej prestávke nasledovala beseda.

Obnova sa vždy končí príliš rýchlo a tých spoločných cca 40 hodín sa zdá primálo, ale Bohu vďaka aj za tento čas, taký plný radosti, stretnutí s priateľmi, manželáckej atmosféry, z ktorých budeme určite čerpať aj počas  ďalších dní a týždňov.

Na obnove sa zúčastnilo 110 manželských párov, slúžila nám hospodárka Alenka a kňazi don Marián Valábek, don Jozef Domeny a don Jozef Zachar.


bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť