top

Naše dokumenty

Prihlásenie


Prihlás sa do manželáckej zóny a môžeš pridať svoj názor na FÓRUM alebo zobraziť naše FOTOGALÉRIE


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

E-mail s novinkami z MS

Chceš dostávať občasný E-mail s novinkami z MS? Vyplň svoj E-mail:

a napíš kontrolné slovo "strom":
V dňoch 20.10. –22.10. 2017 sa účastníci troch turnusov letných kurzov MS 2017 stretli na jesennej obnove v Gabčíkove. Po úspešnej registrácií a ubytovaní sme sa večer prvýkrát stretli v skupinkách a prostredníctvom pracovných listov sme sa vrátili k letu v Banskej Bystrici a na Škutovkách. Zaspomínali sme na spoločné chvíle strávené na MS a čo- to sme pohovorili aj o tom, ako nás manželáky „poznačili“ po príchode domov. Piatkový večer sme zakončili svätou omšou a po nej sme sa odobrali na nočný odpočinok alebo vytrvalejší aj na nočnú adoráciu v kaplnke.

Sobotné ráno sme začali spoločnou rannou modlitbou a po posilnení sa párkami sme sa vybrali na dopoludňajšiu prednášku. Témou sobotného dopoludnia bolo svedectvo p. farára Vladimíra Masláka , ktorý sa venuje chudobným a ľuďom bez domova. Porozprával nám veselé i smutné zážitky zo života svojich zverencov a poukázal na fakt, že všetko dobré i zlé v ich živote má pôvod v rodine.

Po obedňajšom odpočinku sme najskôr privítali nové detičky Manželských stretnutí a potom už nasledovala prednáška Úloha muža a úloha ženy v kresťanskom manželstve. Krásne svedectvo svojho života nám na túto tému podali Stanko a Alenka Tomašovci. Nasledovala práca v skupinkách a svätá omša. Večerná šou bola v réžii Paťa Hupčíka a predstavila nám nové hviezdy „manželáckeho šoubiznisu“, no nezabudli sme ani na naše stálice.

Skoré nedeľné ráno začalo svätou omšou a po raňajkách nasledoval dopoludňajší program. Témou dopoludnia bola prednáška Výchova detí vo forme diskusie a následnej besedy, diskusiu moderovali Monika a Peťo Mojtovci. Do diskusie boli zapojené 3 páry: Janko a Anička Rajskí, Paťo a Marika Hupčíkovci a Štefan a Danka Kováčovci, ktorí sa s nami podelili o ich skúsenosti s výchovou detí.

Na obnove sme prežili naozaj požehnaný čas a nabití novými informáciami, predsavzatiami a nadýchaní manželáckej atmosféry sme sa pobrali do svojich domovov späť ku svojim rodinám.

Na jesennej obnove sa zúčastnilo 142 manželských párov, hospodárka Alenka a kňazi: Don Marián Valábek ,don Jozef Zachar, Dominik Vinš.

Roman a Naďa Plevovci


bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť