top

Prihlásenie


Prihlás sa do manželáckej zóny a môžeš pridať svoj názor do fóra.


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

 

2018        2017        2016        2015        2014        2013        2012        2011        2010        2009        2008        2007        2006       
2005        2004        2003        2002        2001        2000        1999        1998        1997        1996        1995        1994       

 

9. ples Manželských stretnutí (Dolná Súča 30.5.2015)

Všetko, na čo sa tak dlho tešíme sa raz skončí a zostávajú len pekné spomienky...

Dňa 30. mája 2015 sa v Dolnej Súči uskutočnil 9. ples Manželských stretnutí. Už od jarnej obnovy sme sa naň starostlivo pripravovali, plánovali aj triasli obavami – príde dosť „zábavychtivých“ Manželákov? A ako ich príjemne prekvapiť, postarať sa o dobrú zábavu ...

Ples niesol prívlastok LEVANDUĽOVÝ, čiže zrazu sme sa ocitli v romantickom modro-fialovom Provensálsku.

Heslo večera bolo ako inak- po francúzsky : „L´amour ne meurt jamais.“Začínali sme svätou omšou a výzvou don Mariána – choďte do celého sveta.

Šli sme zatiaľ iba do tanečnej sály, kde nás francúzskym šanzónom privítala Katka Oriešková. Program uvádzali už známi Peter a Pavol, teraz Piér a Paul. Menu, ktorého názov nefrankofónni účastníci nedokázali ani len prečítať, bolo vynikajúce, francúzske vína, hlavne značka „Chardonnay de čučo“, išli na dračku.

Predposledný májový večer nešlo prežiť inak než romanticky. A tak sme si v krátkom programe pozreli, ako vyzeralo dvorenie kedysi a ako sa randí dnes. Dobu dávno minulú pripomenuli Martin s Vierkou v ukážke romantického, skoro až „parížskeho“ dvorenia a otvorili malú kaviarničku, v ktorej si mohli ďalší zaľúbenci oddýchnuť a nechať sa zvečniť.

Vlaďka so Samom nám predviedli, ako to medzi mladými chodí dnes, takzvaná „mobilová“ láska.

Od detí sme sa dozvedeli to tajomné heslo večera – „LÁSKA NIKDY NEZANIKNE... 1Kor 13,8“

Ešte kávička, zákusok, vynikajúci boršč z kuchyne dolnosúčanského pána farára (nabudúce bude viac) a medzitým hudba, tanec, stretnutia, objatia, rozhovory veselé i vážne.

O polnoci – tombola. Malé, väčšie i najväčšie ceny boli vylosované a zábava pokračovala až do bieleho rána. Najdlhšie prirodzene vydržali Súčani. A z „cudzárov“ poslední odchádzali východniari Jackovci s tým, že tak toto sa im ešte nestalo. „Odfoťte nás pod tými hodinami, lebo naše deti nebudú veriť, že sme vydržali až do konca!“

Cestou im spievali prebúdzajúce sa vtáčiky a v posteli počúvali ranné kikiríkanie susedovho kohúta ... Skrátka, romantika v Súči. A ešte k tomu po francúzsky. Kto ste neboli, môžete banovať.

T.M.

 

PS: Ak má niekto záujem o všetky svoje zábery z „Atelier Café“, ozvite sa na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť