top

Naše dokumenty

Prihlásenie


Prihlás sa do manželáckej zóny a môžeš pridať svoj názor na FÓRUM alebo zobraziť naše FOTOGALÉRIE


Nevieš heslo ?

Sponzorské dary

Kurz MS je taký lacný ako sa len dá. Pre niektoré rodiny je aj to veľa. Ďakujeme za vaše sponzorské dary na účet: IBAN: SK4011000000002621786594
BIC – SWIFT kód: TATRSKBX

E-mail s novinkami z MS

Chceš dostávať občasný E-mail s novinkami z MS? Vyplň svoj E-mail:

a napíš kontrolné slovo "strom":
Všetko, na čo sa tak dlho tešíme sa raz skončí a zostávajú len pekné spomienky...

Dňa 30. mája 2015 sa v Dolnej Súči uskutočnil 9. ples Manželských stretnutí. Už od jarnej obnovy sme sa naň starostlivo pripravovali, plánovali aj triasli obavami – príde dosť „zábavychtivých“ Manželákov? A ako ich príjemne prekvapiť, postarať sa o dobrú zábavu ...

Ples niesol prívlastok LEVANDUĽOVÝ, čiže zrazu sme sa ocitli v romantickom modro-fialovom Provensálsku.

Heslo večera bolo ako inak- po francúzsky : „L´amour ne meurt jamais.“Začínali sme svätou omšou a výzvou don Mariána – choďte do celého sveta.

Šli sme zatiaľ iba do tanečnej sály, kde nás francúzskym šanzónom privítala Katka Oriešková. Program uvádzali už známi Peter a Pavol, teraz Piér a Paul. Menu, ktorého názov nefrankofónni účastníci nedokázali ani len prečítať, bolo vynikajúce, francúzske vína, hlavne značka „Chardonnay de čučo“, išli na dračku.

Predposledný májový večer nešlo prežiť inak než romanticky. A tak sme si v krátkom programe pozreli, ako vyzeralo dvorenie kedysi a ako sa randí dnes. Dobu dávno minulú pripomenuli Martin s Vierkou v ukážke romantického, skoro až „parížskeho“ dvorenia a otvorili malú kaviarničku, v ktorej si mohli ďalší zaľúbenci oddýchnuť a nechať sa zvečniť.

Vlaďka so Samom nám predviedli, ako to medzi mladými chodí dnes, takzvaná „mobilová“ láska.

Od detí sme sa dozvedeli to tajomné heslo večera – „LÁSKA NIKDY NEZANIKNE... 1Kor 13,8“

Ešte kávička, zákusok, vynikajúci boršč z kuchyne dolnosúčanského pána farára (nabudúce bude viac) a medzitým hudba, tanec, stretnutia, objatia, rozhovory veselé i vážne.

O polnoci – tombola. Malé, väčšie i najväčšie ceny boli vylosované a zábava pokračovala až do bieleho rána. Najdlhšie prirodzene vydržali Súčani. A z „cudzárov“ poslední odchádzali východniari Jackovci s tým, že tak toto sa im ešte nestalo. „Odfoťte nás pod tými hodinami, lebo naše deti nebudú veriť, že sme vydržali až do konca!“

Cestou im spievali prebúdzajúce sa vtáčiky a v posteli počúvali ranné kikiríkanie susedovho kohúta ... Skrátka, romantika v Súči. A ešte k tomu po francúzsky. Kto ste neboli, môžete banovať.

T.M.

 

PS: Ak má niekto záujem o všetky svoje zábery z „Atelier Café“, ozvite sa na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.bottom

© mstretnutia.sk      Realizácia: weblux(ap soft)      Prihlásiť